Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

Wszystko razem
Awatar użytkownika
West
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:37
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#31

Post autor: West »

Jozi pisze:
22 lut 2023, 13:01
Wojtek pisze:
22 lut 2023, 12:29
Ale się chłopaki rozemocjonowali. A to wszystko takie proste przecież jest. Już wyjaśniam:

Jak do starej muzyki to stare, a do nowej nowe.

Można? Można.
:morda:
Pogoda wredna, toć się chłopaki nakręcili.
Mnie to nie dziwi jak ktoś wydziwia, sam wiem po sobie, też ostatnio trochę wydziwiam :lol: :lol: :lol: .
Teraz bardziej czytam i przeglądam, mózgownica mi dymi niczym lokomotywa, targają różnorakie pomysły.
Kable do kolumn zamówione, ale nie odpuszczam jakiegoś wzmaka z sanui albo kenwooda ciepło grającego ( coś lekko pod lampę ) z MM ale i MC, bo za chwilę może mnie najdzie na MC.
Póki co przemyślałem temat i bardziej pójdę w kierunku wzmacniacza z epoki z przyzwoitym wbudowanym MM i MC jak z zewnętrznym.
Ja człek z małym stażem sprzętowym Szanownemu Koledze radzę bardziej spoglądać w garniak stary vintage po dobrym serwisie, bo zdecydowanie jakością przebije te nowości.
Sprawa dalszego toru to już sprawa kasy, ile przeznaczyć i jaki ma być cel.
Ale uderzyć w dobry stary wzmacniacz z dobrym wbudowanym preampem to najbardziej sensowne kasowo podejście.
Zawsze do tego można dorzucić CD czy jakies urządzonko do przesyłania muzy.
Kable mam, tory mam, słuchawki mam - o tym wszystkim pisałem już wcześniej.
Teraz potrzebny preamp i oczywiście drapak.
Może być preamp we wzmacniaczu, ale to raczej dwa w jednym nigdy nie będzie dobrze grało, ... a moze masz jakies opcje?
Jeśli stary garniak, to co oferujesz, jakies konkretne modele, na co zwrócić uwagę, a co pominąć.

W.
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 261
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#32

Post autor: kraf101 »

West pisze:
21 lut 2023, 11:58
(...)
Ale pytam o Wasze doświadczenia - stare czy nowe gramofony ?
(...)
Jako człowiek 50+, w temacie gramofonów mogę się autorytatywnie wypowiedzieć.
Gramofon ładniejszy wizualnie, dźwiękowo będzie lepszy. Elementy sentymentalne konstrukcji gramofonu również znacząco poprawiają jakość brzmienia, zarówno w basie, szczególe i paśmie przenoszenia. I nikt mi nie powie, 0,5 tony w talerzu, kilogramy złota w kablach i dziesiątki tysięcy kilogramów monet na fakturze mają znaczenie. Hi-Tec, może i hajtek, ale wizualnie to się nadaje do pędzenia bimbru, a nie do winylu.
Załączniki
Zrzut ekranu z 2023-02-22 13-42-59.png
Ostatnio zmieniony 22 lut 2023, 13:43 przez kraf101, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1577
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#33

Post autor: domibobi »

West pisze:
22 lut 2023, 13:37

Teraz potrzebny preamp ...
Warto zaglądnąć tutaj w celach poznawczych i może zakupowych viewtopic.php?p=415351#p415351

Zdecydowanie polecam. Choć jeszcze do końca się nie poznaliśmy (zabawa trwa), to wstępnie, mistrzostwo świata dla mnie :) za ogólnie nieduże pieniądze.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1355
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#34

Post autor: Jozi »

West pisze:
22 lut 2023, 13:37
Jozi pisze:
22 lut 2023, 13:01
Wojtek pisze:
22 lut 2023, 12:29
Ale się chłopaki rozemocjonowali. A to wszystko takie proste przecież jest. Już wyjaśniam:

Jak do starej muzyki to stare, a do nowej nowe.

Można? Można.
:morda:
Pogoda wredna, toć się chłopaki nakręcili.
Mnie to nie dziwi jak ktoś wydziwia, sam wiem po sobie, też ostatnio trochę wydziwiam :lol: :lol: :lol: .
Teraz bardziej czytam i przeglądam, mózgownica mi dymi niczym lokomotywa, targają różnorakie pomysły.
Kable do kolumn zamówione, ale nie odpuszczam jakiegoś wzmaka z sanui albo kenwooda ciepło grającego ( coś lekko pod lampę ) z MM ale i MC, bo za chwilę może mnie najdzie na MC.
Póki co przemyślałem temat i bardziej pójdę w kierunku wzmacniacza z epoki z przyzwoitym wbudowanym MM i MC jak z zewnętrznym.
Ja człek z małym stażem sprzętowym Szanownemu Koledze radzę bardziej spoglądać w garniak stary vintage po dobrym serwisie, bo zdecydowanie jakością przebije te nowości.
Sprawa dalszego toru to już sprawa kasy, ile przeznaczyć i jaki ma być cel.
Ale uderzyć w dobry stary wzmacniacz z dobrym wbudowanym preampem to najbardziej sensowne kasowo podejście.
Zawsze do tego można dorzucić CD czy jakies urządzonko do przesyłania muzy.
Kable mam, tory mam, słuchawki mam - o tym wszystkim pisałem już wcześniej.
Teraz potrzebny preamp i oczywiście drapak.
Może być preamp we wzmacniaczu, ale to raczej dwa w jednym nigdy nie będzie dobrze grało, ... a moze masz jakies opcje?
Jeśli stary garniak, to co oferujesz, jakies konkretne modele, na co zwrócić uwagę, a co pominąć.
Uderz do Pawelca i będzie sprzęt extra z górnej półki.
W innym przypadku jakiś technics 1200 po serwisie.
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7658
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#35

