Zestaw audio do odsłuchu winyli.

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
kowal
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:58

Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#61

Post autor: kowal »

Witam!
Co MUSZĘ mieć by posłuchać winyli na słuchawkach ?
Myślę nad gramofonem Dual CS 410.
Ma on wbudowany przedwzmacniacz, lecz nie chcę słuchać na kinie domowym do którego mógłbym to podłączyć tylko na słuchawkach które mają wyjście jack. Muszę kupić jakąś przejściówkę czy trzeba kupować mnóstwo innych rzeczy :D ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#62

Post autor: Wojtek »

Tego CS 410 z wbudowanym przedwzmacniaczem możesz sobie odpuścić, bo to dość kiepski sprzęt.
kowal pisze:lecz nie chcę słuchać na kinie domowym do którego mógłbym to podłączyć tylko na słuchawkach które mają wyjście jack.
Nie rozumiem. Jakiego innego gniazda oczekujesz do podłączenia słuchawek?
Może inaczej, jakie słuchawki chciałbyś używać w połączeniu z gramofonem? :)

Generalnie to przeczytaj ten wątek od początku. Wiele rzeczy sobie tym sposobem wyjaśnisz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kowal
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:58

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#63

Post autor: kowal »

Wojtek pisze:Tego CS 410 z wbudowanym przedwzmacniaczem możesz sobie odpuścić, bo to dość kiepski sprzęt.
kowal pisze:lecz nie chcę słuchać na kinie domowym do którego mógłbym to podłączyć tylko na słuchawkach które mają wyjście jack.
Nie rozumiem. Jakiego innego gniazda oczekujesz do podłączenia słuchawek?
Jeśli nie 410 to co za podobną cenę ?
Chciałbym podłączyć normalne słuchawki mini jack.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#64

Post autor: Wojtek »

kowal pisze:Jeśli nie 410 to co za podobną cenę ?
Nie ten temat, nie ten dział, ale ponownie namawiam do przeczytania dyskusji od początku, o ile czytanie nie powoduje u Ciebie bólu głowy.
Serio.
kowal pisze:Chciałbym podłączyć normalne słuchawki mini jack.
A nie wystarczy zainwestować w przejściówkę "duży jack - mały jack" i mieć ten "problem" z głowy? :)
Ograniczanie się sprzętowo tylko do urządzeń z wyjściem słuchawkowy na mały jack uważam za niebyt rozsądne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kowal
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:58

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#65

Post autor: kowal »

Wojtek pisze:Nie ten temat, nie ten dział
Spoko będę specjalnie zakładał nowy temat i czekał cały dzień aż ktoś odpisze.
Wojtek pisze:A nie wystarczy zainwestować w przejściówkę "duży jack - mały jack" i mieć ten "problem" z głowy? :)
Jeśli gramofony mają takie wyjście to bardzo się cieszę.
Wojtek pisze:Ograniczanie się sprzętowo tylko do urządzeń z wyjściem słuchawkowy na mały jack uważam za niebyt rozsądne.
Daj mi 3 tysie to kupie fajne kolumny.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#66

Post autor: Wojtek »

kowal pisze:Spoko będę specjalnie zakładał nowy temat i czekał cały dzień aż ktoś odpisze.
Prawidłowo. Można też podczepić się pod już istniejące wątki zakupowe, do danej kwoty np. ;)
Zazwyczaj nie trzeba czekać całego dnia na odpowiedź, szczególnie jeśli pytanie jest ogarnięte i konkretne.
kowal pisze:Jeśli gramofony mają takie wyjście to bardzo się cieszę.
Nie, gramofony z zasady nie mają wyjść słuchawkowych. Cały czas chodzi o wpięcie słuchawek do jakiegoś wzmacniacza.
kowal pisze:Daj mi 3 tysie to kupie fajne kolumny.
A co to ma do rzeczy w ogóle i czemu aż tyle? :) Trzymamy się słuchawek.

Powtarzam rozwiązanie: kupujesz przejściówkę/adapter wartą mniej niż 10 złotych i przestajesz się przejmować typem gniazda wyjścia słuchawkowego w sprzętach audio.

Jeśli wydaje Ci się to bezsensowne to będziesz musiał się ograniczyć do wzmacniaczy z wyjściem słuchawkowym na mini jack (czyli mniejszość), tylko... po co się w taki sposób ograniczać? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
viki76
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:40

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#67

Post autor: viki76 »

Chciałbym kupić jakiś wzmacniacz, kolumny i gramofon (po 300 zł za element). Proszę o poradę? :mrgreen:
TUT TURU
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#68

Post autor: Wojtek »

viki76 pisze:Chciałbym kupić jakiś wzmacniacz, kolumny i gramofon (po 300 zł za element). Proszę o poradę? :mrgreen:
Od tego masz działy zakupowe. Wysil się dla odmiany i przeczytaj ten wątek od początku. W przeciwnym razie, nie marnuj naszego czasu, OK?
Jeśli nie masz na to czasu to i ja (przypuszczam, że pozostali takżę) nie mam czasu dla Ciebie. Proste, prawda? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
nightspy
Posty: 57
Rejestracja: 23 gru 2013, 01:39
Lokalizacja: Piastów koło Warszawy

