Jaki gramofon kupić do 3000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#196

Post autor: darkman »

Obrazek
Kłopot polega na tym, że Ty Karolku zatrzymałeś się mentalnie na etapie testowania klocków Haiku i tam powinieneś pozostać. Po prostu więcej nie ogarniasz.
Reszta to demagogia. Brniesz w bezsensowne dywagacje.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#197

Post autor: charliez88 »

Daruś, jak nie masz ochoty dywagować to wróć do swojej 103Rki powieszonej na X60 które ogarniasz... i nie pchaj się tam gdzie ewidentnie nie masz nic sensownego do powiedzenia.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#198

Post autor: darkman »

Karolku uzurpowanie sobie miejsca w wątkach, których nie ogarniasz i rzucanie wygóglanymi nazwami sprzętów, jest po prostu śmieszne. Wróć do swojego zabawkowego SL i testuj melodyjność swoich plastikowych wydumek.
Nie masz zielonego pojęcia o tym jakim sprzętem dysponuję. Ewidentnie to uprawiasz tu i nie tylko tu zwykłą lamerkę audio, bowiem posądzenie o audiofundamentalizm było by komplementem dla Ciebie. Do tego niestety potrzeba wiedzy. Samo czerpanie z opinii kolegów nie wystarczy.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#199

Post autor: charliez88 »

darkman pisze:
14 sty 2019, 11:45
Karolku uzurpowanie sobie miejsca w wątkach, których nie ogarniasz i rzucanie wygóglanymi nazwami sprzętów, jest po prostu śmieszne. Wróć do swojego zabawkowego SL i testuj melodyjność swoich plastikowych wydumek.
Nie masz zielonego pojęcia o tym jakim sprzętem dysponuję. Ewidentnie to uprawiasz tu i nie tylko tu zwykłą lamerkę audio, bowiem posądzenie o audiofundamentalizm było by komplementem dla Ciebie. Do tego niestety potrzeba wiedzy. Samo czerpanie z opinii kolegów nie wystarczy.
Mógłbym Cię Darku pojechać na wiele sposobów...

Tak jak pisałem wcześniej - szkoda mi na to czasu, ponieważ w ostatnich dniach jedyne co udowodniłeś mi i większości ludzi, którzy z zażenowaniem obserwują twoje wyczyny tutaj to fakt, że jesteś zwykłym trollem. Osobą , która spędziła godziny, dnie, tygodnie na tym forum zajmując się głównie tym, aby wyzwalać w ludziach uczucie zażenowania. Jesteś więc niegodny mojego czasu i po raz kolejny proszę, abyś nie cytował mnie i nie komentował sprzętów, których nie widziałeś na oczy, ani nie miałeś możliwości porównania... to nieprzyzwoite wprowadzać w błąd ludzi, którzy poprzez ilość postów są gotowi wziąc Cię za autorytet.

Rozumiem, że może być dla Ciebie frustrujące, że osoba, która tak krótko siedzi w temacie na który poswieciles tyle lat ma tak wiele do powiedzenia, ale mam dla Ciebie złe wieści - ja bardzo szybko i aktywnie wiedzę zdobywam - poprzez rozmowy, lektury, ale przede wszystkim zakupy i własne testy i porównania. Będę miał więc do powiedzenia już tylko więcej... a że ucho i umiejetnosci robienia researchu mam całkiem niezłe, to myślę że również moglbyś na tym któregoś dnia skorzystać, podobnie jak zrobiło już kilka osób z tego forum.

Żeby bylo jasne - jestem świadomy swojej niewiedzy w wielu aspektach, a także, ze jest tutaj dużo osób o większej wiedzy, doswiadczeniu niż ja i z przyjemnoscią ich czytam, czy z nimi rozmawiam telefonicznie poszerzając swoje horyzonty i wymieniajac opinie, łapiąc kolejne punkty zaczepiania i weryfikując je na własną rękę - i dzięki temu mogę od czasu do czasu napisać coś merytorycznego w przeciwienstwie do Ciebie.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#200

Post autor: darkman »

charliez88 pisze:
14 sty 2019, 12:39
darkman pisze:
14 sty 2019, 11:45
Karolku uzurpowanie sobie miejsca w wątkach, których nie ogarniasz i rzucanie wygóglanymi nazwami sprzętów, jest po prostu śmieszne. Wróć do swojego zabawkowego SL i testuj melodyjność swoich plastikowych wydumek.
Nie masz zielonego pojęcia o tym jakim sprzętem dysponuję. Ewidentnie to uprawiasz tu i nie tylko tu zwykłą lamerkę audio, bowiem posądzenie o audiofundamentalizm było by komplementem dla Ciebie. Do tego niestety potrzeba wiedzy. Samo czerpanie z opinii kolegów nie wystarczy.
Mógłbym Cię Darku pojechać na wiele sposobów...

