Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6691

Post autor: Regsoft »

ebola1972 pisze:
02 wrz 2020, 18:29
- smarowanie windy.
- obroty do wyregulowania - są w zakresie 31,52-31,64
Drobiazgi. Wszystko masz opisane na forum ...
tuczi77 pisze:
02 wrz 2020, 20:14
Gratki! Wygląda na bardzo zadbany
Dyplomata :lol:
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6692

Post autor: tuczi77 »

Regsoft pisze:
02 wrz 2020, 20:55
Dyplomata
Chłop i tak już ma pewnie zawroty głowy. Po co go jeszcze pompować :lol:
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6693

Post autor: MISSE »

Tak naprawdę to mój wkład w całą akcję z Sony'm był minimalny.
To Andrzej znalazł sobie gramofon za Odrą.
Cały mój wkład polegał tylko na wymianie korespondencji ze zbieraczem. Zbieracz w sensie pozytywnym. Kolega za odrą trzymał gramofon chyba na lepsze czasy. Nie wiem i nie miałem sumienia zapytać ale podejrzewam że gramofon wyciągnięto z kartonu tylko do zdjęć.

a wkładka to taka wisienka na torcie :dance:

Pawelec - jeśli dotrę tego AN, to dostaniesz pierwszy pre na dłużej. Mam nadzieję, że następny będzie Darkman :pray:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6694

Post autor: zbyszek1982 »

MISSE pisze:
02 wrz 2020, 22:33
Pawelec - jeśli dotrę tego AN, to dostaniesz pierwszy pre na dłużej. Mam nadzieję, że następny będzie Darkman
A ja też będę mógł?
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6695

Post autor: MISSE »

Kuba - zawsze :shhh:
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6696

Post autor: ebola1972 »

Marku. gramofon znaleźli forumowicze. Regsoft dał linki do 2 gramofonów zza Odry, Wojtek polecił. ktoś tam kilka dni się czaił i wybrzydzał. no i poszły konie po betonie. Ty korespondowałeś i negocjowałeś. Wszyscy jestescie super. Ja jestem bardzo zadowolony z gramofonu no i z wkładki też bo swego czasu szczura szukalem.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6697

Post autor: zbyszek1982 »

Macałem PS-X50 u Karola kiedyś i bardzo mi się spodobał. Także zazdro :)
Awatar użytkownika
Dimas
Posty: 808
Rejestracja: 25 maja 2015, 12:54
Gramofon: SONY PS X65

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6698

Post autor: Dimas »

Gratuluje soniacza
Pięknie ze taka Sztuka trafiła w dobre ręce.
technics sl-1610->shure v15III,yamaha tc-720,ct-710,ca-710,marantz cd54 ->technics SB7

sony ps x65->xl45,V90LPS,yamaha bd s673,yamaha rx a1070,Sony SS X9ED
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6699

Post autor: Hiper86 »

ebola1972 pisze:
02 wrz 2020, 22:49
Marku. gramofon znaleźli forumowicze. Regsoft dał linki do 2 gramofonów zza Odry, Wojtek polecił. ktoś tam kilka dni się czaił i wybrzydzał. no i poszły konie po betonie. Ty korespondowałeś i negocjowałeś. Wszyscy jestescie super. Ja jestem bardzo zadowolony z gramofonu no i z wkładki też bo swego czasu szczura szukalem.
i za to lubię to forum:)
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6700

Post autor: Quarter »

Trochę tak głupio "chwalić się" takim zwyczajnym gramofonikiem przy wszystkich cudach Kolegów, ale to dla mnie ważny gramofon bo... przejściowy - ma mi osłodzić sprzedaż GRa i pozwolić przetrwać do dnia, gdy znów finanse pozwolą poszaleć.

Zatem, po konsultacjach (dziękuję Kolegom za sugestie raz jeszcze :clap: ) w wątku "Gramofon do 1000 zł", dziś przywiozłem do domu Technicsa SL-Q2 nabytego z OLX. Oczywiście okazało się, że według zapewnień telefonicznych w 100% sprawny i niekombinowany gramofon ma w zaskakujący sposób wygiętą igłę (nie wiem co z nią robiono, ale to musiała być orgia, o której nie śniło się Rzecznikowi Praw Dziecka) i dwa różniące się od siebie zawiasy klapy. Szczerze? Nawet nie chciało mi się targować dalej, cena była i tak po negocjacjach telefonicznych dosyć przyzwoita, machnąłem ręką na drobne "niezgodności"..

