STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
petzl
Posty: 115
Rejestracja: 11 gru 2012, 18:59
Lokalizacja: Londyn

Re: STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#76

Post autor: petzl »

Dzis bardzo udany dzien :D Sansui Au-555A + radio Sansui TU-666 :twisted: , do tego "norweski potwor" Tandberg TR 2080 i jako absolutny bonus glosniki Rogers Export Monitor. Wszystko dziala, wyglada i brzmi swietnie.
Spadochroniarze to ludzie którzy schodzą z drzew na które nie wchodzili
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#77

Post autor: Robertson »

petzl pisze:Dzis bardzo udany dzien :D Sansui Au-555A + radio Sansui TU-666 :twisted: , do tego "norweski potwor" Tandberg TR 2080 i jako absolutny bonus glosniki Rogers Export Monitor. Wszystko dziala, wyglada i brzmi swietnie.
Gratki ....brzmi nie żle :clap: Za ile to wszystko trafiłeś ?
Awatar użytkownika
petzl
Posty: 115
Rejestracja: 11 gru 2012, 18:59
Lokalizacja: Londyn

Re: STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#78

Post autor: petzl »

£120. Tandberga sobie zostawiam bo jest nieziemski :o , jeszcze musze tylko zone przekonac ze mamy wystarczajaco duzo miejsca na glosniki :lol:
Spadochroniarze to ludzie którzy schodzą z drzew na które nie wchodzili
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#79

Post autor: Robertson »

Racja ! Z norweskich Electrocampaniet jest jeszcze superr .Ja poluję na integrę sansuia Alpha DG 707 lub 907. Miałem okazję słyszeć 707 Nie sposób to opisać w dwóch zadaniach i ...nie będę się nawet starał :dance:
-basemental-pl-
Posty: 42
Rejestracja: 19 wrz 2013, 11:13

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#80

Post autor: -basemental-pl- »

http://allegro.pl/show_item.php?item=3564211232

Może nie jest to jakaś super-hiper okazja, ale te kolumny pojawiają się używane rzadko, a te są w super stanie i jeszcze na gwarancji. Koszt nowych - 2900 pln, więc 700zł zostało w kieszeni. Jutro będą u mnie, podzielę się wrażeniami.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#81

Post autor: Wojtek »

-basemental-pl- pisze:Koszt nowych - 2900 pln, więc 700zł zostało w kieszeni.
W sensie że używane powinny już kosztować tyle co nowe? Żadna okazja, szczerze :)
Oby zadowoliły.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#82

Post autor: JacK »

Wojtek pisze:
-basemental-pl- pisze:Koszt nowych - 2900 pln, więc 700zł zostało w kieszeni.
W sensie że używane powinny już kosztować tyle co nowe? Żadna okazja, szczerze :)
Oby zadowoliły.
W sensie że każda złotówka mniej od ceny sklepowej w kontekście braku podaży tych kolumn na rynku wtórnym, jest okazją dla osoby nastawionej na zakup wyłącznie tego modelu kolumn.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#83

Post autor: Wojtek »

To jasne, ale w takim razie każdy sprzęt używany o cenie niższej od nowego (czyli jakieś 95% przypadków) jest "okazją", nawet jakby był to zakup za 95% ceny nówki.
Jak dla mnie to zbyt szerokie spektrum, wybacz, choć w teorii oczywiście jest to całkiem logiczne ;)
Ale oczywiście szanuję okazyjny zakup kolegi, bo w każdym wypadku okazja zależy od punktu widzenia... kupującego :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#84

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 11:57 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
-basemental-pl-
Posty: 42
Rejestracja: 19 wrz 2013, 11:13

Re: STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#85

Post autor: -basemental-pl- »

Wojtek pisze:
-basemental-pl- pisze:Koszt nowych - 2900 pln, więc 700zł zostało w kieszeni.
W sensie że używane powinny już kosztować tyle co nowe? Żadna okazja, szczerze :)
Oby zadowoliły.
Przecież wyraźnie napisałem że nie uważam tego za wielką okazję. Nie rozmawiamy tutaj o głośniczkach creative gdzie można przebierać w ofertach, tylko o sprzęcie (jak na tę półkę cenową) dobrej klasy, którego ludzie nie pozbywają się tak chętnie.

Tak czy inaczej kolumny przyszły, są dokładnie w takim stanie jak jest to opisane w aukcji (czyli idealnym, można powiedzieć sklepowym). Grają rewelacyjnie, wyciskają maksimum z mojego wzmacniacza (który zamierzam jak tylko fundusze pozwolą wymienić). Tak więc jeżeli rozmawiamy o cenach używek - można kupić kolumny za 3/4 ceny w świetnym stanie, albo za 1/2 ceny buble w których sprzedawca grzebał (bywały tu i takie posty). Ja z zakupu jestem bardzo zadowolony i podtrzymuję, że jednak była to nie najgorsza okazja :)

PS. Dodam, że "ponad roczna gwarancja" obowiązuje do 15.03.2015, za co kolejny plus dla sprzedającego
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#86

Post autor: Wojtek »

-basemental-pl- pisze:Tak więc jeżeli rozmawiamy o cenach używek - można kupić kolumny za 3/4 ceny w świetnym stanie, albo za 1/2 ceny buble w których sprzedawca grzebał (bywały tu i takie posty).
Albo za 150% grzebane i za 10% bardzo ładnie zachowane oryginały. Kwestia przypadku, nie ma tutaj jakiejś stałej relacji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
leptino
Posty: 38
Rejestracja: 10 wrz 2013, 20:56

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#87

Post autor: leptino »

Spędziłem dzisiaj prawie pół dnia na przeglądaniu forum i natknąłem się na ten temat. Nie mogę się powstrzymać od pochwalenia się moim "strzałem".
Jestem mocno początkujący, mój post wywoła pewnie uśmieszek politowania, ale mimo to zaryzykuję.

Na giełdzie staroci w Holandii kupiłem za 10 EUR combo philips GF 805 z śmiesznymi głośniczkami też philipsa. Wiem, żaden to high-end, ale za 10 EUR!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Urządzenie działa bardzo dobrze, a nowa igła i czyszczenie sugerowane przez Wojtka sprawiły cuda. Wkrótce znowu wyprawa w poszukiwaniu optymalnego sprzętu i podobnych okazji.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#88

Post autor: vinylpiotrek »

10 euro, to też żadna okazja, to normalna cena za takie sprzęty, ten poziom 30-50 zł.
Obrazek
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1209
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#89

Post autor: tollo »

Dostałem go w Holandii za przysłowiowy "ładny uśmiech" i pomoc w wyniesieniu kilku gratów. Stan idealny, wymieniłem tylko pasek napędowy, podświetlanie przycisków ledowe, i kabel cinch.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#90

Post autor: vinylpiotrek »

No!
To rozumiem, okazja!
Podobno fajny model!
Obrazek
ODPOWIEDZ