"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

Wszystko razem
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#46

Post autor: kielek »

Ustawienie jest bardzo ważne,ale uważam że różnica w poziomie kilku milimetrów pomiędzy jednym a drugim tweeterem i związane z tym skutki to przesada i powtarzam kilku milimetrów :!: ,bo moim zdaniem takie są najczęściej różnice w poziomie podłogi ;) No chyba,że ktoś musi zakładać blokady na meble,by się nie zsuwały.... to co innego.
O innych ustawieniach kolumn nie dyskutuję,bo to wiadoma sprawa ;)
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#47

Post autor: Robertson »

Nie które modele kolumn mają pochylone do tyłu przednie ścianki .Przy odpowiednim oddaleniu dżwięk trafia na wys uszu ...chyba ;) Ja kombinowałem z wysokością tylnych i przednich szpilek. Zdecydowanie wolę brzmienie z mocniej wkręconym przednimi.Przez co nieco odchylają się do tyłu. Wielkiej rewolucji brzmieniowej nie ma.Troszku lepsze wysokie...to tyle .
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#48

Post autor: eenneell »

Dlatego nie cenię kolumn "Nieparowanych", czyli wysoko- średnio-tonowy są obok :( ( a na dole niskotonowy)
Powinno być w jednej; wysoko- średnio tonowy, w drugiej; średnio-wysoko tonowy :!: :!:
Co innego kiedy są jeden nad drugim i trzecim...
Aż dziwię się, że w niektórych konstrukcjach B&O, Canton etc robią sobie takie "jaja" :shock:
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#49

Post autor: Carpenter »

eenneell pisze:Dlatego nie cenię kolumn "Nieparowanych", czyli wysoko- średnio-tonowy są obok :( ( a na dole niskotonowy)
Powinno być w jednej; wysoko- średnio tonowy, w drugiej; średnio-wysoko tonowy :!: :!:
Co innego kiedy są jeden nad drugim i trzecim...
Aż dziwię się, że w niektórych konstrukcjach B&O, Canton etc robią sobie takie "jaja" :shock:
Żeby zrozumieć co napisałeś, musiałem poszukać w sieci zdjęć kolumn B&O. Faktycznie, obie lewe! (lub obie prawe, zależy jak kto powie). Nawet nie wiedziałem, że takie cuda powstawały. Kolumny te wyglądają na dość starszawe wynalazki. Czy obecnie też produkuje się takie niesymetryczne/jednostronne kolumny, oczywiście chodzi mi o znane firmy?
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#50

Post autor: Robertson »

Wczoraj zamówiłem coś takiego ..http://allegro.pl/naroznik-akustyczny-p ... 85710.html .Staną w rogach , w których "eksperymentalne" wygłuszenie przyniosło pożądany efekt ! Pracuję nad resztą ;)
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#51

Post autor: Carpenter »

No to jak je już wypróbujesz, podziel się wrażeniami!
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#52

Post autor: Robertson »

Nie ma sprawy ;) Czekam na dostawę. Przymierzam się jeszcze do wytłumieniu ściany za mną ale...to już "domowym sposobem" Profesjonalne ekrany tej wielkości to niestety wydatek kilkuset złotych ...coś wymyślę :think: Pozostaje jeszcze sufit tzn. dłuuuugi skos , który biegnie od miejsca gdzie stoi sprzęt prawie do kanapy , na której zalegam :lol: Przynajmniej to miejsce nad i przed samymi głośnikami , które generuje najwięcej odbić . Jest tam stosunkowo nisko !
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3201
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#53

Post autor: Pawelec »

Na skosach bardzo dobrze sprawdza się płyta perforowana zamiast zwykłej płyty GK. Wiem, że to późno bo skosy masz już zrobione z płyt gipsowych pełnych i pomalowane, ale jak byś chciał zrobić demolkę :twisted: to można miejscowo wyciąć pełną płytę i w jej miejsce wstawić perforowaną. Rewelacyjnie pochłania i rozprasza, a także super wygląda ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#54

Post autor: Robertson »

