Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2320
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#31

Post autor: dale »

Zeroqll pisze:
10 paź 2017, 15:05
Oj. nie doradzajcie koledze od razu z tym sądem. Postępowanie przed sądem nie jest ani łatwe, ani tanie, a na pewno nie jest sprawiedliwe. Idąc do sądu musisz wiedzieć co chcesz uzyskać, sąd za Ciebie tego nie ustali. Po drugie liczą się dowody.
Nie myl kwestii :)
Do prokuratury zgłasza oszustwo - ścigane jest z urzędu, nawet jeśli umorzą, można zaskarżyć, jeśli odmówią wszczęcia - też potarmosić proroka.
Jak postępowanie będzie wszczęte, jako poszkodowany jesteś stroną i możesz obok prokuratora pilnować interesu. Tak czy inaczej gość trochę się spoci a i wstydu naje się jak mu policja pracowników przesłucha.

Natomiast sprawę cywilną o kasę zakładasz sam. Ty tez masz inicjatywę dowodową, ty udowadniasz swoje a sklep swoje. Sąd jest bezstronny. Tutaj w każdym działaniu poza prostym pismem sugerował bym prawnika (przepraszam, nie staram się zaglądać do kieszeni), ale zakładam że kupując sprzęt za 5 tysi, nie będzie problemem kilka setek na prawnika czy proces, zakładając że przegrany zapłaci potem całość. Dlatego istotne jest by wiedzieć co się chce i w jakim zakresie wystąpić, poza oczywistymi kosztami przejazdu.
Myślę jednak że jeśli wystąpi się z wezwaniem do realizacji bądź też pokrycia kosztów dojazdu, grożąc sądem w razie nie zrealizowania roszczenia, gość będzie chciał się dogadać.

Wiem co mówię, sam ostatnio poświęciłem parę groszy żeby oszusta "dotrzeć".
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2358
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#32

Post autor: Lukasz31 »

Jutro zapytam znajomego czy warto ruszać temat dalej.
Żeby była jasność, gość w aallldrogo na pewno ma chody, gdyż jak widać nie jestem pierwszym oszukanym. Dla nich jest to kasa bo wystawia sporo.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#33

Post autor: Wojtek »

Lukasz31 pisze:
10 paź 2017, 17:24
Żeby była jasność, gość w aallldrogo na pewno ma chody, gdyż jak widać nie jestem pierwszym oszukanym. Dla nich jest to kasa bo wystawia sporo.
Nie ma takich rzeczy. Po prostu pewnie mało kto zakładał spór. Tu akurat nie zarzucałbym allegro że chroni kantujących sprzedawców bo kasę przynoszą.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7574
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#34

Post autor: amrowek »

Wojtek pisze:
10 paź 2017, 17:26
Lukasz31 pisze:
10 paź 2017, 17:24
Żeby była jasność, gość w aallldrogo na pewno ma chody, gdyż jak widać nie jestem pierwszym oszukanym. Dla nich jest to kasa bo wystawia sporo.
Nie ma takich rzeczy. Po prostu pewnie mało kto zakładał spór. Tu akurat nie zarzucałbym allegro że chroni kantujących sprzedawców bo kasę przynoszą.
tu akurat allegro nie do końca moze wpływać na sprzedawców, zgodnie z KC jak kupi się towar wadliwy i odeśle się do sprzedawcy sprzedawca powinien zwrócić koszt jaki się poniosło włącznie z kosztem przesyłki chyba ze się brało najtańszą opcję lub odbiór osobisty. Ja odesłałem wadliwe kolumny do sprzedawcy walnąłem mu negatywa założyłem spor z poprzez allegro , ale o 30 zł już nie poszedłem do sądu. Alledrogo nie wyegzekwowało od sprzedawcy aby przestrzegał KC i warunków allegro. Ja wywałczyłem jedynie zablokowanie konta sprzedawcy i tego ze ktoś inny się nie naciął na hiper super kolumny w uwalonych skrzynkach.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#35

Post autor: Zeroqll »

dale pisze:
10 paź 2017, 17:05
Zeroqll pisze:
10 paź 2017, 15:05
Oj. nie doradzajcie koledze od razu z tym sądem. Postępowanie przed sądem nie jest ani łatwe, ani tanie, a na pewno nie jest sprawiedliwe. Idąc do sądu musisz wiedzieć co chcesz uzyskać, sąd za Ciebie tego nie ustali. Po drugie liczą się dowody.
Nie myl kwestii :)
Do prokuratury zgłasza oszustwo - ścigane jest z urzędu, nawet jeśli umorzą, można zaskarżyć, jeśli odmówią wszczęcia - też potarmosić proroka.
Jak postępowanie będzie wszczęte, jako poszkodowany jesteś stroną i możesz obok prokuratora pilnować interesu. Tak czy inaczej gość trochę się spoci a i wstydu naje się jak mu policja pracowników przesłucha.

