Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

Wszystko razem
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14999
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#16

Post autor: darkman »

konrads0 pisze:
21 lut 2023, 11:47
West, z takim doświadczeniem jakie masz, to nikt z forumowiczów nie będzie śmiał się przy Tobie odezwać ;)
West pisze:
21 lut 2023, 11:30
typu real vintage, np. PL50/70, Yamaha GT, JVC VICTOR
Tu raczej widać, że kolega jest pod wrażeniem forumowej mody. Zatem nie ma się czego bać. :) A zwłaszcza innych firm. ;)
mrcnoos pisze:
21 lut 2023, 13:02
Ale po co zaraz dorabiać skoro już jest dorobione i gotowe 8-)
viewtopic.php?f=59&t=19167
C.b.d.u.
BTW jakby ktoś po zakupie już odrzucał PUA1600, to chętnie podniosę, proszę tylko wskazać rzucany kierunek.

A właśnie Demony, Luxmany i sporo innych.. to tak a pro po konia czyli PD-131 na giełdzie od Marcina, bo zdaje się nadal aktualny.
Awatar użytkownika
West
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:37
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#17

Post autor: West »

Celowo napisalem o forumowych fawotytach, ... te modele kazdy zna tu na Forum.
Ale roważałem także drapaka Luxman'a, nawet ogladałem fajne wzmaki vacum do kompletu.

W
Ostatnio zmieniony 21 lut 2023, 17:16 przez West, łącznie zmieniany 1 raz.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#18

Post autor: Zeroqll »

West pisze:
21 lut 2023, 15:55
Przeciez pisałem, że może być więcej niż 10 tys.

W
Kolego, proszę czytaj ze zrozumieniem, ja nie pytam jaką kwotę masz do wydania, bo to napisałeś, tylko o to czy te 10k to jest suma na sam gramofon, czy na cały zestaw (gramofon, wzmacniacz, kolumny).
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1732
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#19

Post autor: jaca1970 »

West pisze:
21 lut 2023, 11:30
40
A tak zapytam zaczepnie, czy przez te lata nie ukierunkował sie kolega w jakiegoś producenta sprzętu, modele, serie, 40 lat to kawał czasu, cyfra jest chyba krócej....

Pewnie sie myle, jak zwykle....
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
West
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:37
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#20

Post autor: West »

Zeroqll pisze:
21 lut 2023, 16:22
West pisze:
21 lut 2023, 15:55
Przeciez pisałem, że może być więcej niż 10 tys.

W
Kolego, proszę czytaj ze zrozumieniem, ja nie pytam jaką kwotę masz do wydania, bo to napisałeś, tylko o to czy te 10k to jest suma na sam gramofon, czy na cały zestaw (gramofon, wzmacniacz, kolumny).
Kolego, widzę że subtelne uniki w dyskusji o nie Twoich pieniądzach uznajesz za brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Zatem jesli nie zrozumiałeś mojej sugestii, to wprost napiszę, że na takie nachalne zaczepki i przesluchanie nie mam zamiaru odpowiadac.

Pytanie było o opinie; STARE czy NOWE, a nie o to, czy i ile mam na to pieniedzy.
Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia, zapraszam do dalszej dyskusji.

W
Ostatnio zmieniony 21 lut 2023, 17:13 przez West, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6632
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#21

Post autor: konrads0 »

Idę po chrupki, bo czipsy są niezdrowe :drool:
Awatar użytkownika
West
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:37
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#22

Post autor: West »

jaca1970 pisze:
21 lut 2023, 16:40
West pisze:
21 lut 2023, 11:30
40
A tak zapytam zaczepnie, czy przez te lata nie ukierunkował sie kolega w jakiegoś producenta sprzętu, modele, serie, 40 lat to kawał czasu, cyfra jest chyba krócej....

Pewnie sie myle, jak zwykle....
Budowanie nowych torów od zawsze traktuję jak gonienie króliczka.
Od zawsze buduję z innych klocków, dwa razy do tej samej rzeki nie wchodzę - żaden kot 40 lat nie wytrzyma przy jednej dziurce audio ;)
Ale chetnie opowiem o mojej muzycznej drodze, zatem w skrócie
-pierwsze audio to Diora Amator 3,
-nastepnie byl Radmor, ... pózniej Denon, Technics, Pioneer, Onkyo, Marantz, ... i jeszcze wiele innych ciekawych setupów.
-pierwsze kolumny Thomson ,
-pierwsze powazne słuchawki Pioneer SL-L40,
-pierwszy winyl ACDC,
-pierwszy CD Black Sabbath,
-... itd.
-... itp.
-... etc, etc, etc,
-obecnie wszystko to, co oferuje cyfrowy rynek.
Mogę tak wyliczać do rana, tylko przypominam, że pytałem ; NOWE czy STARE .

PS.
Gdzie ja napisałem, ze cyfra była 40 lat temu ?

