Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#646

Post autor: Merrick »

Rekiniasty pisze:
14 mar 2021, 21:58
powinien doradzać Sasinowi albo i nawet Obajtkowi
Dokładnie :) A mówi się że " Z gówna bata nie ukręcisz" :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#647

Post autor: zbyszek1982 »

Rekiniasty pisze:
14 mar 2021, 22:04
tych co kupują oczami nie brakuje
To ten to chyba ślepy był :lol:
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#648

Post autor: mrcnoos »

zbyszek1982 pisze:
14 mar 2021, 22:14
Rekiniasty pisze:
14 mar 2021, 22:04
tych co kupują oczami nie brakuje
To ten to chyba ślepy był :lol:
Nie gadaj, bo za chwilę zarejestruje się nowy użytkownik: "ślepy" I pochwali się swoim nabytkiem... I co wtedy? Jak go witać? Po staropolsku czy wintydżowo-staropolsko? :think: :lol:
Ps. A jak będzie chciał radę w doborze równie dobrej wkładki co posiadany gramofon? Co wtedy?
Co wtedy? Co wtedy? Co wtedy? ..... :whistle: :violin:
Awatar użytkownika
hansolo
Posty: 288
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:08
Gramofon: Metz tx 4963
Lokalizacja: B-B

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#649

Post autor: hansolo »

Hehe no tak. Ten ktoś sprzedaje tylko sprzęt robiony dla siebie do kolekcji i każdy nazywa sie "hajend wintydż fajtelidy audiofile koncept". I nieważne, że tam siedzi jakiś Dual czy Fonica Lub Akai.
Dobry biznes wyczuł. I mam wrażenie, że widziałem te opisy też na innym koncie.
Metz tx4963, pre Tisbury Audio Domino, Rotel ra-1062
Denon dcd-1290, Pioneer pd s601, dac Musical Fidelity V90, Google chromecast audio, Marantz sd4050, Magnat All Ribbon 5a
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#650

Post autor: xyz »

mrcnoos pisze:
14 mar 2021, 22:57
Co wtedy? Co wtedy? Co wtedy? .....
klasyczne: jak żyć? ;)

inflacja czy te głośniki są serio tyle warte, czy ten szampan-ski?
https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-akai ... IYbeH.html
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#651

Post autor: Martynka »

Zestaw Akai na sztuki w pięknym stanie kupisz za 500 zł. A jak znajdziesz zestaw to taniej:

Tu czarny za 50 euro :lol:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 76-172-413

kolumny od 300 do 800 razem będzie: 500 do 1200 zł, ale trzeba zarobić.

Znając życie zestaw znajdzie amatora jak te stare BlackGate za 5500 :lol:
https://allegro.pl/oferta/rubycon-black ... 9648962118

Ja wiem że WKZ to już 15 lat nie produkują i obrosły w legendę ale...
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#652

Post autor: Quarter »

Tak sobie czytam te nasze narzekania i zacząłem się zastanawiać - a co właściwie (lub kto) ma decydować o cenie sprzętu czy płyt? Za moment pewnie będę sprzedawał Cd Pioneera PD-107. Kupiłem za 30 zł. Porysowany nieco, nie wszystko odtwarza (rys zbytnio nie lubi), dźwięk jak dźwięk (Grundig od Kolegi Kukiz 30 dużo lepszy), ale gra. Z ciekawości zajrzałem sobie na ebay - o proszę, taki sam, może w ładniejszym stanie, za....395 zł. Zostawiam z boku EUR 22.50 wysyłki z Niderlandów. To ile ten Pionek jest wart? Czy gdybym go wystawił na eBayu za podobne pieniądze i sprzedał jakiemuś Niemcowi czy Francuzowi, to byście mnie zjechali? A może dostałbym dopiero wystawiając go na Allegro za prawie 400 zł? A może on jest wart 400 zł, a ja go mega okazyjnie (świnia ze mnie) kupiłem za mniej niż 1/10 wartości od nieznającego się człowieka na Olx?

