Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#91

Post autor: pawlos »

to jest chyba taki przewod mikrofonowy:
http://melodika.pl/pl/kable/13-purple-rain/44-mdc1230
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#92

Post autor: bluegi »

To tak szybciutko jeszcze dopytam, bo przejrzałem wstępnie temat, widziałem że Klin też dyskutował:) A Wy Panowie sobie puszczacie tą masę ekranem czy klasycznie/osobno, jak robicie recabling? Żeby nie podbijać tamtego tematu czy dyskutować o wyższości jednego nad drugim, a od razu zdać się na Wasze doświadczenie? (jak przeczytam że ekranem, to niebawem podbiję swój temat o Sabie z takim alternatywnym rozwiązaniem;))
edit: albo nic, bo w sumie nie ten temat. Sam sprawdzę :)
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#93

Post autor: pan_winyl »

Tak w ogóle to bardzo ładny ten gramofon. Trochę mi mojego Telefunkena przypomina.
bluegi, ja mam niby osobno, ale wszystkie 3 kable idące z gramofonu, wsadziłem w jeden peszel, więc mam jeden kabel. Bardzo wygodne rozwiązanie i teraz będę robił takie kable do reszty sprzętu.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#94

Post autor: bluegi »

No piękny, swego czasu ostrzyłem zęby na wersję od Darka, bo miał za tysiaczka i wycackany po "Darkowemu". Tutaj wydawał się drogi, ale skoro renowacja może być również sensowna to może dla kogoś będzie spoko cena. Dla mnie nie:P Z tym ekranem lekkie zaskoczenie, bo producenci wrzucają/wrzucali osobno ładowawszy czincze, u ludzi widzi się osobno, a tu bach! jakiś wynalazek i nie wiadomo o co i po co chodzi. Ale ja sobie wlutowałem słabej jakości przewód (żeby tylko nic nie siało), który nie dość że jest za krótki (nie planowałem przestawiać amplitunera), to na dodatek jest twardy i i tak planowałem zmieniać na coś porządniejszego, także sprawdzę takie rozwiązanie i opiszę na forum swoje wrażenia. Może będzie jakaś alternatywa dla kombinatorów :P
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#95

Post autor: klin »

Ale ja juz Tobie pisałem o tym tutaj ;)
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11 ... 15#p117589
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#96

Post autor: bluegi »

No właśnie :) Wtedy już miałem zamówiony inny kabel, a później akcję przełożyłem i o całym rozwiązaniu zapomniałem. Już wszystko się zgadza i wszystko kojarzę, ten kabelek w końcu zamówimy i opiszemy ze zdjęciami co wyszło. Z tym że w Sabie, bo CEC na razie wylądował na szafie, po tym jak mi się usnęło i igła zbędnie popracowała. Kilka razy też startowałem z wanny zalewając chatę, bo zapomniałem że mi się płyta kończy.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#97

Post autor: olsza84 »

A tak na marginesie, widzieliście inne sprzęty tego sprzedawcy od Saby? Ciekawy zestaw sprzedaje. I wszystko "ciut" zawyżone ;)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Marekbroda
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2014, 13:57
Gramofon: SABA 350

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#98

Post autor: Marekbroda »

Odnośnie tej aukcji http://allegro.pl/zestaw-radmor-5100-51 ... 81882.html małe wyjaśnienie dla nie wtajemniczonych.Rozwiązaniem zagadki ceny tego zestawu jest zdjęcie nr 2.Górny Radmor... to biały kruk.Co na to wskazuje?W lewym dolnym rogu tylnej ścianki jest nr seryjny zaczynający się od daty 77...jest to rok produkcji ,reszta numeru jest wybita na... aluminiowej blaszce co jest unikatem i dotyczy tylko pierwszej serii.Póżniej cały nr drukowano na obudowie.Cena jest duża ale dla kolekcjonerów super okazja.Egzemplarze pierwszej serii są bezcenne... dla wariatów Radmorowskich :DTen radmor to naprawdę dobra inwestycja żeby za parę lat zarobić.Facet na pewno nie pił licytując ,kolekcjonerzy pilnują olx i allegro 24 godziny na dobę z pełną świadomością :D
SABA 350 full automatic- to nie szwedzki samochód z automatyczna skrzynia biegów.
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#99

