Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3481

Post autor: Frey »

Pawelec pisze:
12 kwie 2018, 07:19
Bardzo fajny niekompletny zestaw :clap:
PS a ustaliłeś z żoną gdzie przeniesiesz kwiatek? Także Piesio (bądź kocur) będzie musiał zabrać swoje legowisko ;) . Rozumiem, że negocjacje w toku ... :mrgreen: to chyba najtrudniejszy element w naszym hobby :think:
Trafiłeś w sedno problemu. Póki co Technicsy stoją trochę dalej ale jak je wymienię na inne kolumny to jedna musi zająć miejsce kwiatka. Aż strach podejmować ten temat z żoną, bo już toczyliśmy o to niejedną batalię :P Ten koszyk po prawej to na koce więc tutaj problemu nie ma :)
Merrick pisze:
12 kwie 2018, 00:02
Kolumny też AKAI ? :D
Wiedziałem, że ktoś się przyczepi :P Nie, kolumny nie będą od Akai. O ile tuner dobierałem z premedytacją do kompletu z wzmacniaczem, tak przy CD nie kierowałem się marką. Była okazja, a że czytałem o CD-37 jako niezłym odtwarzaczu to wziąłem.
darkman pisze:
11 kwie 2018, 23:12
Fajny zestaw, spoko poszło i rośnie :) z kolumnami dasz radę na spokojnie. Jak Ci się znudzi wkładka to może coś pomyśleć o innej ale to też na spokojnie zupełnie.
Dziękuję bardzo. Wymiana wkładki też jest w planach ale priorytet to kolumny. Może nie grają źle ale zwyczajnie są za słabe i muszę się mocno pilnować z pokrętłem głośności żeby ich po prostu nie uszkodzić.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3482

Post autor: amrowek »

pod ten akai quinto jakie :D , lub ATL pro jakie
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3483

Post autor: Latro »

Ej, ale Akai robiło ciekawe kolumny, niema co się śmiać, kiedyś słuchałem jakichś dwudrożnych w kamiennej obudowie, ciężkie skubańce choć niewielkie, no i grało to audiofilsko:).
Fajny zestaw, gustowny, choć wygląda jakby gramofon miał wifi :)
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3484

Post autor: Merrick »

Latro pisze:
12 kwie 2018, 17:15
wygląda jakby gramofon miał wifi
:lol: z daleka wygląda jak Linksys
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3270
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3485

Post autor: bms01pl »

dopiero rok jestem z Wami, a żona już mnie prawie nienawidzi...
na początku było wyłącznie kino domowe w konfiguracji 5.1 oparte o denona avr-2309, odtwarzacz denon dvd-1740 i stanowczo najmocniejsza rzecz w zestawie, czyli jbl studio 190.
jakoś tak w marcu zeszłego roku doszła SABA PSP-350 i od tego momentu zacząłem tracić głowę - głównie z tego względu na to, że znalazłem to forum... jeszcze gorzej się zaczęło robić w miarę jego lektury... a już całkiem się pogrążyłem po dotarciu do wątków sprzedażowych (tak Darek, tak :D). wydatki na płyty znacząco przekraczają dotychczasowe wydatki na CDki, których w swoim czasie kupowałem po kilkanaście w miesiącu... no ale nic, choroba to choroba i obawiam się, że raczej będzie się rozwijać...
dwa tygodnie temu kupiłem za śmieszna pieniądze zestaw SABA MI 215 + SABA MD 292 + deck (bez symbolu?). ponieważ nie grało - wróciło do sprzedawcy. oczyścił zaśniedziałe nóżki "czegoś" (transformatora?) we wzmacniaczy, przymocował matę uzimiającą w radiu (jak mówił - kwestia transportu), dziś o 6:20 odebrałem sprzęt z dyspozytorni poczty polskiej ul. łączyny 8 (makabryczne przeżycie) i oto jest.
wrażenia z odsłuchu zapewne się pojawią, póki co przyznaję rację, że nie można porównać tego, co było, z tym, co jest dziś. w efekcie amplituner pójdzie wyłącznie do multimediów, zaś stare, poczciwe stereo dożywotnio będzie hulać w starym, analogowym kształcie. dziękuję za pomoc.
Załączniki
zestaw.jpg
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3486

Post autor: amrowek »

gratuluje starej sabci
kolumny pod nią ciepłe podepnij

zajebiaszy ten tuner eh co jak co ale tunera to ci zazdroszczę :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3980
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3487

Post autor: SimonTemplar »

Piękne te Sabcie naprawdę :clap:
bms01pl pisze:
14 kwie 2018, 11:27
zaś stare, poczciwe stereo dożywotnio będzie hulać w starym, analogowym kształcie.
Z tym "dożywotnio" bym nie był taki pewny :lol: Posiedzisz na forum dłużej to zobaczysz co mam na myśli ;)
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3488

