Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3796

Post autor: darkman »

Fajne snikersy. Orzechowe!
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3797

Post autor: dale »

Ehhh życie.... a moje dalej u Kumpla "lutują się"... :(((((((((( Chyba za jakiś czas napiszę ogłoszenie w dziale "kupię" - z prośbą o odpłatne polutowanie...
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3798

Post autor: SimonTemplar »

:clap: Ładne kloce ;) Gratulacje :clap:

Ale tak przy okazji... Na forum jest już sporo osób które śmigają na NM.
Jak do tej pory nikt (lub coś przeoczyłem :shifty: ) nie przedstawił swojej opinii "jak gra" to pre. Wiem wiem trochę się różnią ale..
Bardzo ale to bardzo jestem ciekaw KTO się pierwszy pokusi napisać konkretną reckę na temat NM i porównać z innym pre :think:
Świetnie kiedyś Darkman i chyba MMarek zrecenzowali Mańka. Poczytałbym z przyjemnością. Może Ktoś kiedyś podejmie temat :pray:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10463
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3799

Post autor: Myszor »

Ja pisalem Simon.
To jest bardzo dobre granie „ahaja style”.
Bardzo porownywalne z nudą dual mono i husarią.
W tych pieniądzach nie do przejścia (póki co).
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3800

Post autor: SimonTemplar »

Myszor pisze:
11 paź 2018, 20:32
Ja pisalem Simon.
Czyli jednak gdzieś mi umknęło :think:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10463
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3801

Post autor: Myszor »

SimonTemplar pisze:
11 paź 2018, 20:41
Myszor pisze:
11 paź 2018, 20:32
Ja pisalem Simon.
Czyli jednak gdzieś mi umknęło :think:
Simon, nie wiem co chcesz wiedzieć ale manieczka przykrywa czapką od niechcenia. Tyle ci powiem ;)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3802

Post autor: SimonTemplar »

Myszor pisze:
11 paź 2018, 20:43
Simon, nie wiem co chcesz wiedzieć ale manieczka przykrywa czapką od niechcenia. Tyle ci powiem ;)
i to mi wystarczy ;)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3803

Post autor: klin »

stos79 pisze:
11 paź 2018, 18:58
Od wczoraj wygrzewa się u mnie nowy nabytek.
Dobry sprzęcior :D :handgestures-thumbup:
Oby długo i bezawaryjnie służył!! :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3804

Post autor: darkman »

Sajmon opinie się przewijały w kilku wątkach i przy różnych okazjach. Nie ma wielkiego sensu, moim zdaniem robienie jakiegoś porównania czy opisu "brzmienia". Nuda jest po prostu dobra i to niezależnie od aktualnej wersji rynkowej DIY jest constans.
Nie jest łatwo ją przeskoczyć konstrukcjom daleko droższym.
Zresztą do tego rodzaju konkursu należałoby bardzo precyzyjnie założyć warunki brzegowe i dobrać konkurentów. Tymczasem już na etapie chytrego obmyślania owych konkurentów natrafiamy na sporą barierę doboru. Jakiego? No sportowego, choćby! Dla przykładu Shiit Mani nie chodzi w wadze Nudy, A Husaria w wadze Shiita. To tylko przykład wzmiankowany wyżej, bo preampów są dziesiątki i nie jednemu psu burek.
Sądząc po opisach i uważnej reakcji konstruktora na uwagi społeczeństwa, sądzę że niedługo DIY Bufon może stanowić bardzo interesującą alternatywę dla Nudy na dość małym u nas rynku konstrukcji preampowych DIY. Choć na razie nie wiele wiadomo, to jednak to się okaże w praniu.
Zawsze mnie bardzo śmieszy gdy ktoś z chłopaków pisze, że będzie testował Nudę. To coś jak promocja na płyty Pink Floyd lub jeansy Levis. Oba produkty są już wypromowane. Od dawna.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3805

Post autor: SimonTemplar »

