Zmiana na lepsze konfiguracji

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Latro
Posty: 1912
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#46

Post autor: Latro »

Metal, ale co konkretnie bo to pojemny gatunek muzyczny (oczywiście nie dla ortodoksów ;) ) Kup sobie jakąś płytę jazzową i się zdziwisz jak zajebiście gra Twoje audio. Do metalu osobny zestaw (a co) dwudrożne kolumny ponad 90db z mocnym krótkim basem, dobrymi średnimi i na górze żeby dobrze cykało, ale bez nadmiernej selektywności. Stereofonia...? To ma być ściana dźwięku, która poruszy flakami (sąsiadom też)i tyle.
PS.
I żeby było jasne jak metal to tylko trash (z kilkoma wyjątkami) ;)
SE na EL 34 (z pilotem!) by MISSE + PreamP by Jaculek + Sphis LBX 210s + Dynaco A35
Aiwa P22 C22 i Philips AH306 + Paradigm Export Bp
Technics SL1300 + Philips GP412 + ADC VLM mkII/QLMmkIII
I CDeki
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6607
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#47

Post autor: konrads0 »

Blackromek, płyty Michaela Jacksona brzmią doskonale, a wybór jest duży. Jeśli u Ciebie tak nie będzie, to nie wina płyt.
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#48

Post autor: wojtekf »

blackromek pisze:
09 paź 2018, 22:54
Wszelkie regulacje po za siłą nacisku były robione w sklepie
No to łap te 7 kilo pod pachę i wracaj do sklepu, niech podłączą do innego sprzętu i włączą coś. Będziesz miał okazję się przekonać, czy to faktycznie problem z ustawieniami, a jeśli tak - od razu będzie można to skorygować. Tylko nie z fochem, a z uśmiechem na twarzy, możesz się zdziwić ile rzeczy da się załatwić w taki sposób ;)

Ja bym wprawdzie na trochę innej muzyce testował, ale ja z tych co truskawki cukrem ;)
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
blackromek
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:27

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#49

Post autor: blackromek »

Witam ponownie powalczyłem trochę z naciskiem i jest lepiej napewno muszę nabyć jakąś płytę z inną muzyką , z resztą ustawień chcę powalczyć sam muszę się tego nauczyć . Przy okazji zrozumiałem jak wiele ograniczeń ma mój zestaw i tu potrzebne są zmiany , nie wiem czy dobrze myślę pomóżcie uważam że zacznę od wymiany pre czy to dobry kierunek (dzisiaj przy okazji zakupu kabla cyfrowego obejrzałem fajny pre gold note pH - 10 ) czy pre naprawdę tak dużo zmienia , następnie napęd pro-ject 5.1 jest tak słaby ? za czym się oglądać tu nie mam pomysłu na końcu wiadomo wkładka No i kable od których chciałem zacząć bo najłatwiej przepraszam za chaotyczny styl ale naprawdę chciałbym to ogarnąć , ostatnie pytanie dotyczy szablonów abym mógł choć sprawdzić poprawność ustawienia wkładki skąd i co dokładnie sobie ściągnąć
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#50

Post autor: wydra »

Jesli ci sie mocno nie spieszy to moze zapisz sie na testy mojego preampa. Nic to nie kosztuje a sobie porównasz.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
blackromek
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:27

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#51

Post autor: blackromek »

wydra pisze:
16 paź 2018, 21:43
Jesli ci sie mocno nie spieszy to moze zapisz sie na testy mojego preampa. Nic to nie kosztuje a sobie porównasz. Nie tym razem mi się nie spieszy ostatnio się pospieszyłem i oprócz wkładki reszta raczej lipa
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#52

Post autor: wydra »

No to jak chcesz to się zapisz posłuchasz ocenisz, może uda ci się też pożyczyć NUDE czy HUSARIAA'e. Tych dwóch ostatnich to naprawdę dobrzy i uznani zawodnicy i jak na nich też będzie źle to coś faktycznie jest nie tak, lub poprostu winyl nie jest dla ciebie. Są jeszcze uznane forumowe konstrukcje lampowe od MISSE'ego tu też można zapisać się na testy. i takim sposobem za darmo możesz posłuchać kilka sprawdzonych i dobrych konstrukcji.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#53