Post autor: amrowek »

konrads0 pisze:
21 lut 2023, 17:06
Idę po chrupki, bo czipsy są niezdrowe
Myślisz , Moda na Sukces?

dorzucę drwa do akcji :D

AVM A2 albo jakie monobloki :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4726
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#36

Post autor: Mawis »

West pisze:
22 lut 2023, 13:26
pawelgrab pisze:
22 lut 2023, 12:20
West pisze:
21 lut 2023, 11:30
wymyśliłem sobie, że zbuduję w salonie ołtarzyk analogowy, czyli będzie ładna szafka z gramofonem
West pisze:
21 lut 2023, 11:30
do pocieszenia audiofilskiego oka i ducha
grzmisz tzn. brzmisz Kolego jak organista kościelny :lol:, albo.....

ja ci odpowiem daruj sobie odsłuchy analogowe bo trzeba jeszcze nośniki jakie takie posiadać albo szukaj gramofon ze slotem usb (tudzież podobnym)- załatwisz wówczas sprawę cyfryzacji gramofonu, natomiast na poważnie, to wbiłeś na Forum staromodnego analogu (w domyśle vintage) - więc się nie bulwersuj się i nie oczekuj, że ktoś doradzi nowe :D
West pisze:
21 lut 2023, 17:12
-... itd.
-... itp.
-... etc, etc, etc,
-obecnie wszystko to, co oferuje cyfrowy rynek.
Mogę tak wyliczać do rana, tylko przypominam, że pytałem ; NOWE czy STARE .
:think: - dylemat moralny - :shock: może dwa ołtarzyki duchowe jeden nowe vintage a drugi stare vintage i paradoksalnie twoje wartości moralne nie będą zachwiane ;) pozostaną w w zgodzie z uduchowieniem i będą spójne etycznie

pozdrawiam

Nośniki jako takie posiadam ;) ... no, może nie jako takie, tylko konkretne, ale ty (jak blondynka ?) ciągle nie rozumiesz o co pytałem.
Retorycznie zapytam; czy aby na pewno to Forum tylko staromodnego analogu ?
Widać nie czytasz co Koledzy piszą, a piszą także o nowszych konstrukcjach, niestety nie podają ceny, może dlatego nie zauważasz takich postów.
Zejdę na chwilę do Twojego poziomu argumentacji i napiszę, że dla mnie to nie " jeden chuj" z kim piszę, zatem daruj sobie te finansowe przesłuchania i forumowe połajanki, bo jak widzę, najwięcej piany bijesz w temacie (nie swoich) pieniędzy, ... niestety .
W zasadzie z taką knajacką argumentacją i poziomem wypowiedzi wykluczyłeś siebie jako obiektywne źródło wiedzy.

Zatem jeszcze raz; stare (gramofony), czy nowe (gramofony) ?
Jeśli tylko stare, to które ?
Na co zwrócić uwagę, czy np z podnośnikiem czy raczej bez.
Strobo czy kwarc ?
Napęd pośredni czy bezpośredni - wady i zalety poszczególnych modeli ?

Dasz radę merytorycznie, czy jednak będziesz tkwił na poziomie pt. "jeden chuj" ?
Jeśli nie Ty, to może inni Koledzy podejmą temat.

W.
To jeszcze musisz sie nauczyć cytować odpowiednich forumowiczów jak chcesz prowadzić dyskusję...
A jak na 40 lat doświadczenia i posiadacza kilku torów audio to pytania typu: Napęd pośredni czy bezpośredni - wady i zalety poszczególnych modeli ? - trochę od czapy...
:animals-dogrun: i juz mnie nie ma.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#37

Post autor: Wojtek »

Z tego co rozumiem - kolega oczekuje by ktoś tutaj napisał książkę o podstawach, bo koledze nie chce się po forum rozglądać w poszukiwaniu odpowiedzi, mimo że są to bardzo popularne zagadnienia.

