Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4576

Post autor: klin »

Stylowy :)
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4577

Post autor: MISSE »

ej no to pojechane

ludzie wiem że pdf z opisem kości to czarna magia, ale litości nie wklejajcie gniotów

TA8233H - Pout-19W/Channel(13,2V, f=1kHz, THD=10%, Rl=4R)
Kto nie rozumie tego co żywcem spisałem z dokumentacji???

Kostka typowo z tanich radyjek samochodowych - taniej było zastosować akumulator kwasowy i 12h słuchania i 12h ładowania

Nawet tanie wzmacniacze krajowej produkcji z przed 30lat, miały mniejsze zniekształcenia.
Ale rozumiem że to kiler na lampowe konstrukcje pracujące w klasie A i posiadające przy pełnej mocy kilka procent zniekształceń.

Oczywiście znowu proszę doczytać czym różnią się zniekształcenia w układach lampowych, a tranzystorowych z naciskiem na parzyste i nieparzyste harmoniczne.

Od razu przypomina mi się projekt bufora lampowego rodem z AS. Podobno poszerzał scenę i jeszcze kilka wodotrysków. Czary mary wysokich lotów :lol:

Współczuje nakładów pracy i poniesionych kosztów. Na przyszłość trochę lepsze radyjko samochodowe i akumulator - efekt może być dużo lepszy(zależy od radyjka), no może nie na salony, ale na zakrapianą garażową imprezę z kolegami jak znalazł :dance:
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4578

Post autor: klin »

Przekonywać do tej kości nikogo nie będę...
Jest spory wątek na temat tego układu na AS i wielu zadowolonych użytkowników :) Wiem, że to nic nie znaczy w zderzeniu ze specyfikacją i całe szczęście, bo ten świat byłby nudny a to hobby sprowadzałoby się do samych danych technicznych. Polecam posłuchać i się samemu przekonać :D
Mi się bardzo podoba ta kość i gra lepiej niż nie jeden firmowy wzmak z jakim go porównywałem.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4579

Post autor: Myszor »

A to co normalnie puszczasz jak byłem u Ciebie to ten impuls ? Skóry mi z czaszki nie zdarło ale gra przyzwoicie.
Każdy ma swoją bajkę i to jest piękne. I takie dyskusje też są piękne. Esencja audio hobby :)
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4580

Post autor: MISSE »

klin pisze:
09 kwie 2019, 20:29

Przekonywać do tej kości nikogo nie będę...
Jest spory wątek na temat tego układu na AS i wielu zadowolonych użytkowników Wiem, że to nic nie znaczy w zderzeniu ze specyfikacją i całe szczęście, bo ten świat byłby nudny a to hobby sprowadzałoby się do samych danych technicznych. Polecam posłuchać i się samemu przekonać
Mi się bardzo podoba ta kość i gra lepiej niż nie jeden firmowy wzmak z jakim go porównywałem.


Czytam i nie wierzę. Jest tona tanich radyjek samochodowych na lepszych klockach. Załamka jak byś je odkrył to pewno okazałoby się że każde gra jeszcze lepiej niż znane i cenione wzmacniacze. Pocieszający jest fakt, że super radyjka samochodowe są super tanie i jest to pole dla majsterkowiczów, a może nawet niezłe interesy jeśli okrasi się to namaszczeniem AS.
Myszor pisze:
09 kwie 2019, 21:00
A to co normalnie puszczasz jak byłem u Ciebie to ten impuls ? Skóry mi z czaszki nie zdarło ale gra przyzwoicie.
Każdy ma swoją bajkę i to jest piękne. I takie dyskusje też są piękne. Esencja audio hobby
Coś co nazywasz impulsem ma 2.5W/8R czyli napędzi sprawne paczki mając kilka krotnie mniejsze THD.
Nie wiem co w waszej bajce jest piękne, a tym bardziej jak to się ma do esencji audio.

