Zestaw audio do odsłuchu winyli.

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Tomasz123
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2020, 11:37

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#121

Post autor: Tomasz123 »

Witajcie,

jestem laikiem w temacie sprzętu muzycznego. Chciałbym zrobić ojcu prezent na 60 urodziny i zakupić mu sprzęt do odtwarzania winyli. Ma spora kolekcje płyt których słuchał ostatnio chyba w latach 80’. Potrzebny wzmacniacz, głośniki i gramofon.

moj budżet to 2500-3000 zł na gotowy komplet „podłącz i słuchaj”.

Moj pierwszy trop to:

Zestaw stereo YAMAHA R-N303D + Pure Acoustics NOVA 6 Czarny
oraz

Gramofon MARANTZ TT5005

będę bardzo wdzięczny za radę.

pozdrawiam serdecznie

Tomasz
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2417
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#122

Post autor: Lukasz31 »

Tomasz to musi być nowy sprzęt?? Bo całość to miazga :oops: Ojciec raczej pamięta czasy gdy sprzęt grał i ważył A ten gramofon to plastik fantastik.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#123

Post autor: amrowek »

no więc tak
po pierwsze jest temat dotyczacy
patefonów
wzmacniaczy i amplituneró
kolumn
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Tomasz123
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2020, 11:37

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#124

Post autor: Tomasz123 »

Dziękuję Łukasz za odpowiedź.
Szczerze mówiąc wolał bym raczej nowy sprzęt.
Co myślisz o tym stereo Yamahy o którym wspomniałem? Ważne jest też dla mnie to że ma obsługę serwisów streamingowych, bluetooth i wifi, bo sprzęt ma też być głównym urządzeniem muzycznym w domu.
Jaki w takim razie dobrać gramofon? Zaproponuj coś proszę.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#125

Post autor: Wojtek »

Wybierz sobie w takim razie bieda-amplituner jaki pasuje, może być ta Yamaha i jakiekolwiek głośniki, pewnie się ucieszy.
Nie wiem czy ta Yamaha ma wejście phono - jeśli nie ma to będzie potrzebny przedwzmacniacz gramofonowy, choćby taki za 200 zł.
Resztę zostaw na gramofon, ale z całym szacunkiem - nie stać Ciebie przy tym układzie na coś nowego co my byśmy mogli polecić.

Co do odpowiedzi "jaki gramofon" to zapraszam tutaj: viewforum.php?f=46
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#126

Post autor: amrowek »

No i cały misterny plan poszedł się je...ć😀
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 569
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#127

Post autor: xyz »

Tomasz123 pisze:
10 maja 2020, 20:34
Ważne jest też dla mnie to że ma obsługę serwisów streamingowych
ale to się da załatwić korzytając np Google Chromecast Audio. niekoniecznie potrzebujesz do tego współczesnego sprzętu.

inną rzeczą jest czy, z uwagi na termin urodzin Ojca, nie jesteś pod presją czasu ;)
mimo wszystko rozważyłbym poszukiwania używanego sprzętu nad ten nowy.
Tomasz123
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2020, 11:37

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#128

Post autor: Tomasz123 »

Yamaha nie ma wyjścia gramofonowego.
Jak dokupie do tego:
Pro-Ject T1 (black) + Phono Box MM
będzie hulać jako tako?
Musicie mnie Panowie zrozumieć, to nie ma być sprzęt dla zaangażowanego melomana, tylko dla faceta ok sześćdziesiątki, który lubi wieczorem włączyć sobie dobrego blusa do lampki wina.
Potrzebuje od Was rady czy będzie to sprzęt który mu posłuży, będzie funkcjonalny, ładny z przyjemnym dźwiękiem dla przeciętnego faceta ;)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#129

Post autor: amrowek »

Nie .lampka wina będzie zabijał kiepska jakość dzwieku.
Już lepiej luxmana i wtedy będzie się delektował jednym i drugim😊
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Tomasz123
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2020, 11:37

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#130

Post autor: Tomasz123 »

Dziękuję za podpowiedź amrowek niestety widzę że luxman nie jest w moim budżecie. Nie pomogłeś.
Co nie tak z tym Pro-ject'em? Ten Phono Box to przedwzmacniacz? Zagra to czy nie?
Nie wierzę że nie można kupić normalnego, rozsądnie grającego sprzętu za 3 tysiaki.
Macie Panowie szansę pomóc komuś swoją najbardziej podstawową wiedzą, a ja nadal nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Co z Wami nie tak? Pomożecie mi czy nie?
...
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2417
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#131

