DUAL KA460 SM - Prośba o pomoc z igłą, głośnikiem i wyceną

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
majere
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2023, 15:46

DUAL KA460 SM - Prośba o pomoc z igłą, głośnikiem i wyceną

#1

Post autor: majere »

Cześć wszystkim,

Witam na tym forum jako nowy użytkownik i potrzebuję Waszej pomocy. Ostatnio od wujka otrzymałem nieużywane przez wiele lat urządzenie DUAL KA460 SM.
Obrazek Obrazek
Postanowiłem podłączyć sprzęt i przetestować jego działanie. Niestety, napotkałem kilka problemów, których mam nadzieję rozwiązać dzięki Waszej pomocy.

Na początku udało mi się podłączyć 4 głośniki, z których 3 działają normalnie. Jednak czwarty głośnik jest znacznie cichszy od pozostałych. Przełączyłem głośniki kilkukrotnie, aby przeprowadzić eksperymenty, i doszedłem do wniosku, że problem tkwi w gnieździe urządzenia a nie głośniku. Myślę, że warto spróbować wyczyścić styki, czy macie jakieś wskazówki?

Kolejny problem, z którym się zetknąłem, dotyczy igły do gramofonu. Wyglądała ona jak włosie, ale niestety, pękła, gdy wziąłem ją w palce. Czy wiecie, gdzie mogę znaleźć odpowiednią igłę do wymiany? Przeszukałem forum i Internet w poszukiwaniu informacji na ten temat, ale im więcej czytam, tym mniej rozumiem. Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii.

Przechodząc do samego sprzętu, który otrzymałem od wujka, oto kilka oznaczeń, które udało mi się znaleźć:

Gramofon: DUAL KA460 SM
Wkład: DUAL M20 E
Koszyk: Dual TK 134

Chciałbym również zapytać, czy jest sens inwestować w ten sprzęt. Czy ktoś z Was może oszacować, ile może on być obecnie wart na rynku?
W zestawie znajdował się również pilot na kablu, który umożliwia regulację głośności dla każdego głośnika osobno (działa)
Obrazek
4 głośniki
Obrazek
słuchawki (widoczne na pierwszym zdjęciu w poscie, działaja ale mają gumki do wymiany) oraz antena (brak na zdjęciach).



Dziękuję z góry za wszelką pomoc i wskazówki!

Pozdrawiam,
Rafał
ODPOWIEDZ