Słuchawki JVC HA-RX700 - ktoś używa ???

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
tanjel
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:41

Słuchawki JVC HA-RX700 - ktoś używa ???

#1

Post autor: tanjel »

Witam

Czy ktoś używa lub miał kontakt i możliwość odsłuchania słuchawek JVC HA-RX700?

Proszę o opinię, wrażenia ;)

Dziękuję
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słuchawki JVC HA-RX700 - ktoś używa ???

#2

Post autor: dot87 »

Mam, używam, moje główne słuchawki. Zakupione po poradzie od autora witryny audiofanatyk.pl
Miałem trochę słuchawek przed nimi, miałem trochę po nich. Niestety nie miałem jeszcze do czynienia ze słuchawkowym high endem (wyższe modele sannheisera, AKG czy bayerdynamiki) ale miałem i wciąż posiadam kilka par słuchawek z tzw low-endu (choć w klasie budżetowej wciąż polecanych), w tej kategorii chyba niewiele więcej lepszego da się kupić niż wspomniane w tytule JVC.
Na wstępie zaznaczam że nie są to słuchawki idealne (bądźmy realistami, w tym budżecie nie ma co na to liczyć, nie ma cudów), niemniej jednak godząc się z pewnymi ich ograniczeniami można spokojnie cieszyć się ich brzmieniem.
Wspominane brzmienie bardzo poprawne, przyjemne, raczej cieplejsze ale nie do przesady (nie mam wrażenia "misiowatego" dźwięku owiniętego kocykiem), góra wyraźna choć nie kujaca, średnica dobra, prowadzona mniej więcej na równi z innymi pasmami (może z delikatnym skrętem we wsponiana ciemniejszą stronę).
Scena niezbyt duża (co jest poniekąd związane z zamkniętą konstrukcja słuchawek), niemniej jednak przy dobrym materiale/sprzęcie da się wychwycić poszczególne instrumenty (choć nie oszukujmy się jeżeli ktoś szuka słuchawek bardziej referencyjnych to chyba trzeba mimo wszystko szukać w innym budżecie), separacja kanałów bardzo fajna.
Teraz dla mnie jedna z ważniejszych rzeczy jeżeli chodzi o słuchawki (jako że na słuchawkach słucham dużo, albo bardzo dużo): ergonomia. Górny system mocowania bez uwag (szeroki pasek materiału i metalowy pałąk nie przeszkadzają w siedzeniu/chodzeniu/leżeniu). Pady jak to w budżetowych słuchawkach: eko skóra (czy inny czort), choć aby oddać jej sprawiedliwość mięciutka i miła w dotyku (w porównaniu np. z iskami HP 80 bodajże, to nie ma porównania, JVC wygrywają w przedbiegach), niemniej jednak trzeba się liczyć z tym że w ciepłe dni i przy długotrwałych odsłuchach uszy będą się pocić (choć brakuje w nich, nawet przy długotrwałym słuchaniu, nieprzyjemnego nacisku na uszy, a mam dużą głowę)
Ogólnie moim zdaniem uda słuchawki, z całą pewnością warte swojej ceny, jednak nie pozbawione pewnych ustępstw, na które w tym budżecie musiał godzić się producent (choć moim zdaniem w ogólnym rozrachunku bilans zysków do strat wypada na plus)
Ze słuchawek na niewielkim budżecie napewno warto zwrócić uwagę na dość często polecane tutaj przez amrowka Maxwell Retro DJ (koniecznie Mark I bo mark II podobno lipa). Słuchawki tanie i niepozorne, wydawało by się że nie mają prawa grać, ale grają i to grają bardzo dobrze (choct trzeba powiedzieć że jeśli chodzi o ergonomię to JVC zostawiają je daleko, daleko w tyle, nawet pow wymianie padów)
tanjel
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:41

Re: Słuchawki JVC HA-RX700 - ktoś używa ???

#3

Post autor: tanjel »

Rowniez czytałem recenzję Audiofanatyka. Dziękuję za osobista opinię "dot87" . Zamawiam JVC. Przy okazji podobają mi się. Na alledrogo znalazłem też pady do nich że skory ekologicznej.
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słuchawki JVC HA-RX700 - ktoś używa ???

#4

Post autor: dot87 »

Raczej odpuściłbym pady że skóry ekologicznej ( podejrzewam że to są te same które są zamontowane fabrycznie). Ewentualnie możnaby poszukać padów welurowych które mogłyby poprawić ergonomię.
Np takie:
https://www.brainwavzaudio.com/products ... ize-velour
BTW jakby Kolega zamawiał to ja też bym był zainteresowany (taniej wyjdzie przesyłka) i vice versa :)
tanjel
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:41

Re: Słuchawki JVC HA-RX700 - ktoś używa ???

#5

Post autor: tanjel »

Bardzo dobra sugestia :clap: na stronie brainwazaudio znalazłem przedstawicielstwo na Polskę

https://www.audiomagic.eu/en/audio-acce ... om=listing

Można by sprawdzić czy mają i w jakiej cenie ;)
tanjel
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:41

Re: Słuchawki JVC HA-RX700 - ktoś używa ???

#6

Post autor: tanjel »

Dzwoniłem do firmy z linku. Owszem mieli kiedyś pady do JVC ale już im się skończyły po 99 zł. Rezygnuja z padów brainwavz audio bo producent zrobił taką promocję na swojej stronie ze nie opłaca im się ściągać padow.

W audiomagic gość powiedział żeby szukać na allegro padow firmy Dekoni, z różnych materiałów. Ponoć droższe ale jakościowo lepsze. Jeszcze nie szukałem.
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słuchawki JVC HA-RX700 - ktoś używa ???

#7

Post autor: dot87 »

Ja patrzyłem. Panie Kolego takie pady dekoni to wydatek rzędu ok 200 zł. Także do tych słuchawek jakby nie patrzeć, raczej nie opłacalny. To już lepiej do budżetu dorzucić 200 i zamiast JVC kupić AKG czy coś :p
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
tanjel
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:41

Re: Słuchawki JVC HA-RX700 - ktoś używa ???

#8

Post autor: tanjel »

DOT87 pytanie do Ciebie. Uzywaz słuchawek bezpośrednio z wzmacniacza/amplitunera czy poprzez jakiś wzmacniacz słuchawkowy?
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słuchawki JVC HA-RX700 - ktoś używa ???

#9

Post autor: dot87 »

Bezpośrednio z wzmacniacza. Wzmacniacz taki jak w stopce (czyli na zmianę: Luxman/Rotel/Nikko). Jeżeli chodzi Ci o trudność w napedzeniu to raczej nie ma (choć z uwagi na długi kabel, chyba ze 3 m, do tel nie podpinalem także na 100 % nie wiem).
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
tanjel
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:41

Re: Słuchawki JVC HA-RX700 - ktoś używa ???

#10

Post autor: tanjel »

Nie chce ich podłączyć do telefonu tylko do amplitunera Kenwood KR-2400 więc powinno być ok.

Co do padow Dekoni to fakt jeśli taka cena to nie ma sensu. Szybciej sam bym coś sklecił, mam tapicerów w pracy i lubią wyzwania ;)
ODPOWIEDZ