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#69

Post autor: nightspy »

Witam
jeżeli piszę w złym temacie to przepraszam...

posiadam wzmacniacz Denon PMA-520AE, który ma wejście Phono. Do niego mam podłączony gramofon Technics SL-B31
pytanie do speców od sprzętu... czy na początki powrotu do analogu ten gramofon jest sensownym modelem i czy jakiś przedwzmacniacz jest potrzebny w tej konfiguracji i czy by w czymś pomógł?
kręcić winyla... czy nie kręcić... oto jest pytanie ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#70

Post autor: Wojtek »

Z mojej perspektywy jest OK. Ten Technics to jeden z tych co mimo mocowania T4P pozwala na regulację nacisku i AS, co jest niezłym plusem.
Skoro Denon ma własny przedwzmacniacz gramofonowy to nie potrzebujesz dodatkowego. Od pewnego pułapu kwotowego oczywiście zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy pewnie dałby lepszy dźwięk, ale nie wiem na ile miałoby to sens na tym etapie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cheatero
Posty: 30
Rejestracja: 20 sie 2014, 17:22
Lokalizacja: Berlin

Pierwsze podejscie do zestawu grajacego

#71

Post autor: cheatero »

Czesc,
chcialbym z Wami podyskutowac nt tego jak podejsc do kompletowania od zera pierwszego zestawu opartego na poczatek o gramofon.
Luzne dywagacje, czasu na decyzje mam sporo, dopiero za miesiac przeprowadzam sie do mieszkania. Mysle ze realnie zakupy pierwsze poczynie pod koniec roku.

Zaczne od tego co wiem ;-)
Potrzebuje wszystkiego :D Sprzet uzywany
Budzet na start mysle ze max 1200€ (ca 5k PLN = 1k gramofon, 1k wzmacniacz, 2k kolumny, 1k kable plus rezerwa)
Zakupy raczej w sieci na ebay.de, moze allegro.pl
Pomieszczenie to typowy living room, ok 18m kw.
Nie zalezy mi na bardzo glosnym graniu, nie bede naglasnial imprez :P Muzyki lubie sluchac dla relaksu, w trakcie czytania ksiazki czy prasowania :D ew jak ktos wpadnie pogadac to jak w tle sie saczy cos spokojnego.

Muzyka ktorej slucham:
50% rock (klasyczny i odrobine ciezszy)
30% blues
15% klasyczna
5% inna (pop, jazz)

Gramofon wlasciwie mam juz upatrzony Dual 704 (z wkladka Shure V15 III L-M)

Sprzet chce aby poza tym ze przyzwoicie gra to ladnie wygladal. Docelowo marzy mi sie jakis wzmacniacz lampowy (ale to z czasem).
Zrodla dzwieku to na start gramofon, z niego bedzie grane najwiecej, z czasem tuner radiowy, sporadycznie (pare razy na miesiac) komputer z ktorego bedzie lecial film na projektorze (nie chce klasycznego kina domowego, 2.0 jest wystarczajace, moze z czasem dla samych filmow dokupie subwoofer).

Pytania ktore mi sie nasuwaja:
- Czy proporcje cenowe sa ok? Moge troche na kazdym elemencie przekroczyc budzet.
- Od czego zaczac kompletowanie klockow? Od tunera a moze od kolumn?
- Kolumny podlogowe czy podstawkowe?
- Brac wzmacniacz z przedwzmacniaczem gramofonowym wbudowanym czy od razu zewnetrzny przedwzmacniacz? W sensie czy wybiore (z wasza pomoca :P) lepszy wzmacniacz za 1000zl bez wejscia phono niz taki z wejsciem phono? Preamp, taki tymczasowy to nie jest wielki wydatek.

Zapraszam do dyskusji, rad, mysle ze temat moze byc pomocny dla innych wchodzacych w ta tematyke.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 3997
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Pierwsze podejscie do zestawu grajacego

#72

Post autor: chudy_b »

cheatero pisze:Pytania ktore mi sie nasuwaja:
- Czy proporcje cenowe sa ok? Moge troche na kazdym elemencie przekroczyc budzet.
Wydaje mi się, ze tak. To końcowo na pewno podzieli się trochę inaczej, ale wyjściowo powinno być OK.