Przywiozłem więc malucha z Płońska do domu, opsikałem APC (taka samochodowa mania, wszystko opryskuję najpierw APC), chwilkę pomerdałem klapę Meguiar'sem (wymaga jednak poważniejszego podejścia) i musiałem zająć się mniej pasjonujacymi zadaniami życiowymi. Bidulek stał więc samotnie w kuchni, od czasu do czasu odwiedzany jedynie przez koty. Na szczęście jakoś się powyrabiałem z codziennościami, Q2 pod pachę i dzida do Kolegi Rekiniastego na drugą stronę strumyka. Tam już Kolega czekał na mnie z Goldringiem E3 Violet, oprzyrządowaniem do kalibracji, dobrym humorem, masą zacnego sprzętu i świetnych płyt. Następnie spędziliśmy jakieś skromne 1,5 godzinki na pogaduchach, podczas których Kolega Rekiniasty skalibrował mi wkładkę, zapiął do swojego systemu i - o żesz ty - nawet to zagrało! Szczęśliwie funkcje gramofonu wydają się być w porządku, a brzmienie naprawdę nie było złe. Oczywiście wielka w tym też zasługa toru Kolegi, przy którym moje zabawki mocno amatorskie są jednak. Niemniej było to ultra miłe zakończenie dnia i niniejszym bardzo dziękuję Koledze Rekiniastemu za pomoc, przyjemne spędzienie czasu i…dobrą cenę na tego Goldringa, co w aktualnej sytuacji jest bardzo pomocne :clap: :clap: :clap: Przy okazji podziękowania dla Kolegów, którzy na mój apel szybko zgłosili się z ofertą headshelli :clap: :clap: :clap: – na razie, jako że igła z EPC-207C to szrot, przepięliśmy Goldringa do ori headshella i, dopóki nie pozbieram na JICO, tak pewnie zostanie.

Q2 znów do pudła, pod pachę, do samochodu i do domu. Podpiąłem i oto pierwsze wrażenia (tor w podpisie):

no, nie ma cudów, tak dobrze jak z GR + Ortofon Blue to nie jest, ale, ALE… wcale nie jest tak słabo jak się obawiałem!!!

- zaskakująco podoba mi się bas, o który bałem się najbardziej
- średnica radzi sobie całkiem, całkiem, scena dość szeroka, choć niezbyt głęboka
- wysokie niezbyt nachalne, ale do zaakceptowania
- nie do końca przekonują mnie wokale (Joe Cocker jakiś-takiś, Diana Krall lepsza, słucham dalej)
- w rocku trochę tak sucho jakoś, jazz brzmi lepiej, klasyki i filmówki jeszcze nie puszczałem

Za mało placków jeszcze usmażyłem na nim, to tylko pierwsze, może nawet mylne, wrażenia – oswoić uszy trzeba :violin:

Wizualnie niezbyt mam się do czego przyczepić. O zawiasach wspominałem, ale klapa jest niepopękana, więc duży plus. Plinta ma na przednich końcach zadrapania po prawej i lewej stronie, raczej od klapy (jedno pokazałem na zdjęciu), poza tym mint. Talerz ma dwa jakieś drobne ubytki, ale nie jestpośniedziały, nie pordzewiały, ramię podobnie. Mata jak nieużywana. No, nie najgorzej to wszystko wygląda. Pobawię się z polerką pokrywy i może rantu talerza i zobaczymy, jaki będzie finalny efekt.

Dla zainteresowanych dotychczasowe koszty: SL-Q2 750zł + Goldring E3 Violet (prostowana igła, wkładka wraz z igłą w sumie prawie nowa) 150 zł. W Płońsku i tak musiałem być, więc transport de facto 0 zł. Razem: 900 zł. Dużo, mało? Chyba niedużo, jak na potencjał tego sprzętu ujawniony w torze Kolegi Rekiniastego. Zakładam, że pewna wyższość mojego poprzedniego zestawu polegała na tym, że potencjał GR+Ortofon Blue „ciągnął” resztę toru do góry, podczas, gdy SL-Q2 chętnie dałby się „pociągnąć” lepszemu przedwzmacniaczowi, wzmacniaczowi i kolumnom. Zreszta, co ja tam wiem…ot, takie rozważania laika. A, zapomniałem - dodatkowy koszt 128 zł za zamówiony dziś z tej okazji album Blake'a Sheltona, niech maluszek ma coś kupionego specjalnie dla siebie :dance:

This post is worthless without pics? No pewnie!!! Robione na szybko smartfonem, ale..są :D

Oto cała historia – zwykły gramofon w niezwykłym momencie życia. Kto wie, może zostanie ze mną dłużej niż planuję? W sumie fajne jest to, że po ostatnim utworze nie trzeba od razu podrywać się z fotela…


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6701

Post autor: kukiz 30 »

Niech służy. Najważniejsze że właściciel zadowolony.
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4909
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6702

Post autor: eu4yaon »

Piękny klasyczny model. :clap:
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Rekiniasty
Posty: 384
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6703

Post autor: Rekiniasty »

Masz zdrowie, robić pizze wieczorną, do czeciej słuchać i jeszcze skrobać recenzję :lol:
Wnioskuję z wywodów że nie jest źle, a będzie jeszcze lepiej jak się przełamiesz na jakiś lepsiejszy pre ;)
Albo posłuchaj ze trzy dni, zapomnisz jak grało u mnie, przyzwyczaisz się do dźwięku i tak zostanie :lol:
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4732
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6704

Post autor: MMarek »

Quarter pisze:
04 wrz 2020, 02:59
dla mnie ważny gramofon
Oby służył...
:clap:
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1686
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6705

Post autor: winylowy_luke »

Quarter pisze:
04 wrz 2020, 02:59
Oto cała historia – zwykły gramofon w niezwykłym momencie życia. Kto wie, może zostanie ze mną dłużej niż planuję?
Dual byłby lepszy :morda:
Niech służy, z doświadczenia wiem, że takie zakupy na chwile zwykle zostają dłużej ;)
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
ODPOWIEDZ