Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#556

Post autor: pan_winyl »

dale pisze:
18 lut 2021, 19:55
Retoryka - czysta retoryka. I to z gatunku tych bardziej dziecinnych. Powiadasz że polskich gramofonów nie da się obronić? Ale przed czym?
przed krytyką. Wystarczy czytać ze zrozumieniem do czego się odnoszę.
dale pisze:
18 lut 2021, 19:55
Nie będę pisał o historii, bo to były inne czasy - powiesz że nie było innych.
Ja wiem że to były inne czasy. Na rodzimym rynku były inne konstrukcje, ale zdaje sobie sprawę z ich cen i dostępności.
dale pisze:
18 lut 2021, 19:55
Ale nawet dziś, jestem w stanie znaleźć Ci - od ręki kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt egzemplarzy w cenie porównywalnej do przeciętnego Bernarda, i droższych, które mimo że nowe, są dużo gorsze.
Czy zaprzeczysz?
Absoutnie nie - przecież to nie jest jakaś nowość, nie wymaga też wielkiego olśnienia dostrzeżenie że nastąpił regres technologiczny sprzętu hifi na przestrzeni ostatnich 40 lat. Teraz powoli się to zmienia - ale fakt pozostaje faktem.
Odnoszę się bardziej do tego - że w tamtych realiach to może i był sztos - ale dziś kiedy mamy wolny rynek i szeroką dostępność wszelkich marek i modeli, w przekroju ostatnich 50 lat, trzymanie się Unitry i cmokanie nad nią uznaje za przejaw masochizmu.
dale pisze:
18 lut 2021, 19:55
Mówimy nie o abstrakcyjnym egzemplarzu, ale o tym konkretnym.
Tutaj dotykasz innego ciekawego problemu - urządzenia Unitry są idealnymi węcz to kolekcjonowania - postawisz koło siebie Bernardy z tego samego okresu, modelu, ba pewnie nawet z kolejnymi numerami seryjnymi i w kazdym znajdziesz różnicę- a to inaczej nawiercony otwór
dale pisze:
18 lut 2021, 19:55
A co do ogólników - to wszystko zależy od podejścia i gustu. Dla mnie wystarczy, wyśmiewany tutaj Daniel. I nie jest to kwestia ceny czy "bo jest lepszy". Bo mam taki gust, bo to mi się podoba - bez żadnej ideologii.
, a to śrubka inna.

Ale ja nie wyśmiewam - co mi do tego co u kogo gra. Ja mogłem (może niezbyt precyzyjnie to wyszło) tylko odnieść się do panującej w narodzie manii krajowego sprzętu hifi i jego wyższości, lepszości i czego tam jeszcze. Odbija się to w cenach tych urządzeń - od wspomnianego tutaj egzemplarza, przez kolejne radmoryny inne podobne - które po zestawieniu ich z konkurencją zagraniczną nie wytrzymują próby testu/ czasu/ jakości.

I nie będę obśmiewał Daniela - ba wyskoczyłbyś z Arturem powiedziałbym że spoko - przecież to nie jest tak że panuje jakiś odgórny nakaz posiadania super audiofilskiego sprzętu a przekrój kabli jest normą DIN. Zwróć uwagę na czym gram sam - dupy nie urywa ale to właśnie sedno tej sprawy - ja wiem że idę (świadomie) w jakiś zestaw, jakąś jakość i jakiś dźwięk chce z tego osiągnąć (czasami wręcz nazywam swój zestaw trash fi - ze względu na stan w jakim kupuje komponenty - zanim je wyremontuję) i nie udaje że powinny kosztować miliony złotch monet. Nazwij to racjonalizmem zakuopwm jeśli chcesz.
tomek4446 pisze:
19 lut 2021, 14:05
j próbowałem kalibrować takie urządzenie i niestety poległem. Tak jak większość polskich konstrukcji miał problemy z trzymaniem obrotów.

Dokładnie. Chyba nigdy tyle nie napomstowałem na gramofon jak wtedy kiedy miałem ustawić obroty w GS/Bernardzie/Altusie etc. etc.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#557

Post autor: zbyszek1982 »

pan_winyl pisze:
19 lut 2021, 14:42
Chyba nigdy tyle nie napomstowałem na gramofon jak wtedy kiedy miałem ustawić obroty w GS/Bernardzie/Altusie etc. etc.
Też miałem i bym tego dzisiaj kijem nie tknął. Dual CS455 którego kupiłem po moim g8010 za 250zł, to był taki skok jakościowy, że nie mogłem wyjść z podziwu przez długi czas.
Awena
Posty: 317
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:33

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#558

Post autor: Awena »

Zdarza się że polskie gramofony trzymają obroty
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#559

