Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#91

Post autor: zbyszek1982 »

Wojtek pisze:
09 lut 2023, 13:01
Kwestia umów gwarancyjnych i raportu z naprawy.

Nie wiem jaka tutaj była/jest praktyka, ale jak otrzymywałem coś co było serwisowane na zachodzie to było jasno napisane ze gwarancją objęte są rzeczy związane z naprawą, a nie "na całość", bo to by było trochę frajerskie jednak.
Podejrzewam, że tu może chodzić o taką sytuację, gdzie sprzęt przechodzi kompleksową renowację, więc jest ruszany w wielu miejscach, wymienia się dużo części itd, więc gwarancja jest pewnie na całość.
Nie wykluczałbym też sytuacji typu "Panie, było na serwisie, przed serwisem działało, a po serwisie się zepsuło i to Pana wina". Zwłaszcza w naszej cebulandii.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#92

Post autor: Wojtek »

zbyszek1982 pisze:
09 lut 2023, 13:11
Nie wykluczałbym też sytuacji typu "Panie, było na serwisie, przed serwisem działało, a po serwisie się zepsuło i to Pana wina". Zwłaszcza w naszej cebulandii.
Oj tak :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#93

Post autor: Ryszard13 »

Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#94

Post autor: chudy_b »

zbyszek1982 pisze:
09 lut 2023, 11:43
To branie sprzętów do kolejki, żeby leżały w magazynie latami jest zupełnie bez sensu. Nie wiem po co serwisy to robią, bo to jest nagminne.
Żeby leżały latami to nie, ale jednoczesna praca nad kilkoma sprzętami może być uzasadniona, bo jeden się robi, drugi czeka na części, trzeci na pomysł. Nie może być pustych przebiegów, jeśli to ma przynosić pieniądze. Niestety łatwo stracić kontrolę i zrobić sobie górkę z pod której ciężko się wygrzebać. Może własnie Pan Jacek próbuje się wygrzebać?
olsza84 pisze:
09 lut 2023, 12:13
Z tego co widziałem np. niektóre zachodnie serwisy mają listę sprzętu, którego nie naprawiają z powodu, że są "nierentowne".
Nierentowne są w zasadzie wszystkie sprzęty o wartości poniżej, powiedzmy 2000. Klient jakby zobaczył rachunek na tysiąc złotych za zrobienie szrota wartego trzy stówki, to po prostu go nie odbierze. Kupi sobie drugi sprawny. Co do marek trudnych w serwisie, to oczywiście też pewnie istnieje. Gang Olufsena to zabawa dla pasjonatów. Zero części, a wszystko w środku to wynalazki. Ja nie lubię też Yamah. Też zawsze tak zakręcą, że trudno złapać wątek.
Wojtek pisze:
08 lut 2023, 19:43
Natomiast nie bardzo rozumiem roszczeniowości względem czasu poświęconego na poszukiwaniu części online.
Żeby to było zwykłe szukanie, to nie ma problemu. Ale to częściej polowanie. Szukanie dawcy. Naprawdę sporo czasu to może zabrać. To trochę inaczej wygląda niż proste zamówienie z katalogu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#95

Post autor: Wojtek »

Jakbym nie wiedział :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 348
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#96

Post autor: Ukaniu »

Jedni kończą ja zaś zaczynam. Z tym, że raczej stawiam na klienta świadomego. Serwis trzeba lubić bo posiadając umiejętności na poziomie projektu co moim zdaniem jest konieczne do przeprowadzenia profesjonalnej naprawy to jednak wygodniej pracuje się w laboratorium. Wszystko ma swoje zalety i wady ja cenię sobie niezależność i możliwość pracy w nocy. Praca z klientem indywidualnym jest wyzwaniem bo pogodzić wymagania, możliwości i kwoty jest trudno. Roczne kolejki to efekt ochrony przed konkurencją. Lepiej zassać wszystko z rynku niż klient ma szukać i nie daj panie jeszcze znaleźć inny serwis. Naprawa sprzętu vintage to wyzwanie z cyklu gdzie się ruszy tam się kruszy. Nie można zacząć bez solidnego wyczyszczenia, przelutowania całości, wymiany kondensatorów. Czasem trzeba wszystko rozebrać, wylutować co nie toleruje wody i wymyć detergentem, wysuszyć. To jest dużo czasu, sprzęt musi być tego warty a wspomniany klient świadomy. Problem z urządzeniami tańszymi, wtedy jeśli decydujemy się na naprawę cząstkową to jak z kompromisem, nie do końca wszyscy są zadowoleni i tego lepiej chyba unikać.
Przez lata pracy z klientem profesjonalnym wiem, że się nie pamięta, że było tanio tylko, że się szybko popsuło znowu.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#97

Post autor: Zeroqll »

Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę- Guccio Gucci
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#98

Post autor: olsza84 »

