Kolumny Canton Karat 930

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny Canton Karat 930

#31

Post autor: Arkadyo »

Racja kd to tx-sr a samo tx to stereo ampli u onkyo mój błąd również. Też jestem zdania że odsłuchy z yt nie maja wiekszego sensu.
Ja nie lubie 2,5 way i nikomu tego nie polecam. Jakos nigdy mnie nie przekonały 2,5 drozne konstrukcje. Jak chce basu na klacie to siadam na 10 czy 12" a tego sie nie da upchnąc sensownie w mniej niż 3 drogach. Drogo ale optymalnie. Przy tym 2,5 way będzie równie kosztowne a musimy zejśc na popierdułke 18cm, która ani nie zejdzie tak nisko ani nie wyeksponuje tak średnicy ani nie bedzie tak głosna a w zasadzie to bedzie tak zduszona filtrami, że zwykłe 2 way na 2 takich samych midbasach zeżre je całkowicie w praktycznie w każdym względzie - a jak odpowiednio ustawić w pomieszczeniu (niestety tez odpowiednim) i trochę na filtrze skompensować baffle step to zniszczy nawet na basie 2,5.
A głosniejsze bedzie przynajmniej 4 razy. Uważam 2,5 way za triumf formy nad treścią.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolumny Canton Karat 930

#32

Post autor: Wojtek »

hubert kot pisze:
23 lip 2020, 13:20
Facet na filmie zestawił w jednym czasie, na jednym sprzęcie te dwie kolumny i jest słyszalna różnica pomiędzy nimi co zresztą sam powiedział...
Tak.

U niego w pokoju.

Na jego sprzęcie.

Teraz rozumiesz problem?

Zgrywy źródeł wrzucone w YT jeszcze mają jakiś sens, ale ocena brzmienia głośników przez mikrofon to już inna para kaloszy.
Dziurawych kaloszy.
hubert kot pisze:
23 lip 2020, 13:20
a wiem co może mi dać.
Łubu-dubu?

Weź tego suba też na komodę postaw, będzie weselej.
Albo nawet weselnie, w sensie biesiadnie :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
hubert kot
Posty: 37
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:28

Re: Kolumny Canton Karat 930

#33

Post autor: hubert kot »

Weź tego suba też na komodę postaw, będzie weselej.
Albo nawet weselnie, w sensie biesiadnie :morda:
Dobrze, to tak zrobie! Zawisze na suficie altusy, ok?

Taki trochę pogardliwy ton co??
ODPOWIEDZ