Ustawienie głośników

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 81
Rejestracja: 16 sie 2012, 12:44
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ustawienie głośników

#16

Post autor: WojtekW »

Obrazek

lepiej?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Ustawienie głośników

#17

Post autor: zbyszek1982 »

Ja bym na twoim miejscu zamienił miejscami gramofon i wzmacniacz. Teraz przy głośniejszym odsłuchu pokrywa gramofonu będzie rezonować, co może prowadzić do przeskakiwania igły i innych niepożądanych wrażeń dźwiękowych.
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Ustawienie głośników

#18

Post autor: Kocewicz »

A wystarczy zdejmować pokrywę...
Are you Shure?
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Ustawienie głośników

#19

Post autor: threaz »

Zawsze to mnie kurzu na powierzchni płyty, a gramofon na wyższej półce będzie się jeszcze lepiej prezentował.

Btw. mam w pokoju identyczne meble
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ustawienie głośników

#20

Post autor: eenneell »

zbyszek1982 pisze: pokrywa gramofonu będzie rezonować
:?: :?:
Raczej odetnie fale od igły...
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Ustawienie głośników

#21

Post autor: Tarkus »

Podłączam się pod stary temat, bo nie chcę zaśmiecać forum tworząc nowy. :)
Z trudem kompletuję zestaw odsłuchowy "pod gramofon". Ze wzmacniacza Technics SU-8080 jestem zadowolony i na razie nie chcę go zmieniać. Natomiast mam wątpliwości co do kolumn Magnat All-Ribbon 7 P, które miały z nim grać. Problem polega na tym, że w pomieszczeniu 2,10x4,20m na dłuższą metę bywają męczące, ich dźwięk wydaje się trochę przytłaczający, być może (to tylko hipoteza) lekko konturowy, w wyższej średnicy chwilami twardawy. Czy istnieje szansa (na razie nie mam tego jak sprawdzić), że po przeniesieniu do pokoju 4,40x3,40m zabrzmią "lżej", mniej natarczywie, czy też radzicie zawczasu zamienić je na inne?
Załączam zdjęcie mojej graciarni - to łaciate na pierwszym planie to wersalka. Siedząc na niej, mam mniej więcej 1,5m w linii prostej do każdej z kolumn.
Załączniki
CIMG0003a.JPG
Ostatnio zmieniony 20 mar 2016, 20:31 przez Tarkus, łącznie zmieniany 2 razy.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Latro
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Ustawienie głośników

#22

Post autor: Latro »

Ja tam się nie znam, ale chyba deczko za duże kolumny, ale przede wszystkim ich usytuowanie ba niebanalny wpływ na brzmienie, w sumie to chyba w tych wnekach żadne kolumny nie zagrają dobrze, a i szafki poniżej to niezłe pudła rezonansowe.
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Ustawienie głośników

#23

Post autor: Tarkus »

Czyli mówisz, że warto dać im drugą szansę? Dobrze, gdy większy pokój będzie już w stanie nadającym się do użytku, wypróbuję je jeszcze raz. Na razie chyba wrócę do starych, mniejszych kolumienek. :) Dziękuję za szybką odpowiedź, jestem otwarty na wszelkie dalsze sugestie.
Na mój "zdrowy, chłopski rozum" większe pomieszczenie (czyli większe rozproszenie dźwięku plus większa odległość od kolumn) powinno złagodzić górne i dolne częstotliwości na rzecz zwiększenia słyszalności środka, a więc "ocieplić" dźwięk, "zmiękczyć" go, dodać mu "oddechu", lekkości. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ustawienie głośników

#24

Post autor: Wojtek »

"Pokój odsłuchowy" to chyba za dużo powiedziane, jak się patrzy na to zdjęcie :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Ustawienie głośników

#25

Post autor: Tarkus »

Wojtek pisze:"Pokój odsłuchowy" to chyba za dużo powiedziane, jak się patrzy na to zdjęcie :morda:
Dlatego użyłem określeń "pomieszczenie", a także "graciarnia". :D A jak odniesiesz się do pokoju 4,40x3,40m w kontekście ww. zestawu wzmacniacz + kolumny? Pytam o to licząc na Twoją fachowość.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ustawienie głośników

#26

Post autor: Wojtek »

Nic nie powiem. Sprawdzisz to będziesz wiedział lepiej od nas wszystkich ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Ustawienie głośników

#27

Post autor: Tarkus »

No, dobrze, niech będzie. W najgorszym razie sprzedam Magnaty ze stratą. W najlepszym będą mi służyły.
EDYCJA: Ale ogólnie, jeśli chodzi o zależność brzmienia kolumn od wielkości pomieszczenia, rozumuję chyba poprawnie?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Re: Ustawienie głośników

#28

Post autor: taperson »

Wojtek pisze:"Pokój odsłuchowy" to chyba za dużo powiedziane, jak się patrzy na to zdjęcie :morda:
niewielkie mam doświadczenie ale to samo pomyślałem

primo mocna kolumna w takiej szafc e nie ma szans grac dobrze, dźwięk sie musi rozchodzić a nie odbijać, po za tym wszystko co masz -nazwijmy po imieniu - porozrzucane tez powoduje kiche w odsłuchu.
ja bym zaczął od ustawienia ich poza tym meblem np na podlodze, i troche bardziej je rozstawił
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Ustawienie głośników

#29

Post autor: Tarkus »

taperson pisze:primo mocna kolumna w takiej szafc e nie ma szans grac dobrze, dźwięk sie musi rozchodzić a nie odbijać, po za tym wszystko co masz -nazwijmy po imieniu - porozrzucane tez powoduje kiche w odsłuchu.
ja bym zaczął od ustawienia ich poza tym meblem np na podlodze, i troche bardziej je rozstawił
W tym pokoju takiej możliwości nie ma. Jeśli postawię kolumny na podłodze, będą mi grały prosto w nogi (a przy okazji uniemożliwią dostęp do szafek), nie mówiąc już o tym, że będą jeszcze bliżej słuchającego, a już i tak są za blisko (2x1,5m wynoszą boki "trójkąta równoramiennego", nie jego wysokość). Szerzej rozstawić też się ich nie da, bo uniemożliwia to szafa na ubrania, której kawałeczek widzisz po prawej. Trzeba by całkowicie zmienić umeblowanie.
Zagracenie pokoju bierze się zaś stąd, że w tej chwili jest w nim wszystko, co mi potrzebne i nie ma tego gdzie pomieścić. Tak, że jedynym wyjściem na razie wydaje się powrót do mniejszych kolumn, a w perspektywie kilku miesięcy - przeniesienie sprzętu do większego pomieszczenia i wykombinowanie jakichś podstawek pod kolumny. Chyba na początek wystarczyłyby dwa proste "stoliki" typu "blat na dwóch deskach na krzyż"?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Ustawienie głośników

#30

Post autor: taperson »

po zakupie moich kolumn (podlogowych - niewiem czy poprawnie ot nazwe ale maja stac na podlodze) +3 satelit do kina
mialem podobny problem
skonczyo sie na wydatku cirka 800zl na kable i drugiej kupy kasy na meble i cale przemeblowanie pokoju
Żona byla zadowolona z przemeblowania a ja z kolumn rozstawionych i ładnego brzmienia :clap:
wiec .... zaczynaj przenosiny ;)
ODPOWIEDZ