Nabijamy się, że ktoś wystawił np. wspomniane AKAI + kolumny za ca. 2 x teoretycznie ich wartość. Ale wiecie co? Ładnie wygląda to Akai na podrasowanych lekko zdjęciach. Budzi pożądanie. I gwarancja jest (a nie "nie wiem, sprzedaż prywatna, nie testowałem, nie mam na czym, wczoraj jeszcze grał") - jak jest, nie wiem, ale z punktu widzenia kupującego ktoś nie boi się czy sprzęt zagra. Da się po takich zdjęciach obhandlować koncept żonie? Da się. Że serwis polegał na odkręceniu śrubek, wsadzeniu odkurzacza i psiknięciu contact-sprayem? Może i tak, w serwisach samochodowych lepsze cuda są na porządku dziennym. Ja dziś nie mam kasy - to rzeźbię, kupuję rzeczy za 30 zł w stanie agonalnym, albo korzystam z nieskończonej szczodrości Kolegów. Ale jak cashu jest dość to potrafię przepłacić - a bo mam ochotę na nuffkę-sztukę, albo mi się podoba mega fajny stan, albo sprzedawca fajny lub budzi zaufanie. Albo właśnie ktoś komplecik ładny złoży. Mam rozum - mogę użyć rozumu i sprawdzić, czy da się (czasami dużo) taniej. Ale mogę olać, przepłacić, bo serce zabiło. Ech, ile ja samochodów sercem kupiłem ;)

To nie wyrzut/zarzut - zabawa przednia, sam się czasem włączam :) Ale czasami zastanawiam się, kto się myli: ten, który wystawia za mojego Pionka cenę 30 czy 40 zł czy ten, który wystawia 400 zł. I, jakbym nie patrzył, wychodzi mi na to, że jeśli obaj sprzedali to mądrzejszy był ten, który wystawił cenę 400 i może pokusił się o wysiłek zrobienia fajnych zdjęć.

I jeszcze jedna obserwacja - oglądałem wczoraj jakiś stary odcinek Reduktora Szumu nt. Hi-Endu. Konstatacja - nikt nie zdefiniował hi-endu, więc zasadniczo ja też mam w domu dziś hi-end. I nikomu nic do tego, jeśli tak go zareklamuję na Olx :D :D :D Powód do krytyki mógłby się pojawić, gdyby ktoś na siłę starał się przekonywać, że jego Mister Hit miażdży Burmestera 175 o każdej porze dnia i nocy. Ale dopóki piszemy sobie "audiofilski"...no cóż, to tak samo, jak ze słowem "kultowe" - każdy ma prawo do własnego kultu.

Wybaczcie, mam dziś dzień słowotoku, do nikogo ani niczego się nie doczepiam, ot, takie obserwacje poczyniłem. Normalnie coś bym oglądał w Netflixie, ale skoro Grundig działa to kręcę cd-ki i zagracam serwer forumowy :D Ale oczywiście ciekaw jestem Waszego zdania.

PS. Dobra, zrobiłem przygotowanie artyleryjskie, idę do działu "Sprzedam" wystawić Pionka za 800 zł + KW :twisted: :twisted: :twisted:
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#653

Post autor: Martynka »

W dzisiejszych czasach słowotok jest w cenie. Następne pokolenie na wszystko będzie odpowiadać półsłówkami lub chrząknięciem.

Cena jak wszystko jest umowna, umawia się sprzedający z kupującym, że tyle im pasuje. Gdy mi na czymś bardzo zależy nie liczę się z ceną i sam często przepłacam, dając komuś zarobić.