Troszkę ręce opadają, jeśli mam rację.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6685
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#38

Post autor: konrads0 »

Ja podejrzewam, że kolega niczego nie oczekuje, zna doskonale to forum, a kij w mrowisko wkłada z... nudów
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#39

Post autor: Zeroqll »

konrads0 pisze:
22 lut 2023, 16:11
Ja podejrzewam, że kolega niczego nie oczekuje, zna doskonale to forum, a kij w mrowisko wkłada z... nudów
Podzielam zdanie.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4726
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#40

Post autor: Mawis »

Dokładnie tak. I nie ma co "w chuj dyskutować" :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2416
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#41

Post autor: Lukasz31 »

Słuszne podejrzenia koledzy :D
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1741
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#42

Post autor: jaca1970 »

Maski opadły już wczoraj.... Teraz tylko czekać na Epilog
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#43

Post autor: pawelgrab »

Bez tytułu1.jpg
:roll:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1355
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#44

Post autor: Jozi »

No cóż już od wczoraj ciśnienie miało tendencję spadkową :lol: :lol: :lol: .
Mam taki charakter pracy, że wiem kiedy to się dzieje, ci inni zaczynają dzwonić i się wykłócać :lol: :lol: :lol: :lol: .
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
West
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:37
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#45

Post autor: West »

Mawis pisze:
22 lut 2023, 14:54
West pisze:
22 lut 2023, 13:26
pawelgrab pisze:
22 lut 2023, 12:20




grzmisz tzn. brzmisz Kolego jak organista kościelny :lol:, albo.....

ja ci odpowiem daruj sobie odsłuchy analogowe bo trzeba jeszcze nośniki jakie takie posiadać albo szukaj gramofon ze slotem usb (tudzież podobnym)- załatwisz wówczas sprawę cyfryzacji gramofonu, natomiast na poważnie, to wbiłeś na Forum staromodnego analogu (w domyśle vintage) - więc się nie bulwersuj się i nie oczekuj, że ktoś doradzi nowe :D



:think: - dylemat moralny - :shock: może dwa ołtarzyki duchowe jeden nowe vintage a drugi stare vintage i paradoksalnie twoje wartości moralne nie będą zachwiane ;) pozostaną w w zgodzie z uduchowieniem i będą spójne etycznie

pozdrawiam

Nośniki jako takie posiadam ;) ... no, może nie jako takie, tylko konkretne, ale ty (jak blondynka ?) ciągle nie rozumiesz o co pytałem.
Retorycznie zapytam; czy aby na pewno to Forum tylko staromodnego analogu ?
Widać nie czytasz co Koledzy piszą, a piszą także o nowszych konstrukcjach, niestety nie podają ceny, może dlatego nie zauważasz takich postów.
Zejdę na chwilę do Twojego poziomu argumentacji i napiszę, że dla mnie to nie " jeden chuj" z kim piszę, zatem daruj sobie te finansowe przesłuchania i forumowe połajanki, bo jak widzę, najwięcej piany bijesz w temacie (nie swoich) pieniędzy, ... niestety .
W zasadzie z taką knajacką argumentacją i poziomem wypowiedzi wykluczyłeś siebie jako obiektywne źródło wiedzy.

Zatem jeszcze raz; stare (gramofony), czy nowe (gramofony) ?
Jeśli tylko stare, to które ?
Na co zwrócić uwagę, czy np z podnośnikiem czy raczej bez.
Strobo czy kwarc ?
Napęd pośredni czy bezpośredni - wady i zalety poszczególnych modeli ?

Dasz radę merytorycznie, czy jednak będziesz tkwił na poziomie pt. "jeden chuj" ?
Jeśli nie Ty, to może inni Koledzy podejmą temat.

W.
To jeszcze musisz sie nauczyć cytować odpowiednich forumowiczów jak chcesz prowadzić dyskusję...
A jak na 40 lat doświadczenia i posiadacza kilku torów audio to pytania typu: Napęd pośredni czy bezpośredni - wady i zalety poszczególnych modeli ? - trochę od czapy...
:animals-dogrun: i juz mnie nie ma.
Faktycznie , muszę jeszcze opanować sztukę wklejania formowych wypowiedzi, ale jak mawiał śp. Andrzej Lepper w słynnym sejmowym wystąpieniu; "jak nie wiecie o kogo chodzi, ... to wiecie o kogo chodzi " :lol: :lol: :lol:

Z błahego na pozór pytania narodził się forumowy hype, spiskowe domysły co poeta miał na myśli, ... prawie jak u Sigmund'a Freud'a, pioniera psychiatrii oraz psychoanalizy :pray:
I do tego ten knajacki język i maniakalne wszechobecne narodowe teorie spiskowe - widać ciągle żywe w każdym środowisku oraz grupie społecznej.
W zasadzie to (zacytuję forumowego klasyka ) "jeden chuj" o co pytam, bo i tak żadnej odpowiedzi nie uzyskałem :cry: , a za chwile spiskowcy odkryją, że jestem agentem Mosadu, NKWD, STAZI, ... Urzędu Skarbowegu lub obyczajówki :clap: :clap: :clap:

W.
ODPOWIEDZ