Altus 110 - buczacy bas

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
ninigi
Posty: 43
Rejestracja: 27 wrz 2015, 12:01

Altus 110 - buczacy bas

#1

Post autor: ninigi »

czolem,
Kolumny altus 110, glosnik odpowiadajacy za bas strasznie buczy, rzecz dzieje sie tylko w jednej kolumnie, membrana uszkodzona, lekko sie wykruszyla nawet. Myslicie ze taki zestaw naprawczy zalatwi sprawe czy problem moze byc gdzies glebiej? ktory jest lepszym wyborem czy wogole moze cos innego?
http://allegro.pl/sklejony-zestaw-napra ... 60599.html
http://allegro.pl/tonsil-altus-110-alto ... 83624.html
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Altus 110 - buczacy bas

#2

Post autor: Wojtek »

Pytanie czy warto w ogóle naprawiać Altusy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Altus 110 - buczacy bas

#3

Post autor: chudy_b »

ninigi pisze: Myslicie ze taki zestaw naprawczy zalatwi sprawe czy problem moze byc gdzies glebiej?
Ale gdzie głębiej? Problem w tym, że założenie takiego zestawu, to nie jest taka prosta sprawa. To że jest sklejony, w szególności ma wklejoną kopułkę, utrudnia wymianę. Poszukaj filmów na youtubie.
adler
Posty: 127
Rejestracja: 22 lip 2014, 20:04
Gramofon: Dual 604

Altus 110 - buczacy bas

#4

Post autor: adler »

Po co się bawić w naprawę.Szkoda czasu i nerwów. http://allegro.pl/glosnik-niskotonowy-t ... 5806904396. chyba że nie regenerowany http://allegro.pl/glosnik-tonsil-gdn-25 ... 08355.html Tylko czy warto wogóle w te kolumny inwestować :?:
Dual CS604
Dj pre2
Rotel Rcd-951
Krell KAV300i
Heco celan xt501
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Altus 110 - buczacy bas

#5

Post autor: pan_winyl »

ninigi, są dwie opcje - albo kup to co poleca adler, i idź w regenerowany- przy tej klasie kolumn, bez różnicy, albo sprzedaj altusy i kup np cantony albo inne ludzkie kolumny. Altusy są fajne póki nie się innych kolumn.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Altus 110 - buczacy bas

#6

Post autor: Regsoft »

ninigi pisze:czy wogole moze cos innego?
Czas na zmiany. Sorry jeśli kogoś urażę ale Altus daje dźwięk tak nędzny, że chyba najwyższy czas wejść do innego, lepszego świata. Altusy ludzie trzymają nie z uwagi na walory dźwiękowe ale głównie mity i nostalgię. To jest zrozumiałe. W PRL to był hit. Sąsiad spędził dwie noce pod namiotem we Wrześni aby wyszarpać dla nas wersję eksportową 110-tek. Podłączone do Radmora grały u mnie parę lat aż miałem możliwość porównania z maleńkim złomem przywiezionym z jakiegoś londyńskiego komisu. Dwa dni później już ich u mnie nie było. Na szczęście mit Altusów był tak duży, że bez dopłaty wymieniłem na stare KEFy od których zaczęło się normalne słuchanie ... :D
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1673
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Altus 110 - buczacy bas

#7

Post autor: Michal35 »

Mit trwa do dzisiaj :lol: . Jak sprzedawałem mój poprzedni zestaw a były w nim Altusy 140 to poszły jak woda. Sprzedający sam odbierał i wogóle nie chciał odsłuchać.
Mówił że wie co one potafią bo miał takie jego dziadek :lol: .
Co do naprawy to kupowałem kiedyś części z audiserwis-u (jeden z linków które podał ninigi) było ok.
Najlepiej naprawić i sprzedać :D
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
ninigi
Posty: 43
Rejestracja: 27 wrz 2015, 12:01

Re: Altus 110 - buczacy bas

#8

Post autor: ninigi »

wlasnie taki mam plan juz szukam czegos na zamiane mysle o budzecie do 500 zl narazie, chce miec jakies rozeznanie przed ostatecznym zakupem.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Altus 110 - buczacy bas

#9

Post autor: Obywatel »

Michal35452 pisze:Najlepiej naprawić i sprzedać :D
ninigi pisze:wlasnie taki mam plan juz szukam czegos na zamiane mysle o budzecie do 500 zl narazie, chce miec jakies rozeznanie przed ostatecznym zakupem.
Jeżeli te Altusy jeszcze nie były grzebane, to grzechem byłoby je spartolić jakimiś chińskimi membranami. Dla Unitromaniaków największą wartość mają właśnie kolumny niegrzebane. Zregenerowane na byle czym trafiają później do tematu "Tuningowane sprzęty" i całe forum ma z nich pompę :D Wystaw je na Allegro tak jak stoją i to będzie najlepsze, co możesz z nimi zrobić. Na bank szybko znajdzie się chętny, a może i trafisz do tematu "Znaleziska na Allegro" - czyli tematu z dobrymi ofertami ;)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