W
Ostatnio zmieniony 21 lut 2023, 17:36 przez West, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14999
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#23

Post autor: darkman »

Nowe bierz i tak kiedyś będą stare. :mrgreen:
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1732
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#24

Post autor: jaca1970 »

West pisze:
21 lut 2023, 17:12
rana
Dawaj. 40 lat doświadczenia to mało kto tu ma.... Nauczymy sie czegoś przy okazji
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#25

Post autor: Bacek »

darkman pisze:
21 lut 2023, 17:14
Nowe bierz i tak kiedyś będą stare. :mrgreen:
Stare bierz.Nowe jutro też będą stare. :D
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#26

Post autor: Zeroqll »

West pisze:
21 lut 2023, 17:00
Kolego, widzę że subtelne uniki w dyskusji o nie Twoich pieniądzach uznajesz za brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Zatem jesli nie zrozumiałeś mojej sugestii, to wprost napiszę, że na takie nachalne zaczepki i przesluchanie nie mam zamiaru odpowiadac.

Pytanie było o opinie; STARE czy NOWE, a nie o to, czy i ile mam na to pieniedzy.
Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia, zapraszam do dalszej dyskusji.

W
Nie wiem, gdzie Ty widzisz nachalne zaczepki. Mnie nie interesują Twoje pieniądze i nie o nie pytam od samego początku. W pierwszym poście piszesz:
West pisze:
21 lut 2023, 11:30
-czy zakupić sprzęt typu real vintage, np. PL50/70, Yamaha GT, JVC VICTOR + fajny wzmacniacz z dobrą dziurką na dobre słuchawki,
-czy może zakupić coś z nowoczesnych konstrukcji, być może vintage stylle, ale na nowoczesnych przetwornikach i podzespołach.
Wymieniasz tam gramofony, piszesz o wzmacniaczu i słuchawkach. Potem:
West pisze:
21 lut 2023, 11:30
Budżet około 10 tyś, ale jeśli trzeba, może być więcej.
Czyli sam podajesz kwotę, więc nie pitol, że Cię przesłuchuję odnośnie Twoich pieniędzy.

Pytanie oczywiście brzmi- czy stare, czy nowe, ale jak rozumiem w kontekście do powyższych informacji tj sprzętu( gramofon, wzmacniacz, słuchawki) oraz kwoty którą sam wymieniłeś (10k). Natomiast nie jest dla mnie jasne czy pytasz o sam gramofon i ta kwota dotyczy tylko niego (podajesz modele od 4k do ponad 10k), czy pytasz o cały zestaw. To próbuję ustalić od samego początku (dla jasności jeszcze raz napiszę, czy chodzi Ci o sam gramofon za tą kwotę, czy też o wzmacniacz i słuchawki i wszystko ma się zmieścić w 10k). Moja odpowiedź będzie uzależniona czy mowa o gramofonie za 4k, czy 10k.

Więc dopóki migasz się od wyjaśnienia o co pytasz, moja odpowiedź na Twoje pytanie- stare czy nowe, w kontekście tego co do tej pory napisałeś: jeden chuj.
Jeżeli chcesz podyskutować o audio, a nie dąsać się jak panienka, to doprecyzuj o co Ci chodzi.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1143
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#27

Post autor: pawelgrab »

West pisze:
21 lut 2023, 11:30
wymyśliłem sobie, że zbuduję w salonie ołtarzyk analogowy, czyli będzie ładna szafka z gramofonem
West pisze:
21 lut 2023, 11:30
do pocieszenia audiofilskiego oka i ducha
grzmisz tzn. brzmisz Kolego jak organista kościelny :lol:, albo.....

ja ci odpowiem daruj sobie odsłuchy analogowe bo trzeba jeszcze nośniki jakie takie posiadać albo szukaj gramofon ze slotem usb (tudzież podobnym)- załatwisz wówczas sprawę cyfryzacji gramofonu, natomiast na poważnie, to wbiłeś na Forum staromodnego analogu (w domyśle vintage) - więc się nie bulwersuj się i nie oczekuj, że ktoś doradzi nowe :D
West pisze:
21 lut 2023, 17:12
-... itd.
-... itp.
-... etc, etc, etc,
-obecnie wszystko to, co oferuje cyfrowy rynek.
Mogę tak wyliczać do rana, tylko przypominam, że pytałem ; NOWE czy STARE .
:think: - dylemat moralny - :shock: może dwa ołtarzyki duchowe jeden nowe vintage a drugi stare vintage i paradoksalnie twoje wartości moralne nie będą zachwiane ;) pozostaną w w zgodzie z uduchowieniem i będą spójne etycznie

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 lut 2023, 12:29 przez pawelgrab, łącznie zmieniany 1 raz.
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#28

Post autor: Wojtek »

Ale się chłopaki rozemocjonowali. A to wszystko takie proste przecież jest. Już wyjaśniam:

Jak do starej muzyki to stare, a do nowej nowe.

