Zestaw audio do odsłuchu winyli.

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#136

Post autor: amrowek »

Martinez ale nie o to mi chodziło.
Po prostu kupi nową frezarkę do plyt i wyfrezuje rowki od nowa .
O malo sam bym tego nie przerbłiłem ale trafiłem na to forum i się ustrzegłem tego błedu nowości :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#137

Post autor: Martinez83 »

amrowek pisze:
11 maja 2020, 21:54
Martinez ale nie o to mi chodziło.
Po prostu kupi nową frezarkę do plyt i wyfrezuje rowki od nowa .
O malo sam bym tego nie przerbł ale trafiłem na to forum i się ustrzegłem tego błedu nowości :D
no ok. Masz pewnie sporo racji. Ten Pro-ject jest na wkładce Ortofona i choć dupy nie urwie, to może krzywdy nie zrobi.

Wiesz, jest jeszcze jedna kwestia. To ma być prezent. Z sprzętem używanym jest jednak to ryzyko, że po podłączeniu coś nie "pyknie" i entuzjazm zgaśnie, jak świeczka na urodzinowym torcie. Wiem, że nowy gramiak nie gwarantuje bezawaryjności na lata (sam się o tym przekonałem na sporo droższym sprzęcie renomowanej firmy) ale jednak ryzyko jest mniejsze i szansa, że pierwsze wrażenie będzie pozytywne rośnie.
Skoro autor zaznaczył, że woli nowy, to może nie ma co go kijem bić po głowie, żeby zmienił zdanie :mrgreen:

Hehe..tak właśnie pomyślałem, że czego by rozmowa nie dotyczyła, to często się sprowadza do debaty o wyższości sprzętów używanych nad nowymi i odwrotnie :lol: :lol:
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#138

Post autor: amrowek »

A niektórzy forumowicze wystawiaja tu gramiaki na sprzedaz jaki problem przeczytac popytac . Przynajmniej lipy nie kupi a i sprawny. wzmacniacze też tu wystawiaja na sprzedaż a i kolumny , tak więc.....
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#139

Post autor: Martinez83 »

Przejrzałem teraz na szybko ogłoszenia i chyba miałbym problem złożyć coś z tego, co tam jest wystawione... :think:
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#140

Post autor: amrowek »

raczenie nie zalezy od kwoty na to wszystko
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#141

Post autor: Wojtek »

Nie ma co na siłę forsować sprawy amrowek.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Obywatel_Krzysztof
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2020, 13:03

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#142

Post autor: Obywatel_Krzysztof »

Cześć! Na wstępie chciałbym się przestawić - Krzysztof. To mój pierwszy post tutaj.

Jestem w trakcie kompletowania swojego zestawu audio, który coś tam powinien sobą już prezentować. W skład zestawu wchodzą:
-wzmacniacz Marantz PM66 SE
-kolumny Pylon Pearl Monitor na podstawkach VAP
-źródłem jest aktualnie laptop z zewnętrzną kartą dźwiękową.
Pomieszczenie około 17m2, słucham na prawdę rożnej muzyki dlatego zależy mi na dosyć uniwersalnym audio. Lubie ciepły dźwięk.
Bardzo chciałbym wejść w świat winyli, ale niestety z niskim budżetem. Do dyspozycji max 1000zl włącznie z pre oraz fajnie jakby był czarny pod zestaw. Wyczytałem, że zewnętrzne znacznie ulepszają doznania dźwiękowe.

Czy znalazłaby się tutaj dobra dusza, która miała przyjemność słuchać podobnego zestawu i doradzilaby na jakim modelu się skupić? Który dopełni całość.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#143

Post autor: Wojtek »

Nie ten dział.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
RealG
Posty: 15
Rejestracja: 25 gru 2012, 12:58

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#144

Post autor: RealG »

Witam. Chciałbym skompletować zestaw do słuchania płyt na słuchawkach. Nie mam pojęcia o markach sprzętu i specyfikacji, więc zwracam się o pomoc. Budżet to okolice 3000zl i najlepiej, żeby wszystkie elementy zestawu były nowe i dostępne w Polsce. Będę wdzięczny za pomoc :)
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#145

