JVC RV

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Nitrox36
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2013, 18:00

JVC RV

#1

Post autor: Nitrox36 »

Do odsłuchu cedeków używałem właśnie Jvc RV :
http://jvc.pl/product.php?id=RV-NB52BE&catid=100022

I tu pytanko, czy nadaje się on jako nagłośnienie do gramofonu (Philips 685), czy to bardzo zły pomysł i mam szukać jakichś używanych kolumn?

A jeśli jednak się nadaje, to muszę sie zaopatrzyć w przedwzmacniacz, albo wzmaczniacz, a najlepiej w jedno i drugie, tak?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JVC RV

#2

Post autor: Wojtek »

Nitrox36 pisze:I tu pytanko, czy nadaje się on jako nagłośnienie do gramofonu (Philips 685), czy to bardzo zły pomysł i mam szukać jakichś używanych kolumn?
A jak podłączysz jakikolwiek sprzęt do tego? Ma jakieś wejście analogowe? Z opisu widzę jedynie wyjście słuchawkowe.
Nitrox36 pisze:A jeśli jednak się nadaje, to muszę sie zaopatrzyć w przedwzmacniacz, albo wzmaczniacz, a najlepiej w jedno i drugie, tak?
To zależy co się da zrobić z tym JVC. Jeśli nic to możliwe że będziesz musiał się zaopatrzyć w pełny zestaw audio (czyli dodatkowo wzmacniacz zintegrwany + jakieś kolumny bądź słuchawki).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Nitrox36
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2013, 18:00

JVC RV

#3

Post autor: Nitrox36 »

Jest wejście aux, na małego jacka. To wystarcza?
Zazwyczaj podłączałem tam magnetofon albo telefon. Założyłem, że po wzmocnieniu sygnału gramofonu i zaopatrzeniu się w odpowiednią przejściówkę zagrałoby.

Za czym polega zintegrowanie wzmacniacza?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JVC RV

#4

Post autor: Wojtek »

Nitrox36 pisze:Jest wejście aux, na małego jacka. To wystarcza?
Skoro tak to powinno wystarczyć. Potrzebujesz przedwzmacniacza gramofonowego i przejściówkę z cinch na mały jack.
Nitrox36 pisze:Za czym polega zintegrowanie wzmacniacza?
Tym że składa się niego podzespół przedwzmacniacza i końcówki mocy (napędzające kolumny).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Nitrox36
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2013, 18:00

JVC RV

#5

Post autor: Nitrox36 »

Gdybym użył i przedwzmacniacza, i wzmacniacza to jakkolwiek by to polepszyło dźwięk?
I jak w ogóle ma się używanie tego typu sprzętu w połączeniu z gramofonem? Bo widziałem wiele negatywnych opinii na temat odsłuchu winyli przy pomocy boomboxów i szczerze mówiąc myślałem, że zostanę z miejsca skrytykowany przez starszych kolegów za sam taki pomysł.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JVC RV

#6

Post autor: Wojtek »

Nitrox36 pisze:Gdybym użył i przedwzmacniacza, i wzmacniacza to jakkolwiek by to polepszyło dźwięk?
I jedno i drugie? Nie ma to sensu, gdyż:
a) wzmacniacz zintegrowany starszego typu ma już wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy
b) samo JVC w twoim wypadku robi za wzmacniacz napędzający jego głośniki, tak więc łączenie wzmacniacza z wzmacniaczem... ma mało sensu
Nitrox36 pisze:I jak w ogóle ma się używanie tego typu sprzętu w połączeniu z gramofonem?
Praktycznie i teoretycznie ma sens. Tylko tyle mogę powiedzieć :)
Nitrox36 pisze:Bo widziałem wiele negatywnych opinii na temat odsłuchu winyli przy pomocy boomboxów i szczerze mówiąc myślałem, że zostanę z miejsca skrytykowany przez starszych kolegów za sam taki pomysł.
Ja to w ogóle nie wyobrażam sobie używania boomboxu jako główne źródło do słuchania muzyki, ale to Ty sam musisz wiedzieć czy takie coś Tobie wystarcza i czy dźwięk jest OK.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Nitrox36
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2013, 18:00

JVC RV

#7

Post autor: Nitrox36 »

Wojtek pisze:I jedno i drugie? Nie ma to sensu
A, no tak. Teraz rozumiem :)
Wojtek pisze:sam musisz wiedzieć czy takie coś Tobie wystarcza i czy dźwięk jest OK
Dźwięk jaki uzyskiwałem dotychczas z płyt cd był w porządku (wiadomo, bez jakichś audiofilskich doznań), szczególnie że ważny dla mnie był wyraźny bas.
Wojtek pisze:w ogóle nie wyobrażam sobie używania boomboxu jako główne źródło do słuchania muzyki
Oczywiście planuję zakup sprzętu, ale na razie nie pozawalają mi na to fundusze ;) Szczególnie, że nie wiem ile pociągnąłby za sobą zestaw, który zapewniłby wyraźnie lepszy i satysfakcjonujący dźwięk.

Dziękuję bardzo za pomoc Panie Wojtku :D
ODPOWIEDZ