Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1

Post autor: Wojtek »

Mamy już wątek co do kolekcji płytowych, czas na wątek przechwałek sprzętowych ;)
W wątku tym rozchodzi się bardziej o całe nasze systemy audio, w celu pokazania co mamy i z czego korzystamy.
Dla szerszych dyskusji na temat konkretnego "klocka" zachęcam do zakładania oddzielnych tematów.

Zestawy "warszawskie":
Zestaw sypialniany
Zestaw sypialniany
gramofon: Saba PSP-350 + wkładka Dual DMS 200
wzmacniacz zintegrowany: Pioneer SA-9800
słuchawki: Sennheiser HD-280 Pro
brak kolumn ( :( ), wzmacniacz napędza jedynie słuchawki
Zestaw salonowy
Zestaw salonowy
gramofon: Technics SL-1600mk2 + wkładka AT 440MLa
amplituner po prawej: Sansui QRX-999 (europejska wersja QRX-9001)
amplituner po lewej: Sansui 9090DB
tuner: Pioneer TX-9800 (pochodzi z tej samej serii co wzmacniacz z sypialni)
para kolumn: JBL L100T
Centrum zestawu stanowi stereofoniczny ampli 9090DB. Kwadrofoniczny QRX-999 czeka na lepsze czasy (tj. druga para kolumn w salonie :D), ale też jest używany.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2

Post autor: kaZ »

ładne :)

a no własnie,wkładeczka AT 440,dużo dobrego słyszałem ( w tej cenie)
jednak zacznę zmiane od 95 :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#3

Post autor: Wuwuzela »

Obrazek Trochę brudny. ;)

Gramofon: Denon Dp 29-F
Amplituner: Denon AVR-1306
Kolumny: Wharfedale
Obrazek
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#4

Post autor: wiktorsam »

Dzisiaj dotarła saba, więc pokażę mój skromny zestawik :)
IMG_7999.jpg
IMG_7962.jpg
IMG_7998.jpg
IMG_7955.jpg
IMG_7986.jpg
Niestety o sprzedawcy tej saby jak na razie nie mogę nic dobrego powiedzieć ... W opisie aukcji było że na klapie są drobne ryski, w rzeczywistości klapa była cała porysowana... Na dodatek jest na niej kilka małych pęknięć o których nie było mowy w opisie przedmiotu...
Dzisiaj walczyłem 4 godziny żeby gramofon doprowadzić do jako takiego wyglądu - wyczyściłem go bo był strasznie usyfiony, wypolerowałem klapę, doprowadziłem do ładu matę której czas już dał się we znaki... Aktualnie negocjuję z sprzedawcą zniżkę za gramofon, albo będę mu go odsyłał - cóż najwyżej zyska on wypolerowaną klapę... Jeżeli nie będzie chciał się zgodzić na te rozwiązania pozostanie jedynie negatyw - a wystawię z przyjemnością ...
Nie wiem też niestety jak z sprawnością gramofonu - do czasu rozwiązania sprawy nie mogę ingerować w okablowanie, więc nie mogę go podłączyć do wzmacniacza i przetestować (tu jest wtyczka din 5 a ja w wzmacniaczu mam tylko cinch). Wydaje się jednak że wszytko działa poprawnie.

Wzmacniacz to rotel ra-1210 -mam takie dwa w domu - oba kupione na allegro za bezcen z popalonymi końcówkami - w jednym poszły tranzystory sterujące i końcowe, w drugim tylko sterujące. Niestety końcowych oryginalnych sankenów nie da się już kupić, w związku z tym w jednym zamontowane są współczesne odpowiedniki sankena. Drugi został naprawiony na oryginalnych podzespołach więc jest w 100 % ori. Rok produkcji obu to około 1975.
Jest to bardzo ciekawa konstrukcja - dual mono, potężne kondensatory nippon, fajna moc - 2x80 Watt w sinusie przy 4 ohm, lub jak kto woli 2x110 watt mocy muzycznej :). Waga około 14 kilo ;). Nie mam problemów z napędzaniem nawet bardzo wymagających kolumn. Mają też dosyć rozbudowane opcje obsługi gramofonów - 2 wejścia, w tym jedno konfigurowalne - można ustawić 1, 2, 4 mV, 30, 50, 100 kOhm. I tu od razu pytanie - jak skonfigurować wejście pod sabę i audiotechnicę at12e ?