Post autor: Lukasz31 »

Tomasz nie obrażaj się na wszystkich.
Wojtek Ci napiał żebyś kupił lipny amp a gramofonu szukał w odpowiednim dziale.
Sprzęt nowy za 5000 gra gorzej niz używka za 500-1000pln.
To wszystko w temacie :D
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#132

Post autor: restimek »

Tomasz problem polega na tym że wskazany przez ciebie gramofon to nic innego jak nędzna płyta "paździerzowa" w która wsadzono kiepskiej jakości ramie i jeszcze gorszej jakości napęd.
Żeby to lepiej zobrazować:
Dla przykładu parametr napędu mówiący (w skrócie) o stabilności pracy silniczka "Wow & Flutter" w tym Project'cie to 0,25%
W pierwszym lepszym technicsie którego dostaniesz za połowę ceny (np model SL-D3) ten parametr wynosi : 0.03%. -- rząd wielkości mniejszy!
Jeśli chcesz by twój ojciec cieszył się dobrej jakości uniwersalną maszyną która nie zepsuje się 2 dni po upływie gwarancji napisz w wątku zakupowym a napewno ci ktoś pomorze.
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#133

Post autor: Martinez83 »

Cześć.

Jedna uwaga. Trafiłeś na forum entuzjastów, którym ciężko jest podpowiadać "półśrodki". Trzeba o tym pamiętać szukając porad w tego typu miejscach.
Siłą rzeczy będą sugerować coś lepszego, droższego bo w tej zabawie "Sky is the limit" . Też musiałem się tego nauczyć, że zawsze ktoś ma coś lepszego do zaproponowania...i tak bez końca.

Przy takim budżecie, rozważył bym na poważnie sprzęt używany. Jak pisali koledzy, to szansa, żeby wskoczyć o kilka półek wyżej. Ponadto sprzęt sprzed 20-30 lat może wzbudzić dodatkowy sentyment.

Jeśli upierasz się przy nowym, to poniżej moja propozycja. Trzeba będzie doliczyć jakieś okablowanie ale w wersji budżet to raczej groszowa sprawa. Może wynegocjujesz w cenie.

Nie wiem jak to zagra ale jeśli chodzi o sam fakt słuchania winyli to zadziała. Będzie słychać winylowe pyknięcia i trzaski, a to na początek wystarczy.

Z resztą obawiam się, że za dużego pola manewru nie masz. Nowy, mocno średniej jakości gramofon zużyje cały budżet.
Zawsze możesz zdać się na intuicję i pozostać przy swoim wyborze. Tata i tak się ucieszy. Bez względu na sprzęt, będzie mógł posłuchać winyli.

Tyle. Nie wiem, czy pomogłem.

https://planetadzwieku.com/pioneer-a-10ae-srebrny.html
https://planetadzwieku.com/pro-ject-primary-czarny.html
https://planetadzwieku.com/pylon-audio- ... rzech.html
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#134

Post autor: amrowek »

A no może posłuchąc tylko raz potem się nie da.
wzmacniacz luxmana kupisz w granicacj 400- i w gorę,
dobry gramofon okolice 500 i w górę
kolumny od 400 a nawet i mniej
reszta na plyty i wino :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: Zestaw audio do odsłuchu winyli.

#135

Post autor: Martinez83 »

amrowek pisze:
11 maja 2020, 21:46
A no może posłuchąc tylko raz potem się nie da.
Bez przesady. Weź też pod uwagę, że nie każdy "słyszy" tyle, co większość osób na tym forum. Znam masę osób, dla których muzyka z głośnika na BT jest zupełnie wystarczającej jakości i nie widzę nic w tym złego. To jak z samochodami. Dla jednych wystarcza, że dojadą do celu, a inni oczekują konkretnych wrażeń z jazdy i/lub doznać estetycznych.

Jeżeli ktoś przez całe życie słuchał starej unitry, chińskich miniwieży, a na końcu plastikowego kina domowego, to ta konfiguracja może być dla niego, jak skok w kosmos. Nie wiem oczywiście, czy tak jest w tym przypadku.
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
ODPOWIEDZ