Mój zestaw audio - czy ma to sens?

Wszystko razem
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#1

Post autor: McKrzak »

Szanowni Państwo,

Zwracam się z prośbą o udzielenie pomocy z moim sprzętem audio. Mam taką konfigurację:

Wzmacniacz:

https://www.hifiengine.com/manual_libra ... -500.shtml

Głośniki Eltax symphony mini: (w załączniku konkretne dane)

Gramofon: JVC al-f3 z wkładką ortofon omp10. https://www.vinylengine.com/library/jvc/al-f3.shtml

Czy taka konfiguracja ma sens? Myślę nad zakupem czegoś innego więc będę wdzięczny za rady. Płyt mam trochę ponad 300 więc trochę tego jest , a z tego sprzętu korzystam już jakieś 2 lata. Zastanawiam się nad jakimś upgradem. Chciałbym w znaczący sposób ulepszyć jakość brzmienia całego zestawu. Za bardzo nie wiem od czego zacząć. Przyznam że myślałem nad zmianą wzmacniacza i kolumn. Oczywiście gramofon też mógłbym zmienic. Nie zależy mi na mega głośności, mieszkam w bloku, pokój 15-20m2. Muzyka głównie rock, blues rock, heavy metal, pop, country, filmowa, więc wszystko po trochu.

Będę wdzięczny za podpowiedzi,

Pozdrawiam serdecznie,

Krzysztof

Krzysztof
Załączniki
Screenshot_2020-04-16-17-27-09-942_com.miui.gallery.jpg
Instagram: tengoscod_winyli
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6689
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#2

Post autor: konrads0 »

@McKrzak, myślę, że dobrze kombinujesz.
Pokój 15-20m2 to już salon ;).
Faktycznie kolumny! i wzmacniacz to słabe ogniwa i możesz niewielkim kosztem osiągnąć wiele więcej.
Ale, dostępny swój budżet, znasz tylko Ty.
Są wątki zakupowe, odnośnie poszczególnych sprzętów z danej półki cenowej.
Zajrzyj tam, zobacz co jest polecane i w razie niejasności popytaj.
Napewno znajdzie się ktoś, kto Tobie podpowie.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1169
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#3

Post autor: Piterski »

Moim zdaniem właściwie w każdym miejscu systemu możesz dokonać postępu jakościowego.
Mam na myśli wkładkę, kolumny i wzmacniacz, gramofonu bym chyba na razie nie ruszał.
Musisz sobie tylko postawić pytanie jaki masz do dyspozycji budżet i co chciałbyś uzyskać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#4

Post autor: McKrzak »

Myślę, że na poczatku chcialbym zmienic wzmacniacz i kolumny. Przesadzilem z tym metrazem, pokoj jakies 12m2. Oczywiscie moze to byc sprzet uzywany, wydaje mi sie ze tak bedzie najlepiej. Mógłbym przeznaczyc jakies 1500zł. Będę wdzięczny za podpowiedzi na co warto rzucic okiem.
Instagram: tengoscod_winyli
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6689
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#5

Post autor: konrads0 »

McKrzak pisze:
17 kwie 2020, 10:19
Przesadzilem z tym metrazem, pokoj jakies 12m2.
No może trochę ;)
konrads0 pisze:
16 kwie 2020, 18:01
Są wątki zakupowe, odnośnie poszczególnych sprzętów z danej półki cenowej.
Zajrzyj tam, zobacz co jest polecane i w razie niejasności popytaj.
1500 zł., to na sprzęt używany, gruba kasa.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7664
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#6

Post autor: amrowek »

@McKrzak
w tej cenie mozesz miec
patefon universum F2002(MS DQ44)
wzmak/amplituner - luxa, duala, scotta
kolumn grundigi, cantony heco,dual
plus starczy na browar lub wino :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#7

Post autor: McKrzak »

Dzięki za podpowiedzi. Pytanie od czego zaczac , zmiana calego sprzetu? Czy na razie gramofon zostawic i zajac sie wzmacniaczem i kolumnami. Niestety w sprzecie audio jestem troche zielony wiec zaczalem ogladac kanal na yt - reduktor szumu. Tam sa bardzo ciekawe filmiki z seriii - dobrze brzmiace stereo do 500/ 1500 i 3000zł. Pytanie czy te filmiki nie sa juz troche przestarzale poniewaz zostaly wydane w 2013roku. Rozwazam kilka opcji na podstawie tej serii reduktora szumu. Moze jakies zestawienie propozycji? Bedę wdzieczny za podpowiedzi.
Instagram: tengoscod_winyli
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1169
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#8

