Audiofilskie teorie

Wszystko razem
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Audiofilskie teorie

#31

Post autor: dale »

Wojtek pisze:
23 lut 2023, 21:42
Daj Pan spokój. Zapis cyfrowy jest dzisiaj już na tyle "gęsty" że spokojnie pochłania rozdzielczość systemów analogowych.
Nie zatrzymaliśmy się na etapie specyfikacji CD Audio czy taśm DAT.
Tak więc po mojemu to nie argument.
Mówimy w kategoriach bezwzględnych, a nie czy to ma znaczenie... bo znaczenie przestało mieć juz jakiś czas temu. Jednak jak ludzie słyszą kable, to może i słyszą sample :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Audiofilskie teorie

#32

Post autor: Wojtek »

Nie rozumiem, ale OK.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 260
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Re: Audiofilskie teorie

#33

Post autor: kraf101 »

Bastech pisze:
13 lut 2023, 13:06
Oczywiście wiem kto zacz ten Pacuła, i znam jego opowieści z mchu i paproci z czasów analogowych ale to co teraz prezentuje to jakieś kuriozum. W dodatku podparty przez prowadzącego mieniącego się informatykiem...
Czemu to ma służyć, nakręcaniem rynku czy podbudowywaniem swojego ego?
No właśnie łysy "informatyk" też na mnie zrobił największe wrażenie. Przecież on powinien mieć kolegów, innych informatyków i powinien się wstydzić słuchać wywodów redaktora.
A czemu to ma służyć? Chyba dla rozrywki. Osobiście dobiłem do circa 15min. I mam pytanie, czy dalej są jakieś smakowite fragmenty, bo nie chcę przez godzinę 50 słuchać.
Awatar użytkownika
Bastech
Posty: 143
Rejestracja: 13 lis 2020, 10:34
Gramofon: Technics SL-D3
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Audiofilskie teorie

#34

Post autor: Bastech »

kraf101 pisze:
24 lut 2023, 23:28
Osobiście dobiłem do circa 15min. I mam pytanie, czy dalej są jakieś smakowite fragmenty, bo nie chcę przez godzinę 50 słuchać.
A i owszem, są. Na ten przykład taki, że pan Wojciech, niby dla żartu na początku, przesłał strumień danych przez kilka przełączników sieciowych naraz, oczywiście audiofilskich, i usłyszał w końcowym sygnale znaczną poprawę w stosunku do przesyłu tylko przez jeden przełącznik.
Oczywiście niczym byłyby tylko wrażenia słuchowe bez naukowej podstawy, otóż stwierdził iż poprawa dźwięku wynika z poprawy stromości zboczy sygnału prostokątnego w każdym kolejnym przełączniku... Jakoś tak to szło.
Technics SL-D3 | Onkyo A-8650 | Nikko NA-990 | RPi 4 + PiFi DAC+ | Quadral Tribun 120
Wzmacniacz słuchawkowy DIY hybryda ECC88 + MOSFET-y| Kilka magnetofonów CC i R2R
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Audiofilskie teorie

#35

Post autor: Bacek »

Bastech pisze:
24 lut 2023, 23:59
otóż stwierdził iż poprawa dźwięku wynika z poprawy stromości zboczy sygnału prostokątnego w każdym kolejnym przełączniku... Jakoś tak to szło
No tak, ma to sens, pierwotnie jedynki były pewnie krzywo zapisane a zera mało ziobrowe.

Jest pewien poziom absurdu powyżej którego ciężko nawet coś komentować. Z drugiej strony potem panowie redaktorzy mają paliwo że nawet specjaliści nie są pewni.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 260
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Re: Audiofilskie teorie

#36

Post autor: kraf101 »

Bastech pisze:
24 lut 2023, 23:59
A i owszem, są. Na ten przykład taki, że pan Wojciech, niby dla żartu na początku, przesłał strumień danych przez kilka przełączników sieciowych naraz, oczywiście audiofilskich, i usłyszał w końcowym sygnale znaczną poprawę (...)
O w morde! A ja myślałem, że tego co padło w pierwszym kwadransie, nic już nie jest w stanie przebić.
No to trzeba naszykować cygarko kalibru Churchill, buteleczke rumu pod ręką i cyrk bez biletów stoi otworem :dance:
Dzięki za cynk.
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1885
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Audiofilskie teorie

#37

Post autor: Jaculek »

Ciekawe co pan WP powiedziałby na to:
https://youtu.be/Mz14RU03YAw
Na pewno coś "mądrego" by sklecił o klockach za miliony dukatów i jakimś tajemniczym, a powszechnie uznawanym autorytecie z Japonii czy innej Kalifornii.
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Audiofilskie teorie

#38

Post autor: dale »