Natomiast sprawę cywilną o kasę zakładasz sam. Ty tez masz inicjatywę dowodową, ty udowadniasz swoje a sklep swoje. Sąd jest bezstronny. Tutaj w każdym działaniu poza prostym pismem sugerował bym prawnika (przepraszam, nie staram się zaglądać do kieszeni), ale zakładam że kupując sprzęt za 5 tysi, nie będzie problemem kilka setek na prawnika czy proces, zakładając że przegrany zapłaci potem całość. Dlatego istotne jest by wiedzieć co się chce i w jakim zakresie wystąpić, poza oczywistymi kosztami przejazdu.
Myślę jednak że jeśli wystąpi się z wezwaniem do realizacji bądź też pokrycia kosztów dojazdu, grożąc sądem w razie nie zrealizowania roszczenia, gość będzie chciał się dogadać.

Wiem co mówię, sam ostatnio poświęciłem parę groszy żeby oszusta "dotrzeć".
W których kwestiach się pomyliłem? Nie pisałem o postępowaniu karnym.
Wniesienie pozwu to będzie opłata 5% wartości przedmiotu sporu (po wygranej zwracana w całości, ale nie zawsze). Wiadomo, że w procesie cywilnym obie strony mają inicjatywę dowodową. To że sąd jest bezstronny to oczywista oczywistość. Jak kolega sam napiszę pismo o zapłatę to sprzedawca go oleje, jeżeli wyśle to przez kancelarię, to zapłaci za to. Porada prawna to koszt, reprezentacja przed sądem to koszt, dojazd pełnomocnika to koszt. Sąd po wygranej zwróci jedynie ustawowo wyliczone wydatki, a nie rzeczywiste.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7574
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#36

Post autor: amrowek »

możesz jeszcze spróbować rzecznika konsumentów uruchomić
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#37

Post autor: krolix »

Ile to paliwo kosztowało? Pewnie kilka stów. Policz sobie ile godzin na to pracowałeś, a ile godzin życia poświęcisz na ewentualne odzyskanie tych pieniędzy, użerając się z typem i nie mając wcale gwarancji wygranej? Miałem kiedyś taką sytuację, kiedy wystąpiono wobec mnie z roszczeniem finansowym kompletnie od czapy. Sprawę miałbym 100% wygraną, ale biorąc pod uwagę niewielką dla mnie kwotę, nerwy i czas machnąłem na to ręką, a nie jestem osobą, która lubi odpuszczać. ;) To jest oczywiście tylko moje zdanie. ;)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10418
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#38

Post autor: Myszor »

I moje. Kilka stów ? To sprzedający był z Chorwacji ?
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#39

Post autor: decu »

Lukasz31 strasznie Ci współczuję. Podziwiam też opanowanie. Przejechałeś 500km po sprzęt którego nie ma i nie zrobiłeś nikomu krzywdy- klasa. Trafiłeś na wyjątkowych prostaków co wnioskuję po próbce języka. "PRETENSJONALNY" leżę i kwiczę :lol:
Serce podpowiada abyś cisnął s********* ale na prawie znam się słabo.
Koledzy znający temat może napiszcie co Lukasz31 realnie mógłby ugrać (oprócz satysfakcji) na ścieżce sądowej? Zwrot za czas i paliwo + ???
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#40

Post autor: krolix »

Myszor pisze:
10 paź 2017, 22:40
I moje. Kilka stów ? To sprzedający był z Chorwacji ?
5 godzin w jedną stronę. Może to nie Chorwacja, ale kilka stów mogło to kosztować. :)
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#41

Post autor: Zeroqll »

krolix pisze:
10 paź 2017, 22:53
Myszor pisze:
10 paź 2017, 22:40
I moje. Kilka stów ? To sprzedający był z Chorwacji ?
5 godzin w jedną stronę. Może to nie Chorwacja, ale kilka stów mogło to kosztować. :)
Albo korzystał z naszych płatnych autostrad :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#42

Post autor: Wojtek »

Tu nie chodzi tylko o to paliwo, ale OK, może nie wszyscy to widzą.
krolix pisze:
10 paź 2017, 22:27
Miałem kiedyś taką sytuację, kiedy wystąpiono wobec mnie z roszczeniem finansowym kompletnie od czapy. Sprawę miałbym 100% wygraną, ale biorąc pod uwagę niewielką dla mnie kwotę, nerwy i czas machnąłem na to ręką, a nie jestem osobą, która lubi odpuszczać. ;)
W sensie że racja była Twoja, ale zapłaciłeś? Nie wiem czy warto się takimi rzeczami chwalić, szczerze mówiąc.

