Sprzęt cicho, acz dobrze grający.

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vinylrad
Posty: 27
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:20

Re: Sprzęt cicho, acz dobrze grający.

#46

Post autor: vinylrad »

Zawsze można pójść na kompromis :) Szukaj wzmacniaczy z wysokim prądem spoczynkowym. Dzięki temu pierwsze 3-5W będziesz miał w klasie A a dalej wzmacniacz będzie stopniowo przechodził do klasy B. 5w to już tyle że osoba w sąsiednim mieszkaniu może się wkurzyć :lol: Przykład to DENON PMA-520AE którego dostaniesz za około 800zł. Miałem okazję porównania z jakimś Marantzem i muszę powiedzieć że Denon sprawiał wrażenie bardzo solidnego urządzenia. Brzmienie neutralne i przyjemne. O ile się nie mylę Yamaha też ma w swojej ofercie podobne pozycje.
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Sprzęt cicho, acz dobrze grający.

#47

Post autor: Robertson »

Rymoncie ....postanowiłem powrócić do tematu ponieważ......los tak chciał :lol: Ostatni okres spędziłem na poszukiwaniu końcówki mocy do mojego systemu. Przerzuciłem chyba z pięć aż trafiłem na Pionnera M 73. Nie piszę tego po to aby się chwalić ale właściwości tego klocka i jemu podobnych spełniają Twoje oczekiwania ! I moje też ...bo chyba sobie go zostawię ;) Do czego zmierzam.Jest to urządzenie , które oferuje podział zakresu pracy klasy "A" i "B" Klasa "B" jest to normalny tryb pracy wykorzystujący pełną moc tj.150 W przy 8 ohmach . Natomiast po przełączeniu na "A" moc spada to 20 watt ale...właściwości dżwiękowe nabierają zupełnie innego wymiaru :clap: Nie wolno tylko przesadzić z obciążeniem - czyli słuchać cicho - tzn. w granicach zdrowego rozsądku i nie przesadzać z głośnością. W moim przypadku jest to zupełnie wystarczające.Pomieszczenie , w którym mam sprzęt znajduje się na poddaszu ma pow. ok 20 m kw. i jest nie wysokie ...ma duże skosy. Ale do rzeczy .W tej klasie przy nie wielkiej głośności dżwięk jest dynamiczny , szczegółowy i przejrzysty...a chyba o to ci chodzi. Myślę , że bardzo zbliżył się do lampy ...choć to jeszcze nie to co one oferują ! Moim zdaniem powinieneś się zainteresować urządzeniami , które oferują taki tryb pracy. Na myśl przychodzi mi tutaj całkiem nie drogi wzmak Marantza PM..... nie pamiętam 7000 albo 8000 lub innymi urządzeniami tego typu ;)
ODPOWIEDZ