Można? Można.
:morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1293
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#29

Post autor: Jozi »

Wojtek pisze:
22 lut 2023, 12:29
Ale się chłopaki rozemocjonowali. A to wszystko takie proste przecież jest. Już wyjaśniam:

Jak do starej muzyki to stare, a do nowej nowe.

Można? Można.
:morda:
Pogoda wredna, toć się chłopaki nakręcili.
Mnie to nie dziwi jak ktoś wydziwia, sam wiem po sobie, też ostatnio trochę wydziwiam :lol: :lol: :lol: .
Teraz bardziej czytam i przeglądam, mózgownica mi dymi niczym lokomotywa, targają różnorakie pomysły.
Kable do kolumn zamówione, ale nie odpuszczam jakiegoś wzmaka z sanui albo kenwooda ciepło grającego ( coś lekko pod lampę ) z MM ale i MC, bo za chwilę może mnie najdzie na MC.
Póki co przemyślałem temat i bardziej pójdę w kierunku wzmacniacza z epoki z przyzwoitym wbudowanym MM i MC jak z zewnętrznym.
Ja człek z małym stażem sprzętowym Szanownemu Koledze radzę bardziej spoglądać w garniak stary vintage po dobrym serwisie, bo zdecydowanie jakością przebije te nowości.
Sprawa dalszego toru to już sprawa kasy, ile przeznaczyć i jaki ma być cel.
Ale uderzyć w dobry stary wzmacniacz z dobrym wbudowanym preampem to najbardziej sensowne kasowo podejście.
Zawsze do tego można dorzucić CD czy jakies urządzonko do przesyłania muzy.
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, pre Dyskretniok , Kenwood KR 820, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Indiana Line Nota 550X-C]
Awatar użytkownika
West
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:37
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Dylemat moralny - vintage czy Hi-Tec ?

#30

Post autor: West »

pawelgrab pisze:
22 lut 2023, 12:20
West pisze:
21 lut 2023, 11:30
wymyśliłem sobie, że zbuduję w salonie ołtarzyk analogowy, czyli będzie ładna szafka z gramofonem
West pisze:
21 lut 2023, 11:30
do pocieszenia audiofilskiego oka i ducha
grzmisz tzn. brzmisz Kolego jak organista kościelny :lol:, albo.....

ja ci odpowiem daruj sobie odsłuchy analogowe bo trzeba jeszcze nośniki jakie takie posiadać albo szukaj gramofon ze slotem usb (tudzież podobnym)- załatwisz wówczas sprawę cyfryzacji gramofonu, natomiast na poważnie, to wbiłeś na Forum staromodnego analogu (w domyśle vintage) - więc się nie bulwersuj się i nie oczekuj, że ktoś doradzi nowe :D
West pisze:
21 lut 2023, 17:12
-... itd.
-... itp.
-... etc, etc, etc,
-obecnie wszystko to, co oferuje cyfrowy rynek.
Mogę tak wyliczać do rana, tylko przypominam, że pytałem ; NOWE czy STARE .
:think: - dylemat moralny - :shock: może dwa ołtarzyki duchowe jeden nowe vintage a drugi stare vintage i paradoksalnie twoje wartości moralne nie będą zachwiane ;) pozostaną w w zgodzie z uduchowieniem i będą spójne etycznie

pozdrawiam

Nośniki jako takie posiadam ;) ... no, może nie jako takie, tylko konkretne, ale ty (jak blondynka ?) ciągle nie rozumiesz o co pytałem.
Retorycznie zapytam; czy aby na pewno to Forum tylko staromodnego analogu ?
Widać nie czytasz co Koledzy piszą, a piszą także o nowszych konstrukcjach, niestety nie podają ceny, może dlatego nie zauważasz takich postów.
Zejdę na chwilę do Twojego poziomu argumentacji i napiszę, że dla mnie to nie " jeden chuj" z kim piszę, zatem daruj sobie te finansowe przesłuchania i forumowe połajanki, bo jak widzę, najwięcej piany bijesz w temacie (nie swoich) pieniędzy, ... niestety .
W zasadzie z taką knajacką argumentacją i poziomem wypowiedzi wykluczyłeś siebie jako obiektywne źródło wiedzy.

Zatem jeszcze raz; stare (gramofony), czy nowe (gramofony) ?
Jeśli tylko stare, to które ?
Na co zwrócić uwagę, czy np z podnośnikiem czy raczej bez.
Strobo czy kwarc ?
Napęd pośredni czy bezpośredni - wady i zalety poszczególnych modeli ?

Dasz radę merytorycznie, czy jednak będziesz tkwił na poziomie pt. "jeden chuj" ?
Jeśli nie Ty, to może inni Koledzy podejmą temat.

W.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2023, 14:03 przez West, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