Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zgrywanie płyt na komputer

#46

Post autor: Wojtek »

majkocb pisze:Gdy puszczam plyta na gramofanie to jest fajny pełny dziwięk a gdy go zgrywam na pc to brzmienia staje sie takie no nie wiem jakby sztuczne, kwadratowe i Chcialbym sie zapytac w czym jest problem w programie, kablach, wzmacniaczu,...???
W sensie że jak puszczasz dźwięk na wzmacniacz i jakieś głośniki to jest OK, ale jak na komputer to już jest niedobrze?
Możliwe że wina leży po stronie karty dźwiękowej bądź ustawieniach programu nagrywającego (np. poprzez zbyt wysoką jakość zapisu dźwięku).

Szopin:
Wystarczy.
Szopin pisze:a cena systemu nie była zbyt wysoka ??
Każdy ma inne pojęcie co do tego czym jest "zbyt wysoka cena".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Szopin
Posty: 7
Rejestracja: 22 cze 2010, 23:12

Re: Zgrywanie płyt na komputer

#47

Post autor: Szopin »

Wojtek pisze:
Szopin pisze:a cena systemu nie była zbyt wysoka ??
Każdy ma inne pojęcie co do tego czym jest "zbyt wysoka cena".
Powiedzmy coś w granicach 150-200 zł, ewentualnie może być trochę więcej jeżeli jakość miała by być dużo lepsza. Ogólnie chodzi mi o system dający jak najlepszą jakość w tym przedziale cenowym :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#48

Post autor: Wojtek »

To weź sobie spraw AT-95E i będziesz miał problem z głowy.
"Systemy" są dla DeJotów, dla reszty są to po prostu wkładki ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#49

Post autor: Kusma »

Wojtek pisze:9/10 ludzi to może słyszało tylko o mp3 :D

Ja pamiętam komputery z Windowsem 3.11 jeszcze. Pierwszy PC w domu trafił do nas kiedy Win95 dopiero miał premierę. No ale nieważne.

No to jest problem ów "starszych ludzi" ;) Pogarszanie się słuchu to indywidualna sprawa, nie ma reguły.

Przy stratnej kompresji nie ma co w ogóle wspominać o audiofilii :)
a ja takie krotkie pytanie do tego, moze troche off topic:

Ile w wyborze formatów audio "znajdujemy" autosugestii?

Jeśli by hipotetycznie postawic osobe z dobrym słuchem, ale brakiem wiedzy o jakosci formatow dźwięku, przed przecientym sprzetem(wszystko 20 hz do 20khz), to czy rozpoznala by roznice miedzy mp3 320 kbs a np flac-iem?

Mi się wydaje ze "watpie" - ale to moje osobiste zdanie. Troche może jest tak że jak ktos, "kojarzy" o co chodzi w kompresji dźwięku w audio, to wtedy jak czyta "flac - bezstratny" to mysli sobie -
"teraz bede ripowal na flacc bo lepsze".
Zreszta prawdziwi muzyczni wariaci - taki naprzyklad niedzwiedzki - maja sprzet z pokrytymi zlotem zlaczami, uziemieniami i optycznymi kablami. Tam chyba dopiero czuc audiofilska roznice...

Ja to widze tak:
- buczaca mp3 92 na wzmacniaczu i sluchawkach od mini wiezy szajsunga - dla przecietnego polaka
- flac i 320 mp3 podpiete pod dobrego technica z lat 80' i sluchawki sennheiser hd - ci którzy wiedza o co w tym chodzi
- jakies chore ceny gramiakow po 5 tysi kable po 400 zl za metr itd. - ci ktorzy maja pieniadze na takie rzeczy(niekoniecznie maja lepszy sluch)
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#50

Post autor: Sindsoron »

Kusma pisze:Mi się wydaje ze "watpie" - ale to moje osobiste zdanie. Troche może jest tak że jak ktos, "kojarzy" o co chodzi w kompresji dźwięku w audio, to wtedy jak czyta "flac - bezstratny" to mysli sobie -
"teraz bede ripowal na flacc bo lepsze".
sprzęty mają te 20-20 dla +- 0,1dB :3 resztę pasma też przenoszą tylko już nie tak liniowo :3 między 320 a FLAC'iem ciężko usłyszeć różnicę na słabym sprzęcie. Ja używam FLAC'a tylko ze względu na to że jest bezstratny i mogę go sobie potem przekonwertować na co tylko chcę :3
Kusma pisze:buczaca mp3 92 na wzmacniaczu i sluchawkach od mini wiezy szajsunga - dla przecietnego polaka
moim osobistym zdaniem mp3 poniżej tych ~200kb/s tracą za dużo informacji i na prawdę nie fajnie się ich słucha bo :3 bo na prawdę "słychać" ucięte pasmo, "artefakty" itp
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#51

Post autor: Kusma »

