Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#31

Post autor: Wojtek »

Dokładnie Krzyś ;) FLAC to sam kodek. Wspomniany wcześniej Ogg to także kontener (kodek audio = Vorbis, ale może być i inny).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wojtekostojski
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2010, 16:54
Lokalizacja: Kostrzyn Wlkp.

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#32

Post autor: wojtekostojski »

Krzyś: mów do mnie jeszcze :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#33

Post autor: Wojtek »

wojtekostojski pisze:Krzyś: mów do mnie jeszcze :)
Już może lepiej skończ, bo to naprawdę przestaje być śmieszne...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wojtekostojski
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2010, 16:54
Lokalizacja: Kostrzyn Wlkp.

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#34

Post autor: wojtekostojski »

Niby dlaczego? Uważam, że rozpoczął całkiem przyzwoicie.
Ja wiem, że mogę sobie o tych formatach poczytać na wikipedii... ale nie lubię wiedzy encyklopedycznej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#35

Post autor: Wojtek »

wojtekostojski pisze:Niby dlaczego? Uważam, że rozpoczął całkiem przyzwoicie.
Problem w tym, że ani ja, ani też chyba Krzyś nie wiemy o co ci tak na prawdę chodzi teraz. Zadaj jakieś pytanie na temat, bez dywagacji o tym dlaczego tacy i tacy ludzie robią tak i tak, bo nie o to tutaj chodzi.
wojtekostojski pisze:Ja wiem, że mogę sobie o tych formatach poczytać na wikipedii... ale nie lubię wiedzy encyklopedycznej.
Możesz też odwiedzić strony domowe projektów odpowiedzialnych za dany projekt. No, chyba że nie lubisz także języka angielskiego ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wojtekostojski
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2010, 16:54
Lokalizacja: Kostrzyn Wlkp.

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#36

Post autor: wojtekostojski »

Język angielski lubię :)
Dzięki za wskazanie, co mam odwiedzić - po prostu nie wiedziałem, jak to ubrać w słowa.

W tym temacie - ja ze swojej strony kończę.
Miłego! :)
mikimiki075
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2010, 15:30

Re: Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#37

Post autor: mikimiki075 »

A ja znalazłem takie usojstwo - ten gramofon można podpiąć do komputera ale też ma nagrywarkę
http://www.conrad.pl/websale7/?shopid=c ... ber=303560
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#38

Post autor: Wojtek »

Drogie to to, opcja "dla wygodnickich".

Wiem, że zwykły USB ION jest dość popularnym gramofonem (szczególnie na zachodzie i szczególnie wśród nowych i powracających entuzjastów :) ), a z pewnością jest on najpopularniejszy pod kątem klipów typu "nagram winyl i wrzuce na youtube" ;)

Jednakże ciekawy jest opis urządzenia na stronie sklepu, zacytuję kilka fragmentów :)
Płyta jest analizowana, a informacje o albumie, autorze i utworze są automatycznie rozpoznawane.
Oprogramowanie do przetwarzania płyt winylowych (automatyczna identyfikacja utworów),
Ciekawe co to za magiczny software. Czyżby przyrównywacz dźwięków? :)
oprogramowanie Audacity (usunięcie hałasów i zakłóceń).
Łoj, przyoszczędzili, dodając darmowe i otwarte oprogramowanie do zestawu ;)
Waga 5,5 kg
Lekki szajs. Mimo że to paskowiec, to jednak nagrywarka i reszta bebechów też ma jednak trochę masy :)
Napęd taśmowy
Yhym, domyślam sie że chodzi o pasek.
Możliwość nagrania 78 płyt za pomocą dołączonego oprogramowania
Najśmieszniejszy element opisu :) A co się dzieje po nagraniu 78 płyt? Samodestrukcja urządzenia? Zużycie igły? Odmowa posłuszeństwa? :)
A może oprogramowanie nagrywające to wersja próbna z limitowaną ilością nagrywań :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#39

Post autor: matik7777 »

Najśmieszniejszy element opisu A co się dzieje po nagraniu 78 płyt? Samodestrukcja urządzenia? Zużycie igły? Odmowa posłuszeństwa?
A może oprogramowanie nagrywające to wersja próbna z limitowaną ilością nagrywań
To są właśnie teksty po polsku na stronach zagranicznych. Zaprzęgli do pracy jakiś translator i oto mamy tego efekty. :lol: To ja wole czytać takie artykuły w oryginalnym języku. ;) Angielski władam, niemieckim trochę, więc mogę co nie co poczytać w necie. Szkoda tylko, że zazwyczaj nie ma opcji wyłączenia tych pseudo-tłumaczeń
about:blank
majkocb
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2011, 18:28

prosze o pomoc!!!