Post autor: dale »

pan_winyl pisze:
19 lut 2021, 14:42
Ja mogłem (może niezbyt precyzyjnie to wyszło) tylko odnieść się do panującej w narodzie manii krajowego sprzętu hifi i jego wyższości, lepszości i czego tam jeszcze. Odbija się to w cenach tych urządzeń - od wspomnianego tutaj egzemplarza, przez kolejne radmoryny inne podobne - które po zestawieniu ich z konkurencją zagraniczną nie wytrzymują próby testu/ czasu/ jakości.
Dlatego pisałem że cena przesadzona. Za s co do innych urządzeń, to zwróć uwagę że te ceny biorą się tylko i wyłącznie z faktu że ludzie tyle płacą za to. Zobacz do jakich kwot dochodzą licytacje odnowionych radmorów czy nawet takiego Adama. Sam ponad rok szukałem Daniela w akceptowalnej dla mnie cenie.
tomek4446
Posty: 32
Rejestracja: 11 wrz 2019, 15:08

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#560

Post autor: tomek4446 »

Tytuł tego wątku zaczyna się od słów " chore ceny " , nie ma czegoś takiego. To czy coś jest drogie, czy tanie , czy warte żądanej kwoty to sprawa szalenie płynna i subiektywna. Ceny starych gramofon w Polsce idą niesamowicie w górę , ale cena masła w moim spożywczym też :) Mamy inflację i to galopującą. Pandemia ograniczyła import , a nasz rodzimy rynek jest słabiutki , bo 40 lat temu raczej nie sprzedawano u nas w sklepach Duali , Thorensów , Pioneerów , Micro Seiki itd . Do tego dochodzi moda na winyl , a więc marketing . Mówienie , że gramofon X czy Y , pięć , dziesięć , dwadzieścia lat temu można było kupić za ułamek obecnej wartości zupełnie nic nie znaczy . Czterdziestoletnie gramiaki nabywają powoli wartości kolekcjonerskiej , a ta wartość już zupełnie nie ma czasem nic wspólnego z racjonalizmem , czy jakością sprzętu. Sam widziałem jak gość płacił fortunę za zardzewiałe części do BMW Sahary , bo oryginał , a nie sądzę , by na nich daleko zajechał sądząc po ich stanie :)
Jest jeszcze kwestia zamożności portfela , często na cenę oburzamy się z racji ,iż samemu nie posiadamy takich funduszy i racjonalizujemy sobie , że i tak byśmy nie kupili bo .... Znam właściciela Retrospekcji Vintage w Łodzi , jak spojrzycie na ceny wydają się szokujące , tylko , że tam kupujemy stare klocki bez żadnego ryzyka , sprzęt tak wizualnie jak i technicznie wygląda jak by wczoraj zszedł z produkcji. A to już kosztuje. Co prawda , tuning gramofonów Retrospekcji nie jest akurat w moim stylu, ale będąc w tym Salonie czuje się jak dziecko w sklepie z zabawkami. A na koniec , to rynek kształtuje ceny , popyt - podaż . Ceny gramofonów będą iść w górę i radzę się do tego przyzwyczajać .
WBA Firebird+Ironbird , Altec Lansing Valencia,RME Adi-2 Pro FS R Black Edition,Yamaha CDX - 1060, Pioneer N-70A Albero PP200, JVC QL-A7 , Yamaha Yp-701, Shure M91 ED , Goldring 2100 , ADC XLM MK II .
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#561

Post autor: 32lysy »

Przedmiot jest tyle wart ile klient za niego jest w stanie zapłacić. Będa ludzie brać to i ceny będa wysokie aż sie w końcu ustabilizują i z czasem spadną. Rynek się szybko nasyci. To nie chleb ze zawsze będzie popyt zwłaszcza że to nie jest tani sport :)
tomek4446
Posty: 32
Rejestracja: 11 wrz 2019, 15:08

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#562

Post autor: tomek4446 »

32lysy pisze:
19 lut 2021, 20:53
Rynek się szybko nasyci.
Czym ma się nasycić ? Tego sprzętu jest coraz mniej , następuje naturalna selekcja , słabsi zawodnicy i tak odpadną , czas robi swoje , naturalne zużycie , brak części zamiennych . A wiadomo , że im czegoś jest mniej to cena idzie w górę. Pasjonaci vintage zawsze byli i będą we wszystkich pokoleniach. Spójrz na ceny lamp z lat 50-60 - tych , wiesz ile kasy kiedyś wywaliłem do śmietnika , bo do głowy by mi nie przyszło jak wszedł tranzystor , iż kiedyś znów będę grał na lampach :)
WBA Firebird+Ironbird , Altec Lansing Valencia,RME Adi-2 Pro FS R Black Edition,Yamaha CDX - 1060, Pioneer N-70A Albero PP200, JVC QL-A7 , Yamaha Yp-701, Shure M91 ED , Goldring 2100 , ADC XLM MK II .
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#563

