Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#91

Post autor: RafalSzy »

ArturXYZ

no nie wiem czy się mieszczą :)
za Sony sprzedawca chce kup teraz 4490, ciekawe za ile sprzeda.
Denon wygląda jak statek kosmiczny, pewnie bym się przyzwyczaił po czasie ale ma wkładkę AT-55 za 41zł, to dobre połączenie czy muszę jednak od razu wymieniać?
Ostatnia propozycja dla mnie najciekawsza, choć nie ma praktycznie opisu np: jaka wkładka jest zamontowana.
No i trzeba by się śpieszyć z decyzją bo aukcja się kończy za 23h.

ktoś coś więcej wie, poleca, odradza tego SONY PS X60?
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#92

Post autor: arturxyz »

Rafik_pl pisze:
25 lut 2018, 20:39
za Sony sprzedawca chce kup teraz 4490, ciekawe za ile sprzeda.
... raczej wątpie czy ktos bedzie licytował nie wszyscy mają 3k na zbyciu jak nie ma ustawionej ceny minimalnej to kto wie...poza tym ja bym więcej niż 3100 nie dał.... :roll:
Rafik_pl pisze:
25 lut 2018, 20:39
toś coś więcej wie, poleca, odradza tego SONY PS X60?
..... zawsze polecają..... :mrgreen:
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#93

Post autor: RafalSzy »

wychodzi na to, że mam cały budżet wydać na gramofon.
Potem wziąć dobrą wkładkę i przedwzmacniacz na raty za pewnie drugie tyle.
Potem nie starczy na płyty :)

Czyli na razie:
Polować na Sony PS X60 lub 75?
Jeśli już kupię te modele to jakie elementy toru dalej? wkładka, przedwzmacniacz?
Interkonekty mam dobre ale jedną parę tylko luzem.
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#94

Post autor: arturxyz »

Rafik_pl pisze:
25 lut 2018, 21:34
wychodzi na to, że mam cały budżet wydać na gramofon.
...nie. możesz podzielić budżet ....temat jest ''Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc'' na forum nie piszemy o wszystkim w jednym watku....
możesz przenieś swoje pytanie o gramofon np. tutaj: viewtopic.php?f=46&t=3201
....a przedwzmacniacze są tutaj: viewforum.php?f=36
....i wkładki .....: viewforum.php?f=12
...powodzenia. :mrgreen:
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10482
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#95

Post autor: Myszor »

Czyli masz pożyczone porządne klocki a chcesz kupić takie same tylko taniej ? Tak się nie da...
Phonoboxa SE odpuść. Po kolei idź. Gramofon-wkładka-pre.
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#96

Post autor: RafalSzy »

Hej Myszor,
tak jak napisałem w pierwszym poście: gramofon i przedwzmacniacz mam pożyczony.

Widzę, że problemem okazały się rozmowy z kolegą zakręconym na vinyle i kilkoma sprzedawcami ze sklepów płytowych.
Generalnie przekaz brzmiał tak: Kup używany gramofon za kilka stówek, za 1000 lub 2000 to prawdziwe wypasy. Dołóż wkładkę za 500 stów i jakiś używany preamp za kilka stówek i będzie git.
Stąd budżet.
Teraz, jak rozumiem po Waszych odpowiedziach, warto wydać więcej na gramofon dobrej jakości i dozbierać lub kupić na raty odpowiednią wkładkę i preamp.
Problemem dla mnie będzie zaprojektowanie toru dźwiękowego.
Zakładając gramofon w tym budżecie np proponowany Sony PS X60 czy X75 jaka wkładka i preamp będzie odpowiednim zestawem?
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#97

Post autor: Regsoft »

Rafik_pl pisze:
25 lut 2018, 20:39
poleca, odradza tego SONY PS X60?
Zdecydowanie polecam :D

I niekoniecznie tego mojego inwalidę z giełdy. W przyzwoitym stanie, niewymagający wkładu własnego można ustrzelić za ok. 2500 zł ze średniej/niższej klasy wkładką. Na start wystarczy ...

Jednak z tego co doczytałem raczej nie powinieneś się pakować w topowe Soniacze skoro potrzebujesz jeszcze przyzwoitej wkładki i przedwzmacniacza i może parę dodatkowych płyt by się przydało w tej kwocie. Raczej bym przemyślał tańszy gramofon ale najpierw popytaj jak podzielić budżet na poszczególne klocki ... 8-)
Rafik_pl pisze:
25 lut 2018, 21:34
Polować na Sony PS X60 lub 75?
Osobiście wolałbym X60. Wolę jego grawitacyjne ramię (tamten ma elektrodynamiczne) i dobry dostęp do części zamiennych. Gwoli informacji to samo ramię jest też w półautomatycznym X50, starym ale trochę bardziej dobajerowanym X70 oraz nieco unowocześnionym (dla mnie ładniejszym) ale mocniej elektronicznym X65 ... :)