Post autor: Wojtek »

blackromek pisze:
16 paź 2018, 21:24
sam muszę się tego nauczyć
Dobrze by było :)
blackromek pisze:
16 paź 2018, 21:24
zacznę od wymiany pre czy to dobry kierunek
No raczej. Mamy się powtarzać? :)
blackromek pisze:
16 paź 2018, 21:24
dzisiaj przy okazji zakupu kabla cyfrowego obejrzałem fajny pre gold note pH - 10
Nie kupuj oczami :)
blackromek pisze:
16 paź 2018, 21:24
czy pre naprawdę tak dużo zmienia
Jak powiem kolejny raz, że tak, to uwierzysz czy jeszcze trzeba będzie przekonywać przez 3 strony? ;)
blackromek pisze:
16 paź 2018, 21:24
następnie napęd pro-ject 5.1 jest tak słaby ?
Ja bym zmienił. Inni twierdzą że jest OK. Pewnie może sobie zostać :)
blackromek pisze:
16 paź 2018, 21:24
za czym się oglądać tu nie mam pomysłu
Zajrzyj do działu zakupowego gramofonów to odkryjesz że istnieje sporo modeli do wyboru.
blackromek pisze:
16 paź 2018, 21:24
na końcu wiadomo wkładka
Czemu na końcu? Może lepiej na początku? :)
blackromek pisze:
16 paź 2018, 21:24
No i kable od których chciałem zacząć
Skoro i tak planujesz wymieniać całe klocki to nie wiem czy zabawa w kablologię stosowaną ma sens w tej chwili.
blackromek pisze:
16 paź 2018, 21:24
przepraszam za chaotyczny styl ale naprawdę chciałbym to ogarnąć
Przede wszystkim, pytanie które powtarzam od początku: co chcesz osiągnąć przez te zmiany?

Nie pisz tylko proszę że chcesz by było "bardziej analogowo" czy "bardziej jak to co słyszę z CD czy plików".
Mogę zrozumieć że chcesz mieć lepiej niż masz teraz, ale nie wciągajmy w to pobożnych życzeń czy wyobrażeń o dźwięku z winyla (bo to durne dosyć).

Jeśli Twoja kolekcja płyt to sam metal to faktycznie może lepiej by było jakbyś kupił sobie DSOTM czy inny standard rockowy.

Może niektórzy się obrażą na te słowa, ale metal i audiofilia trochę słabo się mieszają.
blackromek pisze:
16 paź 2018, 21:24
ostatnie pytanie dotyczy szablonów abym mógł choć sprawdzić poprawność ustawienia wkładki skąd i co dokładnie sobie ściągnąć
Lekturka dla Ciebie: viewtopic.php?f=12&t=1032
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#54

Post autor: wojtekf »

Wojtek pisze:
17 paź 2018, 10:14
blackromek pisze:
16 paź 2018, 21:24
dzisiaj przy okazji zakupu kabla cyfrowego obejrzałem fajny pre gold note pH - 10
Nie kupuj oczami :)
Akurat PH-10 podobno również dobrze brzmi i trafia w pewne gusta (gdyby przy tej cenie nie trafiał, należałoby się zastanowić nad modelem biznesowym firmy...) - co oczywiście nie zmienia faktu, że samo oglądanie niewiele wnosi ;) Chociaż mnie osobiście ten wyświetlacz nie podchodzi.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#55

Post autor: wojtekf »

I taka uwaga ogólna do autora wątku. Za dużo frontów naraz. Za dużo zmiennych, będziesz się wiecznie miotał. Zacznij od wkładki, jeśli to co masz po dobrym ustawieniu nie gra zgodnie z oczekiwaniami, to szukaj dalej. Jak osiągniesz satysfakcjonujący wynik, to wtedy przerzuć się na eksperymenty z preampem.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
blackromek
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:27

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#56

Post autor: blackromek »

Przedwzmacniacz oczywiście najpierw wypożyczenie za kaucją nic w ciemno , dlaczego myślałem o wkładce na końcu bo wszyscy pisali że akurat wkładka to najmocniejszy punkt mojego setu najsłabszy pre potem napęd kable zostają na koniec i oczywiście na wolnym jadę po jakąś dobrze nagraną płytę
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#57

Post autor: krolix »

Jeśli sklep jest profesjonalny i położony w sensownej odległości od Twojego miejsca zamieszkania, to proponowałbym pogadać o problemie z kimś z jego ekipy i zaprosić do siebie. Nie ma sensu wożenie, jak to ktoś proponował powyżej, swoich gratów, bo we własnym pomieszczeniu sprzęt i tak zagra inaczej niż w sklepowym pokoju odsłuchowym. Dla dobrego sklepu, który prowadzą i w którym pracują pasjonaci, taka sytuacja to normalna sprawa. Przywiozą swoje propozycje, podłączą, przetestują z Tobą i potem zostawią na parę dni, żebyś sprawdził, czy to co zaakceptowałeś, to naprawdę jest to.
ODPOWIEDZ