Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

Wszystko razem
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#16

Post autor: darkman »

aarset pisze:
zbyszek1982 pisze:
darkman pisze: Pitcairn, ma swoje zalety.
Ale z dziećmi lepiej nie jeździć.
No i kiedyś prąd był wyłączany o 22:00 ;)
A. kumulatory
B. aterie słoneczne
C. iśnienia na TV, pieniędzy i strachu to ja nigdy nie miałem :D
D. użo dzieci jedzo gdy głodne?
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#17

Post autor: kangie »

Na dzien dzisiejszy u mnie takie oto skroty myslowe, ale tylko wtedy gdyby doszlo nowe pomieszczenie odsluchowe o powierzchni min. 55 nawet do 230m2, z odpowiednio wysokim sufitem - profesjonalnie zadaptowane akustycznie, ale bez zbytniego przetlumienia. Wole zywsza odpowiedz pomieszczenia niz glucha do bolu jak w jednym z wroclawskich wiodacych w branzy salonow audio, zwlaszcza w poczatkowym okresie, bo pomieszczenie z czasem odtlumiono ;)
- kolumny Isophon Berlina RC11 (obecny Gauder Akustik) lub Focal Grade Utopia Beryllium lub Everest DD 67000 albo najtaniej - TAD Reference One
- do w/w elektrownia Naim Statement ale niekoniecznie tranzystor
- wkladka Ortofon MC A90
- kilka ramion gramofonowych. Z nowych zapewne SME V i Ortofon RS-309. Moze to tego Thales Simplicity. Z epoki Acos Lustre GS801 i moze jakies jeszcze. Chociaz z drugiej strony zupy z tych wszystkich ramion gotowal nie bede ;)
- z gramofonow nowych pewnie Air Force One/Two. Moze jakis Brinkmann DD. Z epoki hmmm... Byloby ich wiele. Z pewnoscia topowe modele Micro Seiki. Duzo tego by bylo. Nierealne, bo modele dzisiaj raczej nieosiagalne w stanie jaki mnie interesuje czyli mint/nm. Nie wszystko przeciez mozna miec. Ale warto miec marzenia.

Ciekawy temat. Na jednym z polskich forow audio zalozylem podobny watek...
"Life is too short for boring HiFi..."
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#18

Post autor: cooledit »

darkman pisze: Tymczasem jak co roku, to się pogapię trochę dłużej na AudioShow.
Może w końcu mnie się też uda tam dotrzeć.Też bym się pogapił :shock:
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#19

Post autor: darkman »

No to dawaj znać zrobimy jakiś meeting.. chyba, że u mnie na dzielnicy to menting (poznam Cię z chłopakami :D )
W ubiegłym roku McIntosh był na Narodowym, tak chyba pozostanie i w tym.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#20

Post autor: cooledit »

Jak będę miał bilet w łapce, to na pewno dam znać. Spokojna głowa.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#21

Post autor: zbyszek1982 »

Ja się też wybieram :)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#22

Post autor: Pawelec »

To może jakiś termin? ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#23

Post autor: darkman »

4-6 listopada,
http://audioshow.pl/
,to jak sądzę miejscowi się dopasują. Krakusi ustalają termin. [Sobota 5, jest dość dobra?]
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#24

Post autor: cooledit »

Sie z kolegą zbyszkiem1982 ugadamy i uroczyste obwieszczenie zrobimy :D. Ja to bym się na całą imprezę wybrał.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#25

Post autor: Tarkus »

