JBL L-36 Prośba o pomoc

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
MFRD
Posty: 16
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:37

JBL L-36 Prośba o pomoc

#1

Post autor: MFRD »

Witam, kupiłem kolumny JBL-L36, dotarły wczoraj kurierem, są w naprawdę ładnym stanie jak na swój wiek - rocznik ok '77. Jest jednak problem.. W podróży odkleił się jeden magnes od głośnika niskotonowego.. Kolumny mi się podobają i nie chciałbym ich odsyłać.. Czy naprawa takiego głośnika to duży problem? Wygląda na to, że magnes tylko się odkleił. Cewka wygląda ok. Wszystko inne gra super... Wydaje mi się, że wystarczyłoby to przykleić, tylko jak to idealnie wycentrować...?
Moje pytanie: czy moglibyście polecić kogoś kto zna się na głośnikach i mógłby to naprawić w Warszawie? Znacie jakiś sprawdzony punkt???
Czy taka naprawa jest kłopotliwa/droga? Czy warto naprawiać taki głośnik? (JBL 125A)
Proszę o jakąś poradę/pomoc.
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

JBL L-36 Prośba o pomoc

#2

Post autor: Winters »

http://www.audiokarma.org/forums/showth ... p?t=202963

użyj mocnej żywicy epoksydowej

ew. jeśli uważasz, że to robota nie dla Ciebie to zwracaj kolumny, lepiej dostać gotówkę spowrotem niż być uziemionym z uszkodzonym sprzętem.
DIOMEDES KATO
MFRD
Posty: 16
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:37

Re: JBL L-36 Prośba o pomoc

#3

Post autor: MFRD »

Dzięki, jednak sam się chyba za to nie wezmę:)
Rozmawiałem z jednym człowiekiem ( firma Bajex - raz w tygodniu jest w Warszawie na Wolumenie)
i powiedział, że naprawiał już dokładnie taką samą usterkę w takim samym głośniku.
Naprawa ma kosztować 70 zł i chyba się zdecyduję. Dam znać jak odbiorę głośnik.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