Post autor: Tomaszek1974 »

tomek4446 pisze:
19 lut 2021, 20:43
Znam właściciela Retrospekcji Vintage w Łodzi , jak spojrzycie na ceny wydają się szokujące , tylko , że tam kupujemy stare klocki bez żadnego ryzyka , sprzęt tak wizualnie jak i technicznie wygląda jak by wczoraj zszedł z produkcji. A to już kosztuje. Co prawda , tuning gramofonów Retrospekcji nie jest akurat w moim stylu, ale będąc w tym Salonie czuje się jak dziecko w sklepie z zabawkami.
Wybacz za szczerość, ale nikt o zdrowych zmysłach nie kupi tam czegokolwiek. " technicznie wygląda jak by zszedł z produkcji". Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz...
tomek4446
Posty: 32
Rejestracja: 11 wrz 2019, 15:08

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#564

Post autor: tomek4446 »

Tomaszek1974 pisze:
19 lut 2021, 22:23
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz...
Tak z ciekawości , jakiś przykład ?
WBA Firebird+Ironbird , Altec Lansing Valencia,RME Adi-2 Pro FS R Black Edition,Yamaha CDX - 1060, Pioneer N-70A Albero PP200, JVC QL-A7 , Yamaha Yp-701, Shure M91 ED , Goldring 2100 , ADC XLM MK II .
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#565

Post autor: Tomaszek1974 »

Sporo rzeczy jest tam naprawianych tak, aby tylko sprzedać. Znam serwisantów z Łodzi, którzy kojarzą Retrospekcje i niestety opinie są raczej fatalne o tych sprzętach. A ceny to z dupy wzięte- DOSŁOWNIE!!!
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#566

Post autor: Tomaszek1974 »

W ogóle kupowanie w Polsce starszych rzeczy to w 90% proszenie się o kłopoty. Dopiero od kilkunastu lat w Polsce na tyle wzrosła zamożność społeczeństwa , że można teraz nabyć dobre kolumny, wzmaki itd z lat produkcji powyżej 2000r.
tomek4446
Posty: 32
Rejestracja: 11 wrz 2019, 15:08

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#567

Post autor: tomek4446 »

Jeszcze dopowiem , ponieważ ceny są jakie są w Retrospekcji , a ja akurat jestem trochę techniczny, to raczej klient ze mnie żaden. Kupiłem tam Uniwersum F 2095 , serwisowali mi Yamahę C70 , Yamahę CX-1000 i bez zarzutu. Jak miałeś jakieś problemy z tym Salonem to pisz.
WBA Firebird+Ironbird , Altec Lansing Valencia,RME Adi-2 Pro FS R Black Edition,Yamaha CDX - 1060, Pioneer N-70A Albero PP200, JVC QL-A7 , Yamaha Yp-701, Shure M91 ED , Goldring 2100 , ADC XLM MK II .
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#568

Post autor: Tomaszek1974 »

Ja nie miałem żadnych bo omijam takie miejsca na kilometr , ale znam osoby, które owszem miały. Za te pieniądze co u nich, to spokojnie kupię na zachodzie + dobry , powtarzam dobry serwis kompleksowy sprzętu i sporo jeszcze zostanie. Dla mnie oni to taki komis samochodowy tylko audio. I wszystko jasne.
tomek4446
Posty: 32
Rejestracja: 11 wrz 2019, 15:08

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#569

Post autor: tomek4446 »

Tomaszek1974 pisze:
19 lut 2021, 22:30
Sporo rzeczy jest tam naprawianych tak, aby tylko sprzedać.
Widocznie dobrze trafiłem , bo tak drapak jak i obie Yamahy grają idealnie do dzisiaj, a serwis był trzy lata temu. Co do serwisantów w Łodzi to też znam parę punktów i wiem , że z serwisem najlepiej nie jest . Przed Retrospekcją trzy serwisy robiły mi CX-1000 i bezskutecznie , problem z jednym kanałem stale powracał. W jednym wstawili mi nawet kurna kolorowe gniazda RCA , bo facet ponoć akurat takie miał . Kazałem je wywalić to był bardzo zdziwiony o co mi chodzi. Z serwisem ogólnie jest ciężko , coraz mniej fachowców , coraz mniej i droższe części do starych klocków.
WBA Firebird+Ironbird , Altec Lansing Valencia,RME Adi-2 Pro FS R Black Edition,Yamaha CDX - 1060, Pioneer N-70A Albero PP200, JVC QL-A7 , Yamaha Yp-701, Shure M91 ED , Goldring 2100 , ADC XLM MK II .
tomek4446
Posty: 32
Rejestracja: 11 wrz 2019, 15:08

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#570

Post autor: tomek4446 »

Tomaszek1974 pisze:
19 lut 2021, 22:40
ale znam osoby, które owszem miały.
Błaaagam ! Piszmy o własnych doświadczeniach a nie , że ktoś mi powiedział , że ........
WBA Firebird+Ironbird , Altec Lansing Valencia,RME Adi-2 Pro FS R Black Edition,Yamaha CDX - 1060, Pioneer N-70A Albero PP200, JVC QL-A7 , Yamaha Yp-701, Shure M91 ED , Goldring 2100 , ADC XLM MK II .
ODPOWIEDZ