Wieża stereo z lat 80.

Wszystko razem
Arkadyo
Posty: 809
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Wieża stereo z lat 80.

#16

Post autor: Arkadyo »

Piękna wieża i świetne brzmienie. Bardzo dobrze wspominam wzmacniacze z serii cv i to radyjko też fajnie gra. Fajne ale drogie... Ja swój pierwszy cv1400 wylicytowałem za 150 zł a cv 1600 za 220 zł ale teraz mozna zapomniec o takich kwotach. I niestety z tych lat wzmacniacze duala wymagają odświeżenia. Grają fajnie ale mogłyby lepiej.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Wieża stereo z lat 80.

#17

Post autor: chudy_b »

analogplay65 pisze:
28 lut 2021, 20:48
Jak słyszę to ględzenie, że Technics jest do bani to mnie mdli. Z reguły niepochlebne opinie piszą ci którzy nawet nie słuchali zestawu Technicsa lub powielają cudze, zawistne opinie.
Są techncsy i TECHNICSY. Oni mieli taką strategię, że produkowali mnóstwo taniego sprzętu dla ludu i to zawsze były skrajnie prymitywne i zbudowane budżetowo klocki. Część tego asortymentu trafiało do Pewexów, stąd taka miłość u nas do tej marki. Ale też, pewnie żeby zamknąć usta krytykom, robili sprzety mocno wypasione. Przecież najpopularniejszy gramofon na świecie to Technics SL1200MK2. Nikt nie powie że jest kiepski. A z wzmacniaczy, np taki SE-A3+SU-A4 z pewnością spowoduje ślinotok u każdego audiofila. No ale to taki margines dla niedowiarków. Kasę tłukli na bazarowych plastikach.
Arkadyo
Posty: 809
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Wieża stereo z lat 80.

#18

Post autor: Arkadyo »

Dokładnie tak jak piszesz ale mozna jeszcze dodać, że za te niskobudżetowe klocki nieźle sobie życzyli
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7594
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Wieża stereo z lat 80.

#19

Post autor: amrowek »

chudy_b
ale to nie perełki rzucone między wieprze dają świadectwo marce ale te właśnie wieprze. To one wyrabiaja opinię o całym Technicsie
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
analogplay65
Posty: 637
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:20
Gramofon: Technics SL-QX 300
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wieża stereo z lat 80.

#20

Post autor: analogplay65 »

Czytam te wasze posty i myślę sobie, że znaleźli się wśród was prawdziwi "zanfcy" Technicsa. Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Wieża stereo z lat 80.

#21

Post autor: chudy_b »

analogplay65 pisze:
15 mar 2021, 21:44
Tyle w temacie
No trudno.

Jeśli wiesz coś więcej i chcesz nas argumentami przekonać, to chętnie poczytamy. Nikt się zanfcą nie rodzi.
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wieża stereo z lat 80.

#22

Post autor: 32lysy »

Merrick pisze:
28 lut 2021, 22:58
analogplay65 pisze:
28 lut 2021, 20:48
Z reguły niepochlebne opinie piszą ci którzy nawet nie słuchali zestawu Technicsa
Ponieważ mam Technicsa SU-A800 to chyba mogę napisać że brzmi beznadziejnie :D
Miałem su a700 -brzmiał ....... Łatwiej napisać że nie brzmiał :) Kupowanie wzmacniacza po to żeby go podrasować procesorem czy korektorem to nawet nie jest półśrodek bo w cenie dwóch klocków można kupić grający wzmacniacz :) no chyba że chce się mieć klocki ułożone od podłogi do sufitu dla lansu i wracającej mody :)
Arkadyo
Posty: 809
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Wieża stereo z lat 80.

#23

Post autor: Arkadyo »

Jeżeli w ogóle można mówić o podrasowaniu dźwięku procesorem czy korektorem. Nie słyszałem jeszcze żeby korektor cos poprawil o procesorze dsp nawet nie wspomnę. Kurna człowiek walczy o minimalizm w całym torze sygnałowym, preampy i wszelkie opoampy pomija, soft hamuje coby "bit perfect" uzyskac a tu jeb procek dsp... W jaki niby sposób korektor ma poprawic gówniany rozlały bas? Może go tylko cofnąć lub uwypuklić jeszcze bardziej go zamulając.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Wieża stereo z lat 80.

