ZbychWro-Zakup gramofonu

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#16

Post autor: Wojtek »

Co do "junków" z Japonii to w praktyce oznacza nie tylko sprzęt niesprawny co po prostu niesprawdzony.

To pojęcie działa u nich tak jak u nas, na zasadzie "niesprawdzone więc na własne ryzyko, nie przyjmuję zwrotu".
A więc ryzyk-fizyk.

Z oczywistych względów takie oferty są tańsze od tych gdzie sprzedawca potwierdza działanie przedmiotu i przyjmuje zwrot :)

Co do zbycha, co prawda nic od niego nie kupowałem (próbowałem kiedyś wyciągnąć od niego jedną wkładkę, ale nie chciał sprzedać bez gramofonu :morda: ), ale jakoś nigdy nie miałem złudzeń że jego "serwis" jest czymś zbieżnym z serwisowaniem na miarę esdarka czy Draganta, a bardziej typowo handlarskie przeglądy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#17

Post autor: Zeroqll »

Wojtek pisze:
09 lut 2019, 14:59
Co do "junków" z Japonii to w praktyce oznacza nie tylko sprzęt niesprawny co po prostu niesprawdzony.

To pojęcie działa u nich tak jak u nas, na zasadzie "niesprawdzone więc na własne ryzyko, nie przyjmuję zwrotu".
A więc ryzyk-fizyk.

Z oczywistych względów takie oferty są tańsze od tych gdzie sprzedawca potwierdza działanie przedmiotu i przyjmuje zwrot :)
Co do "junków" nie ma co generalizować. Sklepy w większości mają skalę opisującą stan i jest tam zarówno oznaczenie J- junk, jak i F lub G, oznaczające niesprawdzony. Jeżeli coś jest oznaczone jako J, to zazwyczaj jest napisane z jakiego powodu (niestabilne obroty, niedziałający kanał, brak zasilania itp) zaś sprzęty F lub G to właśnie sprzęty niesprawdzone z różnych powodów (np brakuje paska w gramofonie paskowym, lamp, albo ktoś pisze że się nie zna, albo nie ma możliwości sprawdzić). W obydwu przypadkach sklepy zazwyczaj nie przyjmują zwrotów.

Co innego gdy mówimy o "junkach" bo tak nam pokazuje serwis z jakiego korzystamy. Tu działają jakieś algorytmy, które wyłapują jakieś słowa kluczowe lub frazy i w ten sposób nas ostrzegają. Junkiem w ten sposób mogą być oznaczone zarówno sprzęty niesprawne jak i niesprawdzone, ale zdarza się że i sprawne. Co ciekawe, często się zdarza że pomimo oznaczenia przez sklep przedmiotu jako J, algorytm serwisu nie pokazuje nam go jako "junk". Zazwyczaj przedmioty oznaczone jako F lub G nie występują jako "junk". Dlatego nie ma co generalizować i każdorazowo trzeba czytać opis.
Awatar użytkownika
klaus1973
Posty: 269
Rejestracja: 21 gru 2018, 20:57
Gramofon: Denon DP-59L

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#18

Post autor: klaus1973 »

Hiper86 pisze:
08 lut 2019, 21:43
Zdecydowałem się na Kenwooda KP-990
Że tak zapytam, udało się zanabyć drogą kupna lub inną ten model Kenwooda?
Klausa kocha cały świat i jest najlepszym sędzią*
* fragment piosenki z "Wiwat skrzaty"
Awatar użytkownika
Petro
Posty: 682
Rejestracja: 19 cze 2017, 20:44
Gramofon: PS-X75, SL-1600
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#19

Post autor: Petro »

ozii pisze:
08 lut 2019, 22:53
Grunt to podejście klienta.
nie wiem jak to oceniać teraz - ale kd990 jest znowu wystawiony. Inny? Naprawiony? czy po przetarciu szmatą ten sam. Jeżeli jest tak jak wygląda, że jest, to już jednoznacznie określa kim jest zbychwro.
PS-X75, SL-1600mk2//AT33E LC-OFC//AT440Mla-VMN50SH//Accu E-406V//Quadral Vulkan
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#20

Post autor: gravediggie »

Petro pisze:
12 lut 2019, 07:34
Inny? Naprawiony?
Napisz do Niego.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#21

Post autor: Wojtek »

Gdyby potrafił naprawić to chyba by Hipek nie musiał zwracać :)