Na handel sam szukam okazji po Europie, kupuję, odnawiam wkładając w to trochę więcej pracy niż odkręcenie śrubek i troszkę pieniążków oraz niewycenionego czasu. Zawsze wszystko dokumentuję i potem sprzedaję, czasem z zyskiem aby móc piąć się w wyżej w świecie audio, zdobywać kolejny level, zdarza mi się też dokładać do interesu bo widzę już kolejny obiekt w który chcę zainwestować a mam zamrożone w sprzęcie aktywa. Z drugiej strony ja za "mientki" na handlarza jestem. Przykład z życia. Kupuję dwie pary kolumn w pakiecie. Jedną dla siebie, drugą taką samą dla kumpla. Moje odnawiam jak wszystkie czyli jak dla siebie, słucham przez parę miesięcy i po prostu kocham. Przychodzi nowa miłość i sprzedaję wystawiając za cenę niewygórowaną, biorąc stan to naprawdę niską. W chwilę potem kumpel sprzedaje swoje, tak jak je kupiliśmy, wystawia za cenę 2 razy większą i cieszy się zarobkiem i że znalazł się łoś co je kupił. Nie bierze mnie zawiść tylko wku.., że przecież tak nie można. Ja tak przynajmniej nie potrafię. Umarł bym z głodu w handlu. Na szczęście dla mnie to hobby i reset po ciężkiej pracy, czas żeby zrzucić z barków trochę odpowiedzialności za nie mój świat. Większość sprzedaję tutaj a cena za jaką wystawiam na ogół bardzo odbiega od rzeczywistej transakcji a ja cieszę się że nowy właściciel jest zadowolony bo mi to daje kopa i chce się robić znów. ( to tyle autopromocji :lol: )

Pamiętam, też parę moich transakcji sprzętu BeO. Kupiłem i sprowadziłem, odnowiłem i używałem, sprzedałem na wiodącym Polskim portalu za tyle, żeby się zwróciło i było na kolejny sprzęt do odnowienia. Nie minął tydzień a mój były sprzęt był wystawiony za sumę ponad 2,5 razy większą. Czy się sprzedał, pewnie po małej negocjacji tak. Życzę na zdrowie sprzedającemu i współczuję kupującemu, że tydzień wcześniej mógł kupić za pół ceny, z drugiej strony skoro kupił to go stać.

A co do zdjęć masz rację, robią robotę. Sam robię ze sto i wybieram te najlepsze, nie szopuję bo nie umiem ale widzę różnicę w estetycznych a byle jakich w przypadkowych miejscach czy złym świetle. Kupiłem ostatnio Yamahę z ogłoszenia, stała parę miesięcy bo fotki były z.. po zakupie zrobiłem jak stała swoje, wrzuciłem w parę miejsc żeby się pochwalić nowym nabytkiem i od razu miałem pytania czy nie chcę sprzedać i to za sumy większe niż wyłożyłem. W postach powyżej było parę zdań na temat kanapy ze zdjęć, nie straszy, czysta, dobrze oświetlona, i przede wszystkim rozpoznawalna. Chyba o to chodziło. U mnie to motyw ze schodami :D . Wiesz, że to już element rozpoznawalny na świecie. Po tych schodach ludzie kojarzą moje prace i mam klientów na renowację na przykład z Holandii.

Pytałeś o opinię to się rozpisałem bo ile można siedzieć w hotelu, przynajmniej trochę czasu z weekendu urwałem a na dwór wyjść się nie che, wszystko śniegiem zasypane a niby wiosna.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#654

Post autor: zbyszek1982 »

Najgorzej jak włożysz w coś masę pracy, czasu i pieniędzy, a potem jak zdecydujesz się sprzedać to Ci potencjalni kupujący dzwonią albo piszą, że taki zgrzebany sprzęt to oni może i kupią, ale za pół ceny, a najlepiej za mniej niż sam kupiłeś w stanie do remontu. :lol:
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#655

Post autor: Martynka »

zbyszek1982 pisze:
21 mar 2021, 10:02
Najgorzej jak włożysz w coś masę pracy...
Dlatego ja dokumentuję pracę i koszty. Za drogo, nie kupuj. Kup tani złom od sprzedawców marzeń. Mam podstawy do tego żeby cena była na tym poziomie. Weźmy moje ostatnie RS2.5. Pewnie kiedyś też je sprzedam. Na dziś po zakupie spędziłem parę dni na maskownicach, ale należało się. Jeszcze więcej czasu nad drewnem bo też się należało. Odświeżyłem i sprawdziłem przetworniki i jeszcze z nimi nie skończyłem. Zamówiłem właśnie kondensatory na zwrotnice. Fakt duże puszki 1100 i 700 zostały bo jak sam mówiłeś skoro mają parametry lepsze niż to co chcę kupić to po co zamieniać ale na HF kupiłem Auricap XO a na średnie przyjdą Audio Note Kaisei czyli w zasadzie nowe Black Gate WKZ produkowane w tej samej fabryce Rubycon'a przez Japończyków dla AN. Mamy tu już w samych kondensatorach ponad 2 tyś zł wartości dodanej i do tego wiele godzin pracy a zapewne i tak usłyszę, że ktoś widział te głośniki rok temu dużo taniej dlaczego więc chcę tak drogo.

