Słuchawki z lat 70'

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Słuchawki z lat 70'

#16

Post autor: JacK »

No właśnie chyba nikt nie robił, a przynajmniej nic o tym mi niewiadomo. Jednak zdałem sobie sprawę że kupując tylko słuchawki skazuję się wyłącznie na słuchanie CD/SACD bo do winylka właśnie potrzebuję wzmak słuchawkowy.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Słuchawki z lat 70'

#17

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:No właśnie chyba nikt nie robił, a przynajmniej nic o tym mi niewiadomo.
Ano właśnie. Jedyne co mi się kojarzy to wzmacniacze słuchawkowe... dla muzyków, czyli z wpięciami pod gitarę itp., ale to raczej nie o to chodzi.
JacK pisze:Jednak zdałem sobie sprawę że kupując tylko słuchawki skazuję się wyłącznie na słuchanie CD/SACD bo do winylka właśnie potrzebuję wzmak słuchawkowy.
Dlatego, że Twój preamp bądź integra w torze "winylkowym" nie ma wyjścia słuchawkowego? O to tu chodzi?
Ewentualnie możesz po prostu kupić jakiś porządny preamp (taki ogólny, nie tylko gramofonowy).
Te zazwyczaj miały też jakościowe wyjścia słuchawkowe.
Albo współczesny wzmak słuchawkowy ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Słuchawki z lat 70'

#18

Post autor: JacK »

Wojtek pisze: Dlatego, że Twój preamp bądź integra w torze "winylkowym" nie ma wyjścia słuchawkowego? O to tu chodzi?
To to właśnie. Mój przedwzmacniacz liniowy pozostał jeszcze z czasów audiofilskiej choroby i taki zbytek jak jakiś wbudowany wzmak słuchawkowy w takim sprzęcie nie uchodzi. Zmieniłbym go chętnie bo nawet sobie gałkami od basu czy sopranu pokręcić nie mogę bo jego konstruktor uznał że to też zbytek, pozostawiając do kręcenia tylko gałkę volume.
Z drugiej strony jednak on kapitalnie gra co mi się sakramencko podoba ;) Dlatego szukam jakiegoś innego rozwiązania.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Słuchawki z lat 70'

#19

Post autor: Wojtek »

Skuś się i wypróbuj jakiś konkretny preamp z epoki. Coś jak np. te Yamahy C-xx z 80's.
Jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział czy Ci podpasi czy nie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Mr Smile
Posty: 60
Rejestracja: 10 kwie 2012, 12:17
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: Słuchawki z lat 70'

#20

Post autor: Mr Smile »

Wojtek pisze:Nie ma co liczyć na wyrafinowaną górę, ale reszta pasma powinna brzmieć ciekawie :)
hym, ja głównie słucham muzyczki wokalnej, czyli w sumie ta góra by sie przydała...
a jakas kontroferta?
przeglądam allegro, ale trudno wyszukac takie sluchawki bo nie ma działu na słuchawkowe starocie :)
smile for everyone
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Słuchawki z lat 70'

#21

Post autor: JacK »

Szukając wiadomości w tym temacie natrafiłem na informacje jakoby nierzadką praktyką w latach 70' było podpinanie słuchawek bezpośrednio do źródła bez pośrednictwa przedwzmacniacza słuchawkowego. Warunkiem były słuchawki wysokoimpedencyjne ok.600 ohm czyli takie jak były stosowane w studiach. Tyle tylko wyczytałem.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