Kolumna nie gra pełnym pasmem

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
glomar
Posty: 30
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:28
Gramofon: Sansui SR-222 mkV
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolumna nie gra pełnym pasmem

#16

Post autor: glomar »

Zwrotnica kolumna1
Zwrotnica kolumna1
Zwrotnica kolumna2
Zwrotnica kolumna2
glomar
Posty: 30
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:28
Gramofon: Sansui SR-222 mkV
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolumna nie gra pełnym pasmem

#17

Post autor: glomar »

Wygląda na to że są identyczne parami chyba że coś przeoczyłem... Nie wiem czy to ma znaczenie te średniotonowe trochę się kleją jak je delikatnie dotknąć ale nie są mokre czy wilgotne, dodatkową są umieszczone w takiej plastikowej tubie każdy.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolumna nie gra pełnym pasmem

#18

Post autor: pan_winyl »

A co się klei? To że są w tubach to akurat ok. Rzuć jeszcze okiem czy czasami nie były wymieniane zawieszenia. W niskotonowych powinny być gumy.

A sprawdziłeś czy obydwa średniotonowe grają równo? W tej zwrotnicy nie ma się co zepsuć tak po prawdzie. Nie ma tam wymyślnych filtrów więc tu nie będzie problemu. Rozumiem że wygłuszenie masz oryginalne (wnioskuję po kawałku który idać koło zwrotnicy :))

Czy próbowałeś inaczej ustawić kolumny? Tzn w innym miejscu? dalej od ściany, wyżej, niżej etc? No i moje najważniejsze pytanie- czy kable masz dobrze podpięte - tj - do - + do + (kolumna wzmacniacz).

Te kolumny powinny grać ok, nie mulą i nie mają w zwyczaju grać konturowo, ale kto wie na co trafiłeś, może to jakiś feler?
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kolumna nie gra pełnym pasmem

#19

Post autor: Latro »

.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2017, 18:26 przez Latro, łącznie zmieniany 1 raz.
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Kolumna nie gra pełnym pasmem

#20

Post autor: pawel0777 »

Poszukaj schematu zwrotnicy. Sprawdź pojemności kondensatorów bo ktoś je wymienił...
glomar
Posty: 30
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:28
Gramofon: Sansui SR-222 mkV
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolumna nie gra pełnym pasmem

#21

Post autor: glomar »

Po kolei - po pierwsze pomierzyłem rezystancję każdego głośnika w obydwóch kolumnach i o ile w głośnikach średniotonowych i niskotonowych jest jak powinno być to w wysokotonowych jest tylko około 2 OHM chyba że mam jakiś lewy miernik - co prawda Chiński :morda:
Po drugie każdy z osobna podłączyłem pod wzmacniacz i zagrały raczej ok nie było furkotu itp. Po tych testach wydaję mi się że obydwie średniotonówki grają równo. Kable mam podłączone ok zwracam na to zawsze uwagę.
Natomiast co się klei? Jak dotknę lekko, delikatnie palcem membrany średniotonowca to się lekko klei.
glomar
Posty: 30
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:28
Gramofon: Sansui SR-222 mkV
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolumna nie gra pełnym pasmem

#22

Post autor: glomar »

Poszukaj schematu zwrotnicy. Sprawdź pojemności kondensatorów bo ktoś je wymienił...
Przepraszam na podstawie czego taki wniosek, pytam bo ciekawy jestem, to jedyne Arcusy jakie miałem i mam więc nie wiem...
glomar
Posty: 30
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:28
Gramofon: Sansui SR-222 mkV
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolumna nie gra pełnym pasmem

#23

Post autor: glomar »

Zapomniałem zawieszenie niskotonowych jest jak najbardziej gumowe, reszta też ok.. Co do wygłuszenia to nie wiem ile tego tam powinno być ale jeszcze by weszło :lol:
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Kolumna nie gra pełnym pasmem

#24

Post autor: pawel0777 »

glomar pisze:
Poszukaj schematu zwrotnicy. Sprawdź pojemności kondensatorów bo ktoś je wymienił...
Przepraszam na podstawie czego taki wniosek, pytam bo ciekawy jestem, to jedyne Arcusy jakie miałem i mam więc nie wiem...
Producenci kolumn nie wkładają fabrycznie kondensatorów silnikowych. Nie uważam, że się nie nadają, ale może ktoś przy okazji "dostroił" dźwięk pod swoje upodobania.
glomar
Posty: 30
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:28
Gramofon: Sansui SR-222 mkV
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolumna nie gra pełnym pasmem

#25

Post autor: glomar »

Może rzeczywiście jest tak jak piszesz z tymi kondensatorami, puki co szukam schematu zwrotki...
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kolumna nie gra pełnym pasmem

#26

Post autor: Latro »

.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2017, 18:26 przez Latro, łącznie zmieniany 1 raz.
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
glomar
Posty: 30
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:28
Gramofon: Sansui SR-222 mkV
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolumna nie gra pełnym pasmem

#27

Post autor: glomar »

Schematu nie znalazłem. Na kilku zdjęciach w sieci są niby zwrotnice z tego modelu jak twierdzi google i wyglądają tak jak moje... :think:
Ale w jednej kolumnie znalazłem ponaklejane kawałki taśmy malarskiej z oznaczeniami + na kabelkach idących ze zwrotnicy na plusy głośników i w niej jest tez zwrotnica zamocowana inaczej niż w pierwszej jakoś tak z boku trochę... Chyba jednak ktoś coś tam kombinował niestety.
ODPOWIEDZ