Sindsoron pisze:moim osobistym zdaniem mp3 poniżej tych ~200kb/s tracą za dużo informacji i na prawdę nie fajnie się ich słucha bo :3 bo na prawdę "słychać" ucięte pasmo, "artefakty" itp
wlasnie o tym mowie! na moje oko 70 % polakow nie czuje, badz nie chce czuc roznicy - i sluchaja potem w takiej jakosci zadowoleni...
Sindsoron pisze:sprzęty mają te 20-20 dla +- 0,1dB :3 resztę pasma też przenoszą tylko już nie tak liniowo :3 między 320 a FLAC'iem ciężko usłyszeć różnicę na słabym sprzęcie. Ja używam FLAC'a tylko ze względu na to że jest bezstratny i mogę go sobie potem przekonwertować na co tylko chcę :3
uwazam(moje zdanie) ze ciezko wyczuc roznice nawet na sredniej jakosci sprzecie - o czym pisalem we wczesniejszym poscie,
a sam jako formatu ostatecznego(np na przenosnym odtwarzaczu)uzywam mp3 320 i tak przyznaje sie do tego :P
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#52

Post autor: Sindsoron »

Kusma pisze:wlasnie o tym mowie! na moje oko 70 % polakow nie czuje, badz nie chce czuc roznicy - i sluchaja potem w takiej jakosci zadowoleni...
raczej nie mieli na czym tej różnicy usłyszeć
Kusma pisze:uwazam(moje zdanie) ze ciezko wyczuc roznice nawet na sredniej jakosci sprzecie - o czym pisalem we wczesniejszym poscie,
a sam jako formatu ostatecznego(np na przenosnym odtwarzaczu)uzywam mp3 320 i tak przyznaje sie do tego :P
polecam Ci go zamienić na ogg... może ciut więcej zajmuje miejsca ale tak nie obcina pasma i jakością nie wiele ustępuje formatom bezstratnym
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#53

Post autor: Wojtek »

Kusma pisze:maja sprzet z pokrytymi zlotem zlaczami, uziemieniami i optycznymi kablami
Jeśli to miałaby być "oznaka audiofila" to chyba jeszcze o prawdziwych systemach audiofilskich nie słyszałeś :)
Sindsoron pisze:między 320 a FLAC'iem ciężko usłyszeć różnicę na słabym sprzęcie
Zgadza się.

Dlatego też jak np. motown szuka w innym wątku miniwieży do FLACów to z grubsza nie ma to sensu pod kątem jakościowym, ale potrafię zrozumieć argument, że chodzi tylko o to, że trzyma wszystko we FLACach więc byłoby to dla niego wygodniejsze rozwiązanie.
Kusma pisze:wlasnie o tym mowie! na moje oko 70 % polakow nie czuje, badz nie chce czuc roznicy - i sluchaja potem w takiej jakosci zadowoleni...
Nie tylko Polacy, ale i cały świat.
Kusma pisze:uwazam(moje zdanie) ze ciezko wyczuc roznice nawet na sredniej jakosci sprzecie - o czym pisalem we wczesniejszym poscie,
Jeśli średnia jakość jest w rzeczywistości nie taka średnia ("dobry Technics z 80's") to zapewne tak, a tak obiektywnie patrząc to nie.
Kusma pisze:a sam jako formatu ostatecznego(np na przenosnym odtwarzaczu)uzywam mp3 320 i tak przyznaje sie do tego :P
I już wiadomo co jest tą przysłowiową "solą w oku" :)


Każdy niech używa tego czego chce i nie ma co nad tym wielce debatować.
Jak ktoś nie słyszy u siebie różnicy między FLACiem, a mp3 320kbps (stały bitrate) to niech się trzyma mp3, bo przynajmniej mniej ważą jeśli chodzi o rozmiar pliku :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#54

Post autor: Kusma »

Sindsoron pisze:polecam Ci go zamienić na ogg
wiem dzieki uzywalem tego formatu jak robilem w radiu do transmisji internetowej - przy niskiej transmisji bitow roznica miedzy mp3 o takiej samej transmisji jest kolosalna
szkoda tylko ze ipody nie odtwarzaja ogg :)
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Zgranie winyla - Pre-phono z USB?

#55

Post autor: JacK »

Kupię przedwzmacniacz gramofonowy z interfejsem USB do zgrywania analogów. Nie szukam niczego wyszukanego, potrzebuję do jednorazowej dużej akcji. Budżet do 500 zł.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pre-phono z USB

#56

Post autor: Wojtek »

Kup sobie coś takiego jak Cakewalk UA-1G i podepnij do niego swój obecny przedwzmacniacz.
Nie baw się w preampy z opcją wyjścia USB, szczególnie jak już masz preamp gramofonowy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Pre-phono z USB

#57

Post autor: JacK »

Ciekawa opcja, nie miałem pojęcia o istnieniu takiego urządzenia. Dzięki.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pre-phono z USB

#58

Post autor: Wojtek »

Mogę polecić bo sam takiego używam.
Kupiłem właśnie z myślą o zgrywaniu materiału na komputer, w szczególności na laptopa, stąd potrzebowałem coś pod USB.

Jakościowo patrząc z pewnością jest to lepsze rozwiązanie niż preamp gramofonowy z wyjściem USB.
Nie mówiąc już o tym, że wychodzi taniej i jest bardziej praktyczne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Pre-phono z USB

#59

Post autor: JacK »

Zgrywasz używając jakiego oprogramowania ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pre-phono z USB

#60

Post autor: Wojtek »

Trochę już schodzimy z tematu, ale to i tak przeze mnie, bo zamiast doradzić pre doradziłem inny rodzaj sprzętu :D
Używam Audacity. Cakewalk UA-1G przychodzi razem z oprogramowaniem Sonar LE, ale nie trzeba go instalować. Osobiście nie sprawdzałem tego programu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