Wiecie, kasa musi się zgadzać, a kolejny klient może będzie mniej marudliwy :morda:
Żartuję oczywiście ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
klaus1973
Posty: 269
Rejestracja: 21 gru 2018, 20:57
Gramofon: Denon DP-59L

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#22

Post autor: klaus1973 »

Wojtek pisze:
12 lut 2019, 09:18
klient może będzie mniej marudliwy :morda:
Trzeba sprzedawać tylko tym w krawatach.
Klient w krawacie mniej awanturujący się ;)
Klausa kocha cały świat i jest najlepszym sędzią*
* fragment piosenki z "Wiwat skrzaty"
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3247
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#23

Post autor: bms01pl »

nie to, żebym namawiał jakoś specjalnie, ale nowy wysyp sprzętów u zbychwro - dwa ładne sony, victory...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4033
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#24

Post autor: trafalgar »

bms01pl pisze:
10 mar 2019, 10:33
nie to, żebym namawiał jakoś specjalnie, ale nowy wysyp sprzętów u zbychwro - dwa ładne sony, victory...
No właśnie patrzę na tego sony x70 .Jest jednak pewna nuta niepewności po ostatnim przypadku hipera.
Awatar użytkownika
rafikdm
Posty: 1159
Rejestracja: 14 lip 2013, 09:01
Gramofon: Sony ps x65c
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#25

Post autor: rafikdm »

Ja wziąłem w wakacje x65c i śmiga aż miło :violin:
Sony PS-X65
AT- OC9MLII
MaCaBRiaa
Proton AA1150
Yamaha CX2
Dac (mod by Martynka)
Cyrus CDT
Toshiba SS-810

Proton D1200
Onkyo TX-4500
Arcam Alpha 5 Plus (mod by Martynka)
B&W Matrix 2 s2
Awatar użytkownika
klaus1973
Posty: 269
Rejestracja: 21 gru 2018, 20:57
Gramofon: Denon DP-59L

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#26

Post autor: klaus1973 »

trafalgar pisze:
10 mar 2019, 16:35
No właśnie patrzę na tego sony x70 .Jest jednak pewna nuta niepewności po ostatnim przypadku hipera.
no przecież przyjął zwrot. Więc o so chodzi?
wiesz że :
1. musisz sobie kupić autotransformator bo będzie i tak na 110
2. zrobić mu wymianę smarów i olejów
3. obejrzeć czy wszytko gra - jak gra to o so chodzi?

poczekaj chwilę zaraz pojawią się kolejne gramofony od Wit... i przemek... - oni jakoś dziwnie mają te dostawy i u nich są chwilę póżniej. Ot taka moja obserwacja.
Klausa kocha cały świat i jest najlepszym sędzią*
* fragment piosenki z "Wiwat skrzaty"
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#27

Post autor: koscidogitary »

Jeśli chodzi o p. Zbyszka, to też miałem z nim "przyjemność" - na co dzień zajmuje się handlem używanymi samochodami (prowadzi komis).
Nie poświęca gramofonom i klientom tyle czasu ile bym oczekiwał, nie mówiąc już o mało empatycznym podejściu do Kupującego.
Usiłowałem dowiedzieć się coś więcej o 2-ch interesującym mnie modelach gramofonów, ale przez trzy dni się nie udało. Zrezygnowałem z zakupu.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2019, 14:05 przez koscidogitary, łącznie zmieniany 3 razy.
czarcio
Posty: 42
Rejestracja: 29 lis 2018, 21:07

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#28

Post autor: czarcio »

No cóż, ja wziąłem od Zbychwro Technicsa SL-MA1 i nie mogę złego słowa powiedzieć na temat kontaktu przed i po zakupie, zapakowaniu gramofonu do wysyłki oraz zgodności z opisem (dostałem to, za co zapłaciłem szybko i bezproblemowo), ale rozumiem, że w innych przypadkach mogło to wyglądać zgoła inaczej.
Każdy głos krytyki jest ważny, ponieważ pomaga racjonalniej podejść do zakupów i potencjalnie minimalizuje ryzyko wtopy.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ZbychWro-Zakup gramofonu

#29

Post autor: koscidogitary »

czarcio pisze:
19 mar 2019, 19:27
Każdy głos krytyki jest ważny
Dokładnie tak. Ja dodam tylko, że nikogo nie skreślam. Po prostu nam się interes nie ułożył i tyle. Może zwyczajnie tak miało być.
A tak nawiasem mówiąc - kupowanie gramofonów od jakiegokolwiek "oferenta" zajmującego się tym "zawodowo" to jednak zakup podwyższonego ryzyka.
ODPOWIEDZ