Zajrzyj do działu Sony ... znajdziesz sporo poradników i opisów modeli ...
Rafik_pl pisze:
25 lut 2018, 23:23
Kup używany gramofon za kilka stówek, za 1000 lub 2000 to prawdziwe wypasy. Dołóż wkładkę za 500 stów i jakiś używany preamp za kilka stówek i będzie git.
Generalnie zgadzam się z powyższym choć nieco więcej poświęciłbym na dobrą wkładkę ... praktycznie to ona gra (a w szczególności igła) ...
Rafik_pl pisze:
25 lut 2018, 23:23
warto wydać więcej na gramofon dobrej jakości
Warto aczkolwiek takowy znajdziesz już od 800 zł bez problemu a czasem i taniej ... nie musisz się od razu rzucać na topowe ... nie ma czegoś takiego jak docelowy gramofon ... sam taki dla siebie określisz po pewnym czasie i zapolujesz ... oczywiście jeśli Cię wciągnie gramoholizm :lol:
Rafik_pl pisze:
25 lut 2018, 23:23
Zakładając gramofon w tym budżecie np proponowany Sony PS X60 czy X75 jaka wkładka i preamp będzie odpowiednim zestawem?
Przekroczysz budżet ... :think:
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#98

Post autor: charliez88 »

Rafik_pl pisze:
25 lut 2018, 23:23
Hej Myszor,
tak jak napisałem w pierwszym poście: gramofon i przedwzmacniacz mam pożyczony.

Widzę, że problemem okazały się rozmowy z kolegą zakręconym na vinyle i kilkoma sprzedawcami ze sklepów płytowych.
Generalnie przekaz brzmiał tak: Kup używany gramofon za kilka stówek, za 1000 lub 2000 to prawdziwe wypasy. Dołóż wkładkę za 500 stów i jakiś używany preamp za kilka stówek i będzie git.
Stąd budżet.
Teraz, jak rozumiem po Waszych odpowiedziach, warto wydać więcej na gramofon dobrej jakości i dozbierać lub kupić na raty odpowiednią wkładkę i preamp.
Problemem dla mnie będzie zaprojektowanie toru dźwiękowego.
Zakładając gramofon w tym budżecie np proponowany Sony PS X60 czy X75 jaka wkładka i preamp będzie odpowiednim zestawem?
Nie ma się co za bardzo fiksować, przekaz generalnie był dobry - jesli zakładamy słuchanie muzyki jako punkt nadrzędny, a nie zabawę w sprzęt.

Na gramofonie za 1k z rynku wtórnego da się bardzo fajnie posłuchać muzy. Pytanie na ile chcesz postawić na sprzet na już na ile w coś rozwojowego.
Np. http://allegro.pl/dual-cs-721-shure-v-1 ... 56574.html z preampem za ok 1,5k może zrobić już meega fajną robotę brzmieniowo (jeden z najwyższych Duali ever + jedna z najlepszych wkladek MM ever) Tyle, że jak będziesz chciał pomieszać wkładkami / rozwijać się to już lekko schody - chyba, ze dobrze tego Duala kupisz, zainwestujesz w fajne PRE, i jak będziesz chciał wyzej to sprzedasz Duala z Shurem i kupisz coś całkowicie nowego... Jak Sczczura (Shura) nie zajedziesz to wiele z wartości nie powinno to stracić w obecnej koniunkturze.

Największe znaczenie ma jednak mimo wszystko wkładka (tyle że nie na każdym ramieniu każdą wkładkę powiesisz) no i preamp - ale tutaj przy kolejno 500, 1000, 1500, 2500 masz progres jeśli dobrze wybierasz więc stopniowo można upgrade'ować sobie. Warto jednak przeznaczyć ok 1k na rynku wtórnym - wówczas ten poziom powinien być już mocno przyzwoity (o ile słusznie wybierzesz z rynku wtórnego :)

Punktem zwrotnym jest 1500zł na wkładkę - bo tutaj można kupić już fajne wkładki MC (ale trzeba mieć i preamp pod MC),no i jak juz się bawić w MC to dobrze mieć i ramię, które ładnie zagra z dobrą wkładką - no i tutaj rzeczywiście mamy juz przy obecnym rynku +2k na rynku wtórnym. Kilka dni temu poszedł za 2,5k świetny Pionek 707 np.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2018, 23:46 przez charliez88, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10482
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#99

Post autor: Myszor »

W sumie tak źle znów ci znajomi nie doradzili.
Można spokojowo np. Tak: wkładka Nagaoka mp-110 do tego preamp schiit mani plus gramofon za ok.1200 zeta i to na pewno fajnie ci zagra.
Jak będziesz chcial iść dalej to na luzie wszystkie te elementy odpsrzedasz bez wiekszej straty.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#100

Post autor: Biogon »