Tak jak pisałem wcześniej - szkoda mi na to czasu, ponieważ w ostatnich dniach jedyne co udowodniłeś mi i większości ludzi, którzy z zażenowaniem obserwują twoje wyczyny tutaj to fakt, że jesteś zwykłym trollem. Osobą , która spędziła godziny, dnie, tygodnie na tym forum zajmując się głównie tym, aby wyzwalać w ludziach uczucie zażenowania. Jesteś więc niegodny mojego czasu i po raz kolejny proszę, abyś nie cytował mnie i nie komentował sprzętów, których nie widziałeś na oczy, ani nie miałeś możliwości porównania... to nieprzyzwoite wprowadzać w błąd ludzi, którzy poprzez ilość postów są gotowi wziąc Cię za autorytet.

Rozumiem, że może być dla Ciebie frustrujące, że osoba, która tak krótko siedzi w temacie na który poswieciles tyle lat ma tak wiele do powiedzenia, ale mam dla Ciebie złe wieści - ja bardzo szybko i aktywnie wiedzę zdobywam - poprzez rozmowy, lektury, ale przede wszystkim zakupy i własne testy i porównania. Będę miał więc do powiedzenia już tylko więcej... a że ucho i umiejetnosci robienia researchu mam całkiem niezłe, to myślę że również moglbyś na tym któregoś dnia skorzystać, podobnie jak zrobiło już kilka osób z tego forum.

Żeby bylo jasne - jestem świadomy swojej niewiedzy w wielu aspektach, a także, ze jest tutaj dużo osób o większej wiedzy, doswiadczeniu niż ja i z przyjemnoscią ich czytam, czy z nimi rozmawiam telefonicznie poszerzając swoje horyzonty i wymieniajac opinie, łapiąc kolejne punkty zaczepiania i weryfikując je na własną rękę - i dzięki temu mogę od czasu do czasu napisać coś merytorycznego w przeciwienstwie do Ciebie.
To wiele mówi o Tobie Karol.
Proszę byś przyjął moje przeprosiny. W swojej naiwności nie przypuszczałem, że wyzwolę w Tobie aż tak pejoratywne emocje.
Przepraszam.
Awatar użytkownika
Dimas
Posty: 808
Rejestracja: 25 maja 2015, 12:54
Gramofon: SONY PS X65

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#201

Post autor: Dimas »

Sorry,ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:
Załączniki
7208EC6B-0257-4665-9E9E-D27034537E4B.gif
technics sl-1610->shure v15III,yamaha tc-720,ct-710,ca-710,marantz cd54 ->technics SB7

sony ps x65->xl45,V90LPS,yamaha bd s673,yamaha rx a1070,Sony SS X9ED
P4R4D0X
Posty: 95
Rejestracja: 02 wrz 2015, 11:28

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#202

Post autor: P4R4D0X »

Panowie...!
;)

Denon wraca do gry :)
DP-47f kusi automatem, ale ramie jakieś takie biedne przy np DP 57L, że o 59L nie wspomnę.
Przypuszczam że te ramiona różnią się nie tylko wizualnie.
Jakie modele jeszcze z JVC i Micro Seiki warto brać pod uwagę w porównaniu do dotychczas wymienionych?
QL-Y66F,SL-6,RX-505,SN-6170,RCD991EA,RC995/RB990, mały revelator + węglowa 18-tka od SS w betonie
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#203

Post autor: charliez88 »

darkman pisze:
14 sty 2019, 13:25
To wiele mówi o Tobie Karol.
Proszę byś przyjął moje przeprosiny. W swojej naiwności nie przypuszczałem, że wyzwolę w Tobie aż tak pejoratywne emocje.
Przepraszam.
Skończ juz pajacować i nie odwracaj kota ogonem. Dyskutuj sobie w ten sposob z ludzmi, którzy tak lubią, ja mam alergię na głupotę w ilości jaką tutaj serwujesz.
P4R4D0X pisze:
14 sty 2019, 16:52
Przypuszczam że te ramiona różnią się nie tylko wizualnie.
Jakie modele jeszcze z JVC i Micro Seiki warto brać pod uwagę w porównaniu do dotychczas wymienionych?
Micro to manuale. Ładne i dobre, ale sens w tym kontekście ma dopiero DD 40, a to bliżej 4k niż 3k.
Pod kątem wkładki pomyśl jeszcze o tym: https://allegro.pl/oferta/gramofon-era- ... 7777646988
Co prawda z tego co wiem to wersja improved (z krótką dupką), ale z wymiennym headshellem, lekka - idalnie spasuje się rezonansowo z Twoją wkladką. Napęd z innej bajki niż Pionek, czy Denon, ale pod kątem ramienia... myslę że możesz byc zadowolony.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1377
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#204

