Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1686
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#46

Post autor: winylowy_luke »

West pisze:
23 lut 2023, 07:23
Faktycznie , muszę jeszcze opanować sztukę wklejania formowych wypowiedzi, ale jak mawiał śp. Andrzej Lepper w słynnym sejmowym wystąpieniu; "jak nie wiecie o kogo chodzi, ... to wiecie o kogo chodzi "

Z błahego na pozór pytania narodził się forumowy hype, spiskowe domysły co poeta miał na myśli, ... prawie jak u Sigmund'a Freud'a, pioniera psychiatrii
I do tego ten knajacki język i maniakalne wszechobecne narodowe teorie spiskowe - widać ciągle żywe w każdym środowisku oraz grupie społecznej.
W zasadzie to (zacytuję forumowego klasyka ) "jeden chuj" o co pytam, bo i tak żadnej odpowiedzi nie uzyskałem , a za chwile spiskowcy odkryją, że jestem agentem Mosadu, NKWD, STAZI, ... Urzędu Skarbowegu lub obyczajówki

W.
Taka rozmowa z niewidomym o kolorach. Trzecia strona wątku leci a wciąż nie wiadomo czego tak naprawdę szukasz?
Najpierw cały tor, potem gramofon, później jakiś preamp :lol: :mrgreen:
Zdecyduj się i określ w końcu, albo przestań zawracać gitare.

Ode mnie - HiTec bo równowaga w przyrodzie musi być! :morda:
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1154
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#47

Post autor: Piterski »

Kup sobie gramofon Sikory, model dopasuj do możliwości finansowych bo słusznie kolega zwrócił Ci uwagę, że bez określenia budżetu ciężko rozważać co w danym pułapie cenowym będzie lepsze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#48

Post autor: pawelgrab »

West pisze:
23 lut 2023, 07:23
Z błahego na pozór pytania narodził się forumowy hype, spiskowe domysły co poeta miał na myśli, ... prawie jak u Sigmund'a Freud'a, pioniera psychiatrii oraz psychoanalizy
zacznij formułować zrozumiałe pytania, bo jeżeli chodzi ci tylko o "ładną szafkę" to wbijaj na forum meblowe, albo do leroy merlin :lol:
West pisze:
23 lut 2023, 07:23
"jeden chuj" o co pytam, bo i tak żadnej odpowiedzi nie uzyskałem , a za chwile spiskowcy odkryją, że jestem agentem Mosadu, NKWD, STAZI, ... Urzędu Skarbowegu lub obyczajówki
i nie uzyskasz - raczej, na tym etapie, to tobie jest potrzebny specjalista psychiatra a nie ołtarzyk i muzyczne uduchowienie, analogowa nostalgia raczej nie dla ciebie niestety na tym etapie ;), zacznij od właściwego słownictwa - "drapaki luxmana" - nie wiesz co piszesz specjalisto z 40-letnim stażem muzycznym :laughing-rolling:
West pisze:
22 lut 2023, 13:26
Zatem jeszcze raz; stare (gramofony), czy nowe (gramofony) ?
cytujesz mnie Kolego to zabiorę jeszcze chwilę i napiszę ogarnij się, wjechałeś z buciorami na Forum i nikt nie wie o co dokładnie chodzi, a zanim mnie zacytujesz lub coś napiszesz pomyśl o czym tu forumowicze mówią i zredaguj myśl własną tzn. określ sam dla siebie czy chcesz nowy gramofon, czy używany , a potem dopytuj
:greetings-waveyellow:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
West
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:37
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#49

Post autor: West »

Niczego na razie nie szukam, jedynie byłem ciekaw Waszych opinii w temacie STARE ver NOWE gramofony.
O kwotach i pieniądzach więcej nie rozmawiajmy, ponieważ jak widać, niektórzy na wieść o potencjalnym łupie od razu na forum wywalają zawartość swojej okrężnicy :shifty:
Przyznam też, że forumowy hype mógł być spowodowany mnogością moich (naiwnych*) pytań - niektórzy mogą tego nie ogarniać, a niektórzy po prostu nie chcą dzielić się swoją wiedzą.
Zatem nasuwa się kolejne pytanie - czy to jest Forum analogowych maniaków, którzy zalogowali się tu, by dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ?
No i następne pytanie zadałem :pray: :lol:

*Naiwnych - w sensie oczekiwań na obiektywne wypowiedzi, a nie w sensie nie merytorycznej treści.

W.
kulek123
Posty: 465
Rejestracja: 06 gru 2018, 14:58
Gramofon: SABA PSP 248
Lokalizacja: Wilków

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#50

Post autor: kulek123 »

Według mnie powinieneś:
- Jeżeli lubisz wygląd starego sprzętu vintage to kup topowy model z dawnych lat który będzie cieszył oko i ducha
- Jeżeli lubisz nowoczesny wygląd i nowy sprzęt to kup dobry gramofon z najnowszej produkcji w budżecie jaki Ciebie interesuje i ciesz swoje oko i ducha.
- Jeżeli lubisz nowe sprzęty ale podoba się tobie styl vintage to poszukaj sprzętu który łączy te dwie cechy i ciesz oko i ducha.

I to powinno zakończyć dyskusję na ten temat, jak już ustalisz powyższe i budżet to sprzęt na pewno się znajdzie a z tego co piszesz to nawet nie musi działać :)
SABA PSP 248 / PHILIPS 22RH720 / AKAI CD-37 / ADK 3540
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1740
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#51

Post autor: jaca1970 »

West pisze:
23 lut 2023, 08:42
Niczego na razie nie szukam, jedynie byłem ciekaw Waszych opinii w temacie STARE ver NOWE gramofony.
O kwotach i pieniądzach więcej nie rozmawiajmy, ponieważ jak widać, niektórzy na wieść o potencjalnym łupie od razu na forum wywalają zawartość swojej okrężnicy
Przyznam też, że forumowy hype mógł być spowodowany mnogością moich (naiwnych*) pytań - niektórzy mogą tego nie ogarniać, a niektórzy po prostu nie chcą dzielić się swoją wiedzą.
Zatem nasuwa się kolejne pytanie - czy to jest Forum analogowych maniaków, którzy zalogowali się tu, by dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ?
No i następne pytanie zadałem
Epilog i przedstawienie się w jednym

Koledzy plisss co Wy tu jeszcze szukacie ?
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Andy05
Posty: 805
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:20

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#52

Post autor: Andy05 »

@West - jest sporo GRAMOFONIKÓW - coś dobierzesz.
Rudinho
Posty: 606
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#53

Post autor: Rudinho »

Po prostu kolega chciał się pochwalić, że ma 10 tys. zł.
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6680
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#54

Post autor: konrads0 »

Rudinho pisze:
26 lut 2023, 12:35
ma
Rudinho pisze:
26 lut 2023, 12:35
10
Rudinho pisze:
26 lut 2023, 12:35
tys
A nie prawda, bo jeśli trzeba, może być więcej, ale tylko jeśli trzeba :shifty:
Rudinho
Posty: 606
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#55

Post autor: Rudinho »

Mnie to coraz bardziej się skleja do kupy, że to nasz dobry ziomek Andrzej pod nowym nickiem. Zachód Polski, przedsiębiorca, nienaganny sznyt i maniery...
Wpaść na forum, zrobić zadymę i jeszcze próbować odbić piłeczkę, że "to nie ja, to wasz <knajacki> styl".
Uwielbiam takich przeintelektualizowanych, "kulturalnych" osobników.
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
ODPOWIEDZ