Ja po prostu z szacunku do siebie i włożonej pracy oraz z szacunku do tej drugiej osoby nie odpowiadam na takie wiadomości bo musiał bym w nich wykazać wysoki brak inteligencji u osoby pytającej.

Z drugiej strony jeżeli będę sprzedawał to za wartość średnią rynkową bo tyle są po prostu warte a nie dokładał drugie tyle wmawiając innym, że to okazja.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#656

Post autor: zbyszek1982 »

Martynka pisze:
21 mar 2021, 10:35
Mam podstawy do tego żeby cena była na tym poziomie.
Jak kiedyś w przypływie pomroczności chciałem sprzedać swój wzmacniacz Brauna, to mi jakiś jegomość napisał, że on nie jest nic wart, bo wymieniłem trafa i zabiłem oryginalny dźwięk. :D A nowe trafa nawinięte wg. oryginalnej specyfikacji, tylko w nowoczesnym procesie, na lepszych blachach i próżniowo impregnowane :lol: Jedna firma w Niemczech takie robi.

W ogóle teksty o tym, jak to po remoncie i wymianie komponentów na nowe i sprawne się zabija dusze starego sprzętu to jest jakaś żenada. Sami znawcy w internetach, co wiedzą jak sprzęt brzmiał kilkadziesiąt lat temu jak był nowy :lol:
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#657

Post autor: xyz »

Generalnie nie mam nic do tego za ile kto wystawia/kupuje. Zakładam ze każdemu zdarzyło się wtopić, czytaj wydać więcej niż sprzęt jest rzeczywiście wart.
Osobiście traktuję ten wątek jako swego rodzaju „kubeł zimnej wody”.
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#658

Post autor: Quarter »

Martynka pisze:
21 mar 2021, 09:56
W dzisiejszych czasach słowotok jest w cenie. Następne pokolenie na wszystko będzie odpowiadać półsłówkami lub chrząknięciem.

(...)
Pytałeś o opinię to się rozpisałem bo ile można siedzieć w hotelu, przynajmniej trochę czasu z weekendu urwałem a na dwór wyjść się nie che, wszystko śniegiem zasypane a niby wiosna.
I za to kocham fora internetowe, a nienawidzę ruchu przechodzenia wszystkiego na FB. Ani wymienić tam jakichś dłuższych komentarzy, wszystko ginie jak lasy deszczowe, do bani. Gdyby nie fora - nasze oczywiście najlepsze - polskie czy zagraniczne, to byśmy się niczego nie dowiedzieli o starych czy unikalnych sprzętach. Bo czasami jakiś jedyny wpis jest np. sprzed 15 lat na jakimś forum w USA czy Niemczech.

Cieszę się z Waszych ciekawych i wyważonych wypowiedzi - pokrywają się z moimi odczuciami, ale gdyby się nie pokrywały, to też bym się cieszył. Niewiele rzeczy smakuje lepiej niż ładna dyskusja czy wymiana poglądów. Zwłaszcza, jak w tle gra mi Miles :)

Najdroższa miała zajawkę na pewne sportowe autko z przełomu wieków. Mieliśmy dwie, przyszły złe czasy, sprzedaliśmy za połowę wartości. Przyszły lepsze czasy, guru tej marki wpadł na pomysł zrobienia total rebuilda zzamęczonej, ale nie walniętej sztuki. Wszyscy cmokali, ale nikt nie miał jajeczek, żeby w to wejść. No, to wszedłem :D Autko rozebrane do gołej blachy, silnik poskładany od nowa, wymienione wszystko, co choć na odległość pachniało zmęczeniem. Ze trzy angielskie wersje złożyły się na detale. Nowy lakier, no miód malina. Projekt trwał 10 miesięcy. Wyniosła mnie dwa razy tyle, ile kosztowały najbardziej zadbane egzemplarze "niegrzebane". Ale wyglądała jak Naomi Cambell w czasach młodości, jeździła jak szatan i była bardziej polegalna od nowego auta prosto z salonu. Warto było. Jak kupowałem Luxmana od Kolegi Peliksa i dowiedziałem się, że jest po sporym serwisie to się ucieszyłem, a nie zmartwiłem. Bo jak chciałem tym autem jeździć i tego wzmacniacza słuchac na codzień, a nie robić muzeum "niegrzebane i niegrające" :)

