Przestrzenność w STEREO

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przestrzenność w STEREO

#16

Post autor: Wojtek »

Yyy... nie wiem jak reszta, ale dla mnie "scena" płyty to jest właśnie twór producenta nagrania, a nie obraz tego jak to faktycznie było w studiu nagraniowym (kto gdzie stał, ile było mikrofonów, itd. ;) ).
Masa pisze:Na prawdę radzę poczytać o realizacji dźwięku tak na żywo jak i studyjnym.
Przydałoby się. Chyba nie do końca prawidłowo sobie wyobrażasz cały proceder nagrywania muzyki nawalonych7krasnali :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przestrzenność w STEREO

#17

Post autor: Sindsoron »

nawalonych7krasnali pisze:O to właśnie chodzi.... nie raz czytałem posty, że TEN sprzęt idealnie odwzorowuje scenę i jak trąbki stoją lekko po prawej to tak sprzęt to odwzoruje...
Jednak wygląda na to, że one nie musiały tak stać przy nagraniu!!! - bo zostały "ustawione" przez tego inżyniera!!! Sprzęt nie odwzorowuje żadnej sceny tylko oddaje stan taki jaki został ustawiony przy konsoli - zgadza się? jeśli tak to co to ma za związek z twierdzeniem, że sprzęt odwzorowuje ustawienie instrumentów podczas nagrania.
niestety nie do końca masz rację... na to jak z nagrania zostanie odwzorowana scena ma znaczenie sprzęt... jeden wzmacniacz Ci ją "zciaśni" inny poszerzy, tak samo jest z DAC i głośnikami/słuchawkami...
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Przestrzenność w STEREO

#18

Post autor: rbi1968 »

Przepraszam ale nie mogę i muszę się wtrącić. Realizuje różne nagrania studyjne i to ja decyduje co gdzie ma grać tym bardziej, że wielkości pomieszczeń studyjnych są naprawdę różne i mowa - ooooo, jak to pięknie przestrzennie brzmi, jaka cudowna klarowność tej trąbki - to bzdura. I fanatycy przestrzenności STEREO są jacyś dziwni bo tak naprawdę realizator decyduje o przestrzenności czy umiejscowieniu KAŻDEGO z instrumentów a nie tak jak w przypadku nagrań typu LIVE (choć z tym też bywa różnie). Bawi mnie zabawa "domowym" sprzętem za kilkadziesiąt tysięcy jak tak na dobrą sprawę można kupić sobie sprzęt studyjny i mieć choć trochę wrażenia, że jesteśmy w studiu nagraniowym. A dodam tylko, że realizator nie zawsze ma dobry humor i kondycję i naprawdę porządne nagranie może s.... W torze akustycznym od mikrofonu do finalnej produkcji jest tyle sprzętów i "softów", że "mózg pionem staje". Wasze "sprzęciki" (bez urazy proszę) na kilku kabelkach mają odtworzyć coś o czym nie macie pojęcia co, gdzie i jak było. Mam kilkaset pokręteł, przełączników, suwaków, bramek i innych cudaków, by klient powiedział - Boże, jaki piękny przestrzenny wokal (dzięki funkcji - wilde albo ambience albo programowych "rozpraszaczy").

Pozdrawiam.

P.S. A na koniec tak do pieca, żeby wszystko brzmiało jak chciał tego realizator to trzeba by zunifikować Wasze monobloki no i całą resztę ;P
P.S. 2. To na zdjęciu to moje prywatne studio w skład, którego wchodzi:

- Korg D3200
- Tascam DA-38
- 2xdbx 266xs
- Sony DAT 60ES
- Sony SJ-MD100
- Philips DCC 730
- Yamaha DVD-S1500
- Technics RS-B765
- Technics SL-P111
- Technics SU-800U(S)
oraz kilka wspomagaczy jak WS-442 czy mikser Elmuz.
Monitory to Polaris 80 gdyż Infinity Reference 11 mk II straciły gwizdki.

Do tego komp z Pro Tools, Samplidude, Cubase i inne softa z koderami DTS, AC-3 czy nawet SDDS no i wtyczki VST.
Załączniki
Studio 01'.jpg
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, 15:34 przez rbi1968, łącznie zmieniany 3 razy.
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przestrzenność w STEREO

#19

Post autor: krolix »

rbi1968 pisze:Przepraszam ale nie mogę i muszę się wtrącić. Realizuje różne nagrania studyjne i to ja decyduje co gdzie ma grać tym bardziej
Ale to już koledze Wojtek wyjaśnił 10 miesięcy temu, dwa posty powyżej Twojego. :D
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Przestrzenność w STEREO

#20

Post autor: rbi1968 »

krolix pisze:
rbi1968 pisze:Przepraszam ale nie mogę i muszę się wtrącić. Realizuje różne nagrania studyjne i to ja decyduje co gdzie ma grać tym bardziej
Ale to już koledze Wojtek wyjaśnił 10 miesięcy temu, dwa posty powyżej Twojego. :D
Ok, widzę datę ale nie mogłem się powstrzymać :D
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Przestrzenność w STEREO

#21

Post autor: Kusma »

rbi1968 pisze:Ok, widzę datę ale nie mogłem się powstrzymać
lol Admin naskrobał podobną odpowiedz, tylko pare miesięcy wcześniej :D

PS Fajną masz pracę!
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Przestrzenność w STEREO

#22

Post autor: rbi1968 »

Jeszcze muszę coś wtrącić, otóż skąd słuchacz-odbiorca ma wiedzieć jak płyta ma brzmieć skoro nie był przy realizacji materiału nagraniowego ? Ja swój "wytwór" odsłuchuję w domu to oczywiście brzmi ono inaczej ze względów sprzętowych rzecz jasna oraz samego pomieszczenia a pomimo tego wcale nie chce w domu robić "sali" odsłuchowej (czy koncertowej). Mam tam jakieś studio (w domu - nie to co w pracy) do dyspozycji ale to nie to samo co salon ze sprzętem o którym gdzieś już wspominałem.

