Słaba jakość dzwięku systemu

Wszystko razem
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Słaba jakość dzwięku systemu

#16

Post autor: Wojtek »

Robik pisze:Obecnie głównie odsłuch/zgrywanie sampli.
W takim razie czym prędzej zmieniaj wkładkę :)
Robik pisze:ale skoro na słuchawkach wpiętych w przednie gniazdo miksera gra w porządku?
To mnie właśnie zastanawia.
Robik pisze:Spróbuję połączyć mikser z amplitunerem gniazdem słuchawkowym.
Po co? Gniazdo słuchawkowe nie jest liniowe. Nie możesz wpiąć słuchawki w amplituner?
Robik pisze:A z innej strony: czy przy długim kablu łączącym mikser z amplitunerem można/należy/nie należy zastosować wzmocnienie sygnału?
Nie, chyba że używasz najtańszego kabla z możliwych :)
Robik pisze:Co można zrobić, żeby utrzymać jakość sygnału na długim kablu? Czy pozostaje przemeblowanie? ;)
Zmienić kabel na coś grubszego/lepszego albo przemeblowanie albo w ogóle wyrzucić mikser przez okno bo po co Ci on jeszcze? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Słaba jakość dzwięku systemu

#17

Post autor: wesh »

Czemu od razu wyrzucać... ;)
Sprzedaj drugiego Reloopa, sprzedaj mikser, pozbądź się wkładek.
I złóż zestaw do odsłuchu. ;)
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Awatar użytkownika
Robik
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2015, 21:34

Re: Słaba jakość dzwięku systemu

#18

Post autor: Robik »

Wojtek pisze:
Robik pisze:Obecnie głównie odsłuch/zgrywanie sampli.
W takim razie czym prędzej zmieniaj wkładkę :)
OK, co macie/poleciacie?
Bacek pisał o OM5, OM10, AT95E
Robik pisze:Zmienić kabel na coś grubszego/lepszego albo przemeblowanie albo w ogóle wyrzucić mikser przez okno bo po co Ci on jeszcze?
Amplituner nie ma wejścia Phono, więc mikser w tej chwili jest konieczny.
wesh pisze:I złóż zestaw do odsłuchu.
Gramofon zostawiam i składam dwa :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Słaba jakość dzwięku systemu

#19

Post autor: Wojtek »

Robik pisze:OK, co macie/poleciacie?
Bacek pisał o OM5, OM10, AT95E
Igła OM 5 czy 10 ma ten plus, że będziesz mógł ją wsadzić w już posiadane wkładki.
Co do innych kwestii, rozejrzyj się po dziale wkładkowym. Nie będziemy zgadywali ile mógłbyś na ten cel wydać.
Robik pisze:Amplituner nie ma wejścia Phono, więc mikser w tej chwili jest konieczny.
Sprzedaj mikser, kup preamp.
Robik pisze:Gramofon zostawiam i składam dwa :)
W sensie dwa zestawy odsłuchowe czy jak? :) Ten Reloop to nie jest dobry sprzęt generalnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Słaba jakość dzwięku systemu

#20

Post autor: Bacek »

O OM pisałem pod kątem wymiany samiej igły ale to są dość podatne wkładki i mogą nie być zbyt kompatybilne z Twoim ramieniem szczególnie że sam Concorde jast dość ciężki. AT95E będzie kosztować mniej niż igła OM 10 a jest dobrym kompletem do ramienia o średniej masie.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Robik
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2015, 21:34

Re: Słaba jakość dzwięku systemu

#21

Post autor: Robik »

Bacek pisze:O OM pisałem pod kątem wymiany samiej igły ale to są dość podatne wkładki i mogą nie być zbyt kompatybilne z Twoim ramieniem szczególnie że sam Concorde jast dość ciężki. AT95E będzie kosztować mniej niż igła OM 10 a jest dobrym kompletem do ramienia o średniej masie.
Ortofony są krótkie, nie Concorde, mam standardowe headshelle Reloopa.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Słaba jakość dzwięku systemu

#22

Post autor: Wojtek »

Ano, Nightcluby wychodzą zarówno w wersji krótkiej jak i Concorde.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Słaba jakość dzwięku systemu

#23

Post autor: Bacek »

Concorde czy nie concorde OM są do lekkich ramion a Twoje do takich raczej nie należy.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Słaba jakość dzwięku systemu

#24

Post autor: Wojtek »

Bacek pisze:i mogą nie być zbyt kompatybilne z Twoim ramieniem szczególnie że sam Concorde jast dość ciężki.
Bacek pisze:Concorde czy nie concorde OM są do lekkich ramion a Twoje do takich raczej nie należy.
Jak to czytam to zaczynam coraz bardziej drapać się po głowie.

Wg mnie zmiana igieł na nie-klubowe 5tki czy 10tki ma sens w tej sytuacji. Igła 10 jest droższa, bo ogółem OM 10 to wyższa klasa niż AT-95E.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Słaba jakość dzwięku systemu

#25

Post autor: Bacek »

Chodziło mi o to że wkładka w wersji Concorde jest cięższa niż w wersji normalnej a nawet wersja normalna ze względu na dość wysoką podatność może nie być odpowiednia dla tego ramienia (odpowidnio umieszczony rezonzns). Oczywiście do wersji normalnej dodaje się jeszcze masa headshella i dopiero to należało by porównywać z masą Concorde. U mnie na 1210 kombinacja Concorda i igły OM 10 grała nieszczególnie ale igła nie byłą świeża wiec to nic definitywnego. Widziałem opinie ludzi którzy do Concorde zakładali na Technics 1210 igłę od OM 20 i sobie chwalili. Porównuje to dla tego że Reloop będąc "kopią" Technicsa ma podobnie skonstruowane ramię więc jego masa będzie podobna a na pewno nie mniejsza bo np. headshell Reloopa jest 2 czy 2,5g cięższy od oryginału Technicsa.
Co do wyższości OM10 na at95e zdania uczonych są podzielone. Wyższa cena może brać się z tego że Ortofon jakiś czas temu zaprzestał ich produkcji a ostatnio wrócił do niej cichaczem. A cenami też nie ma się do końca co sugerować. Ortofon Red wchodził do sprzedaży w cenie coś koło 90 PLN a teraz za niego wołają 400.