Post autor: ISOPHON »

Przeca to poszło za 3500zł trzeba go całkowicie odnowić bo stan to trup..to też kosztuje..więc gdzie tu zarobek.Doceniam wzornictwo przemysłowe RADMORA bo naprawdę jest wysokiej próby..ale resztę pominę milczeniem.Żeby to chciało grać jak TANDBERG...
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#100

Post autor: Obywatel »

Zgadza się - 5100 osiągają wyższe ceny niż 5102 bo są od tych drugich dużo rzadziej spotykane. Po prostu mniej ich wyprodukowano.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#101

Post autor: ISOPHON »

http://allegro.pl/kolumny-sonab-oa-14-l ... 3.html-Ani to dobrze gra,ani jakiś specjalny kult.Na dodatek głośniki po "renowacji"....
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#102

Post autor: chudy_b »

ISOPHON pisze:trzeba go całkowicie odnowić bo stan to trup..
Teraz to ja juz nie wiem. Skoro cena wynika z pierwszego roku produkcji i związanej z tym unikalności, to jakakolwiek ingerencja związana z naprawą raczej wartości nie podniesie. Tu juz liczy sie oryginalność. No ale to chyba faktycznie trzeba rozważać w perspektywie kolekcjonerskiej, a nie użytkowej. A tu rządzą inne prawa.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#103

Post autor: pan_winyl »

http://allegro.pl/kolumny-sonab-oa-14-l ... 3.html-Ani to dobrze gra,ani jakiś specjalny kult.Na dodatek głośniki po "renowacji"....
znajomy kiedyś kupił je za 200 zł, i szczerze grały fajnie jak na kolumny za 200 zł.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Marekbroda
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2014, 13:57
Gramofon: SABA 350

Re: Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#104

Post autor: Marekbroda »

Temat podobny do kupowania Syrenki.Po co kupować jak to nie jeździ,śmierdzi z wydechu itd,do tego ceny Syrenek masakryczne.Jak znajdziesz egzemplarz z pierwszego roku produkcji to lepiej nie dotykać, jeśli nie chcesz obniżyć wartości.Przy Syrenie wydaje się to logiczne.Jeśli chodzi o Radmora mamy problem oddzielić walory techniczne od walorów zabytkowych,a to dokładnie to samo.Przy tak starych urządzeniach cenę kształtuje rynek.Dzięki allegro kilka osób zdziwiło się wystawiając na aukcji starego klamota, który sprzedał się za majątek.Nie ukrywam że udało mi się kupić kilka sztuk za śmieszne pieniądze i jestem na bieżąco w temacie :D i moja praktyka podpowiada mi że człowiek który sprzedawał ten zestaw nie był świadomy tego co sprzedaje i upił się ale po wyniku aukcji :shock: ,natomiast jestem pewien że gdy by sprzedawał te sztuki osobno zarobiłby jeszcze więcej :D
SABA 350 full automatic- to nie szwedzki samochód z automatyczna skrzynia biegów.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Chore ceny sprzętów na Allegro/eBay

#105

Post autor: kaf »

Ten 5100 ma dorobione gniazdo korektora. Więc już był grzebany, ciekawe tylko jak mocno. Pierwsza seria miała ośki stroików programatora plastikowe, tu na zdjęciu nie widzę dokładne czy są całe, czy połamane - to też rzutuje na "kolekcjonerskość". Nie oszukujmy się - największa moda na 51xx minęła i raczej nie wróci, podobnie ceny - urosły i stanęły w miejscu. Dalszy wzrost cen to tylko ewentualnie sztuczne podbijanie aukcji, a nie realny wzrost na rynku. Ja po 8 latach wyleczyłem się i wyzbyłem ostatniego egzemplarza tej serii - modułowa budowa i ładny wygląd, na tym się kończą zalety tego sprzętu. Stać dla stania - to nie moja dewiza, niech idzie w ludzi i cieszy innych. Co nie znaczy, że z radmorami rozstałem się całkowicie - seria 5502 stoi na półce i będzie stać, w ciągłym użytku. Teraz na "plastiki" się ludzie rzucają, każdy jaki się pojawia, schodzi na pniu. A nie ma co się czarować - podaż ich jest mniejsza niż 51xx, a popyt rosnący.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
ODPOWIEDZ