Nie zły pomysł ...dzięki :) Ale..... jak sobie pomyślę o ponownym gipsowaniu , docieraniu i mnóstwie pyłu w związku z tym tooo....sam rozumiesz :doh: Myślałem o farbie strukturalnej z domieszką bawełny .Zawsze to już coś innego niż ta gładż gipsowa .
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#55

Post autor: Robertson »

Zastanawiam nad taką matą http://allegro.pl/fala-akustyczna-piank ... 00008.html przyklejona w miejscach nad głosnikami biegnąca w kierunku miejscsa ,w którym siedzę .Ścianię za mną wygłuszę wieszając kotarę.Wygłuszy ją , dodam element dekoracyjny i...podziałam kojącą na uszy reszty domowników ;)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3201
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#56

Post autor: Pawelec »

Matay tego typu są jak najbardziej ok jako regulację akustyki wewnątrz pomieszczenia. Jeżeli myślisz także o domownikach za ścianą, to zwykła kotarka może być "ciut za krótka". Dla zwiększenia izolacyjności przegrody (Twojej ściany) dobre są troszke inne ustroje, takie jak np:
http://www.apama.pl/apa-flex-izolacje-dzwieku
http://www.semag.pl/dzwieko-wibroizolac ... yczne.html
tego typu maty przyklejone pod kotarką dadzą niezły efekt :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: "Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#57

Post autor: JacK »

Nie wiem jak Wam, bo mnie te ustroje akustyczne zupełnie nie pasują do wystroju wielofunkcyjnego pokoju. Co innego jak stosuje się je w pomieszczeniu służącym tylko do słuchania muzyki w takim przypadku jak najbardziej można pokombinować z ustrojami wieszając je, stawiając lub nawet adaptując odpowiednio sufit. Tyle że w tym przypadku zabawa na ucho ma się nijak do profesjonalnych pomiarów akustyki.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3201
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#58

Post autor: Pawelec »

A kto mówi o profesjonalnych pomiarach akustyki ;) . A i po co. Jeżeli Robertson szykuje swój azyl do słuchania muzyki, a na to wygląda to po co mu profesorskie wykłady na temat akustyki - no chyba, że wyciągnie swój zakurzony saksofon i będzie dogrywał nowe ścieżki dla Jarretta. Metodą prób za małą kasę dostosuje swoje miejsce, a potem i tak będzie poprawiał. Uważam, że każdy element który pochłania i rozprasza fale akustyczne zastosowany w rozsądnej ilości by ograniczyć czas pogłosu jest pożądany. A jeśli jeszcze nie rani uczuć estetycznych i nie przeszkadza to super :) .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#59

Post autor: Robertson »

Cenne uwagi Panowie ;) Jestem w o tyle w uprzywilejowanej sytuacji , że już w trakcie budowy domu pomieszczenie nad garażem , o którym mowa przeznaczyłem na "mój muzyczny azyl" Co się z tym wiąże mogę je całkowicie przystosować do słuchania muzyki.Nie znaczy to jednak , że nie podporządkowuje moich poczynań pod gustowny wystrój. Natomiast mam mniej ograniczeń niż gdyby to było np. w salonie :naughty: Fachowe porady akustyka byłby na pewno pomocne ale ....prostymi metodami testuję rózne warianty zanim zdecyduję się na ich stałe wprowadzenie.Uczę się i bawię jednocześnie :D Zwinięta w rulon kołdra wcisnięta w kąt czy postawiony pod ścianą elemnt tapicerowany jakiegoś mebelka itd. Przypomniałem sobie jeszcze o matach z trzciny i takich sciankach z poprzeplatnych pasków sklejki ...rodem z wyposażenia ogrodów.Czytałem o tym na jakimś forum Gustownie pomalowane czy podklejowe od wew. cienką gąbką wygłuszającą fajnie sie komponują z pomieszeniem na poddaszu .
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3201
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

"Optymalne warunki akustyczne w domowym zaciszu"

#60

Post autor: Pawelec »

popatrz na niektóre rozwiązania :) Może Cię zainspirują? :violin:
http://www.akustyczna.pl/pl/portfolio/a ... tra-siejki
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