Post autor: Piterski »

Ja bym nie ruszał patefonu. Jeśli chodzi o kolumny to został bym przy monitorach tylko szukał czegoś wyższej klasy.
Jeśli twój wzmacniacz pociągnie nowe głośniki i możesz cała tę planowana kwotę przeznaczyć na nie to szukał bym ich następców.
Te o których ja pomyślałem bo je słyszałem raczej przekraczają twój budżet bo przyszły mi do głowy Proac Tablette. Te jedne z pierwszych, bardzo dobre i zjawiskowe kolumny. Z tańszych dobrą prasę i nieźle grały Acustic Avance, Monitor Audio, B&W lub Paradigm. Należało by najlepiej spróbować ich posłuchać. Następnym krokiem powinna być wymiana wzmacniacza. W tym pułapie polecał bym posłuchać np. Audiolab 8000A, Copland CSA-8.
Możesz też tę kolejność odwrócić i zacząć od wzmacniacza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41581
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#9

Post autor: Wojtek »

McKrzak pisze:
17 kwie 2020, 11:34
Pytanie czy te filmiki nie sa juz troche przestarzale poniewaz zostaly wydane w 2013roku.
Zapewne.
McKrzak pisze:
17 kwie 2020, 11:34
Moze jakies zestawienie propozycji? Bedę wdzieczny za podpowiedzi.
Od czegoś mamy poszczególne działy zakupowe forum.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#10

Post autor: grzehu82 »

Piterski pisze:
17 kwie 2020, 14:22
Następnym krokiem powinna być wymiana wzmacniacza. W tym pułapie polecał bym posłuchać np. Audiolab 8000A, Copland CSA-8
Moja rada jest taka: Nie ruszaj patefonu i kolumn, a koniecznie wymień wzmacniacz najlepiej na coś z tej półki co podpowiada Piterski. Podpowiedź wynika z tego że twoje kolumny to nie jest szajs i są odpowiednie na metraż (oczywiście w budżecie który masz na rozbudowę), a jeśli je wymienisz to pozostanie ci mniej na wzmacniacz, więc ryzykujesz zakupem czegoś w gorszym stanie/ z niższej półki.
Filmiki Reduktora Szumu są tak popularne (czyli rzutują na ceny polecanych sprzętów) i na tyle stare (inflacja) że jego budżety możesz obecnie podzielić tak przez 2 conajmniej.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1169
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#11

Post autor: Piterski »

Jeśli te kolumny mają potencjał to zmiana wzmacniacza do bardzo dobry pomysł i da największy postęp.
Nie polecałem vintage bo to dość trudny teren, a te konstrukcje o których wspominałem mieszczą się w budżecie i grają naprawdę już na zupełnie innym poziomie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#12

Post autor: McKrzak »

Właśnie zastanawiam się nad moimi kolumnami. Jest bardzo mało informacji na ich temat. W załączniku znajduje się ich zdjęcie z symbolem.
Instagram: tengoscod_winyli
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#13

Post autor: McKrzak »

Kupiłem wzmacniacz firmy Audiolab 8000a. Zapłaciłem za niego niecałe 900zl w bardzo dobrym stanie, co uważam za okazję. Teraz pytanie , jakie monitory/kolumny będą pasowały do tych preferencji napisanych powyżej. Myślałem nad tannoy m1 albo acoustic energy ae100i. Bardzo lubię basowe , środkowe barwy. Czy ktoś miał podobną konfigurację? Czekam na podpowiedzi z niecierpliwością.
Instagram: tengoscod_winyli
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6689
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#14

Post autor: konrads0 »

Napisz jak zagrał nowy wzmacniacz z Twoimi Eltaxami?
Jaki jest postęp?
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Mój zestaw audio - czy ma to sens?

#15

Post autor: McKrzak »

Czekam jeszcze na przesyłkę. Powinna dojsc jutro. Ciekawe jak to zabrzmi. Tak w ogóle bardzo ciezko jest mi znaleźć moje eltaxy w internecie. Szczerze nawet nie mam pojęcia czy to jest dobry sprzęt. Ogólnie dźwięk była zadowalający. Myślę że audiolab 8000a zrobi znaczną różnicę. Nie ukrywam że też chciałbym zrobić upgrade właśnie z kolumnami.
Instagram: tengoscod_winyli
Zablokowany