Rzadko mi się zdarza ale ostatnio miałem wtopę z Dualem 721, który jeszcze w drodze do mnie oberwał w trakcie transportu (krzywe ramię). Naprawa wyszła drożej niż standardowa renowacja. Poinformowałem właściciela o wyższym koszcie po oględzinach. Generalnie zawsze informuję przed naprawą - nawet nie widząc gramofonu. Poinformowałem właściciela, że żeby ograniczyć i tak już większe koszty to dwie uszkodzone części postanowiłem skleić. Wszystko było ok do momentu gdy przez swoją nieuwagę użyłem zbyt dużej siły i klejona część znowu pękła. Ponowne klejenie już nie wchodziło w grę. Za duże ryzyko dla mnie. Więc na własny koszt zamówiłem drukowaną replikę części z Niemiec. Trwało to chyba z 2 miesiące aż w końcu część do mnie dotarła niecałe 2 tygodnie temu. Drugą klejoną część również postanowiłem wymienić na nową replikę. Ostatecznie mógłbym przerzucić te koszty na właściciela, ale jednak podałem wyższy koszt naprawy już po oględzinach. Więc te dodatkowe koszty musiałem wziąć na siebie. Bo tak uważałem, że będzie rozsądnie i uczciwie.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#99

Post autor: Wojtek »

Mamy follow up od Jacka Kawy:


Ogólnie - rozumiem. Odwołał się do kwestii gwarancji, że inne serwisy dają gwarancję na zakres prac, a on na całość.
Skoro jest tego świadom to ja na prawdę nie przyjmuję narzekania że "a bo sprzęty się później znowu psują i naprawiam za darmo".
Jego wybór, jego problemy.

Po mojemu - mógłby zmienić zasady gwarancyjne dla nowych klientów (czy nawet tych których sprzęt jeszcze jest na warsztacie), i z baśki, bez fochów na świat.

A tak to mamy narzekanie na ten stary sprzęt retro audio, robimy cofkę, i to cofkę do czego?
Do starego samochodowego sprzętu audio :D
Tak jakby w radioodtwarzaczu samochodowym nie mogła się przytrafić identyczna historia na bazie gwarancji "na całość".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 348
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#100

Post autor: Ukaniu »

Samochodowe audio to jest dobra robota. Starsze idzie do klasyków więc koszty toną w oceanie innych i liczy się jakość a nie cena. W przypadku nowszego naprawa to częściej powtarzalna sprawa z racji populacji jednego typu. Walizką elementów można obskoczyć większość popularnych sprzętów. Bez szarpania się z parowaniem tranzystorów do końcówki czy walką z trzeszczącym potencjometrem który zrujnuje całość misternej roboty a nowego kupić się nie da.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#101

Post autor: chudy_b »

Jak dla mnie, potwierdził że chce się wygrzebać z górki sprzętu. A w przyszłości car audio + szybkie zyskowne roboty typu łozyska, ośki, potencjometry. Ma warsztat i umiejętności do tego. Który serwis audio ma tokarkę pod ręką? W sumie dobra nisza.
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3284
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#102

Post autor: bms01pl »

zmuszony byłem zawieźć moje KD do autoryzowanego serwisu denona. telefon z wyceną, szacowany czas naprawy itp. czas minął, telefonu z wezwaniem do odbioru nie ma. zadzwoniłem sam, informacja, że po naprawie chwilę grało i strzeliło coś nowego. no to pytam uczciwie ile dodatkowo mnie to będzie kosztować - odpowiedź, że nic, że oni już mi koszt podali. no i teraz a) albo są tak profesjonalni, że zawsze biorą takie przypadki "na klatę", b) albo wycena zawiera taką "górkę", że i tak pokryje do jakiejś wartości tego typy wypadki, c) albo sami nabroili i uczciwie to uwzględnili. w każdym razie miło.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#103

Post autor: Wojtek »

Serwis autoryzowany działa na trochę innych zasadach niż serwis niezależny. Mogą sobie na więcej pozwolić i nie być w plecy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#104

Post autor: Bacek »

Wojtek pisze:
09 lut 2023, 13:01
Lista sprzętów "nieserwisowanych" ma sens i pewnie wiele firm tak ma, choć nie każdy to pewnie publikuje/aktualizuje tylko po prostu odmawia zlecenia jak klient przychodzi z Bangiem i Olufsenem
U mnie B&O cdx2 już latami leży i czeka aż się nim zajmę :D, ale jest fajny więc za 5 lat może się wezmę za niego.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#105

Post autor: Tomaszek1974 »

Wojtek pisze:Ogólnie - rozumiem. Odwołał się do kwestii gwarancji, że inne serwisy dają gwarancję na zakres prac, a on na całość.
Skoro jest tego świadom to ja na prawdę nie przyjmuję narzekania że "a bo sprzęty się później znowu psują i naprawiam za darmo".
Jego wybór, jego problemy.

Po mojemu - mógłby zmienić zasady gwarancyjne dla nowych klientów (czy nawet tych których sprzęt jeszcze jest na warsztacie), i z baśki, bez fochów na świat.

A tak to mamy narzekanie na ten stary sprzęt retro audio, robimy cofkę, i to cofkę do czego?
Do starego samochodowego sprzętu audio :D
Tak jakby w radioodtwarzaczu samochodowym nie mogła się przytrafić identyczna historia na bazie gwarancji "na całość".

Gościowi nie można odmówić dużo wiedzy i doświadczenia- to fakt. Nie mniej narzekanie bywało już od dawna , cyklicznie co parę odcinków. Nie pasuję mi , zamykam biznes i tyle. Po co to tłumaczenie. ps. Nie zdziwiłbym bym się gdyby za rok dwa wrócił do napraw starych klocków.
ODPOWIEDZ