Proponuję zgadywać dalej jaką Łukasz ma furę oraz styl jazdy i ile go mógł ten wyjazd kosztować, co do złotówki.
Przy okazji oceńcie procentowy stan zużycia pojazdu i ogumienia oraz koszt wyżywienia.
To jest najważniejsze w tym wszystkim :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#43

Post autor: Zeroqll »

decu pisze:
10 paź 2017, 22:41
Koledzy znający temat może napiszcie co Lukasz31 realnie mógłby ugrać (oprócz satysfakcji) na ścieżce sądowej? Zwrot za czas i paliwo + ???
Może żądać wydania rzeczy. Zwrot za czas i paliwo- jeżeli udowodni, że był i ile zapłacił to pewnie też- zadośćuczynienie za szkodę z tytułu niewywiązania się jednej ze stron z umowy.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2017, 23:17 przez Zeroqll, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4465
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#44

Post autor: blispx »

Lukasz31 pisze:
09 paź 2017, 18:29
Witam wszystkich. Chciałbym wszystkich poinformować o sprzedawcy sprzętu który jest zwykłym Oszustem.
Wygrałem licytację wzmacniacza Denon Pma2020 w kwocie 5230 za nowy wzmacniacz z ekspozycji sklepowej. Był to poniedziałek ok 10 rano, ok 15 napisałem mail do sprzedającego , że odbiorę osobiście z racji na wagę, cenę i możliwość obejrzenia i odsłuchu na miejscu w czwartek lub piątek. Po miłej 5-godzinnej wycieczce( w 1-dną stronę) w sklepie nie było nikogo. Po rozmowie Pan wysłał brata który zjawił się po pół godz. I nastąpiło trzęsienie ziemi. Brat zdziwionym wzrokiem popatrzył na mnie i oznajmił, że owszem ma wzmacniacz Denon ale Pma2010( z porysowanym pokretłem głośności).
Po wykonaniu tel. szef czyli sprzedający stwierdził ,że sprzeda mi tego denona 2010 w SUUUPPPER cenie 5150)))
Proszę czytajcie opinie na allegro, gość po prostu jest Chamem i krętaczem.
Link do aukcji:
http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma- ... IyNA%3D%3D

a tutaj oceny, jedna moja)) https://allegro.pl/uzytkownik/22232269/oceny
Firma z Koszalina!!!
Pozdrawiam.
A będąc tam, stwierdzając iż towar nie jest zgodny z umową odstąpiłeś od umowy? Masz na to jakiś papier?
Lukasz31 pisze:
10 paź 2017, 10:35
Pisze że niby po tygodniu się odezwałem, co jest Kłamstwem.W pon go kupiłem w czwartek byłem po odbiór, gdzie w środę potwierdziłem odbiór.
Dlaczego kupowałem?? Odpowiedz bardzo prosta- zawsze sprzęt odbieram osobiście, licytowało ponad 8 osób, gość ma firmę i 95% pozytywów, więc nie widziałem w tym nic strasznego . W aukcji masz zdjęcia właśnie tego modelu, opis i w tytule maila do sprzedającego napisałem Pma2020
Obecnie sprzedaje też 2020??? za 6199 na kup teraz w allegro i na olx też się wystawia.
Czyli odebrałeś od niego inny wzmacniacz?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10418
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#45

Post autor: Myszor »

Wojtek pisze:
10 paź 2017, 23:08
Tu nie chodzi tylko o to paliwo, ale OK, może nie wszyscy to widzą.
krolix pisze:
10 paź 2017, 22:27
Miałem kiedyś taką sytuację, kiedy wystąpiono wobec mnie z roszczeniem finansowym kompletnie od czapy. Sprawę miałbym 100% wygraną, ale biorąc pod uwagę niewielką dla mnie kwotę, nerwy i czas machnąłem na to ręką, a nie jestem osobą, która lubi odpuszczać. ;)
W sensie że racja była Twoja, ale zapłaciłeś? Nie wiem czy warto się takimi rzeczami chwalić, szczerze mówiąc.

Proponuję zgadywać dalej jaką Łukasz ma furę oraz styl jazdy i ile go mógł ten wyjazd kosztować, co do złotówki.
Przy okazji oceńcie procentowy stan zużycia pojazdu i ogumienia oraz koszt wyżywienia.
To jest najważniejsze w tym wszystkim :)
Nie jest. Ale dokładnie do tego sprowadzają się procesy sądowe. Laska byla skąpo ubrana więc zachęcała do gwałtu.
ODPOWIEDZ