Podziwiam wasz upór i trwanie przy AS.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4581

Post autor: koscidogitary »

MISSE pisze:
09 kwie 2019, 19:33
jak znalazł
Przybijam piątkę 😆😆😆
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4582

Post autor: Myszor »

Dlaczego "wasz upór" ja nie wiem nawet co to jest AS.
Ta karta w talii?
Lubie jak sie ludzie spierają o audio.
Takie hobby.d
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4583

Post autor: koscidogitary »

Polacy lubią się spierać. Tak już mamy. AS = Audio Stereo - forum.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4584

Post autor: koscidogitary »

A tanie kostki klasy D (i nie tylko) po prostu są tanie i grają po prostu słabo. Fajnie, że ktoś to lutuje, ja też to lutowałem. Proste konstrukcje. Fajna zabawa. Kolega wyżej dość konstruktywnie i surowo ocenił ten projekt i niestety, tymi czy innymi słowy, ma rację. Ale nikt nikomu tutaj nie zabrania lutować baterii kondensatorów w jakichkolwiek zastosowaniach nawet tam, gdzie nie ma to większego sensu, Sensei.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2019, 21:41 przez koscidogitary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4585

Post autor: klin »

Myszor pisze:
09 kwie 2019, 21:00
A to co normalnie puszczasz jak byłem u Ciebie to ten impuls ? Skóry mi z czaszki nie zdarło ale gra przyzwoicie.
Ja na tej końcówce jadę od jakiegoś czasu. O tutaj to to było na nim:
viewtopic.php?f=14&t=12203&p=216292&hil ... da#p216283
koscidogitary pisze:
09 kwie 2019, 21:28
A tanie kostki klasy D po prostu
To nie jest klasa D...
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4586

Post autor: koscidogitary »

Aaa, i jeszcze jedna ciekawostka. Niedługo na rynek trafi pewien polski wzmacniacz na podobnej kostce, też klasa D. Będzie to firmowane znanym nazwiskiem, szacowana cena sklepowa to jedyne 5000zł.
Myślę, że będzie na ten temat niejeden wątek na AS i dorabianie gęby dupie. Rynek audio jest bezwzględny i mało prawdy tam się znajdzie, byle kasa się zgadzała.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2019, 10:55 przez koscidogitary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4587

Post autor: Myszor »

Eee klin, tam to było o twoich nowych kolumnach. Wzmacniaczy jeszcze nie porównywaliśmy.
Jak zrobisz tego nowego smoka to ustawiamy u mnie i razem sobie porównamy.
D czy P trza sprawdzić jak zagra a potem się wypowiedzieć.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4588

Post autor: koscidogitary »

klin pisze:
09 kwie 2019, 21:32
to nie jest klasa D
Masz rację, nie sprawdziłem, ale ogólnie jakie ma to znaczenie? Ja o czym innym pisałem.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4589

Post autor: klin »

MISSE pisze:
09 kwie 2019, 21:16
Podziwiam wasz upór i trwanie przy AS.
Masz Marerk jakiś duży problem z AS jak widzę...
Czasem mają tam chłopaki fajne projekty i można się pobawić. Mam Ugodę z AS, fajne ale nie grało to jak dla mnie za dobrze. Dwa lata temu złożyłem sobie końcówkę na tej Toshibie. Sprzedałem audiolaba 8000s, odstawiłem lampę na KT88 (przerabianą przez Fikusa). W międzyczasie słyszałem różne końćówki u znajomych. Dorobiłem sobie fajne zasilanie do tej Toshiby i jestem zadowolony. Z pomocą Krzyśka złożyłem bufory do potka i zagrało jeszcze lepiej. Nie do końca rozumiem z czym masz problem. Wpadnę do Ciebie z tą podpierdółką i może sa się przekonasz ;)
Myszor pisze:
09 kwie 2019, 21:38
Eee klin, tam to było o twoich nowych kolumnach. Wzmacniaczy jeszcze nie porównywaliśmy.
No tak ale kolumnami sterowała ta końcówka właśnie. nie twierdzę, że to najlepsza końcówka na świecie - twierdzę, ze sobie całkiem nieźle radzi...
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4590

Post autor: MISSE »

klin pisze:
09 kwie 2019, 21:42
Wpadnę do Ciebie z tą podpierdółką i może sa się przekonasz
Wiesz że zawsze czym chata bogata to staram się wszystkich ugościć :drool:

Jeśli znajdziecie trochę wolnego zapraszam. Mam zawsze kilka zabawek pochowanych na specjalne okazje

Z AS. to jedyny pożytek, że tam poznałem Krzycha. Reszta to wątki czysto hokus pokus :lol:
ODPOWIEDZ