Wszystko to napędza kolumny eltax symphony 6.4. Tylko ten cd technicsa ni jak pasuje do reszty, (szukam czegoś srebrnego), ale że dostałem go za darmo to na razie musi wystarczyć ;)

Pozdrawiam :)
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#5

Post autor: Wojtek »

wiktorsam pisze:Nie wiem też niestety jak z sprawnością gramofonu - do czasu rozwiązania sprawy nie mogę ingerować w okablowanie, więc nie mogę go podłączyć do wzmacniacza i przetestować (tu jest wtyczka din 5 a ja w wzmacniaczu mam tylko cinch).
Najwyżej zainwestuj w przejściówkę :)

Rotel RA-1210 to bardzo fajny wzmacniaczyk. Widocznie musisz go lubić, skoro posiadasz aż dwie sztuki. Pięknie się całość prezentuje, ale jedna uwaga: dlaczego odtwarzacz CD (najlżejszy ze wszystkich podzespołów chyba) znajduje się na samym dole? Jak dla mnie to wzmacniacz jako ten najcięższy i największy powinien się tam znajdować :)
wiktorsam pisze:Mają też dosyć rozbudowane opcje obsługi gramofonów - 2 wejścia, w tym jedno konfigurowalne
Innymi słowy, ma bardziej zaawansowany układ przedwzmacniacza niż u innych wzmacniaczy zintegrowanych. To dobrze świadczy :)
wiktorsam pisze:w tym jedno konfigurowalne - można ustawić 1, 2, 4 mV, 30, 50, 100 kOhm.
To fajnie. Zarówno wkładki MC jak i system CD-4 nie będą tobie straszne w razie czego :)
wiktorsam pisze:I tu od razu pytanie - jak skonfigurować wejście pod sabę i audiotechnicę at12e ?
Pod wkładkę jedynie :) Dla mnie te rzeczy to akurat wiedza, ale ogółem wystarczy poszukać specyfikacji wkładki. Jeśli takowej nie ma to trzeba popróbować z najbardziej domyślnymi wartościami. Typowe napięcie wyjściowe wkładek MM to około 4mV, a tzw. "cartridge load" to zazwyczaj 47kOhm. Upewniłem się co do AT12E i wartości te się zgadzają dla tego modelu :) Tak więc 4mV i 50 kOhm, i tak będzie dla zdecydowanej większości wkładek MM z typowymi igłami.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6

Post autor: wiktorsam »

Dzięki za odpowiedź. Masz rację cd powinien być na samej górze bo jest najlżejszy (w zasadzie to nic nie waży - technologia nasa - prawie pusty w środku ;)), ale zaburzał mi estetykę zestawu ;), najchętniej to bym się go pozbył i wstawił coś porządnego i srebrnego.
Co do wzmaka to fakt, lubię go, dla mnie pięknie brzmi, trochę tak lampowo. Początkowo miałem jeden ten z wymienionymi końcowymi sprzedać a zostawić sobie 100 % oryginał, ale w końcu zostawiłem go do sypialni, gdzie napędza budżetowe kolumienki zrobione z starych 15 W kolumienek unitry. Oryginalne midwoofery które straciły zawieszenie zostały wymienione na jakiś badziew STX, a soprany na jedwabne kopułki cantona do tego jakieś zwrotnice z allegro. Jako że obudowy to konstrukcja zamknięta a midwoofery mają duże wymagania prądowe, skuteczność zestawu wyszła porażająco niska, przez co nie dało się ich napędzać moim starym wzmacniaczem unitry (2x35Watt). Grały, ale wręcz tragicznie, wzmak nie mógł ich wysterować więc trafiły do piwnicy. Przypomniałem sobie o nich w czasie przeprowadzki, podłączyłem do rotela i okazało się że grają i to całkiem nieźle :).
Tak więc dwa rotele zostały w końcu ze mną.

Mam zamiar dokupić jeszcze jakiś stary tuner rotela do kompletu, niestety ceny na allegro są wręcz chore. A najbardziej mnie dziwi że niektórzy sprzedawcy wystawiają te same sprzęty już grubo ponad rok i jakoś nie mogą wpaść na to że przez zbyt wysoką cenę sprzęt im nie schodzi...
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#7

Post autor: Wojtek »

wiktorsam pisze:Mam zamiar dokupić jeszcze jakiś stary tuner rotela do kompletu, niestety ceny na allegro są wręcz chore.
A zastanawiałeś się może kiedyś nad importem od zachodnich sąsiadów?
wiktorsam pisze:A najbardziej mnie dziwi że niektórzy sprzedawcy wystawiają te same sprzęty już grubo ponad rok i jakoś nie mogą wpaść na to że przez zbyt wysoką cenę sprzęt im nie schodzi...
Cóż, jest to jakaś zakaźna choroba wśród grona sprzedawców vintage audio :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8