cheatero pisze:- Od czego zaczac kompletowanie klockow? Od tunera a moze od kolumn?
Ja bym zaczynał od nagłosnienia, czyli wzmacniacz + kolumny. I tu raczej nie szedłbym na kompromisy. Jak nie będziesz miał dobrze grających kolumn, to cała reszta też nie zagra. Do tego może faktycznie tuner. Nie powinien byc drogi, a juz jakieś źródlo dzwięku jest. U mnie radio gra częściej niż gramofon, czy CD.
cheatero pisze:- Kolumny podlogowe czy podstawkowe?
Nie wiem jak na Twoje pomysły zapatruje się druga połówka o ile masz ten problem:-). Jesli tak, to przeważnie one by chciały, żeby najlepiej kolumn w ogóle nie było widać. Więc podstawkowce. Jednak podłogówki powinny zagrac lepiej, będą też droższe. Kwestia projektu wnętrza.
cheatero pisze:- Brac wzmacniacz z przedwzmacniaczem gramofonowym wbudowanym czy od razu zewnetrzny przedwzmacniacz? W sensie czy wybiore (z wasza pomoca ) lepszy wzmacniacz za 1000zl bez wejscia phono niz taki z wejsciem phono? Preamp, taki tymczasowy to nie jest wielki wydatek.
No i znowu kwestia tego, czy będziesz mial gdzie ten dodatkowy pre upchnąć tak by nie robic kablowiska na widoku. Zewnętrzny pre daje większe pole manewru. Łatwiej(taniej) go zmienić na inny lepszy. Wbudowany ogranicza bałagan, ale może(nie musi, zalezy co z czym porównać) grać słabiej.
cheatero
Posty: 30
Rejestracja: 20 sie 2014, 17:22
Lokalizacja: Berlin

Re: Pierwsze podejscie do zestawu grajacego

#73

Post autor: cheatero »

Ja bym zaczynał od nagłosnienia, czyli wzmacniacz + kolumny. I tu raczej nie szedłbym na kompromisy. Jak nie będziesz miał dobrze grających kolumn, to cała reszta też nie zagra. Do tego może faktycznie tuner. Nie powinien byc drogi, a juz jakieś źródlo dzwięku jest. U mnie radio gra częściej niż gramofon, czy CD.
Czyli kolumny i wzmacniacz dobierac w komplecie od poczatku? Mogloby byc tak ze kupie kolumny, jakas okazje i dopiero wtedy zaczac polowac na tuner pod to. Sprzet wole kompletowac dluzej a bazowac na 'perelkach'.
Nie wiem jak na Twoje pomysły zapatruje się druga połówka o ile masz ten problem:-). Jesli tak, to przeważnie one by chciały, żeby najlepiej kolumn w ogóle nie było widać. Więc podstawkowce. Jednak podłogówki powinny zagrac lepiej, będą też droższe. Kwestia projektu wnętrza.
Problem z polowka nie istnieje (mieszkamy osobno) ;D Zalozenie jest takie ze bede mial 1 pokoj wolny zupelnie i tam chce zrobic pokoj dzienny z fajnym audio. Do tego na jednej scianie bedzie biblioteczka co nie przeszkadza raczej w naglosnieniu. Kolumny raczej beda podlogowe w takim razie.
No i znowu kwestia tego, czy będziesz mial gdzie ten dodatkowy pre upchnąć tak by nie robic kablowiska na widoku. Zewnętrzny pre daje większe pole manewru. Łatwiej(taniej) go zmienić na inny lepszy. Wbudowany ogranicza bałagan, ale może(nie musi, zalezy co z czym porównać) grać słabiej.
Kable to nie bedzie problemem, bedzie dedykowana szafka na jednej scianie pod audio, pod rownolegla sciana bedzie sofa, nad audio z czasem zrobie ekran projekcyjny aby od czasu do czasu moc rzucic jakis film. Osobiscie sklanialbym sie do pre dodatkowego, hmmm... Ile trzeba dac za pre lepszy pare klas (tak, wiem, to subiektywne i nie do konca poprawne okreslenie) od tego wbudowanego w ampli za 1500zl z rynku wtornego?
W tym temacie jestem kompletnie zielony...
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 3997
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#74

Post autor: chudy_b »

cheatero pisze:Czyli kolumny i wzmacniacz dobierac w komplecie od poczatku? Mogloby byc tak ze kupie kolumny, jakas okazje i dopiero wtedy zaczac polowac na tuner pod to.
Kolumny i wzmacniacz powinno się do siebie dobierać. Często jest tak, że jakieś niezłe kolumny akurat z tym a tym wzmacniaczem nie grają za dobrze i już. Ale czytaj, przeglądaj. Sprobuj wytypować jakieś zestawienie. Pytaj na specjalistycznych forach co inni o tym sądzą, a potem poluj na okazyjny zakup.

P.S. Tuner to nie to samo co wzmacniacz. Tuner to radio. Najczęściej. Amplifier to wzmacniacz, amplituner to radio ze wzmacniaczem.
cheatero
Posty: 30
Rejestracja: 20 sie 2014, 17:22
Lokalizacja: Berlin

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#75

Post autor: cheatero »

Kolumny i wzmacniacz powinno się do siebie dobierać. Często jest tak, że jakieś niezłe kolumny akurat z tym a tym wzmacniaczem nie grają za dobrze i już. Ale czytaj, przeglądaj. Sprobuj wytypować jakieś zestawienie. Pytaj na specjalistycznych forach co inni o tym sądzą, a potem poluj na okazyjny zakup.
No wlasnie wiem tylko chodzilo mi czy lepiej wyjsc od kolumn czy od wzmaka ;)
P.S. Tuner to nie to samo co wzmacniacz. Tuner to radio. Najczęściej. Amplifier to wzmacniacz, amplituner to radio ze wzmacniaczem.
Tak, jasne, przejezyczylem sie ;)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