#40

Post autor: majkocb »

Witam !!!
Mam problem ze zgraniem plyty na komputer wiem ze ten temat byl poruszany wiele razy alep prosze o pomoc
Mam Gramofon Technics sl 1200mk2 podloczony (przez phono) do wzmacniacza pr technisc Su-c800u(przez phono) ktory za pomoca mini jacka jest podlaczony do komputera.
Sciagnolem program Audacity i w jaki sposób mam zgrac dziwiek z plyty na komputer jest to mozliwe czy potrzebuje przedwzmacniacz
PROSZE O POMOC
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przegrywanie płyt winylowych na format cyfrowy

#41

Post autor: Wojtek »

Przerzuciłem twoją prośbę do tego tematu, dotyczącego ogólnie przegrywania płyt.

Po pierwsze, czy masz ADHD? Jak zalewasz forum tymi samymi wpisami w kilku miejscach to ja nie wiem czy ty oczekujesz pomocy czy może czekasz na wyrzucenie stąd za robienie bałaganu? (pytania retoryczne)

Po drugie:
majkocb pisze:wiem ze ten temat byl poruszany wiele razy alep prosze o pomoc
Jak czytam takie zdanie to mnie zawsze krew zalewa. Odbieram to mniej więcej tak:
"wiem, że już o tym była mowa, ale gówno mnie to obchodzi, bo nie chce mi się szukać i czytać, oczekuję poprowadzenia za rączkę"...

A teraz przejdziemy do sedna sprawy:
Dobrze połączyłeś sprzęty, o ile kabel między wzmacniaczem, a komputerem wychodzi z wyjścia magnetofonowego (tape out), a trafia mini-jackiem do wejścia line-in (niebieski kolor) karty dźwiękowej.

Nie potrzebujesz przedwzmacniacza gdyż już go masz, w wzmacniaczu (przedwzmacniacz kryje się za wejściem "phono").
majkocb pisze:PROSZE O POMOC
O co tak właściwie prosisz? Naukę obsługi programu Audacity? To nie tutaj brachu, jest o tym dość w sieci, w każdym popularnym języku (czyli polskim też).
Nawet na youtube znajdziesz klipy pokazujące jak korzystać z tego programu :)

Generalnie, po podłączeniu sprzętów, sprawa rozpoczęcia nagrywania sprowadza się do:
a) uruchomienia programu
b) ustawienia źródła nagrywania na line-in naszej karty dźwiękowej (menu Edit -> Preferences, zakładka Audio I/O, Recording)
c) wciśnięcie przycisku rozpoczynającego nagrywanie (czerwone kółeczko)
d) położenie igły na płycie

To tyle. Jak skończy się nagrywanie zatrzymujesz je przyciskiem Stopu w programie.
Potem przechodzisz do menu File i eksportujesz plik do wybranego formatu (np. Export to WAV).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
majkocb
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2011, 18:28

Nagrywanie na pc

#42

Post autor: majkocb »

Witam.
Mam technisca mk 1200 mk 2 z wkładka Shure m44g to wszysto podłaczane do Pc i gdyz che zgrac winyla na pc uzywam programu AudioCity i tu pojawia sie problem
Gdy puszczam plyta na gramofanie to jest fajny pełny dziwięk a gdy go zgrywam na pc to brzmienia staje sie takie no nie wiem jakby sztuczne, kwadratowe i Chcialbym sie zapytac w czym jest problem w programie, kablach, wzmacniaczu,...???
Szopin
Posty: 7
Rejestracja: 22 cze 2010, 23:12

Zgrywanie płyt - wystarczający sprzęt?

#43

Post autor: Szopin »

Witam.
Musze podłączyć gramofon pod komputer, i moje pytanie brzmi czy taki przedwzmacniacz wystarczy ?? http://allegro.pl/stereofoniczny-przedw ... 83883.html
I jaki system/igłę wybrać aby jakość zgrywanych płyt była dobra, a cena systemu nie była zbyt wysoka ?? Na dzień dzisiejszy posiadam wkładkę z igła AUDIOTECHNICA ATN 91.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Zgrywanie płyt na komputer

#44

Post autor: JacK »

Wystarczy ale wszystko zależy co masz od strony komputera i czy jesteś audiofilem słuchającym inaczej ;)
Wiele osób zgrywających winyle stosuje też przedwzmacniacze gramofonowe z interfejsem USB np. NAD PP-3.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Szopin
Posty: 7
Rejestracja: 22 cze 2010, 23:12

Re: Zgrywanie płyt na komputer

#45

Post autor: Szopin »

Audiofilem nie jestem, ale zgrywanie winyli na komputer w moim przypadku ma służyć do samplingu, czyli ta jakość powinna być w miarę dobra, nie musi być jakaś najwyższych lotów, ponieważ to co z tego powstanie jest czysto amatorskie, ale żeby ta jakość była przynajmniej zadowalająca.
ODPOWIEDZ