Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8506

Post autor: olsza84 »

Nagraj to samo z wyjścia liniowego i potem komórką i porównaj ;) Tak będzie najlepiej.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8507

Post autor: Martynka »

olsza84 pisze:
23 wrz 2021, 18:12
Nagraj to samo z wyjścia liniowego i potem komórką i porównaj.
Nagraj komórką źródło do dupy i źródło dobrze brzmiące i porównaj. Ja wiem jak brzmi na żywo przed modyfikacją i po, wiem jak brzmi nagrane komórką przed i po. W obu przypadkach różnica jest dostrzegalna. I tylko o tym mówię. Nie mówiłem o brzmieniu, o naturalności, nic z tych rzeczy. Mówię o widocznych różnicach.

Kolejna sprawa, weź nagraj z wyjścia liniowego i porównaj zmiany na głośnikach... ha ha ha.

Jeżeli ktoś nie dostrzeże różnicy z nagrania przed i po zmianach ale nagrane komórką, to równie dobrze zamiast winyla i sprzetu premium może słuchać przez głośnik BT z tesco bo ze słuchem coś u niego tak. Nie mam zamiaru nikogo urazić ale szczegóły albo są albo nie, nawet tak proste urządzenie jak telefon nie doda ich z siebie a jak są to je zarejestruje.

Dla mnie koniec tematu bo mówimy o całkiem dwóch różnych sprawach.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8508

Post autor: Wojtek »

Martynka pisze:
23 wrz 2021, 16:49
Ok. Nagram Ci ten sam kawałek przed i po lampizacji. Nawet nagrywane tosterem i odtwarzane na mikrofalówce pokaże Ci różnice.
Daj sobie spokój, serio.
Będziesz się cieszył jak powiem "tak, słyszę że jest inaczej", ale nic ponad to, bo de facto ma to zerowe znaczenie jeśli chodzi o meritum?
Ja nie twierdzę, że nie słychać, że dźwięk z mikrofonu jest inny jak coś zmienisz w torze.
Twierdzę że to nie ma sensu w kontekście jakiejkolwiek oceny lepiej/gorzej/inaczej/fajniej, co stawia pod znakiem zapytania sens takiego przesyłania sobie nagrań :)
Martynka pisze:
23 wrz 2021, 17:55
w kontekście tego co piszecie nie ma sensu bo i tak będzie skażone tym na czym odtwarzamy.
Tak samo jak płyta winylowa czy CD zagra inaczej na gramofonie X czy plejerze Y.
To nie jest dobra linia argumentacji, choć oczywiście masz rację, niemniej zgryw z wyjścia liniowego eliminuje kwestię akustyki i mikrofonu, co z automatu czyni nagranie wierniejszym do prezentacji.
Martynka pisze:
23 wrz 2021, 18:25
Dla mnie koniec tematu bo mówimy o całkiem dwóch różnych sprawach.
Chyba jednak o jednym i tym samym.

Swoją drogą - skoro chcesz komuś zdalnie pokazać różnice przed/po lampizacji czy innej zmiany w odtwarzaczu CD - czemu po prostu nie zgrywasz sygnału z wyjścia tylko odpalasz telefon komórkowy i nagrywasz dźwięk z kolumn? Nie zależy Tobie na precyzji w ogóle? Takie porównanie z dupy musi wystarczyć i bronisz tego teraz jak niepodległości?

Biorąc pod uwagę Twoje poczucie estetyki i dbałość o detal - ja nie rozumiem czemu tutaj idziesz na półśrodki i kompromisy, szczerze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8509

Post autor: Martynka »

Wojtek pisze:
23 wrz 2021, 19:56
Biorąc pod uwagę Twoje poczucie estetyki i dbałość o detal - ja nie rozumiem czemu tutaj idziesz na półśrodki i kompromisy, szczerze.
Wojtku, ciężko jest zgrać sygnał z wyjścia liniowego przy okazji zmian w głośnikach. I nie, nie mówimy o tym samym, chociaż :
Wojtek pisze:
23 wrz 2021, 19:56
Ja nie twierdzę ,że nie słychać, że dźwięk z mikrofonu jest inny jak coś zmienisz w torze.
i tylko o to mi chodzi. A do tego cały czas mówię "słychać czy nie słychać" zamiast argumentowanych przez Was "lepiej czy gorzej"
Wojtek pisze:
23 wrz 2021, 19:56
Będziesz się cieszył jak powiem "tak, słyszę że jest inaczej"
będę i to jak małe dziecko :D
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8510

Post autor: Wojtek »

Eh, szkoda strzępić ryja, zostawiam to :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8511

Post autor: Martynka »

Wojtek pisze:
23 wrz 2021, 21:53
szkoda strzępić ryja
:lol:

Jak to mówi do mnie moja małżonka "Ty zawsze musisz mieć ostatnie słowo"

Wojtku, nie strzęp, ja serio wiem o czym do mnie mówisz.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8512

Post autor: amrowek »

zimna wojna , normalnie wyscig zbrojeń tu :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
syko
Posty: 2361
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8513

Post autor: syko »

amrowek pisze:
23 wrz 2021, 22:38
zimna wojna , normalnie wyscig zbrojeń tu :D
Zdaje się że ja podrzuciłem iskierkę. :)

Powiem raz jeszcze - Sade u kolegi kukiz 30 na YT brzmi fatalnie i chyba nie będę się przyznawał że słyszałem szerokopasmowe kolumny bo tak na prawdę nie słyszałem. Chyba. :think:

Kolega zbyszek1882 nagrał zdecydowanie lepiej oba wzmacniacze i nawet pokusiłbym się na stwierdzenie że różnica jest słyszalna między nimi. Porównując do poprzedniej prezentacji dźwięk jest czystszy i ma dużo większą rozpiętość tonalną gdzie nawet słychać jakieś tam basy. :)

Za to kolega Martynka wygrywa w tn pojedynek bo dźwięk jest jakby najmniej zniekształcony no i te basy. Oczywiście pomijam odbiór stereo.