#24

Post autor: chudy_b »

Arkadyo pisze:
16 mar 2021, 12:06
W jaki niby sposób korektor ma poprawic gówniany rozlały bas?
Będzie ciężko. Basy najlepiej poprawia jebitne trafo i kondensatory wielkości musztardy :D Taka prawda.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wieża stereo z lat 80.

#25

Post autor: Merrick »

32lysy pisze:
16 mar 2021, 08:02
no chyba że chce się mieć klocki ułożone od podłogi do sufitu dla lansu i wracającej mody
:lol: :lol: :lol: :lol:
chudy_b pisze:
16 mar 2021, 13:05
Basy najlepiej poprawia jebitne trafo i kondensatory wielkości musztardy Taka prawda.
I tu się zgodzę. U mnie kontrola basu jest bardzo dobra ale w końcówce mocy jest 1000 watowy toroid i dwa ogromne kondensatory elektrolityczne po jednym na kanał
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
analogplay65
Posty: 637
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:20
Gramofon: Technics SL-QX 300
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wieża stereo z lat 80.

#26

Post autor: analogplay65 »

Tak myślałem, trochę krytyki i już "znafcy" zaczęli pisać swoje bzdury.
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wieża stereo z lat 80.

#27

Post autor: 32lysy »

Arkadyo pisze:
16 mar 2021, 12:06
Jeżeli w ogóle można mówić o podrasowaniu dźwięku procesorem czy korektorem. Nie słyszałem jeszcze żeby korektor cos poprawil o procesorze dsp nawet nie wspomnę. Kurna człowiek walczy o minimalizm w całym torze sygnałowym, preampy i wszelkie opoampy pomija, soft hamuje coby "bit perfect" uzyskac a tu jeb procek dsp... W jaki niby sposób korektor ma poprawic gówniany rozlały bas? Może go tylko cofnąć lub uwypuklić jeszcze bardziej go zamulając.
To tak jak załozenie pustego wydechu do samochodu żeby wygladało że silnik ma lepszy niz faktycznie jest pod maską :) Efekt jest......do momentu kontaktu z prawdziwym silnikiem :)
Awatar użytkownika
analogplay65
Posty: 637
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:20
Gramofon: Technics SL-QX 300
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wieża stereo z lat 80.

#28

Post autor: analogplay65 »

A na czym kolega słucha muzyki? Tak pytam z ciekawości.
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wieża stereo z lat 80.

#29

Post autor: 32lysy »

To pytanie do mnie ? Aktualnie od wielu lat mam wzmacniacz HK 670 który wykopał z domu z wielkim hukiem własnie technicsa su A700 i był świadomym wyborem dokonanym po odsłuchach i porównaniach bezposrednio z innym sprzętem z przedziału cenowego jaki sobie założyłem, a nie tak jak technics który był efektem właśnie popularności marki i mody w tamtych czasach :) Nie ma to znaczenia na czym słucham i nawet gdyby to było radio safari z małego fiata to nie zmieni faktu że w tamtych latach technics robił najsłabsze wzmacniacze z popularnych i dostępnych w naszym kraju marek :)
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Wieża stereo z lat 80.

#30

Post autor: MaciejT »

Panowie, w mojej ocenie sytuacja wygląda tak, że kolega analogplay65 jest zadowolony ze swojego systemu i to akurat dobrze. Być może po prostu lubi degradujące dźwięk działanie korektora i pasuje mu osiągnięte dzięki niemu "bum cyk". Może tak być dlatego, że po prostu takie granie trafiło w gusta i tyle, a co bardziej prawdopodobne, nie miał okazji porównać swojego systemu z innym. Porównania z klockami Diory czy Unitry nie mają sensu. Warto posłuchać sobie powiedzmy dwa wzmacniacze raz po razie w jednym pokoju i wtedy prawdopodobnie konkurencja by obnażyła słabość Technicsa. Wybór kolumn też moim zdaniem co nieco mówi o preferencjach kolegi, a efekt ostrego grania się potęguje i wlewa "miód w uszy". Cóż, każdy słucha na czym mu się podoba i tyle. Dyskusja może być o tyle pożyteczna, że być może zachęci kolegę do porównań i prób odpowiedzenia sobie na pytanie, czy granie technicsa faktycznie jest złotym graalem. Niewykluczone, że analogplay65 po prostu lubi ostro i skrajami pasma i tyle. Jego prawo.
ODPOWIEDZ