Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JackF
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2021, 09:29

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#661

Post autor: JackF »

Ale dlaczego wtopą? Dlaczego każdy kupujący musi być rozeznany w rynku? A jak ktoś chce kliknąć i kupić to jest gorszy od tych, spędzających tygodnie na researchowaniu rynku, czytaniu for tematycznych etc.?

Gdy kupujesz nowy telewizor w sklepie to też świadomie "wtapiasz"? Przecież możesz zamówić ten sam taniej z Ukrainy na palecie.

Co w sytuacji, kiedy np. mój czas i stawka za godzinę jest więcej warta niż różnica w cenie i kupuje, bo jestem wygodny i nie chce tracić czasu na szukanie najbardziej optymalnej ceny w danym dniu?
Też wtapiam?

Straciłbym więcej kupując przedmiot taniej w ogólnym rozrachunku, bo bym nie zarobił gdzie indziej.
Lyngdorf TDAI-1120
Technics SL-1500C
Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition


Posiadane nagrania
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#662

Post autor: xyz »

JackF pisze:
21 mar 2021, 11:51
Ale
Piszesz o czymś innym niż ja. Jeśli Twoje id jest tak silne ze musisz mieć już tu i teraz, bez możliwości poczekania/wyszukania oferty z lepsza ceną, Twoja sprawa.
Druga sprawa jeśli ustawienie alertu cenowego zajmuje Tobie tyle, że pokryje różnicę w cenie, to jest kilka możliwości ;)

I tak odniesienie tematu do współczesnego telewizora nie am sensu.
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1654
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#663

Post autor: Martynka »

Właśnie miałem pisać, że nie mówimy o nowym AGD RTV czy innym sprzęcie. Zawsze znajdą się Chiny albo inna Ukraina jak mówiłeś gdy potrzebujesz dowolnego sprzętu byle był np TV. Mówimy o zakupie konkretnego sprzętu. Ale nawet gdy kupujesz TV i idziesz do sklepu albo on-line, też masz porównanie i nie wierzę, że wydasz na telewizor 5000 zł gdy obok w sklepie ten sam model, tej samej firmy jest za 2500 zł. Nie ma tu nic z zamożnością portfela tylko naiwnością. Druga sprawa, że przy nowym sprzęcie zawyżanie cen i wprowadzanie w błąd klienta wręcz jest karalne przez UOKiK, przy używanym sprzęcie jedynym prawem jest prawo rynku.

Kolejna sprawa, sprzętu vintage, nie kupują ludzie z przypadku a jak szukasz czegoś konkretnie to masz czas sprawdzić inne oferty. Więc tak, to jest wtopa kupującego na ogół spowodowana manipulacją sprzedającego.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
JackF
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2021, 09:29

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#664

Post autor: JackF »

@xyz

Dlaczego nie ma sensu? Ustawienie translatora w Chromie zajmuje Tobie aż tyle czasu aby kupić coś z Ukrainy? Od ukraińca kupisz tanio również vintage i klasyki, już nie produkowane. Audio, obiektywy, samochody. Co chcesz.

Dlaczego uważasz, że "id" (cokolwiek to jest) musi być silne? Nie mogę kupić w pełnym relaksie to co aktualnie jest dostępne "na półce"? Dlaczego się przyjęło, że należy czekać, szukać, jakieś alerty cenowe etc.
Nie rozumiem, dlaczego jest się "innym" jeżeli tego całego cyrku się nie przeprowadza? Stare czasy w nas aż tak głęboko siedzą, że celem często jest aby było "jak najtaniej"?

Na samym końcu to i tak tylko przedmiot i/lub emocje z nim związane.


"Łoooo, ten to wtopił. Na szesnastej stronie Allegro można było to samo wyrwać z przesyłką x taniej." <obrazek nochala>
Lyngdorf TDAI-1120
Technics SL-1500C
Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition


Posiadane nagrania
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#665

Post autor: xyz »

JackF pisze:
21 mar 2021, 12:16
Dlaczego
Czepiłeś się tego telewizora jak pijany płotu. Chcesz kupuj. Nikt Tobie nie broni.

I tak, jak w linku który przedstawiłem, wtopą jest wydanie blisko 2x więcej na sprzęt który na portalu „obok” dostaniesz w 3 różnych aukcjach niemal od razu.
Ale to będzie wertowanie i strata cennego czasu
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#666

Post autor: Quarter »

Psychologia zakupów to pewnie jedna z najważniejszych aktualnie dziedzin nauki - bo stoją za nią ogromne pieniądze. Takich kilka uwag:
- ceneo i inne porównywarki - nie zauwazyłem, by sklepy, które NIGDY nie są najtańsze jakoś spektakularnie plajtowały
- stacje benzynowe - różnice są, czasami spore, a jednak...trwają :)

Wiele lat temu w RFN znajmy został przetargany przez kolegę Niemca przez pół miasta na piechotę, żeby mógł sobie kupić dezodorant o 0.10 DM taniej. Jak on go klął.....:D :D :D

Zobaczcie, że nawet przy nowych produktach, które można porównać 1 do 1, potrafią się utrzymywać sprzedający, którzy wcale nie są najtańsi. Bo dają coś innego - bezpieczeństwo, komfort zakupu, profi obsługę, kawę gratis, zapakowanie zakupów do samochodu, you name it....