Zresztą własnie wróciłem z koncertu Lao Che gdzie bas wstrząsał moimi wnętrznościami i mogę teraz być zbyt surowy w ocenie niskich dźwięków na YT.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8514

Post autor: dot87 »

No nie wiem ja powiem szczerze że jakaś tam różnice widzę na nagraniach YT podobnie jak Kolega @syko. Może nie są to różnice diametralne (typu dzień/noc) ale jakieś są na pewno. Poza tym wydaje mi się że jak coś na YT brzmi w miarę dobrze to w rzeczywistości będzie brzmiało jeszcze lepiej.
Rozumiem zarówno argumentację @Wojtka jak i @Martynki. Kwestia mocno subiektywna. Ale to trochę tak jak z różnica między formatami. Jeden słyszy różnice między CD a winylem, MP3, flaciem, wavem czy jeszcze innym. Czy chociażby różnica między brzemieniem wkładek. Dużo jest na YT porównan wkładek na tym samym nagraniu i tam też (jakaś tam) różnice zauważam (choć tam nie wiadomo czy nie nagrywane z linii).
W każdym razie osobiście wydaje mi się że nawet na YT jakieś różnice będzie widać.
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8515

Post autor: Bacek »

Martynka pisze:
23 wrz 2021, 20:06
Wojtku, ciężko jest zgrać sygnał z wyjścia liniowego przy okazji zmian w głośnikach. I nie, nie mówimy o tym samym, chociaż :
Piszesz że nagrałeś i prezentujesz dla porównania zmiany po i przed lampizacją więc o ile to nie same głośniki "lampizowałeś" to jednak prościej z wyjścia liniowego to zrobić i o to zapewne Wojtkowi chodziło
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8516

Post autor: Martynka »

Nagrywam i to i to, ale ... ja już zamknąłem ten temat :D
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1154
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8517

Post autor: Piterski »

Porównanie zrobione przez zbyszek1982 jest ciekawe.To co zauważyłem to, że Braun grał trochę głośniej. Reszta aspektów jest widoczna i to bardzo wyraźnie i w pewien wyraźny sposób na pewno ograniczona przez możliwości mikrofonu i kompresję YouToobe ale dla mnie mogła to by być wskazówka by się z tej pary zainteresować Coplandem. Ciekawe czy na żywo odebrał bym oba wzmacniacze podobnie ale jeśli tak, to ułatwiło by mi to wybór urządzeń do testów. Warunek takich "wrzutek" jest jednak taki, że musi to być porównanie w jednym i tym samym systemie i nagrywane w takich samych warunkach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 732
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8518

Post autor: mcemsi »

Panowie nie twórzmy niepotrzebnych scysji dotyczacych opinii nt umieszczania filmów z grajacymi sprzętami zarejestrowanych przez mikrofony telefonów.

Jasne , że do pomiarów czy dla audiofilskich uszu się to absolutnie nie nadaje ale jakiś - zaznaczam bardzo jakiś - tam pogląd brzmienia to pokaże, szczególnie przy porównaniu o ile autor użyje tych samych warunków nagrania.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8519

Post autor: zbyszek1982 »

Piterski pisze:
25 wrz 2021, 11:15
Porównanie zrobione przez zbyszek1982 jest ciekawe.To co zauważyłem to, że Braun grał trochę głośniej. Reszta aspektów jest widoczna i to bardzo wyraźnie i w pewien wyraźny sposób na pewno ograniczona przez możliwości mikrofonu i kompresję YouToobe ale dla mnie mogła to by być wskazówka by się z tej pary zainteresować Coplandem. Ciekawe czy na żywo odebrał bym oba wzmacniacze podobnie ale jeśli tak, to ułatwiło by mi to wybór urządzeń do testów. Warunek takich "wrzutek" jest jednak taki, że musi to być porównanie w jednym i tym samym systemie i nagrywane w takich samych warunkach.
Na żywo ten Copland nie miał startu do Brauna. Grał płaską sceną, do tego mniejszą i mniej rozdzielczo. Co ciekawe, pomimo, że relacja mocy między tymi wzmacniaczami to 12W do 60W to Braun gra lepiej kontrolowanym i potężniejszym basem.

Wiązałem z tym Coplandem wielkie nadzieje, ale wyszło jak wyszło. Poszedł dalej w świat, a ja dałem sobie spokój z szukaniem nowego wzmacniacza. :lol:

Co istotne, to poza tym mocniejszym basem, który akurat słychać na filmikach, żadnej z tych cech odpowiedzialnych za budowanie sceny, rozdzielczość, źródła pozorne itd. nie da się telefonem nagrać. Jak pisałem, częściowo odpowiedzą na ten problem są nagrania binauralne, ale te i tak są potem przefiltrowane przez możliwości i charakterystykę toru słuchawkowego.

Także takie nagrania można co najwyżej w kategoriach zabawy i ciekawostki traktować.
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8520

Post autor: Latro »

Wracając do tematu
IMG_20210917_102635~3.jpg
Miło mnie zaskoczył bo bardzo fajnie, przyjemnie brzmi, a podobno jak się powymienia to i owo to jest jeszcze lepiej 🤔
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
ODPOWIEDZ