Nowy zestaw

Wszystko razem
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 794
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowy zestaw

#16

Post autor: Cichy5000 »

Despi pisze:
09 sie 2022, 16:47
Tylko że ja się nie znam na tych sprzętach a i tego się nie posłucha jak w salonie. No i wiąże się to z czasem.
No niestety czas to pieniądz ;) myślę, że jak większość tu kolegów nie jesteśmy fachowcami i po też jest to forum, że Ci którzy się znają to podpowiadają ;)

Moje zdanie tak jak większość tu piszących lepiej kupić coś polecanego przez kolegów z forum lub najlepiej od kogoś z forum. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony.

Na pewno na początek myślę, że za połowę tej kwoty można naprawdę kupić porządne granie.
A króliczka można gonić ciągle...

Szkoda bo miesiąc temu mój komplet był w Gliwicach miałbyś możliwość posłuchania.
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Despi
Posty: 75
Rejestracja: 07 sty 2022, 17:19

Re: Nowy zestaw

#17

Post autor: Despi »

Dzwonił dziś Pan z salonu czy podjąłem jakąś decyzję.
Powiedział że może przywieźć sprzęt, ustawić i zostawić na parę dni na testy. Wcześniej mi mówił że nie dają do domu na testy.
I teraz nie wiem co robić. Żeby to jeszcze było coś tańsze, bo jakoś nie czuje w tym brzmieniu 18 tysięcy :D
Ale chyba się nie znam, więc może.
Powiedzcie mi koledzy czy po wygrzaniu sprzętu będzie bardzo słyszalna różnica niż przed?
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3271
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy zestaw

#18

Post autor: bms01pl »

słyszalna zapewne będzie. ale to nie będzie zmiana, która zmieni Twoje postrzeganie sprzętu o 180 stopni.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2403
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Nowy zestaw

#19

Post autor: Lukasz31 »

Kolego to sporo kasy. Do Darka masz drogami S 6 godz jazdy , koszt może 300pln w gratisie smaczna kawa :D Stracisz 1,5 % kosztów jeśli dźwięk Cię nie zadowoli. A jak trafi w twój gust to zostanie sporo więcej niż 1,5%.
Twoja decyzja :D
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1149
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy zestaw

#20

Post autor: Piterski »

Czy to jest salon audio? Pytam bo dziwi mnie, że nie zgadzają się na wypożyczenie czy też prezentacje sprzętu u klienta, to w połączeniu z wywieraniem nacisku na Ciebie, z lekka mi śmierdzi.
Może posłuchaj zestawu Emotivy z innym modelem kolumn zawsze to jakieś dodatkowe doświadczenie.
Skoro to brzmienie Ci się nie podobało to sobie je podpuść.

Ps. nie zauważyłem, że jednak Ci się zgodzili na pożyczenie zestawu. Ja bym posłuchał chociaż z ciekawości lub poprosił w salonie o prezentację z inną parą kolumn.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4709
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Nowy zestaw

#21

Post autor: Mawis »

bms01pl pisze:
09 sie 2022, 19:32
która
I postrzeganie tych 18 tysi... ;)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy zestaw

#22

Post autor: Frey »

Despi pisze:
09 sie 2022, 15:28
Nie jestem żadnym specem w tej dziedzinie ale za 18 tysięcy spodziewałem się czegoś lepszego. Choć licząc po cenach sklepowych to musiałbym dać za ten zestaw aż 27 tysięcy.
Przede wszystkim to, że ten sprzęt jest "wystawiony" w sklepach za łączną kwotę 27 tysięcy nie oznacza, że tyle kosztuje. W każdym salonie audio jak zapytasz o ofertę to poza sprzętem bardzo budżetowym na każdą rzecz dostaniesz dużo lepszą cenę. Obstawiam lekko licząc, że nowy komplet dostałbyś przynajmniej kilka tysięcy taniej. Jak dobrze potargować to pewnie w okolicach 20 tysięcy.
Panu z salonu spieszy się, bo tak czy siak przy tym budżecie będzie miał ładny zarobek.

Osobiście zrobiłbym tak jak radzi Piterski i posłuchał Emotivy z innymi kolumnami. Jak Cię ten budżet boli to posłuchaj tańszych kolumn. W audio bardzo często droższe nie znaczy lepsze.
Przy tym budżecie jak nie ma zachwytu to nie kupuj. Wygrzanie sprzętu nie pomoże.