Post autor: greg »

Witam też pochwalę się swoim sprzętem, nie jest to jakaś wysoka półka ale jak dla mnie wystarcza.
DSCF1068.jpg
DSCF1067.jpg
DSCF1069.jpg
DSCF1070.jpg
Gramofon Pioneer PL-12D
Odtwarzacz CD Denon DCD-700ae
Wzmacniacz Denon PMA-510ae
Kolumny Eltax Liberty 3+ i Eltax Concept 180
interconnect AudioQuest
kable głośnikowe Qed silver anniversary xt i oehlbach silver
A w tle KD Harman/Kardon i BD Philips.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#9

Post autor: Wojtek »

Muszę powiedzieć, że twój gramofon greg, mimo ewidentnie odstającej stylistyki vintage, całkiem ładnie się komponuje z resztą :) Ot wrażenie wizualne.

Lepszy amplituner HK czy stereo Denona, twojej ocenie? :) Do stereo oczywiście.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#10

Post autor: greg »

Faktycznie jakoś tak fajnie się komponuje w całość. Jeśli chodzi o odsłuch stereo to nie ma co porównywać ampli Harmana do wzmacniacza. Harman w stereo po prostu wydaje dźwięki (kino rewelacja) a Denon jak dla mnie gra rewelacyjnie jak na pieniądze wydane na zakup. Początkowo miałem nadzieję, że da się pogodzić jedno z drugim (oszczędność miejsca - dodatkowy sprzęt, kolumny i kolejna masa kabli). Ale niestety jak dla mnie to nie był ten dźwięk jakiego oczekiwałem, jak kupiłem wzmacniacz to dopiero kolumny zaczęły "żyć". Moim zdaniem naprawdę warto zainwestować parę groszy (jak ma się odpowiednią ilość miejsca na dodatkowy sprzęt) w wzmacniacz do stereo.
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#11

Post autor: Jaskier »

To teraz ja się pochwalę moim mikołajowym prezentem.
Obrazek Obrazek

Znalazł się u mnie zupełnie spontanicznie i nieplanowanie. Po prostu zobaczyłem go i od razu się zakochałem, choć nie jestem wielkim fanem stylu vintage. Ale takiej okazji nie mogłem przepuścić 8-)
Jest w znakomitym stanie zarówno wizualnym, jak i technicznym - zresztą kupiony z najpewniejszego źródła, jakie znam.

A przy okazji pytanie - od czego są te regulatory?:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#12

Post autor: Wojtek »

No to miły prezent, Dual 721 już był dość szeroko omawiany na forum :)

Co do regulatorów, lewe zdjęcie przedstawia pokrętło i blokadę regulacji wysokości ramienia, a prawe przedstawia regulację szybkości działania mechanizmu opuszczania/podnoszenia ramienia (serio).

Wszystko oczywiście zrealizowane mechanicznie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#13

Post autor: Sindsoron »

To teraz ja się "pochwalę" moim sprzętem ;P

Gramofon - Nordmende RP 1200
Wzmacniacz - JVC AX-V6
CD - JVC XL-M316


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do zestawu mam jeszcze Tuner JVC FX-572R, ale nie mam miejsca na niego no i coś nie radzi sobie z odbiorem fal. CD jest fajne bo posiada zmieniarke na 6 płyt ;D Kolumn nie będę opisywał i pokazywał bo to jakiś totalny noname który brzmi jak tektura, ale na razie brak funduszy na zakup czegoś lepszego :3

...tak przy okazji, ktoś z was może wie od czego jest ten fafkulec srebrny przy talerzu?

Obrazek
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#14

Post autor: Jaskier »

Pewnie uchwyt na szczoteczkę, która czyści igłę w trakcie przesuwania ramienia (ja mam taki bajer :D )
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#15

Post autor: Wojtek »

Jaskier pisze:Pewnie uchwyt na szczoteczkę, która czyści igłę w trakcie przesuwania ramienia (ja mam taki bajer :D )
Raczej nie, bo jest to fabryczny element.

Szczerze mówiąc to sam nie wiem co to może być. Intuicja podpowiada, że może to być stanowisko na adapter do singli, jednakże "dynks" wydaje się być trochę za blisko talerza by to było to :) Trudno powiedzieć.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