Małe wyjaśnienie dla Robika bo może się w tym gubi. Wkładki Ortofona z serii OM (przynajmniej w tych niższych seriach) różnią się tylko igłą, samo body wkładki jest takie samo.
Czyli w teorii do OM5e można by nawet założyć igłę od OM40. Chociaż podejrzewam że Ortofon do wyższych (30,40) modeli selekcjonuje wkładki pod kątem crosstalku.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Słaba jakość dzwięku systemu

#26

Post autor: Wojtek »

Bacek pisze:Oczywiście do wersji normalnej dodaje się jeszcze masa headshella i dopiero to należało by porównywać z masą Concorde.
Naturalne i logiczne ;)
Bacek pisze:Co do wyższości OM10 na at95e zdania uczonych są podzielone. Wyższa cena może brać się z tego że Ortofon jakiś czas temu zaprzestał ich produkcji a ostatnio wrócił do niej cichaczem. A cenami też nie ma się do końca co sugerować.
Zdania zawsze będą podzielone co do tego kto którą wkładkę woli wieszać na swoim sprzęcie.
Z tym zaprzestaniem produkcji to akurat bzdurki. Kiedyś były takie strachy (jak wchodziła seria 2M), ale skończyło się na plotkach bez pokrycia.
Jedyne co robił/robi Ortofon to wycofywanie z oferty igieł OM. DJe mogą być spokojni :)
Nie sugeruję się ceną (to by było dobre :D) tylko technikaliami. AT-95E to poziom OM 5. Igła robi różnicę.
Bacek pisze:Ortofon Red wchodził do sprzedaży w cenie coś koło 90 PLN a teraz za niego wołają 400.
To naprawdę niczemu nie dowodzi :) Swoją drogą, jeśli tak było (ani sobie tego nie przypominam ani nie mogę znaleźć dzisiaj śladu w sieci) to mieliśmy chyba najtańsze 2Mki na świecie przez chwilę :D

Wracając do meritum:
Robik, jeśli zdecydujesz się na wymianę igły w swoich OMkach to zwróć uwagę by kupić igłę oryginalną, a nie zamiennik.
Ew. ustrzel na próbę AT-95E ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Słaba jakość dzwięku systemu

#27

Post autor: Bacek »

Miałem/mam jedną z mutacji at95 chyba z gorsza igła ale i tek gra to przyjemnie. Ale uczciwego porównania z om 10 nie miałem bo jak pisałem nie znam stanu igły om10 a zapewne nie jest zbyt dobry.

Ostatnio gram na dl110 i jest lepiej niż at ale na pewno nie 8x jak sugerowała by cena z polskiej dystrybucji.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Robik
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2015, 21:34

Re: Słaba jakość dzwięku systemu

#28

Post autor: Robik »

Wojtek, Bacek, dziękuję Wam za pomoc :)

Podsumowując, ta igła to zamiennik
http://allegro.pl/nowa-igla-nadel-10-ed ... 59925.html

a ta (wskazana) to oryginał:
http://muzyczny.pl/119556_Ortofon-Stylu ... MA-12.html

alternatywą jest wymiana wkładek na takie:
http://allegro.pl/audio-technica-at95e- ... 13808.html

Zgadza się?
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Słaba jakość dzwięku systemu

#29

Post autor: Bacek »

Jak dobrze poszukasz to dostaniesz OM10 zarówno całą wkładkę jak i samą igłę w granicach 150-170pln (taki to dziwny model że aktualnie ciężko dostać igłeę w cenie zauważalnie niższej niż cała wkłądka)

np.
http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&p ... 3461_Ceneo

Widzę że 95 jeszcze staniała. Najniższą cenę jaką widziałem to była 130pln.
Robik pisze:alternatywą jest wymiana wkładek na takie
Nie wymieniaj w obydwu gramofonach na raz, zacznij od jednego bo może rezultat Ci się nie spodoba.

Alternatywnych wkładek mogło by być jeszcze wiele. AT95E to po prostu przyzwoita wkładka za przyzwoitą cenę. Za równo lepszych i droższych jak i gorszych i tańszych znalazło by się kilka jeszcze a nawet kilka nie lepszych i droższych.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Eclipse
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2014, 01:02

Re: Słaba jakość dzwięku systemu

#30

Post autor: Eclipse »

A zastanawialiście się, że może po prostu to nie wina sprzętu, ale nie pasi koledze rock z winylowej płyty? :) Nie każdemu podchodzi z analoga brzmienie, skoro koncerty z CD/DVD brzmią ci ok, to może twoje ucho postrzega cyfrowe brzmienie jako idealne.

Druga kwestia podstawowa - masz te gramofony wyregulowane? U mnie kolosalnie zmieniła się gra płyt kiedy ustawiłem odpowiedni kąt wkładki do rowka płyty.
ODPOWIEDZ