Gdyby mnie było stać na dowolny zestaw audio, to zrobiłbym eksperyment i postawiłbym - w takim stopniu, w jakim byłoby to możliwe - na krajową produkcję. :)
Z wkładką raczej by się nie udało, przynajmniej na razie. Zatem kupiłbym pewnie albo jakiegoś szczura, albo jakąś neutralną. (Zresztą może dałoby się założyć dwa ramiona, żebym nie musiał wybierać?) Zawiesiłbym ją na którymś z gramofonów marki Fonica. Dalej to szłaby elektronika marki Amplifikator, czyli ichni PreAmplifikator II -> Amplifikator G (przy okazji do odsłuchu CD dokupiłbym Bitofon, a co mi zależy!). Kolumny? Jeszcze nie wiem, ale przy nieograniczonym budżecie pojeździłbym po salonach audio i na pewno coś wybrał - akurat tego robią u nas najwięcej. Okablowanie - jak wyżej, popróbowałbym na miejscu.
Zresztą do czasu, gdy faktycznie będę mógł sobie na coś takiego pozwolić, zdążą już być może wyjść nowe modele, więc będzie w czym wybierać.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#26

Post autor: kangie »

Tarkus, slyszales nowa Fonike? Byly sluchy, ze nie sprzedali ani jednego egzemplarza albo bardzo malo sprzedali. Sluchalem jej jakos 3 lata temu. 8000zl zyczyli sobie. Mysle ze stary dobry Technics pokazalby gdzie jej miejsce w szeregu.
Staram sie kupowac polskie produkty. Ostatnio kupilem profesjonalna reczna pompke tlokowa rowerowa polskiej firmy z Ozarowa Mazowieckiego - Start Sp. J. Mialem chec na produkt amerykanskiego Topeak lub Lezyne. Dalem szanse Polakom. Pompuje do 12 barow czyli rower szosowy napompuje z palcem w tylku. Okazuje sie ze Lider 2 to produkt niedopracowany i nieprzetestowany. Zostalem darmowym testerem firmy. Frajer ze mnie pewnie... Przeanalizowalem problem i wskazalem wiceprezesowi firmy (ktory jest konstruktorem wiodacym tego wynalazku) bledy konstrukcyjne, a wrecz podalem konkretne rozwiazanie problemu. Pompka po modyfikacjach dziala.

Boli mnie, ze Polacy czesto podchodza do sprawy "na odpie...ol". Niby chca zaistniec i powalczyc ze swiatowymi potentatami, ale brakuje przyslowiowej kropki nad "i" czyli niemieckiego Ordnungu i dopilnowania sprawy do konca.
"Life is too short for boring HiFi..."
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#27

Post autor: zelazny »

Ach! Takim pytaniem tylko smaka mi narobiłeś. :) Cóż ja nie mam zbyt wysokich wymagań. Wzmacniacz Jadis'a, Bauer DPS.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, 21:19 przez zelazny, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#28

Post autor: Wojtek »

kangie pisze: Boli mnie, ze Polacy czesto podchodza do sprawy "na odpie...ol". Niby chca zaistniec i powalczyc ze swiatowymi potentatami, ale brakuje przyslowiowej kropki nad "i" czyli niemieckiego Ordnungu i dopilnowania sprawy do konca.
Niestety, ale są też wyjątki od tej reguły, na szczęście.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#29

Post autor: cooledit »

Wojtek pisze: kangie pisze:
Źródło posta Boli mnie, ze Polacy czesto podchodza do sprawy "na odpie...ol". Niby chca zaistniec i powalczyc ze swiatowymi potentatami, ale brakuje przyslowiowej kropki nad "i" czyli niemieckiego Ordnungu i dopilnowania sprawy do konca.


Niestety, ale są też wyjątki od tej reguły, na szczęście.
I na szczęście tych wyjątków zaczyna być coraz więcej. I dobrze, bo dziwne by to było gdybyśmy mieli drugą co do wielkości w Europie imprezę dla miłośników audio a nie mieli liczących się w świecie, bądź co najmniej znanych na innych rynkach, producentów.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#30

Post autor: darkman »

Tarkus pisze: Kolumny? Jeszcze nie wiem, ale przy nieograniczonym budżecie pojeździłbym po salonach audio i na pewno coś wybrał
Szkoda kasy na paliwo i wyłamywania otwartych drzwi.
'Studio 16Hz'. Wbijasz. I pozamiatane. Można? Można.
Oczywiście są jeszcze Heco..pozdrowienia dla Amrowka, ale to inna bajka 8-) trochę.
ODPOWIEDZ