Spoks ;) . Widocznie mam coraz większą ochotę przekonać się o tym na własnej skórze :P stąd pewnie te moje "podchody" ;)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10463
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3806

Post autor: Myszor »

Tak jest jak Darekman opisał. Ja swoją mini dlugo trzymalem na forum ale nikt się nie schylił. Potem wystawiłem na olx i od razu koleś zadzwonił i mu wysłałem na testy. Po jednym dniu już zadzwonił, że kasę mam zatrzymać bo nie odeśle :)
Od dawna się z Karolem zastanawiamy jak pokonać Ahaję i mamy na liście parę klocków typu Audia flight, Pass, Asr czy Manley....ale to jest nieporównywalny poziom cenowy. Nie spotkałem pre tak funkcjonalnego jak Husaria (4 gramofony)
Czekam na Wydrę ale bez nakładów nie ma efektu i on też to wie choć cena jest nieznana na tym etapie. Jak ktoś szuka dobrego stosunku jakość/cena to nudy są poza klasyfikacją póki co.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3807

Post autor: charliez88 »

Produkty Ahaji mają jakieś tam mankamenty, ale rzeczywiście w tych cenach, w których można je kupić są kozackie na maska.
Preampy te ciężko jakoś recenzować, bo one nie do końca 'grają' , a po prostu wzmacniają sygnał.
Są równe brzmieniowo i jak słucham Husarii swojej, Myszora, czy Nudy Mini, to granie jest bardzo zbliżone - Husaria v2 ma trochę większego kopa, troche lepszą makrodynamikę, ciut niżej schodzi bass, ale styl grania jest zawsze bardzo, bardzo podobny - cięzko to recenzować :lol:
Moja Husarka jest trochę hudsza, dość mocno analityczna , lżejsza w brzmieniu.

A jaki jest mankament? Na pewno nieseryjność - przez co te produkty są po prostu nierówne/nieidentyczne.
No i coś co jest atutem, a bywa mankamentem - 'nie grają' jako tako. Jak ktoś potrzebuje dociążyć średnicę, czy dół za pomocą preampa, czy podbarwić wkładkę to się po prostu nie nadaje.

Np. w moim systemie ostatnio miałem jakiegos klocka DIY nampowego i na MM zagrało to rewelacyjnie - bo u mnie średnica jest dość chuda/mało dociążona, a ów lampiak fantastycznie to wyrównał.

No i instrumenty na Husarii są jakby 'mniejsze' lepiej zlokalizowane niż na wiekszosci innych pre, których słuchałem - gdzie potrafią się one 'rozlewać' i zlewać. Czasami to pogrubianie instrumentów może się podobać w małych składach jazzowych.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3808

Post autor: SimonTemplar »

Myszor pisze:
11 paź 2018, 22:54
Ja swoją mini dlugo trzymalem na forum ale nikt się nie schylił.
Biorę to za osobistą porażkę że to nie byłem ja :( .
charliez88 pisze:
11 paź 2018, 23:11
Takich tekstów właśnie szukałem THX charlie :)
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3809

Post autor: decu »

darkman pisze:
11 paź 2018, 22:37
Dla przykładu Shiit Mani nie chodzi w wadze Nudy, A Husaria w wadze Shiita.
Darkmanie- tak obok tematu, bo oczywiście analogia jest jasna. Być może źle rozumiem zastosowaną przez Ciebie konstrukcję, ale jeśli nadążam i "chodzić w wadze" używasz w znaczeniu "walk around weight" to sprawa jest śliska. Walk around weight to waga zawodnika "w roztrenowaniu" więc orientacyjna i ciężko porównywalna, nie mająca wpływu na to w jakim limicie wagowym ostatecznie zawodnik staje do boju.

Prawdziwy test Nudy to by był jakby ktoś zebrał z 10szt. od różnych "dłubków" i jakoś laboratoryjnie pomierzył ich "wierność" ;) .
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10463
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3810

Post autor: Myszor »

Karol zmień se sygnaturkę. W końcu coś dzisiaj przywiozłem nie ?
ODPOWIEDZ