Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#31

Post autor: Robertson »

Co do Nomosa..tez mam pozytywne doświadczenia.Rozmawiałem z Arturem i niestety....nie które czasochłonne zabiegi kosztują ...praca ludzka jest droga !
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#32

Post autor: zbyszek1982 »

Robertson pisze:niektóre czasochłonne zabiegi kosztują ...praca ludzka jest droga !
Z własnego doświadczenia wiem, że pełny przegląd gramofonu, czy remont wzmacniacza, to czynności na które można spokojnie pełną dniówkę poświęcić i czasami to będzie mało. Do tego należy doliczyć koszt części, utrzymania serwisu, promocji, itd.

Jak coś wymaga dużych nakładów pracy, to niestety kosztuje.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#33

Post autor: vinylpiotrek »

I warto przy tym pamiętać o wysokich podatkach i czynszach.

Dlatego jak zwykle polecam kupować sprzęt,który jest stosunkowo bezproblemowy i w razie czego nie bać się wziać śrubokręta do ręki.
Obrazek
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#34

Post autor: chudy_b »

W Warszawie na Zagłoby w Ursusie facet prowadzi taki mały serwis. Jest po sufit zawalony różnymi sprzętami. Drogi raczej nie jest, bo pracuje sam. Ale co potrafi, to nie wiem, bo nie korzystałem.
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#35

Post autor: radekcza »

Bardzo dużo ludzi kupuje używany tani sprzęt na aukcjach, sprzęt po chwili przestaje pracować i nikt nie chce dać więcej za naprawę niż zapłacił za sprzęt na allegro. Myślę, że stad się bierze głównie narzekanie na ceny. Sam kiedyś podobnie zrobiłem, cena gramofonu 200 zł, a przegląd z drobną naprawą 300 zł - skończyło się na tym, że sam podkasałem rękawy i doprowadziłem sprzęt do ładu, łatwo nie było i jak najbardziej rozumiem, że ktoś za darmo tego by nie zrobił.

Na allegro też mega 'okazji' raczej nie ma, wystarczy pochodzić po formach np. takich jak 'elektroda.pl' i poczytać jak szykowane są sprzęty pod sprzedaż - po takiej lekturze nikogo nie zdziwi to, że wzmacniacz 2 miesiące po zakupie trzeszczy jak wariat. Wiele osób kupuje taki sprzęt i po jakimś czasie jest problem.

A więc jeśli kupujesz wiekową używkę to tak jak napisał vinylpiotrek, zakasuj rękawy i do roboty, albo odłóż na serwis.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#36

Post autor: vinylpiotrek »

Okazje są dla wtajemniczonych, spostrzegawczych i nie bojących się śrubokręta i lutownicy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#37

Post autor: Wojtek »

A za sprzęty już dobrze zrobione i zakonserwowane - ceny premium :)

Jednakże obojętnie jaki by to nie był serwis to wycena jest podstawą. Żaden zawodowy macher nie powinien bez aprobaty właściciela naprawiać sprzęt, a dopiero potem zaskakiwać rachunkiem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#38

Post autor: chrzan49 »

