Jak nie Tannoy to może Dynaudio ?

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MrEcuador
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2020, 18:34

Jak nie Tannoy to może Dynaudio ?

#1

Post autor: MrEcuador »

To mój pierwszy post więc na wstępie chciałbym z wszystkimi serdecznie się przywitać :)

A teraz do rzeczy:

Chcę pomału złożyć sobie jakiś sensowny zestaw stereo: monitory + wzmacniacz + źródło (cd lub gramofon)

Budżet jaki założyłem to max 3000 ale zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Na dzień dzisiejszy mam powiedzmy na kolumny, nawet wstępnie już rozmawiałem ze sprzedającym

Za miesiąc lub dwa chciałbym dobrać do kolumn wzmacniacz a na końcu źródło

Zakup chciałbym zacząć od najważniejszej rzeczy.. czyli kolumn - stąd moje pytanie o wasze opinie na temat Dynaudio Audience 42

Czytałem sporo opinii na ich temat a także na temat 52SE - na te akurat nie mam funduszy

Moje doświadczenie ze sprzętem jest skromne:

Nie licząc plastikowych wież to miałem amplituner Yamaha 450 5.1 z jakimiś marketowym zestawem kolumn - do muzyki to sie nie nadaje wiec sprzedałem

Następnie były Tannoy'e V1 z jakimś tanim wzmacniaczem Harman Kardon chyba 610 i mi sie nie podobało

W szybkich utworach te Tannoye nie dawały rady

Naczytałem się ochów i achów na temat M1 i M2 i kupiłem okazyjnie M1

W tym czasie miałem wzmacniacz Luxman L190 i L410

Opinie na temat tych Luxmanów są bardzo dobre więc zaryzykowałem bo trafiły się w bdb stanie i w oryginale

Podłączyłem i kluchy na obu wzmacniaczach

Wina raczej po stronie kolumn bo to jednak tanie budżetówki

Dźwięk jak spod koca - nie podobało mi się

Luxman'y grają lekko ocieplonym dźwiękiem a ja chyba szukam czegoś co właśnie tak gra i jest muzykalne, nie męczy

U mnie muzyka gra od rana do wieczora ;)

Bardziej słucham muzyki niż sprzętu

Repertuar bardzo różny: jazz, smooth jazz. muzyka filmowa, kiedyś dużo hip hopu - ale takiego "cywilizowanego" ;)

W muzyce lubię wsłuchać się w detale i smaczki ale najważniejsze żeby muzyka tuliła i dało się długo słuchać ale bez muła

Acha pokój w którym bedzie grał zestaw to ok 13m2 4,50 x 2,80

Czy Dynaudio to dobra droga ?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jak nie Tannoy to może Dynaudio ?

#2

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Rekiniasty
Posty: 382
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: Jak nie Tannoy to może Dynaudio ?

#3

Post autor: Rekiniasty »

Miałem kilka modeli monitorów Dynaudio, im wyższy model tym lepiej grały, jednak mają swoje mankamenty które mnie przeszkadzały.
Wymagają wydajnego prądowo wzmacniacza, są ciężkie do napędzenia bo maja 4 ohm i słabą dynamikę, czyli trzeba słuchać dość głośno żeby całym pasmem grały. Poza tym mają mało środka, głównie bas i wysokie, więc smaczków nie uświadczysz, no chyba że kupisz dynki powyżej 10k :D
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2364
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Jak nie Tannoy to może Dynaudio ?

#4

Post autor: Lukasz31 »

Budżet 3kpln to na same kolumny czy na całość??
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Jak nie Tannoy to może Dynaudio ?

#5

Post autor: Biogon »

Rekiniasty pisze:
04 sty 2020, 16:02
Poza tym mają mało środka, głównie bas i wysokie, więc smaczków nie uświadczysz, no chyba że kupisz dynki powyżej 10k
Jakie modele tak grały? Dynaudio właśnie znane są z pięknej średnicy i nie tylko te powyżej 10k.
Rekiniasty
Posty: 382
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: Jak nie Tannoy to może Dynaudio ?

#6

Post autor: Rekiniasty »

Biogon pisze:
04 sty 2020, 17:54
Jakie modele tak grały? Dynaudio właśnie znane są z pięknej średnicy i nie tylko te powyżej 10k.
słuchałem lub miałem 42, Excite x12 i x16 oraz Emit M20, same monitory, nie wiem jak grają podłogówki.
Z tym środkiem to może przesadzam ale pewnie dlatego że późniejsze które kupiłem mocno odstawały jakościowo na plus od dynków.
Ze starych i niedrogich z pięknym środkiem to miałem Elektro Voice na papierowych membranach i przetwornikach Alnico.
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 566
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Jak nie Tannoy to może Dynaudio ?

#7

Post autor: MDMA66 »

A dali 450 słuchałeś? Mam Tannoye M4 i rozwinęły skrzydła dopiero dzieki lampkom Misse, grają świetnie, ale ponoć ludzie i tak poprawiają w nich zwrotnice.
Awatar użytkownika
MrEcuador
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2020, 18:34

Re: Jak nie Tannoy to może Dynaudio ?

#8

Post autor: MrEcuador »

Dziekuję za szybki odzew i propozycje :)

Luxmanów już nie mam niestety

Z Tannoyami M1 jest dziwna sprawa bo są różne wersje tzn. jedne były produkowane w U.K inne na węgrzech a jeszcze inne mają na naklejce "design in uk"

V1 w połaczeniu z Harman Kardon 610 (niski model) kuły wysokimi w uszy - nie chcę tego drugi raz przerabiać

Generalnie chce zestaw nie męczący, muzykalny w miarę uniwersalny po ciepłej stronie

Ciągnie mnie w stronę Harbeth, ProAc i może lampy.. ale narazie nie mam tyle funduszy

Z ciekawości.. w cenie do 1 tys. lepiej lampe czy tranzystor ?

Słysząłem ze dobra lampa musi kosztować

Niestety nigdy nie miałem wzmacniacza lampowego

A lubie klimatyczne granie ale bez koca, muła itd

Chcę zacząć od kolumn a potem dobrać wzmak

Założyłem 3 tys. na całość

Kolumny mogą starsze jak najbardziej ale nie totalny vintage

Marki typu grundig itp. odpuszczam

Wiem że za 1000 zł można już kupić fajnie grające kolumny z drugiej ręki

O Dynaudio Audience 42 słyszałem same super opinie i właśnie jak kolega wyżej napisał że środek mają świetny tylko żeby dobrze zagrały to trzeba by wzmak za 2 tys. z drugiej ręki no i standy też tanie nie są

Dali 450 wydają sie ciekawe Niestety nie słyszałem ich nigdy

Mają dobre opinie i kiedyś sporo kosztowały z tego co wyczytałem.. zainteresowały mnie :)

Tylko czy takie podłogówki nie były by za duże do mojego pokoju ?
Awatar użytkownika
MrEcuador
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2020, 18:34

Re: Jak nie Tannoy to może Dynaudio ?

#9

Post autor: MrEcuador »

Czy ktoś jeszcze coś podpowie ? :)

Słuchał ktoś może Dali 450 i mógłby coś o nich powiedzieć byłbym, wdzięczny..
ODPOWIEDZ