Kolumny Marantz P 1230

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6714
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Kolumny Marantz P 1230

#1

Post autor: konrads0 »

Od kilku dni jestem posiadaczem kolumn marantz p 1230. Niestety górne zawieszenie głośników niskotonowych skruszało. Skrzynie - też pozostawiają wiele do życzenia. Ważne, że są szczelne. Nimi zajmę się, jak dźwięk będzie dla mnie odpowiedni.
Problem w tym, że trudno kupić mi górne zawieszenie do nich. Różni sprzedawcy oferują typowe dla nich, ale podają różne wymiary. Przecież ktoś z nich musi kłamać. :!:
Jeśli ktoś potrafi mi pomóc, to będę wdzięczny. Dodam, że w polskich sklepach internetowych nie znalazłem, oczywiście wolałbym kupić w Polsce.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny Marantz P 1230

#2

Post autor: Wojtek »

konrads0 pisze:Różni sprzedawcy oferują typowe dla nich, ale podają różne wymiary. Przecież ktoś z nich musi kłamać.
Czemu po prostu nie zmierzysz głośnika albo nie sprawdzisz jaki głośnik niskotonowy siedzi w Twoich kolumnach i dobrać zawieszenie do tegoż zamiast do modelu całej kolumny?

W Polsce ciężko znaleźć kity naprawcze do zachodnich kolumn, jednak można je dostać do większości popularnych modeli np. w Niemczech.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9678
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Kolumny Marantz P 1230

#3

Post autor: Cracker »

Powinieneś użyć typ zawieszenia FSK-12A

Znajdziesz go tutaj
http://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40 ... FSK-12A&LH
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6714
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Kolumny Marantz P 1230

#4

Post autor: konrads0 »

Wojtek pisze:Czemu po prostu nie zmierzysz głośnika albo nie sprawdzisz jaki głośnik niskotonowy siedzi w Twoich kolumnach i dobrać zawieszenie do tegoż zamiast do modelu całej kolumny?
Wydawało mi się, że głośnik montowany w tych kolumnach jest standardowy. Właśnie znalazłem na zagranicznych aukcjach zawieszenia dla tych głośników, ale nie wiedziałem które wybrać, bo chociaż wymiar zewnętrzny zawieszenia jest taki sam, to jednak inne jego wymiary minimalnie się różnią.
... ale kolega Cracker już dał mi podpowiedź i mogę działać. Wszystko już przygotowane, tylko wkleić.
Już nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że to będą w końcu moje docelowe kolumny.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6714
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Kolumny Marantz P 1230

#5

Post autor: konrads0 »

Cracker pisze:Powinieneś użyć typ zawieszenia FSK-12A
Dziękuję Cracker.
Będę działał. Tej aukcji nie widziałem.
Koniec tematu.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