A w używkach? O rany, sami popatrzcie - jest na forum dłuuuugi wątek o pewnym handlarzu. Ale mamy też kilku Kolegów, którzy z namaszczeniem podchodzą do produkcji czy renowacji sprzętu używanego. Takie dwa skrajne końce kontinuum mogą dyktować kompletnie inne ceny. A przy cenach takich samych, wybór sprzedawcy narzuca się sam.

Jest jeszcze przecież cena zbyt niska. Nowy Krell za 950 zł z przesyłką. W używanych - spójrzcie ile miesięcy potrafią stać rzeczy o wyraźnie zaniżonej wartości (czyt. - dużo niższej niż proponują inni sprzedający). Wracając jeszcze do porównywarek - siedzę ostatnio nad cennikami i szału można dostać: produkt X np. jest u 5 spzedawców w cenach 150-160 zł. No, a szósty sprzedawca oferuje go za 99 zł. Poniżej kosztów zakupu hurtowego - albo szarpnął z zagranicy, albo kupił na promo hurtowej, albo to fake, albo robi dumping. No i jak mam ustawić swoje ceny?

Dlatego przymierzam się do produkcji podstawek pod kable hi-end. Ceny będą nieporównywalne do niczego, do opisów zatrudnię klona Marii Dąbrowskiej, parametry są z natury nieistotne, bowiem nie potwierdzą mojej tezy o przełomowości tego wynalazku. Obiecuję 15% zniżki dla Forumowiczów i komplet podstawek gratis dla każdego, kto przyprowadzi mi klienta spoza forum - marża i tak będzie oscylowała wokół 99,9%, więc będzie mnie stać :D

PS. Tego Krella za 950 zł z przesyłką wymyśliłem - zawaliliście mi PW, kurde :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS2. Tak siedzę przed moim torem cd-wzmak-kolumny i myślę sobie, że to cudowne hobby. Za cenę poniżej 50% najniższej krajowej (nawet uwzględniając "rynkową" cenę szczodrze przekazanego mi przez Kolegę Kukiz 30 cd-ka) można mieć tyle przyjemności ze słuchania muzyki i pogaduszek z Wami. Czego chcieć więcej? :clap:
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
JackF
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2021, 09:29

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#667

Post autor: JackF »

Ja byłem ciekawy odpowiedzi na kilka pytań, (które jednak nie padły) i tego, skąd w ludziach na forum ta niepohamowana żądza oceny innych, że wtopili i są frajerami bo mogli kupić taniej 3 ogłoszenia dalej na tej samej stronie.
Czasami odnoszę wrażenie, że jest jakaś pępowina między ocenianymi i oceniającymi a zwłaszcza między ich portfelami.
Lyngdorf TDAI-1120
Technics SL-1500C
Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition


Posiadane nagrania
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#668

Post autor: xyz »

JackF pisze:
21 mar 2021, 13:11
Ja
Nie ogarniam o czym piszesz. Skąd przekonanie że ktokolwiek jest tu oceniany? Czy w kontekście moich postów czy co Tobie na wątrobie leży.

Nie chce mnie się kontynuować tego offtopa.
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1654
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#669

Post autor: Martynka »

JackF pisze:
21 mar 2021, 12:16
@xyz

Dlaczego nie ma sensu? Ustawienie translatora w Chromie zajmuje Tobie aż tyle czasu aby kupić coś z Ukrainy? Od ukraińca kupisz tanio również vintage i klasyki, już nie produkowane. Audio, obiektywy, samochody. Co chcesz....
Kupuję wszędzie bo szukam właśnie, omijam allegro. Sprowadzałem dla siebie sprzęt z Danii, Włoch, Japonii, UK, Niemiec, Rosji i USA gdy znajdę warty zainteresowania. Ostatni wzmacniacz kupiłem na Litwie. Ale nie każdemu każę robić to samo, może się bać, nie znać, nie wiedzieć jak dokonać płatności czy bać się przeprawy z cłem.

Tutaj w tym wątku jak z tematu można wyczytać chodzi o chore ceny z Allegro i eBay, Co ciekawe tam również po obejrzeniu sprzętu masz podrzucane propozycję tego samego przedmiotu. A jakie to te chore ceny ?? płacenie 3000 zł za coś co kosztuje średnio 700 zł. 2500 zł za zestaw który można mieć za 500 zł.