PS. Ja ostatnio przerabiałem kilka nowych modeli wzmacniaczy w budżecie 3-6 tysięcy i wiesz co...został ze mną jeden z tańszych modeli. W moim torze był bezkonkurencyjny, od pierwszej minuty był efekt WOW.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 794
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowy zestaw

#23

Post autor: Cichy5000 »

Lukasz31 pisze:
09 sie 2022, 20:03
w gratisie smaczna kawa :D
Twoja decyzja :D
Łukasz słusznie prawi :) nie namawiam ale jak coś to zapraszam.
I pogoda ładna na Warmii :D
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 794
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowy zestaw

#24

Post autor: Cichy5000 »

Tak jak kolega Frey pisze cena w salonie rządzi się swoimi prawami z pół roku temu mój kolega kupił sprzęt zapłacił 16tyś a wystawiony był za 26tyś

Jeszcze jedna rzecz to jak z autem wyjeżdżasz z salonu i 20-30% w dół a dobry klasyk tylko zyskujesz...

Podobnie z audio oczywiście pomijając walory dźwiękowe.

Fajnie byłoby gdybyś jeszcze napisał w jakich warunkach ma to grać też będzie łatwiej podpowiedzieć.
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Despi
Posty: 75
Rejestracja: 07 sty 2022, 17:19

Re: Nowy zestaw

#25

Post autor: Despi »

Emotivy słuchałem jeszcze z klipschami rp6000f ale nie podobał mi się bas. Słychać było że produkowany jest przez małe głośniki.
Są tam jeszcze AV qr5, oberon 9,opera quinta,
Mój pokój ma 20m2 + otwarta kuchnia 10m2. + Otwarty przedpokój.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1149
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy zestaw

#26

Post autor: Piterski »

Emotiva generalnie ma dobre opinie ale jak patrzę na wnętrze tej nowej wersji to mam z lekka mieszane uczucia szczególnie po tym jak widzę wnętrze przedwzmacniacza.
Dlatego też spytałem o wrażenia z innymi kolumnami by ustalić czy ta elektronika Ci odpowiada czy to tylko problem kolumn.
Z takim pomieszczeniem jak twoje to bez sprawdzenia kolumn bym się na zakup nie zdecydował bo różnie się mogą kolumny zachowywać.
jak już będziesz miał takie które Ci odpowiadają to warto wtedy sprawdzić do nich odpowiedni wzmacniacz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 794
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowy zestaw

#27

Post autor: Cichy5000 »

Piterski pisze:
10 sie 2022, 10:00
Z takim pomieszczeniem jak twoje to bez sprawdzenia kolumn bym się na zakup nie zdecydował bo różnie się mogą kolumny zachowywać.
Dokładnie, dlatego warto zaczynać od opisu pomieszczenia jak widzisz najlepiej musisz próbować u siebie odsłuchu.
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy zestaw

#28

Post autor: krolix »

Zestaw za ok. 20k kupujemy po sprawdzeniu w swoich warunkach domowych, rzetelny salon nie powinien mieć z tym problemu. Każdy sprzęt zagra w różny sposób w różnych pomieszczeniach, a oceny, że coś jest najlepsze w swojej klasie można gdzieś schować. ;)
Skoro zastanawiałeś się nad tym zestawem posłuchaj go w domu, a jak coś nie będzie pasować powiedz o tym sprzedawcy. Jeśli mu zależy na kliencie to zaproponuje i przywiezie coś innego.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowy zestaw

#29

Post autor: Merrick »

Miałem taką historię. Przyjechała do mnie rodzina żony. Posłuchali mojego audio i napalili się na sprzęt bo też chcą takie brzmienie mieć w domu. Doradzałem kupno starego wzmacniacza a do tego wymianę kondensatorów i rezystorów na nowe. Głośniki proponowałem też używane a do tego modyfikację zwrotnicy. No i myśleli chyba z 2 miesiące aż tu nagle okazało się że kupili w promocji :D prosto ze sklepu nowy wzmacniacz Marantza i jakieś głośniki (nie pamiętam jakie) Wydali 12 000 zł i... i po paru tygodniach przyznali się że zrobili błąd. Byłem u nich niedawno i nawet nie słuchają muzyki z tego "super" zestawu :D służy im jako kino domowe
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Nowy zestaw

#30

Post autor: amrowek »

Przecież za połowę a nawet 1/3 tej ceny można mieć porządny sprzęt.
pomieszczenie nie za specjalne z tymi otwartymi innymi ale da radę to nagłośnić,

Niedaleko masz
https://www.olx.pl/d/oferta/glosniki-ko ... Qfyuw.html

na forum masz
https://www.olx.pl/d/oferta/coral-cx-7- ... KkLmX.html


podobne do yamah ns30x
https://www.olx.pl/d/oferta/glosniki-mu ... PwfYI.html
ale czy tak grają nie wiem
https://allegro.pl/oferta/yamaha-ns-30x ... 2060194238
ale sfatygowane
a dalej
https://www.olx.pl/d/oferta/jvc-victor- ... NkWFk.html
https://www.olx.pl/d/oferta/scott-alpha ... derIndex=0
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