Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41378
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#16

Post autor: Wojtek »

@Koladyn:
Spójrz na allegro na używane Dual 435 i Dual 455. Powinno się spodobać.
Możesz też kupić nówkę sztukę (są nadal produkowane), ale to już inna półka cenowa.

Ew. przy nagięciu budżetu można dostać nowy Thorens TD-170 (to samo co Dual 435).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14995
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#17

Post autor: darkman »

O to to 455 pewnie by się spodobał i fajny model z korespondencją vintage. Na forum z łatwością znajdziesz pomoc w zakresie jego przygotowania/obsługi startowej.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#18

Post autor: Obywatel »

darkman pisze: Technicsy tego nie mają, bo są do małych mieszkań na ziemiach wyzyskanych.. Panie Qć, kiedy tam była Polska? ..za Światopełka 1280 czy coś, ale gość raczej był Gryfitą. Zatem Odzyskane to będą kiedyś ale na wschodzie i my już tego raczej nie doczekamy. Ale będą.
Swoją drogą nieznane są ścieżki historii. Słupecczyzna też może kiedyś być ziemią odzyskaną. Kto wie?
Reklamacje za pojałtański porządek świata należy składać do dwóch koleżków: tego, który rozpętał IIWŚ i tego, który rozdawał karty w Jałcie. Dla mnie Szczecin, Koszalin, Słupsk to Polska i cieszę się, że mieszkam właśnie na tych ziemiach.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14995
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#19

Post autor: darkman »

Ależ dla mnie też! Tylko Obywatel użył w innym miejscu sformułowania "ziemie odzyskane". Wyjątkowo niezręczna frazeologia propagandy komunistycznej.
Owo odzyskanie wydaje się być co najmniej filuterną grą słów choćby i w obliczu potwierdzenia czy tez ponowienia przywileju praw miejskich przez margrabię czy elektora brandembusrkiego. Fajnie jest znać meandry historii swojego miejsca na ziemi. Polska pewnie! Na 100% od 1945.
Akcja Wisła zaś stworzyła nowe "ziemie odzyskane do kwadratu" (północny zach. i poł.wsch.) w obrębie tego samego państwa i tu jałtańscy pohańcy już niewiele mieli udziału, a jedynie konsekwencję etniczną swojej niefrasobliwości politycznej.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#20

Post autor: Obywatel »

darkman pisze: Tylko Obywatel użył w innym miejscu sformułowania "ziemie odzyskane". Wyjątkowo niezręczna frazeologia propagandy komunistycznej.
W moim przypadku to raczej głęboko zakorzeniony nawyk językowy niż intencja polityczna :) Szczerze mówiąc w tym sporze pomiędzy orędownikami polskości tych ziem i ich oponentami nigdy nie zajmowałem zdecydowanej pozycji.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#21

Post autor: pawlos »

Napewno to nasze ziemie z dziada pradziada ,Niemców to tu nam podrzucili :)
Załączniki
ad-486-slavic-people.jpg
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Koladyn
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2017, 10:37

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#22

Post autor: Koladyn »

Pięknie się składa, bo i ja, i Rodzice zamieszkujemy tzw. ziemie odzyskane, więc w sumie chyba wszystko się mieści w temacie ;)
A wracając do gramofonu - Thorens TD-170 i oba proponowane Duale, to faktycznie trochę nagięcie budżetu, ale ów Thorens w sumie mi się podoba, więc na razie wychodzi na prowadzenie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41378
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#23

Post autor: Wojtek »

Koladyn, tak jak napisałem wcześniej, jeśli ma być w dobrej cenie to poszukaj używanych egzemplarzy ww. na allegro.

Przykład: http://allegro.pl/dual-cs455-gramofon-s ... 56433.html
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Koladyn
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2017, 10:37

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#24

Post autor: Koladyn »

Czekałem na pensję - a później czekałem na gramofon (tzn. na oferty). Wczoraj wskoczylo cos takiego: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6890147516 Mi w sumie się podoba, dlatego się chciałem skonsultować, czy brać:)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#25

Post autor: Obywatel »

Koladyn, biorąc pod uwagę fakt, że nówka kosztuje ponad 2 tys. zł, to jest to nawet okazja :) ale musisz sobie odpowiedzieć, czy o takim właśnie gramofonie marzysz bo za tę cenę można znaleźć znacznie lepsze.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Koladyn
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2017, 10:37

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#26

Post autor: Koladyn »

@Obywalel
Zasugerowałem się tym, co pisał Wojtek. Gramofon ma być prezentem dla Rodziców na rocznicę ślubu, ma być prosty i skuteczny, no i dość elegancki :) ja się nie znam zupełnie - stąd mój pobyt na tym forum :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41378
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#27

Post autor: Wojtek »

Koladyn pisze: Mi w sumie się podoba, dlatego się chciałem skonsultować, czy brać:)
Brać :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