Post autor: Quarter »

RealG pisze:
25 cze 2021, 21:08
Witam. Chciałbym skompletować zestaw do słuchania płyt na słuchawkach. Nie mam pojęcia o markach sprzętu i specyfikacji, więc zwracam się o pomoc. Budżet to okolice 3000zl i najlepiej, żeby wszystkie elementy zestawu były nowe i dostępne w Polsce. Będę wdzięczny za pomoc :)
Hej. Za 3k nie kupisz porządnego gramofonu, o reszcie toru nie wspominam. Takie minimum porządnego grania to okolice 4k+ przy nowym gramofonie + reszta toru = razem pewnie ok. 5-6k minimum. Co najmniej gramofon sugeruję więc używany - za 1000-1500 zł można już naprawdę wybrać coś co zagra nie gorzej od nowego gramofonu za 4k , a zostawi Ci budżet na przedwzmacniacz gramofonowy (chyba, że pozostaniesz przy przedwzmacniaczu wbudowanych we wzmacniacz główny), wzmacniacz słuchawkowy (jeśli tak chcesz, bo możesz przecież kupić normalny wzmak i słuchać na słuchawkach - tu się w ogóle nie znam na ile lepszym rozwiązaniem jest dedykowany wzmacniacz słuchawkowy w tym budżecie) i wreszcie same słuchawki.

Generalnie przebitka przy sprzęcie vintage jest potężna - za rozsądny wzmacniacz "z epoki winylu" zapłacisz np. 300-1000 zł. Żeby osiągnąć podobny poziom dźwięku w nowym sprzęcie potrzebnych będzie kilka tysięcy złotych. Dlatego, jak zauważysz, raczej nikt tu nie poleca nowego sprzętu wartości klikuset złotych czy nawet 2-3k złotych, bo w tych pieniądzach można już słuchać bardzo dobrze na używkach, albo plastikowo na nówkach.

Dobry poziom w nowych gramofonach to np. Technics 1500C. Plus jest taki, że ma całkiem przyzwoity przedwzmacniacz wbudowany, więc zostaje tylko wzmacniacz główny (słuchawkowy lub ogólny) i słuchawki. Ale sam Technics to właśnie ok 4200 zł.

Rozważ używki. To są sprzęty naprawialne w większości wypadków - nawet jak coś klęknie, to da się naprawić w kilkuset złotych max (zazwyczaj). Myśl o tym jak o dobrych samochodach z lat 70.-90. - porządnie zrobione, wszystko da się naprawić, a kosztuje 5-10% nowego, który po kilku latach jest na śmietnik, bo naprawa nieopłacalna. Jakbym miał 1000 zł i obsesję nowego sprzętu to....kupiłbym 2 wzmaki z epoki, żeby jeden zawszy był w zapasie :)
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
RealG
Posty: 15
Rejestracja: 25 gru 2012, 12:58

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#146

Post autor: RealG »

Ok, mogą być używki. Boję się tylko, że jako kompletny laik w dziedzinie takiego sprzętu nie znajdę czegoś odpowiedniego. Mógłbyś naprowadzić mnie na jakieś konkretne marki/modele których powinienem szukać?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#147

Post autor: Wojtek »

A przeczytałeś w ogóle ten temat czy nie bo po co?

Nie bez powodu mamy działy zakupowe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#148

Post autor: Quarter »

Moment - czy Ty 8 lat temu miałeś Akai i Toscę? No to nie jesteś taki zupełnie zielony, znasz zasady forum, o co kaman? :)
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
RealG
Posty: 15
Rejestracja: 25 gru 2012, 12:58

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#149

Post autor: RealG »

Mam Akai i tosce ale gramofon popsuł się zaraz po zakupie (kupiony właśnie jako używany) i odechciało mi się z tym bawić więc od 8 lat służy mi jako zapelniacz pustej przestrzeni. Tosca (będąca w moim domu od niepamiętnych czasów) działa bez zarzutu.

Będę zgłębiał wiedzę w tym temacie i jeśli znajdę jakieś konkretne elementy układanki to wtedy zapytam o opinie.
ODPOWIEDZ