Dlatego uważam głupotą zakup sprzętu przez net za parokrotną wartość rynkową gdy obok stoi taki sam i masz do niego taki sam dostęp. Jeżeli Cię to obraża, no cóż, takie mam zdanie i jak każdemu wolno mi oceniać tak jak i innym wolno oceniać mnie. W dobie ogólnodostępnej informacji tylko lenistwem albo głupotą można tłumaczyć brak rozeznania w cenie. Kupować drogo nie bronię, hieny też muszą z czegoś żyć.

Twój komentarz dotyczący powiązania zasobności portfela ze sprawdzeniem wartości sprzętu, to też właśnie ocena drugiego człowieka, podział według stanu posiadania. No cóż, ja to widzę odwrotnie. Nie musze leczyć kompleksów przepłacając na sprzęt tłumacząc sobie, że kupując dwa razy drożej jestem lepszy a nie że przepłaciłem. To też głupota której zawartość portfela nie tłumaczy. Tyle ode mnie bo nie o tym chyba miał być ten watek.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
JackF
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2021, 09:29

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#670

Post autor: JackF »

Martynka, przyjmuje Twoje zdanie bo każdy ma prawo do swojego, nawet jeśli nie współgra ono z moim światopoglądem.
Twój komentarz dotyczący powiązania zasobności portfela ze sprawdzeniem wartości sprzętu, to też właśnie ocena drugiego człowieka, podział według stanu posiadania. No cóż, ja to widzę odwrotnie.
Nie jest tak jak piszesz, bo ja nie oceniam czy ktoś zapłacił dużo czy mało, bo mnie to nie interesuje. Niech płaci 100k za coś, co obok może kupić za 1k. Jego sprawa, nie wywołuje to u mnie emocji. Dlaczego miałbym się tym interesować?
Zwróciłem uwagę, że nie rozumiem dlaczego innych właśnie to interesuje. Za ile kupują i czy kupili "dobrze" czy jednak "wtopili". Daleki jestem od wydawania takich wyroków bo na wolnym rynku nie ma jedynego słusznego taryfikatora i każdy kupuje co chce i/lub może kupić w danej chwili i jest to jego decyzja, nie wymagająca ode mnie żadnego komentarza.
Bo i po co.
Lyngdorf TDAI-1120
Technics SL-1500C
Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition


Posiadane nagrania
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1654
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#671

Post autor: Martynka »

W trosce o ich stan emocjonalny po zakupie :D
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#672

Post autor: Felix1988 »

Martynka pisze:
21 mar 2021, 10:35
usłyszę, że ktoś widział te głośniki rok temu dużo taniej dlaczego więc chcę tak drogo.
Usłyszysz, usłyszysz na pewno, bo to typowo polskie, buraczane podejście osób, o których mój znajomy mawia, nieco z przekąsem, ale nie bez racji, że to potomkowie roztrząsaczy gnoju, rozbestwieni przez PRL :) A mnie w kontekście takich dyskusji, chociaż nie dotyczy ona sprzętu audio, ale generalnie pewnego podejścia, przypomina się sytuacja ze szmateksu: kobieta podchodzi do kasy z butami - totalny śmieć, zachodzone na maksa - za 5 zł i zaczyna wykłócać się, próbując zbić ich cenę do złotych... 3. Najzabawniejsze było to, że nie pojawił się argument, że to czy tamto, obcasy zdarte, etc. - padło "czemu tak drogo?!" :lol:
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1654
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#673

Post autor: Martynka »

Kolejna sprawa. Rozmawiam czasem z kumplem który sprowadza głównie BeO z Danii. Ostatnio się go pytam, dlaczego w ciągu 2 lat sprzęt zdrożał jakieś 250 procent. Przecież na Duńskich stronach ceny te same. On na to że ktoś sprzeda drożej niż reszta to reszta widzi że się da i też podnosi ceny. Po paru transakcjach cena staje się norma. Kupując drogie przedmioty powyżej realnej wartości kształtujemy rynek. I to jest fakt który dotyczy każdego nie tylko tego który chce przepłacić.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#674

Post autor: Merrick »

A tu taka perełka odtwarzacz CD Sony. Przeczytajcie opis przedmiotu :D
https://allegro.pl/oferta/sony-cdp-415- ... 0552679897
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#675

Post autor: Biogon »

Merrick pisze:
29 mar 2021, 22:12
Przeczytajcie opis przedmiotu
Lepiej przeczytajcie informację o sprzedającym! Oplułem ekran :lol:

https://allegro.pl/oferta/sony-cdp-415- ... boutSeller
ODPOWIEDZ