Panowie.Od lat wielu dłubię we wszystkim co gra.Dorobiłem się pięknej kolekcji i odcisków na mózgu a ślepoty od lutownicy..
Zabytkowe często sprzęty są po 30-40 latach w stanie na pewno do pełnego serwisu.
Rozebranie,wyczyszczenie ,sprawdzenie naprawa i renowacja to często tydzień czasu!Czasami na części z kanibalizacji trzeba czekać i 2 lata o ile ma nie być macgajverki.Specjalizowane układy scalone to często horror cenowy i do zdobycia tylko w USA albo Hong Kongu.
Ile wg tanich opcji ma kosztować trzymanie rozebranego klocka na półce?
Tanie mięso zjedli psi.
Naprawa to nie wymiana bezpiecznika tylko kompleksowy serwis a ten kosztuje.
Owszem sprzet kupicie nawet za 20 zł ale cudów nie mam,Trzeba włożyć ale do tego potrzebna wiedza i doswiadczenie. Ile to miałem sprzetów zalanych cudownym WD 40.Lub paski z gumek recepturek a wyłamany headshell okrecony drutem.
Nie wymieniam przewodów na cudowne bo ich nie mam ani kondensatorów na pałę.To są mity i dojenie "lelenia".Robota prosta i zyskowna a klient płaci .
Z mych doswiadczeń podpowiem Wam że najgorsza robota to naprawa wyłącznika sieciowego i potencjometru.Czesto nie mam miejsca a nowe sa b.podłej jakości i brakuje im zestyków.Potencjometrów wielka mnogość była i jeżeli tylko można to staram ssie naprawić bo kupić nie sposób.Zespolonych isostatów na listwie przełaczajacej ząś teraz nie biore do reki.Nakład pracy gigantyczny bo trzeba rozebrać cały sprzęt i rozlutować mnóstwo połaczeń..Za duże ryzyko.
Pozdrawiam Tomasz
Awatar użytkownika
hozjusz
Posty: 225
Rejestracja: 11 lip 2015, 22:15
Gramofon: Grundig PS 3500
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#39

Post autor: hozjusz »

Coś padło w moim Sony str6046 - jeden z kanałów, który już wcześniej grał ciut ciszej teraz zjechał zupełnie. Sprawdziłem na innych kolumnach i na innym źródle niż gramofon. Nie znam się zupełnie na bebechach i chciałbym to gdzieś sprawdzić i naprawić. Gdzie w Warszawie można serwisować taki radiowzmacniacz. Jakieś miejsce godne polecenia moglibyście poradzić?
- Grundig PS 3500/AT-71;
- Kenwood KR 5400;
- Scott 330 RL;
- Sony STR 6046;
- Philip CD160;
- NAD 5220;
- Fisher STE 170;
- Heco Profiton 360;
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#40

Post autor: chudy_b »

Czy niedrogi, to nie wiem, raczej nie. Na pewno polecany.

Poszukaj na Allegro użytkownika PLASTEK1. Prowadzi on serwis na Okęciu, choć coś ostatnio pisał mi o przeprowadzce. Ma sprzęt i wiedzę by takim ampli się zająć.
Awatar użytkownika
hozjusz
Posty: 225
Rejestracja: 11 lip 2015, 22:15
Gramofon: Grundig PS 3500
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#41

Post autor: hozjusz »

Dzięki, napisałem do tego użytkownika. Zobaczymy co mi napisze.
- Grundig PS 3500/AT-71;
- Kenwood KR 5400;
- Scott 330 RL;
- Sony STR 6046;
- Philip CD160;
- NAD 5220;
- Fisher STE 170;
- Heco Profiton 360;
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#42

Post autor: chudy_b »

On miewa spore poślizgi w odpisywaniu. Nie zrażaj się.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#43

Post autor: Wojtek »

chudy_b:
Naprawiałeś już coś u niego?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#44

Post autor: chudy_b »

Kupowałem, naprawiałem. Bardzo sympatyczny gość.
Awatar użytkownika
hozjusz
Posty: 225
Rejestracja: 11 lip 2015, 22:15
Gramofon: Grundig PS 3500
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#45

Post autor: hozjusz »

Podjąłem współpracę ;) z tym użytkownikiem z aledrogo http://allegro.pl/show_user.php?uid=13960644
ma serwis w al. Waszyngtona 96 i jak na razie jestem bardzo zadowolony - sony znów działa i jak usłyszałem będzie działał jeszcze wiele lat. Z tego źródła nabędę też kolumienki pewnie w tym tygodniu. Serwis choć zajmuje się całym audio vintage to jak odniosłem wrażenie specjalizuje się reanimowaniem, odświeżaniem i naprawianiem kolumn.
- Grundig PS 3500/AT-71;
- Kenwood KR 5400;
- Scott 330 RL;
- Sony STR 6046;
- Philip CD160;
- NAD 5220;
- Fisher STE 170;
- Heco Profiton 360;
ODPOWIEDZ