Rafik_pl pisze:
25 lut 2018, 20:25
Biogon,
czemu ten Thorens a nie inny? Ten wygląda na zniszczony, na zdjeciu nawet widać, brak wkładki i pęknięta do sklejenia nóżka od ramienia.
Czyli musiałbym od razu do serwisu jakiegoś go dać a to jak mawiał Ferdynad Kiepski: "to nie są tanie rzeczy"
Ten model Thorensa to dobra a nawet bardzo dobra maszyna. Wkładka jeśli nawet jest, to zazwyczaj z nieznanym przebiegiem. I tak kupuje się nową... Nóżka od ramienia to pikuś, można skleić tak że nie będzie widać. Nie wiadomo jak wyglądają bebechy, czyli łożyska, silnik etc. Ale baza do zrobienia z tego gramofonu (za 3 tysia jak w temacie) dobra. Ja lubię i znam Thorensy więc o nich piszę. Działający TD126 w dobrym stanie kosztuje więcej niż 3k. Jeśli ten egzemplarz jest sprawny to cena wydaje się być atrakcyjną. Jeśli jednak nie potrafisz samodzielnie rozebrać i złożyć gramofonu to może kupno Thorensa nie jest najlepszym pomysłem. Wcześniej pisałeś że podobają Ci się klony Technicsa 1200. Dlaczego w takim razie nie kupić jakiegoś w dobrym stanie i nie zarżniętego przez DJ-ja? To dobre gramofony, do których można kupić nadal wszystkie części zamienne. Do 3k spokojnie kupisz jakiś dobry egzemplarz.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10482
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#101

Post autor: Myszor »

Biogon pisze:
26 lut 2018, 00:22
klony Technicsa 1200. Dlaczego w takim razie nie kupić jakiegoś w dobrym stanie i nie zarżniętego przez DJ-ja? To dobre gramofony, do których można kupić nadal wszystkie części zamienne. Do 3k spokojnie kupisz jakiś dobry egzemplarz.
Nawet od grubasów.

https://www.facebook.com/grubanuta/post ... 0765094849
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#102

Post autor: RafalSzy »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Na razie skłaniam się do:
  • 1. Sony PS X60 z Ebay, aukcja kończy się dziś. Mógłby ktoś spojrzeć proszę czy warto?
    2. Ten Dual 721 bo w budżecie, szkoda, że tak optycznie słabo wygląda ale trudno.
    3. Używany Technics 1200 MK2 z Grubej Nuty albo jest kilka sztuk z Niemiec i GB sporo tańszych. Kupować lokalnie przepłacając (rozmawiałem z nimi, nie są skłonni do negocjacji) czy ryzykować import?
w wypadku Duala spokojnie od razu będę miał budżet na preamp i ewentualnie wkładkę. Jakieś propozycje?
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#103

Post autor: darkman »

W tym kontekście to raczej kupować lokalnie, jest jakaś możliwość reklamacji u nich w razie czego. No i ~konkretnej~ oceny sprzętu przed zakupem, najlepiej z kimś znającym się na rzeczy.
Z GB czy DDR przy dobrym opisie i fedbeku bym się nie bał i raczej warto szukać na portalach westowych.
Natomiast u nas są dwie firmy zajmujące się dość profesjonalnie sprzedażą serwisowych T12x0 z gwarancją i konkretnym opisem czynności.
(zależy jaka ta róznica w wartości wyjdzie z transportem?)
(znajdziesz te informacje na forum - ja nie piszę się na szukanie, ale pewnie w dziale Technics).

Co do Duala to może jeszcze pomyśl i np zapytaj Blisa, jak to jest i czemu zmienił fajny model Duala z V15 na X50? (to poważnie, bo mi Paweł nigdy tego jakoś nie zwerbalizował konkretnie), będzie łatwiej o ostateczny przyczynek do decyzji.

Rafik_@ przy 9 postach to nie problem zmienić jeszcze nick name. Rafika już mamy na forum i jest tu długo, będziecie się mylić społeczeństwu.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#104

Post autor: Regsoft »

Rafik_pl pisze:
26 lut 2018, 11:47
Sony PS X60 z Ebay
Który? Widzę całkiem sympatyczny i chyba kompletny egzemplarz z Niemiec za 500 EUR (kup teraz) ale aukcja? :think:
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#105

Post autor: RafalSzy »

Regesoft
tak, to ten sam:
https://www.ebay.pl/itm/SONY-PS-X60-Pla ... lt-mit-BA/
Możesz się wypowiedzieć bo zostało tylko parę godzin do końca?

Darkman.
OK, po skończeniu wątku pewnie za kilka dni zamknę konto i otworzę nowe z nowym nickiem aby się nie myliło.

Poszukam też tych firm od Technicsów, a czy Ty możesz spojrzeć na tego X60 z Ebay z linku proszę?
Czy możesz także, jako użytkownik wypowiedzieć się jak on gra z Twoją wkładką?
Ja raczej kupię inny przedwzmacniacz, też polski LRA LS1 ale to już chyba ma mniejsze znaczenie.
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
ODPOWIEDZ