Roksan radius 5 Problem z ustawieniami.

Wszystko razem
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Roksan radius 5 Problem z ustawieniami.

#16

Post autor: zelazny »

Wojtek rozumiem, że nie jest to trudne jeżeli wiemy o co kaman. Skalibrowanie Luxmana jest bardzo proste. W przypadku szacownego Komarowskiego czuję, że i ja miałbym problemy. Samo wyważenie ramienia w Roksanie nie jest trudne. Mając wagę nie powinno też sprawić problemu ustawienie siły nacisku igły. Ale jak sądzę potrzebny jest też szablon głupik do poprawnego ustawienia wkładki. Dobrze byłoby mieć też bloczek do poprawnego ustawienia VTA ramienia.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roksan radius 5 Problem z ustawieniami.

#17

Post autor: Myszor »

Wrzuć na yt i wklej link.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Roksan radius 5 Problem z ustawieniami.

#18

Post autor: Wojtek »

Tak jak przypuszczałem - waga postawiona na talerzu jest wyżej niż poziom płyty na talerzu, przez co wskazanie wagi w takiej pozycji będzie za małe względem sił które wystąpią na wysokości płyty.

Innymi słowy - źle ważysz, i dlatego masz taki efekt.

Musisz położyć płytę na talerz, a następnei zrobić tak by szalka wagi leżała na płycie. Nie wiem czy będziesz wtedy trzymał urządzenie w ręku czy też zrobisz jakąś podstawkę, ale musisz zrównać pozycję pomiaru do poziomu powierzchni płyty na talerzu.

W manualu ramienia Nima został zilustrowany pomiar nacisku przy pomocy wagi mechanicznej Ortofona.
Ta waga jest bardzo niska, przez co poziom wagi jest mniej więcej równy z wysokością płyty.

Testowo możesz np. ważyć tak jak zwykle ale celować w siłę 2.8g, a nie 1.8g. Powinno być lepiej.
zelazny pisze:
20 sty 2018, 17:53
Samo wyważenie ramienia w Roksanie nie jest trudne. Mając wagę nie powinno też sprawić problemu ustawienie siły nacisku igły.
A jednak. Rozumiem że jak patrzysz na zdjęcie to nie widzisz problemu?
zelazny pisze:
20 sty 2018, 17:53
Ale jak sądzę potrzebny jest też szablon głupik do poprawnego ustawienia wkładki. Dobrze byłoby mieć też bloczek do poprawnego ustawienia VTA ramienia.
Szablon - tylko jeśli kolega sam montował wkładkę na headshellu i nie skorzystał z szablonu. Jeśli zrobili to za niego w sklepie czy fabrycznie (nie wiem) - można założyć że wiedzieli co robili.
Tak czy siak - źle ustawiony overhang nie daje takich objawów.

Co do VTA i bloczka - daruj. Nie wiem skąd hasło że bez bloczka nie ustawia się VTA :D
Już po tym zdjęciu widać że jest bliskie ideałowi, moim zdaniem.

Ja rozumiem chęć udzielania koledze dobrych rad, ale nie ma co przeginać w drugą stronę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