Post autor: stos79 »

Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#205

Post autor: charliez88 »

stos79 pisze:
14 sty 2019, 18:41
Dorzuć dwie stówki i po temacie
https://allegro.pl/oferta/gramofon-micr ... 7778029472
Brzydsze od DD 40, a do tego z uboższą wersją ramienia z VTA na imbus. Wolalbym dorzucić parę stów i mieć 'pełnoprawne' DD40
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#206

Post autor: Wojtek »

P4R4D0X pisze:
14 sty 2019, 16:52
DP-47f kusi automatem, ale ramie jakieś takie biedne przy np DP 57L, że o 59L nie wspomnę.
Przypuszczam że te ramiona różnią się nie tylko wizualnie.
Normalna sprawa, bo to inne serie jednak.
charliez88 pisze:
14 sty 2019, 20:58
Wolalbym dorzucić parę stów i mieć 'pełnoprawne' DD40
To znajdź koledze teraz taką ofertę za parę stów więcej ;)
P4R4D0X pisze:
14 sty 2019, 16:52
Jakie modele jeszcze z JVC i Micro Seiki warto brać pod uwagę w porównaniu do dotychczas wymienionych?
Skupmy się na tym co jest w ogóle dostępne :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
P4R4D0X
Posty: 95
Rejestracja: 02 wrz 2015, 11:28

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#207

Post autor: P4R4D0X »

Wojtek pisze:
15 sty 2019, 08:55
Skupmy się na tym co jest w ogóle dostępne :)
No tak, i co z tych ogólnie dostępnych jest warte uwagi, w sensie solidności sprzedawcy i jego oferty.
QL-Y66F,SL-6,RX-505,SN-6170,RCD991EA,RC995/RB990, mały revelator + węglowa 18-tka od SS w betonie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#208

Post autor: Wojtek »

To my nie wałkujemy tego już któryś dzień właśnie?

Dlaczego jeszcze nie wybrałeś?

Pojawiło się coś nowego? Pokaż.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#209

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
15 sty 2019, 08:55
To znajdź koledze teraz taką ofertę za parę stów więcej
Dopiąłem drugiego Luxmana, także ten z awatara po prawej ostatecznie mógłby być :lol:
Samo ramię do DD6 jest okrojone w kilku aspektach - nie ma lateral balance, nie ma VTA w locie i można je od ręki kupić za ok 1000-1200zł, gdzie MA-505 klasycznie chodzi grubo +2k zazwyczaj i stanowi większą część wartości gramofonu (chociaż wcale nie jest to przecież jeszcze najbardziej wypasiona MA505 jaka wyszła)
P4R4D0X pisze:
15 sty 2019, 13:05
No tak, i co z tych ogólnie dostępnych jest warte uwagi, w sensie solidności sprzedawcy i jego oferty.
Nikt Ci nie powie, który sprzedajacy jest fair, ani która sztuka nie stała w piwnicy nad morzem :mrgreen:
Z w/w najlepszy model generalnie to wg mnie kp 990, ale najmniej pasuje do Twojej wkładki, potem pioneer, jvc, natomiast ramię ma najciekawsze ERA, a do tego ramię będzie się świetnie zgrywać z wkładką - tyle że to już manual pełen. No i oczywiście Denon/Technics SL-MA1 , które jak Ci się podobają to też mają swoje atuty, ale i 'mankamenty', o których była mowa. Jak chcesz mieć większy zakres wyboru to zwiększ budżet. Były okresy, gdzie na rynku w tych pieniądzach nie było ani jednego sensownego wyboru w takim budżecie, więc masz swego rodzaju kłopot bogactwa w tej chwili - wszystkie z w/w to solidne, albo wręcz bardzo dobre maszyny.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#210

Post autor: Biogon »

ERA jest warta tyle ile ramie plus max 300 za naped. Naped nalezy po zakupie natychmiast sprzedac. Ramie SME improved jest warte 1,5 - max 2k a nadaje sie tylko do lekkich wkladek. Ja bym sobie ERA odpuscil, szczegolnie w tak wygorowanej cenie.
ODPOWIEDZ