Post autor: kriss »

amrowek pisze:
14 kwie 2018, 11:33
:evil:
gratuluje starej sabci
kolumny pod nią ciepłe podepnij

zajebiaszy ten tuner eh co jak co ale tunera to ci zazdroszczę :D
Ja też zazdraszczam :evil: :evil: :twisted:
Dawaj go na giełdę forumową!!!! :lol:
To jest to czego szukam ,wycieraczki z wyświetlaczem częstotliwości. Do tego duża gała co by sobię pokręcić 8-)

Edit: Na fotce ciekawe- oryginalne rozwiązanie jeśli chodzi o szafkę pod audio :)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3489

Post autor: Regsoft »

bms01pl pisze:
14 kwie 2018, 11:27
choroba to choroba i obawiam się, że raczej będzie się rozwijać
Czego Tobie i sobie pozwolę sobie życzyc :lol:

PS. Tego białe Synology wywal z szafki. Ani nie pasuje optycznie ani jego twardziele nie lubią pola z dużego trafa Denona ... 8-)
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3490

Post autor: Latro »

bms01pl pisze:
14 kwie 2018, 11:27
zacząłem tracić głowę - głównie z tego względu na to, że znalazłem to forum... jeszcze gorzej się zaczęło robić w miarę jego lektury...
Witaj w klubie :)
bms01pl pisze:
14 kwie 2018, 11:27
póki co przyznaję rację, że nie można porównać tego, co było, z tym, co jest dziś. w efekcie amplituner pójdzie wyłącznie do multimediów
Witaj w klubie :)
bms01pl pisze:
14 kwie 2018, 11:27
zaś stare, poczciwe stereo dożywotnio będzie hulać w starym, analogowym kształcie. dziękuję za pomoc.
Naiwniak :)
No chyba, że pisząc- "stary, analogowy kształt" masz na myśli nie tylko swój aktualny zestaw, ale i ten inny po oczywistych przecież różnych zmianach w torze audio vintage w przyszłości, w takim wypadku witaj w klubie:)
Fajny zestaw, bardzo błyszczący, a o to przeca też chodzi ;)
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3491

Post autor: klin »

U mnie wreszcie zagrał mój, mam nadzieję, już docelowy "przedwzmaczniacz"!!!!! Dzięki Krzyśkowi/ahaji dźwięk ponownie urwał mi głowę!!! A moje kolumny chyba po raz pierwszy zagrały na 100% :D
komplecik.jpg
Czyż nie pięknie komponuje się na desce do krojenia? Nie wiem czy ma sens wkładać do obudowy :D
rysma
Posty: 138
Rejestracja: 05 mar 2013, 15:10
Gramofon: Technics SL-150 SME
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3492

Post autor: rysma »

Czyż nie pięknie komponuje się na desce do krojenia? Nie wiem czy ma sens wkładać do obudowy
Ja bym zostawił tak jak jest :lol:
Kenwood KD 850, Technics sl 150+ SME3009 i V15, Sansui AU-G90x, KH Telewatt TS-100a, Pioneer S-910, BO 5700 i wiele innych konfiguracji.
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3493

Post autor: decu »

Na płytce widocznej w obudowie brakuje wyraźnie jednego rzędu kondensatorów, no ale widać że cała konstrukcja mocno budżetowa więc to chyba najmniejszy problem. ;)
Co to właściwie za monstrum? Nuda mini pączkuje?
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3494

Post autor: dale »

klin pisze:
17 kwie 2018, 14:56
U mnie wreszcie zagrał mój, mam nadzieję, już docelowy "przedwzmaczniacz"!!!!! Dzięki Krzyśkowi/ahaji dźwięk ponownie urwał mi głowę!!! A
Tak patrzę na te kable ... Ty lepiej uważaj żeby nie urwało Ci czego innego :)

ps. deska ok, tylko obuduj to jeszcze siatką faradaya :)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3495

Post autor: klin »

decu pisze:
17 kwie 2018, 16:57
Co to właściwie za monstrum? Nuda mini pączkuje?
Ta po prawej to moja końcówka zrobiona zgodnie z tym projektem z AS.
http://www.audiostereo.pl/plytka-na-kaw ... _hl__deski
Czyli końcówka na kości wylutowanej ze wzmaka samochodowego (Toshiba TA8233h):
To po lewej na desce to przedwzmacniacz, albo może lepiej - selektor źródeł oraz potek i bufory przed i po potku.
dale pisze:
17 kwie 2018, 17:42
Tak patrzę na te kable ... Ty lepiej uważaj żeby nie urwało Ci czego innego
Operuję jak na razie tylko z pilota ;) Nie dotykam tego ustrojstwa. Poza tym dzieci juz wróciły do domu i w ogóle wypiąłem wszystko z sieci :(
ODPOWIEDZ