To że głupich nie sieją wiedziałem od dawna, że mamy spadek poziomu wykształcenia również. Ze aby miec pieniądze, inteligencja nie jest potrzebna również. A co się stanie jak połączymy to wszystko razem? Ano mamy typowego klienta takiego sklepu:
https://www.gfmod.pl/pl/p/Switch-PPA-St ... Switch/269

Uwaga, wejście i lektura na własną odpowiedzialność ! Przed lekturą warto zapewnić sobie wsparcie osoby bliskiej, która w odpowiedniej chwili odetnie prąd i poda szklaneczkę z silnie schodzonym lekarstwem (minimum 40 obrotów, niższe stężenie %%% może nie zadziałać)

Ja wiem że w pewnych środowiskach potrzeba akceptacji jest silna, że trzeba mieć się czym pochwalić, ale bezczelnośc twórców produktu i sprzedawców przechodzi wszelkie granice...
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 944
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Audiofilskie teorie

#39

Post autor: pablos »

dale pisze:
09 mar 2023, 14:08
to
"najlepszy efekt przy zastosowaniu 2szt" - jakbyś miał wątpliwości dlaczego nie słyszysz różnicy:D
...
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1885
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Audiofilskie teorie

#40

Post autor: Jaculek »

Nawet się nie wysilili, żeby zrobić własną obudowę :mrgreen:
Dlink nawet nie wie, że robi sprzęt o tak niezwykłych właściwościach :lol:
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4709
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Audiofilskie teorie

#41

Post autor: Mawis »

Dobre! Najlepszy jest ten punkt o zastosowaniu 2 sztuk :D No przy takiej cenie wiadomo :clap: :clap:
ogromna poprawa jakości dźwięku (przestrzeń, nasycenie, gładkość, szczegółowość, czarne tło, dynamika)
Izolacja galwaniczna od zakłóceń z sieci
rodzaj "fosy" separującej od zakłóceń w sygnale
reclocking danych
precyzyjny zegar z poprawionym zasilaniem
możliwość uziemienia
usuwa cyfrowy "nalot" z dźwięku
najlepszy efekt przy zastosowaniu 2szt
poprawa jakości także przy połączeniu przez WiFi (przy wpięciu przed router WiFi)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
TomekT
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2023, 22:42
Lokalizacja: Koszalin, ten koło Mielna ;)

Re: Audiofilskie teorie

#42

Post autor: TomekT »

usuwa cyfrowy "nalot" z dźwięku
No co się dziwicie? :lol:
Przecież on robi prawdziwe zera i jedynki, nie jakieś tam "-0.1-0.1" i "0.9-1.1"... to jest właśnie "nalot"... Chyba bombowy!!! :eusa-pray: :violence-shootself:
Pozdroofka
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens...
Obrazek
Technics SL-1600mk2 + Jogurt DL-301 II + PreamP Combo
Emotiva PT-100/A-300 -> Castle Knight 5
Awatar użytkownika
Bastech
Posty: 143
Rejestracja: 13 lis 2020, 10:34
Gramofon: Technics SL-D3
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Audiofilskie teorie

#43

Post autor: Bastech »

dale pisze:
09 mar 2023, 14:08
Uwaga, wejście i lektura na własną odpowiedzialność !
Mimo ostrzeżenia otworzyłem tą stronę...
I mam coś dla siebie, na okablowanie całej szafy to nas w pracy nie stać ale chociaż do wkładek SFP do połączeń pomiędzy przełącznikami byśmy wzięli:
https://www.gfmod.pl/pl/p/Tellurium-Q-B ... nd-LAN/394

Tylko jaką wersję brać? Chyba Silver bo piszą, że neutralna...
Technics SL-D3 | Onkyo A-8650 | Nikko NA-990 | RPi 4 + PiFi DAC+ | Quadral Tribun 120
Wzmacniacz słuchawkowy DIY hybryda ECC88 + MOSFET-y| Kilka magnetofonów CC i R2R
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 944
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Audiofilskie teorie

#44

Post autor: pablos »

Bastech pisze:
09 mar 2023, 15:25
Silver
Silver tylko dla środowiska developerskiego - bo bardziej odkrywczy. Resztę może iść na Blue;)
...
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Audiofilskie teorie

#45

Post autor: blispx »

taa a są jeszcze switche audiofilskie także na zwykłych najtańszych Marvell, ale tak odbiegając już od audiofilii to producenci typu Asus sprzedaje routery dla graczy które nawet z gównianego pingu zrobi super stabilny internet i można grać do woli, głupota ludzka nie zna granic
Ostatnio zmieniony 09 mar 2023, 15:56 przez blispx, łącznie zmieniany 1 raz.
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