Pozdrawiam maniaków kabli ;)

P.S. Kusma - dzięki. Taka robota z jednej strony fajna z drugiej odpowiedzialna i strasznie nużąca (czasami).
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

Re: Przestrzenność w STEREO

#23

Post autor: Klimek »

rbi1968 pisze: Pozdrawiam maniaków kabli ;)
Chyba nie to forum
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Przestrzenność w STEREO

#24

Post autor: Robert007Lenert »

rbi1968 pisze:Jeszcze muszę coś wtrącić, otóż skąd słuchacz-odbiorca ma wiedzieć jak płyta ma brzmieć skoro nie był przy realizacji materiału nagraniowego ? Ja swój "wytwór" odsłuchuję w domu to oczywiście brzmi ono inaczej ze względów sprzętowych rzecz jasna oraz samego pomieszczenia a pomimo tego wcale nie chce w domu robić "sali" odsłuchowej (czy koncertowej)............. ]
Bardzo sluszna uwaga.
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Przestrzenność w STEREO

#25

Post autor: rbi1968 »

Klimek pisze:
rbi1968 pisze: Pozdrawiam maniaków kabli ;)
Chyba nie to forum
Nie tak do końca niestety bo natknąłem się na tutejszym forum na wypowiedzi w których ujęte było co z czym i czym było połączone jak by od tego miała zależeć TA właśnie różnica w słynnej "scenie" czy też "brzmieniu". Jako z wykształcenia elektronik nie raz spotykałem z trikami, które poprawiały brzmienie czy czystość stopnia końcowego wzmacniacza. Że takie "zabawki"(?) kosztują krocie (czasami droższe od sprzętu studyjnego) to dziwne bo są konstruowane dokładnie z takich samych elementów jak całe RTV (no dobra, z selekcjonowanych - niech będzie).

Pozdrawiam.
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przestrzenność w STEREO

#26

Post autor: Wojtek »

rbi1968:
Mylisz wiele rzeczy co do opinii o forum, a zarazem doklejasz etykietki tam gdzie nie ma na nie miejsca :)
Tak więc "tak do końca" to uwaga Klimka jest bardzo na miejscu.
rbi1968 pisze:P.S. 2. To na zdjęciu to moje prywatne studio w skład, którego wchodzi:
Naprawdę "domowe". Same konsumenckie klocki i parę pół-profesjonalnych, ale taki też pewnie miałeś zamysł.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Przestrzenność w STEREO

#27

Post autor: rbi1968 »

Wojtek pisze:rbi1968:
Mylisz wiele rzeczy co do opinii o forum, a zarazem doklejasz etykietki tam gdzie nie ma na nie miejsca :)
Tak więc "tak do końca" to uwaga Klimka jest bardzo na miejscu.
rbi1968 pisze:P.S. 2. To na zdjęciu to moje prywatne studio w skład, którego wchodzi:
Naprawdę "domowe". Same konsumenckie klocki i parę pół-profesjonalnych, ale taki też pewnie miałeś zamysł.
No i kto mi zarzucał na PW jakieś kompleksy ... hahahahaha ;) Nie, nie miałem takiego zamysłu, po prostu kupiłem to, na co mnie było stać. Dobra, dość bo znowu mi zarzucisz, że odbiegłem od głównego tematu ... :lol:

Pozdrawiam.

P.S. A tak po za tym to FORUM jest chyba po to by polemizować ...
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przestrzenność w STEREO

#28

Post autor: Wojtek »

rbi1968 pisze:No i kto mi zarzucał na PW jakieś kompleksy ... hahahahaha ;)
No i nadal czekam na odpowiedź, ale rozumiem już, że się chyba nie doczekam :)
rbi1968 pisze:P.S. A tak po za tym to FORUM jest chyba po to by polemizować ...
Jak najbardziej :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Przestrzenność w STEREO

#29

Post autor: rbi1968 »

Wojtek pisze:
rbi1968 pisze:No i kto mi zarzucał na PW jakieś kompleksy ... hahahahaha ;)
No i nadal czekam na odpowiedź, ale rozumiem już, że się chyba nie doczekam :)
rbi1968 pisze:P.S. A tak po za tym to FORUM jest chyba po to by polemizować ...
Jak najbardziej :)
Nie ma to jak dostać władzę w wieku dwudziestuparu lat i sądzić, że mając internetową wiedzę pozjadało się wszystkie rozumy i do tego być ze Stolicy, no cóż ? Mania wyższości ? Czy Mama nie przytulała ? ;)

Pozdrawiam.
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Przestrzenność w STEREO

#30

Post autor: Kusma »

rbi1968 pisze:i sądzić, że mając internetową wiedzę pozjadało się wszystkie rozumy i do tego być ze Stolicy, no cóż ? Mania wyższości ? Czy Mama nie przytulała ?
Z całym szacunkiem ale to zaczyna być żałosne, chcecie się chłopaki poprzekomarzać to na "private". A nie zapełniacie bezsensownymi postami tematy, w których ludzie wymieniają się przydatnymi informacjami.
Nie bronię admina, ale to Ty ribi1968 "podgrzewasz" atmosferę odpowiadając na posty w dość infantylny sposób, zamiast ją studzić swoim "wiekiem i wielkim doświadczeniem". Przepraszam za ironię, ale chyba w tym przypadku była potrzebna. :?

Mówiąc krótko: fajnie by było jakbyście znów zaczęli rzeczową dyskusję.
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
ODPOWIEDZ