Jak połączyć wzmacniacz z tv?

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jak połączyć wzmacniacz z tv?

#16

Post autor: Obywatel »

Miałem kiedyś sąsiada z góry, który przeżywał fascynację kinem domowym. Oglądał na nim wszystko jak leci i katował mnie basami. Na moje uwagi, że uprzykrza życie stwierdził, że on z kina domowego nie zrezygnuje. Minęło kilka miesięcy, facet znudził się zabaweczką i praktycznie przestał uruchamiać kino domowe. A ja odetchnąłem z ulgą.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1147
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak połączyć wzmacniacz z tv?

#17

Post autor: Piterski »

Ja oglądając filmy używam tylko zestawu stereo. Głośność w telewizorze jest skręcona na zero. To oglądanie z dźwiękiem z TV jest dla mnie męczące.
Sąsiedzi się raczej nie skarżą może dlatego, że używam pełno pasmowych kolumn i nie wspomagam się subwooferem, który faktycznie jak nie jest odpowiedniej jakości to głównie generuje wibracje, które niosą się po całym budynku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
klaudyna
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2017, 14:08

Re: Jak połączyć wzmacniacz z tv?

#18

Post autor: klaudyna »

Obywatel pisze:
11 paź 2020, 16:52
Podłączysz, będziesz się cieszyć że działa, a po jakimś czasie przestaniesz włączać wzmacniacz zewnętrzny bo oglądanie TV z takim mocarnym dźwiękiem jest na dłuższą metę męczące - dla oglądającego i dla sąsiadów :angry-banghead:
Nie chodzi mi o codzienne oglądanie, więc myślę, że taka sytuacja nie grozi, a o sąsiadów akurat nie muszę się martwić :) Raczej Spotify czy właśnie jakiś koncert na YT :)
ODPOWIEDZ