Standy

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Standy

#16

Post autor: Reymont »

U mnie po zastosowaniu kolców, zarówno pod gramofonem czy standami nie usłyszałem żadnej różnicy. Nie wiem jak sąsiedzi.
Poza tym, kojarzą mi się z audiofilskim tryhardem więc ich nie będzie :)

Jakby ktoś miał w zasięgu takie oryginalne podstawki JBL byłbym wdzięczny za pomiary.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Standy

#17

Post autor: Bacek »

Reymont pisze: Poza tym nie lubię kolców. Może w sprzęcie za 20k mają jakiś sens.
Nie dla automagicznych właściwości ja montowałem. Po prostu był to dla mnie najszybszy i najprostszy (specyfika moich paczek) sposób aby całość przechylić. Rozważałem customowy, przekrzywiony raiser ale lenistwo zwyciężyło, poza tym kolcami można sobie lekko ten kąt jeszcze regulować. Chociaż fakt że utrudniają (chociaż nie u mnie) przesuwanie paczek.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Standy

#18

Post autor: MeqhabTion »

Reymont pisze:Jakby ktoś miał w zasięgu takie oryginalne podstawki JBL byłbym wdzięczny za pomiary.
Może to pomoże:

http://www.audioheritage.org/vbulletin/ ... dimensions
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Standy

#19

Post autor: Reymont »

Regulacja kąta z pewnością idzie na plus.
Z przesuwaniem kolców to faktycznie słabo, już sobie przerysowałem panel przez nieuwagę :|
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Standy

#20

Post autor: kielek »

Ja tam jakieś różnice słyszę,chodzi głównie o bas który jest bardziej odseparowany,poza tym mniej niesie po podłodze co może i sąsiedzi doceniają. Z tego co gdzieś kiedyś wyczytałem kolce rozpowszechnili Angole ze względu na swoje podłogi pokryte wykładziną :-) ,a że audiofile pomysł przytulili to inna sprawa.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Standy

#21

Post autor: Reymont »

MeqhabTion pisze:
Reymont pisze:Jakby ktoś miał w zasięgu takie oryginalne podstawki JBL byłbym wdzięczny za pomiary.
Może to pomoże:

http://www.audioheritage.org/vbulletin/ ... dimensions
Dzieki za linka, choć nadal nie wyczytam stamtąd informacji o kącie :( Niedowymiarowany rysunek.

@kielek, jeślibym słyszał różnicę to oczywiście bym kolce zostawił/zamontował znowu.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Standy

#22

Post autor: Bacek »

Reymont pisze:Regulacja kąta z pewnością idzie na plus.
Z przesuwaniem kolców to faktycznie słabo, już sobie przerysowałem panel przez nieuwagę :|
U mnie ze względu na krzywą drewnianą podłogę oraz fakt że paczki są dość pokaźne i ciężkie całość stoi jeszcze na płycie która jest podklejona w trzech punktach filcem. Całość się dość prosto przesuwa bez szkody dla podłogi
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Standy

#23

Post autor: MeqhabTion »

Reymont pisze:Niedowymiarowany rysunek.
Jest napisane, że na czołowej desce wcięcie na 1 1/2" od góry i szerokie na 1 1/8". Na tylnej tak samo. Na tej zaokrąglonej wycinasz otwór do połowy szerokości i masz załatwioną potencjalnie sprawę kąta ;)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Standy

#24

Post autor: Reymont »

MeqhabTion pisze:
Reymont pisze:Niedowymiarowany rysunek.
Jest napisane, że na czołowej desce wcięcie na 1 1/2" od góry i szerokie na 1 1/8". Na tylnej tak samo. Na tej zaokrąglonej wycinasz otwór do połowy szerokości i masz załatwioną potencjalnie sprawę kąta ;)
Dimensions same as back plate exept notches on top edge
Czy aby na pewno?
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Standy

#25

Post autor: Bacek »

>Dimensions same as back plate exept notches on top edge

Because on other where on bottom edge

Oczywiście ma to znacznie tylko gdy są jakieś ozdobniki
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Standy

#26

Post autor: MeqhabTion »

Raczej chodzi o szerokość niż głębokość. Na tylnej masz 3/4" na przedniej 1 1/8". Przynajmniej tak to wygląda z rysunków i opisu.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 11:57 przez MeqhabTion, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Standy

#27

Post autor: Bacek »

Oj chyba nie, w końcu ta sama deska w nie wchodzi.

Tzn, szerokość jak dla mnie powinna być ta sama, natomiast co do głębokości to faktycznie na tylnej mogą być głęsze żeby poprzeczka dotykała podłogi natomiast z przodu trochę płytsze żeby z kolei głośnik stał na "boczkach a nie" na przedniej części

Z drugiej strony idea jest prosta a wymiary trzeb po prostu dostosować do swoich paczek
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Standy

#28

Post autor: Reymont »

Bacek pisze:Z drugiej strony idea jest prosta a wymiary trzeb po prostu dostosować do swoich paczek
Jasna sprawa, ale chciałbym poznać jak zostały zaprojektowane w oryginale :)
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Standy

#29

Post autor: pan_winyl »

Ja tam jakieś różnice słyszę,chodzi głównie o bas który jest bardziej odseparowany,poza tym mniej niesie po podłodze co może i sąsiedzi doceniają. Z tego co gdzieś kiedyś wyczytałem kolce rozpowszechnili Angole ze względu na swoje podłogi pokryte wykładziną :-) ,a że audiofile pomysł przytulili to inna sprawa.
Dokładnie- lepsze odseparowanie niskich częstotliwości jest zauważalne od razu. Po prostu mniej to dudni.
U mnie sprawa jest dość skomplikowana- tj mildtony mają zamontowane 4 nogi, które podnoszą je na poziom uszu. Nogi są prawie idelanie spasowane z kolumną pod kątem kolorystycznym, do tego przysłonięte z przodu maskownica kolumny (jako że słucham bez maskownic, a gdzieś je dać musiałem, po prost przyczepiłem je z przodu na górnych kołkach.

Kolumny wyglądają o wiele ciekawiej ;) całość stoi na płycie granitowej, która podklejona jest filcem. Zanim położyłem płytę stało to na kolcach, zdemontowałem je i teraz robię listwy z kolcami pod granitową płytę (nie chce mi się wiercić w płycie) Po zastosowaniu kolców sąsiadka nie wspominała już o tym że słucham muzyki (ma czułe uszy), a w mieszkaniu nie zwracam uwagi na dudnienie basu (kiedy np przechodzą z pokoju do łazienki i zamykając drzwi odcinam źródło dźwięku od siebie.

To tyle w temacie kolców.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Standy

#30

Post autor: Reymont »

Żeby była jasność.
Nie piszę o braku różnic przy stawianiu kolumn bezpośrednio na podłogę, tylko o różnicy, gdy standy są posadzone na gumowo-filcowych podkładkach zamiast na kolcach. Przy niewielkich kolumnach różnica w dźwięku jest niesłyszalna a bubkowaty, jak dla mnie, wygląd kolców nie razi :)
ODPOWIEDZ