Ale kwestia kształtowania ceny jest nadal ciekawa. No, bo gra teraz u mnie JVC A-X1. Naprawdę ładnie gra. Wartość "allegrowa" na poziomie kolacji we dwoje w niezbyt wyszukanej knajpie. Nie wiem, ile trzeba wydać w salonie audio za podobny dźwięk w nowym pudełku. Pewnie z 10 razy tyle. To ile to jest warte? Bo zwykle jest tak, że albo ktoś wali cenę od czapy czyli np. dwa razy wyższą niż pozostali i dodaje legendę, albo patrzy na innych i gdzieś tam się lokuje - nisko, jak chce sprzedać szybko, wyżej, jak ma czas albo emocje nie pozwalają sprzedać taniej. Więc chyba trochę tak wszyscy oglądają się na wszystkich i wychodzi z tego....jakaś cena. Bo nawet w pralkach jest jeszcze coś takiego jak marka czy "ogólnie polecany na forach model" - a co dopiero w klockach audio! Jak dobrać kryteria wyceny, aby choć otrzeć się o obiektywizm? A może wcale się nie da, i handel używanymi rzeczami ( i nie tylko - przecież ceny nowych klocków hi-endowych są dopiero totalnie z....) to taka zabawa typu "the price is right" ? Ot, ciekawostka.

Miłej niedzieli!

PS. Chciałem uwolnić się od jakiejś tony książek. No więc dziś książki skupuje się na kilogramy. Niektóre są praktycznie niesprzedawalne - makulatura, nikt tego nie chce. Za poszukiwane wydania w ekstra stanie antykwariusz da 20-30% ceny, za którą wystawi. To przykład nośnika, który praktycznie - poza starociami i białymi krukami - poległ totalnie.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2021, 11:35 przez Quarter, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
JackF
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2021, 09:29

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#659

Post autor: JackF »

xyz pisze:
21 mar 2021, 10:46
Generalnie nie mam nic do tego za ile kto wystawia/kupuje. Zakładam ze każdemu zdarzyło się wtopić, czytaj wydać więcej niż sprzęt jest rzeczywiście wart.
Osobiście traktuję ten wątek jako swego rodzaju „kubeł zimnej wody”.
Nie istnieje coś takiego jak "sprzęt jest rzeczywiście wart".

Jest wart tyle, za ile się sprzedał w danym momencie. Można zaklinać rzeczywistość ale nie ma czegoś takiego jak jedyny właściwy taryfikator albo stosunek ceny zakupu do ceny sprzedaży z uwzględnieniem włożonej własnej pracy, czyjejś pracy lub nie włożeniu żadnej pracy.
Tak samo jak nie istnieje coś takiego jak wtopa. Kupuje się w danym momencie bo chcemy lub możemy.
Jeżeli ktoś kupuje za ostatnie pieniądze portfel to jego sprawa i jego decyzja.

Za telewizory też wszyscy przepłacają, nawet jeśli wpadnie 50% obniżki to i tak przepłacasz. Tylko że to nie jest żaden punkt odniesienia.
Lyngdorf TDAI-1120
Technics SL-1500C
Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition


Posiadane nagrania
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#660

Post autor: Martynka »

Oczywiście że materialnie wszystko jest warte tyle ile ktoś zapłaci, ale wtopą jest płacić 2500 zł za rzecz którą normalnie bez szukania kupujesz za 1000 w tym samym stanie. I zamożność portfela idzie tu na równi z brakiem rozeznania rynku. Na kształt cen wpływ mamy mały ale wybór konkretnego egzamplarza to tylko nasz wybór.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
ODPOWIEDZ